کد خبر: ۹۲۰۱۹
۲۰۰۲ بازدید
۳۰ دیدگاه (۲۸ تایید شده)

از پروژه بزرگراه میانه - سرچم چه خبر؟؟؟

۱۳۹۸/۹/۱۰
۱۰:۳۸

اگر کمی در استانها و شهرهای اطراف گشت و گذاری داشته باشیم متوجه سرعت عملیات عمرانی درشهرها و استانهای مجاور خواهیم شد. اینجانب اخیرا مسافرتی به شهرهای مراغه، اردبیل و مشگین شهر داشتم متوجه سرعت قابل ملاحضه عملیات راه سازی در این شهرها شدم و این امر نشان دهنده جدیت مسئولین مرتبط در جذب بودجه عمرانی برای شهرشان می باشد.

می دانیم شاه کلید توسعه اقتصادی و اجتماعی هر شهری توسعه زیرساخت آن شهر می باشد. ایجاد راه امن، رفع نقاط حادثه خیز و افزایش ظرفیت ترافیکی جاده یکی از اساسی ترین نیازهای توسعه در هر شهری است.

نمی خواهم به مسائل کلیشه ای بپردازم و می روم سر اصل مطلب

 

پروژه بزرگراه اردبیل مشگین شهر

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از پیشرفت ۷۲ درصدی در روند ساخت بزرگراه اردبیل مشگین‌شهر خبر داد و گفت:  از مجموع پروژه تاکنون ۴۸ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و ۳۸ کیلومتر نیز در دست اجرا است. وی افزود با بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه با اعلام رسمی پلیس راه استان میزان تصادفات در این محور حادثه‌خیز تا ۶۰ درصد کاهش یافته است. مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل به اعتبارات این پروژه اشاره کرد و افزود: پروژه محور اردبیل-مشگین‌شهر در سال ۹۶ مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار داشت که در سال ۹۷ اعتبار این پروژه به ۱۴۰ میلیارد ریال و در سال جاری هم به ۲۴۰ میلیارد ریال رسید.

عزیزان این پروژه دقیقا از زمانی که به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپرده شده است دارای پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل: سهم استان اردبیل در بخش راه از اعتبارات ملی را ۲هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:این میزان اعتبارات نسبت به سال گذشته ۳.۵ برابر افزایش داشته که نشان از توجه ویژه دولت  به بخش راه‌سازی در استان  است.

 

پروژه آزادراه مراغه هشترود

 تخصیص ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای آزادراه مراغه- هشترود

معاون زیرساخت و توسعه آزادراه های کشور، اردیبهشت امسال از تخصیص ۱۳۰ میلیارد تومان به طرح آزاد راه مراغه - هشترود در سالجاری خبر داد و گفت: ۳۰ میلیارد تومان از این اعتبار به عنوان سهم دولتی است. سیدحسن میرشفیع افزود:  بانک سپه و قرارگاه خاتم الانبیا نیز به عنوان طرفین مشارکت کننده در این طرح، هر کدام حداقل ۵۰ میلیارد تومان تزریق خواهند کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه(حمید شکری) گفت: امسال در مرحله نخست ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای ادامه این پروژه تخصیص یافته است و تا پایان سال ۵۰ کیلومتر از این پروژه آسفالت ریزی خواهد شد.

پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی آزادراه مراغه- هشترود

این پروژه هم توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به هم به عنوان سرمایه گذار و هم به عنوان پیمانکار با سرعت قابل توجه در حال اجرا است.

پروژه بزرگراه سرچم اردبیل

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تمام راه‌های شریانی استان دارای ردیف ملی بوده و این موضوع مهمی در بحث توسعه راه‌های استان اردبیل است.

محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه 17 کیلومتر از بزرگراه اردبیل – سرچم احداث شده و با تکمیل علائم ایمنی آن بطور کامل به بهره ­­برداری می­ رسد افزود: این مسیر تا کیلومتر 35 به پیمانکار واگذار شده است که 17کیلومتر آن احداث و عملیات اجرایی 18 کیلومتر دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی بالا ادامه دارد و تمام تلاش این اداره کل بهره­ برداری کامل تا کیلومتر 35 در سال 98 می­ باشد. مجوز برگزاری مناقصه برای 25 کیلومتر از این محور، حد فاصل کیلومتر 35 تا 60 با برآورد اولیه 540 میلیارد ریال نیز از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اخذ شده است.

