کد خبر: ۱۳۴۷۹۶
۲۴۶ بازدید
۹ دیدگاه (۱ تایید شده)

مهدی اسماعیلی نماینده مردم میانه در مخالف با کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳؛

مالیات بر ارزش افزوده تورم در جامعه را تشدید می کند+فیلم

مهدی اسماعیلی نماینده مردم شهرستان میانه در مخالف با کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳؛ مالیات بر ارزش افزوده تورم در جامعه را تشدید می کندمهدی اسماعیلی در نشست علنی روز چهارشنبه، 29 آذرماه مجلس شورای اسلامی و در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 1403 گفت: عمده مخالفت بنده با لایحه اصلاحی بودجه متمرکز بر افزایش یک درصدی سقف مالیات بر ارزش افزوده است.

 

وی افزود: واقعیت مطلب این است که ما در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه هرجا که از افزایش سقف مالیات بر ارزش افزوده صحبت می شد، با این مسئله مخالفت کردیم چرا که ما بار تورمی این افزایش مالیاتی را بارها متذکر شده بودیم.عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعجب می کنم که دوستان ما چرا برای افزایش حقوق بازنشستگان منابع درآمدی دیگری را در این لایحه پیش بینی نکرده اند و آمده اند و به افزایش مالیات بر ارزش افزوده توجه داشته اند.

 

اسماعیلی تصریح کرد: به واقع تجربه نشان داده هرجا که ما مالیات بر ارزش افزوده را افزایش داده ایم این مسئله تورم شدیدی را در جامعه ایجاد کرده است.

 

نماینده مردم میانه در مجلس تاکید کرد: هدف ما در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان همواره این بوده که توانمندی معیشتی بازنشستگان را ارتقا دهیم در صورتی که اگر به واسطه افزایش حقوق بازنشستگان، مالیات بر ارزش افزوده را یک درصد افزایش دهیم این مسئله مجددا تورم را به حدی می رساند که حتما ناتوانی بازنشستگان از امور معیشتی را رقم خواهد زد.

 

اسماعیلی تصریح کرد: همچنین دوستان ما در بحث افزایش مالیات بر ارزش افزوده عنوان کمک به خانواده شـهدا را قید کردند که باید گفت حتما خانواده شـهدا راضی به این افزایش تورم در جامعه نخواهند بود.نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیچ جای این بودجه با برنامه هفتم توسعه همخوانی ندارد لذا همه موارد نشان می دهد که یک سلیقه خاص در این بودجه گنجانده شده است.

 

اسماعیلی با اشاره به موضوع حقوق و مزایای کارمندان دولت در لایحه بودجه، گفت: حقوق و مزایای تمام کارکنان کشور متناسب با گرانی نیست لذا ما باید یک روش علمی در این بخش را تعریف کنیم که متناسب با گرانی تورم، قدرت خرید مردم ارتقا پیدا کند.وی افزود: به واقع رئیس جمهور در ابتدای مسئولیت خود یادآوری کرده بودند که یک فرمول خاصی را در این بخش در نظر خواهند گرفت که البته تا به حال این فرمول مبنای کار قرار نگرفته است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۹/۲۹ ۱۹:۵۷

اصولا مالیات باید طوری فرهنگ سازی و پیاده سازی بشود که مردم ترغیب و تشویق به پرداخت مالیات شوند یعنی هزینه شدن مالیات برای بهبود زندگی مردم را ببینند.

وگرنه فرار از مالیات و قوانین ناکامل و ناقص باعث بدبینی و دوری مردم میشود‌.مورد دیگر که باید مد نظر باشد باید از مردم در حد وسع شان انتظار داشت. مغازه داری که ۲۰ میلیون نمیتواند پس انداز کند قطعا نخواهد توانست ۵ میلیون پرداخت کند و دنبال راه برای دور زدن خواهد بود

اخبار روز