 

حال این سوال ها برایم پیش می آید؟

1) آیا قدمت جاده سرچم اردبیل بیشتر است یا جاده میانه سرچم؟  

2) چرا پروژه چهار بانده شدن میانه - سرچم در قالب طرح استانی و با سرعت بسیار کم در حال اجرا می باشد؟

3) چرا پروژه های چهاربانده نمودن اردبیل مشگین- شهر، سرچم اردبیل ملی می باشد؟

 

مطالب فوق صرفا جهت اطلاع بوده و می دانیم مسئولین ما حداکثر تلاششون رو می کنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۹/۱۵ ۲۱:۱۳

باز هم ماه های نزدیک به انتخابات شد و یه سری پروژه های ناتمام میانه رو مرور میکنیم
و البته حتما یه سری پروژه جدید رو هم میشنویم
فرودگاه
فرمانداری ترکمنچای
آب شرب....
یاد انتخابات شورای دانش آموزی افتادم
دروغ های با کیفیت تر رای بیشتری میاورد

۹۸/۹/۱۴ ۱۹:۰۸

رییس بی لیاقت اداره راه میانه همه جاده های شهرستان رو نابود کرده

۹۸/۹/۱۴ ۰۱:۰۸

مشکل اینجاست که در شهر ما هر کسی مسئولیت میگیرد،به این فکر میکند که چند روز یا چند ماه بعد رفتی است.البته درست فکر میکند چون با عوض شدن نماینده،فرماندار یا رئیس جمهور اکثر روسا عوض میشوند.

پیشنهاد بنده اینست که مسئول ادارات نیز با در نظر گرفتن نظرات مردم انتخاب و ابقا شوند.مثلا ۱۰ نفر موافق و ۱۰ نفر مخالف مسئول مربوطه دلایل موافقت یا مخالفت با وی را بنویسند و این دلایل، ملاک انتخاب شخص مسئول برای فرماندار یا نماینده باشد.

مسئول بداند کارهایش نادیده گرفته نمیشود و تلاشش نتیجه دار است.

آن موقع بسیاری از مشکلات شهر از قبیل پس رفت و عدم کامل شدن پروژه ها یا تمام شدن بودجه و... برطرف میشود.

آن موقع شخص مسئول میفهمد که مردم پیگیر کارشان هستند و وی را تحت نظر دارند و برای اندکی لغزش باید پاسخگو باشد.

اگر شرایط چنین باشد شخصی که در جمع خودمانی قادر نیست رای حاضرین را به خود جلب کند به خود اجازه نمی دهند کاندید نمایندگی یا شورا شود و اگر توانایی در خود نمی بیند قبول سمت کند.

برخی مواقع مدرک ارشد بعضی ها را بران میدارد که شانس خود را امتحان کنند.این بنظر دهن کجی به آرای عمومی است .

۹۸/۹/۱۲ ۱۳:۳۵

مطمئنا حرف شما حق است ولی وسعت زیاد شهرستان نیازمند بودجه متناسب زیادتر نسبت به سایر شهرستان ها است که باید از سوی مسئولین مطالبه شود.

نه اینکه بودجه میانه در شهرستانهای دیگر خرج گردد!!!!

۹۸/۹/۱۲ ۰۹:۵۵

کاربر محترم ،جسارتا فرمایش حضرتعالی : که مردم میانه بی‌تفاوت هستند را قبول نمیکنم ، یکی از علل عقب ماندگی میانه داشتن بیشترین روستا است ، که این موضوع جای بحث زیادی دارد که در این مجال نمی‌گنجد

۹۸/۹/۱۲ ۰۹:۴۰

یکی بیاد این رییس اداره راه و شهرسازی و از خواب بیدار کنه البته باید گفت اداره راه و شهر سوزی......!!!!!!!!

۹۸/۹/۱۱ ۲۲:۵۸

میانه رو یک عده فاسد بالا کشیده اند

۹۸/۹/۱۱ ۱۸:۴۶

بدبختانه فصل شیوع وعده و وعیدهای برخی نامزدها که فقط در حد حرف باقی می ماند دارد شروع می شود! و این جان و مال اهالی شهرستان میانه است که در پیچ و خم جاده های مرگ !! میانه از بین می روند و ..

۹۸/۹/۱۱ ۱۱:۵۹

راننده عزیز شهر مراغه -سراب -اهر -هشترود و.......... نماینده ومسول دلسوز دارند وعده دادند عمل کردند نه مثل مسولین و نمایندگان شهر ما مثل ویروس در حال ویرانی وعقب ماندگی شهر شده اند

۹۸/۹/۱۱ ۱۱:۳۹

قرارداد ورودی و خروجی میانه با یک شرکت بین المللی از تهران بطول سه ونیم کیلومتر به عرص ده مترتوسط اداره کل استان منعقد شده است وشرکت اقدام به بهسازی با تثبیت سیمان ورودی از سمت تبریز را به اتمام رساند ولی بعلت سردی هوا خروجی به سمت زنجان به بعد زمستان موکول شده انشاالله سال آینده عملیات بهسازی شروع خواهد شد

۹۸/۹/۱۱ ۱۰:۵۷

من همیشه گفته ام و خواهم گفت مشکل میانه بی تفاوتی مردمش و نبود معتمد و بزرگ شهر است و تمام،،،،اونهایی که خبر دارن به من بگن تو این چهل سال کدام معتمد یا بزرگان شهر جمع شدن با مسولین برا همفکری و مشورت و اعتراض تو مسجد جامع یا فرمانداری؟؟؟؟؟

۹۸/۹/۱۱ ۱۰:۳۴

رئیس راهداری میانه جهت اطلاع!!!!
من یک راننده تریلی هستم
35 کیلومتر از جاده قدیم مراغه - هشترود (نه اتوبان) امسال روکش آسفالت شده است
چرا برای خروجی میانه به سمت زنجان فکری نمی شود
چرا آمدید بجای اصلاح محل، سرعت مجاز را به 40 کیلومتر کاهش دادید؟
چرا روی زخم را بجای درمان، می پوشانید؟

اگر پول نیست برای مراغه هم نباشد!!!

خدا نکند 100 کیلو اضافه بار داشته باشیم و پلیس ما را به راهداری میانه ارجاع دهد اون موقع مطابق ضوابط جریمه خواهیم شد و ذره ای چشم پوشی نیست.

۹۸/۹/۱۱ ۱۰:۱۵

آقای مهندس
این حرفا که مهم نیست
مهم میز مسئولین بی کفایت هست که تکون نخوره
و راحت روی آن بخوابند
مهم نیست که عزیزان مردم در جاده ها 5 تا 6 تا کشته شوند.
میز مسئولین بی کفایت بسلامت.

۹۸/۹/۱۱ ۰۹:۰۱

با سلام بخدمت عزیزان همشهری با توجه به اینکه پیشرفت هر منطقه نیاز به مسئولان دلسوز دارد ولی متاسفانه در شهرمان تعدادی از مسئولان در ازای خدمت به مردم نقش قفل را دارند تعهد شان را از یاد برده اند وصد افسوس درشهرمان جای ریش سفیدان آگاه و با سواد خالی است که مسئولان بی کفایت را باز خواست کنند چطور شهرهای دارای یک نماینده منطقه هایشان در حال پیشرفت است ولی شهر ما با دو نماینده در حال پسرفت

۹۸/۹/۱۱ ۰۷:۵۵

توجه اشخاص علاقمند به تصدی نمایندگی مجلس را به توصیه رهبری معظم انقلاب جلب می کنیم که اگر قدرت و‌توان مدیریتی ندارند از کاندید شدن خودداری نمایند .

۹۸/۹/۱۱ ۰۲:۱۳

نظرات همشهریان عزیز محترم بوده و مطمئنا بی کم و کاست انتشار خواهند یافت.

۹۸/۹/۱۰ ۲۰:۳۸

آقای مهندس آزادمنش! شما درست میفرمائین! سرعت پروژه ها اینجا خیلی پایینه! اما سوالی هم دارم: مگر نه اینکه چند سالی هست نماینده های محترم شهر بجای حمایت از مجریان طرح لایق، دارن اونها رو میکوبن به طرق مختلف!! همین فولاد مدیر لایق زیاد بخودش دیده! اما نماینده های دوره های اخیر چندین بار تیشه به ریشه پروژه زدن و اونها رو عوض کردن!!!!!!!!! چرا چون مجری طرح به حرف نماینده گوش نداده!!!!!!!!!!!!!!! واقعاً تأسف آوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!

۹۸/۹/۱۰ ۱۹:۴۶

بعدازمدتهایه مطلب نسبتاپربحثی میشه اونم تاییدنمیشه.
همشهری تاییدنمیکنی چرامطلب میزاری؟

۹۸/۹/۱۰ ۱۷:۵۲

سلام دوستان بنده چند روز پيش براي يه كاري به ميانه رفته بودم وهمان روز بعداز ظهر بايستي بر ميگشتم تهران متاسفانه هيچ وسيله نقليه براي بازگشتم نبود نه بليت قطار ونه اتوبوس. ترمينال اتوبوسراني تقريبا تعطيل بود. متاسفانه ميانه شبيه يك ده بزرگ شده.

۹۸/۹/۱۰ ۱۵:۵۹

متاسفانه پروژه میانه سرچم دراولویتهای اداراه کل راه وشهرسازی استان نیست.
تبریز_سهند،تبریز_اهر،مراغه_هشترود.حتی بستان اباد_سراب هم اولویت ترازمیانه شدند.تازمانی که مدیرکل راه یااستاندارمیانه ای نباشندوضع همین است چون مسئولان شهرستان پیش انهامقیدهستندونمیتوانندحرفشان راروی کرسی بنشانند.

۹۸/۹/۱۰ ۱۵:۴۹

دقیقاهمینطوره.تابستان سفری به مشگین شهرداشتم به عینه دیدم.
بزرگراه اردبیل سرچم هم باسرعت انجام میشدهرپنج کیلومترماشین راهسازی دیدم.درحالی که درجاده میانه سرچم فقط یه لودرخوابیده بود.
باورکنیدبااین سرعت پنج ساله دیگه اوناتاسرچم بزرگراه میکنندوجاده قدیمی سرچم میانه تکون نخواهدخورد.
بنظرمشکل ازخودماست که فشارلازم برروی مسئولان نیست.

۹۸/۹/۱۰ ۱۴:۰۳

اقای مهندس هاشمی باید جوابگو باشد که با این حرفها رای جمع کرد و از ان ببعد این کار رو سایرین دنبال کردند درود بر مهندس هاشمی

۹۸/۹/۱۰ ۱۳:۵۱

ازمعاون عمرانی فرمانداری میانه بپرسید , ایشان خوب می‌توانند پاسخ دهند ،

۹۸/۹/۱۰ ۱۲:۵۲

با سلام
طبق اعلام بخشداري بخش كندوان محور ميانه ترك چهار بانده خواهد شد. اگر باور نداريد چهل نفر مي‌توانند بر اين گفته شهادت دهند رييس اداره راه هم بودند.
البته رييس اداره راه تاكيد شديد داشتند براي خطي كشي محور فعلي ميانه ترك بودجه كافي نداريم؟!
به نظر شما اين مطالب همان ضرب‌المثل دم خروس و قسم حضرت عباس نيست؟

۹۸/۹/۱۰ ۱۲:۰۰

سلام شهروند گرامی ممنون از بیان چنین مساله مهمی که به آن پرداختی .من اضافه می کنم پروژه سراب -بستان آباد. اهر-تبریز و.... مهمترین عامل به نظر حقیر، بی تفاوتی شهروندان است نه مسؤلان.

۹۸/۹/۱۰ ۱۱:۵۰

غیر از مرگ این جوانان میانه خبری نیست .مرگ بر خیانتکار

۹۸/۹/۱۰ ۱۱:۴۶

میثم جان میانالیسان بالا هشداددان خبرون یوخ اوغول بالاسی

۹۸/۹/۱۰ ۱۱:۰۶

با سلام ما چه فکر میکردیم چه شد بنده خدا شما از پروژه چهار بانده صحبت میکنی میانه حتی در یک پروژه کوچک پل قوریچای مانده شما بحث چهار بانده میکنی تا حکم رئیس شهرسازی سرپرسته وضع همین طوره الان نزدیک دو سال است رئیس اداره شهرسازی میانه با حکم سرپرستی یک شهرستان را اداره میکنه چه توقعی از این دارید

اخبار روز