کد خبر: ۱۱۳۰۶۰
۹۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

محبعلی پور:

‌ باید با تعامل بیشتر، فاصله موجود بین مراکز علمی و دانشگاهی با صنایع پرشود

img_7225_mxsu.jpg

خبرگزاری آنا: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: در دنیای امروز، رابطه ای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است. به طوری که می توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می آید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، دکتر ناصر محبعلی پور در حاشیه بازدید و دیدار اعضای هیأت رئیسه دانشگاه با مهندس هادی عبدی مدیر و مسئولان مجتمع فولاد میانه، با بیان اینکه تکنولوژی چهار رکن اساسی انسان ، ماشین ، سازمان و اطلاعات دارد که تعامل اینها با یکدیگر موجب رشد و توسعه اقتصادی می شوند اظهار کرد: امروزه متاسفانه فاصله قابل توجهی بین پتانسیل های علمی کشور با نیازهای بخش صنعت وجود دارد که باید شکاف موجود با تعامل بیشتر صنایع و مراکز علمی و دانشگاهی پر شود.

وی افزود: هدف از این بازدید و دیدار با مسئولان مجتمع فولاد میانه، همکاری و ارتباط تنگاتنگ بزرگترین مجموعه آموزش عالی شهرستان با کارخانه بزرگ صنعتی در راستای هم فکری، هم افزایی و استفاده بهینه و بهتر از ظرفیت های علمی این واحد دانشگاهی و مجتمع فولاد می باشد.

img_7185_q3z1.jpg

این مقام مسئول ادامه داد: نیاز بر این است که کلیه نهادها، ادرات، سازمان ها و شرکت های صنعتی از تمامی پتانسیل ها و توانایی همدیگر در همه زمینه های علمی، صنعتی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی و ... استفاده کرده و موجبات پیشرفت روزافزون شهرستان در همه زمینه ها شود.

محبعلی پور آمادگی کامل حوزه های علمی – پژوهشی، آموزشی و استفاده از کلیه امکانات و فضاهای مختلف این واحد دانشگاهی در راستای تبدیل علم به ثروت و برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی با کلیه ادرات و نهادهای دولتی، خصوصی و صنعتی را اعلام کرد و گفت: هم اکنون دانشگاه های ما تاکید زیادی بر انتقال علم و دانش دارند و هر زمانی در یک زمینه علمی کاری کردیم که آن علم به صورت کاربردی در خدمت جامعه قرار گرفت و گرهی از مشکلی باز کرد آن وقت می توانیم بگوییم که موثر بوده ایم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، ارتباط مستمر و پویای صنعت و دانشگاه را موجب بوجود آمدن سیکل مثبت و کمک به رشد و توسعه این دو نهاد برشمرد و بیان کرد: در شهرهایی که ارتباط بین دانشگاه و صنعت بیشتر  برقرار می شود، در تمامی زمینه ها جایگاه ویژه ای پیدا می کنند و در مسیر اعتلا و بالندگی گام بر می دارند.

img_7193_hplz.jpg

مدیر مجتمع فولاد میانه: هدف مجتمع ایجاد کمربند سبز و استفاده از شرایط زیست محیطی منطقی شهرستان

مهندس هادی عبدی گفت: برای رسیدن به توسعه متوازن و مطلوب هر نهاد و سازمانی باید از حداکثر پویایی و کارآمدی برخوردار باشد. ارتباط مستمر و پویا بین نهادهای مختلف یکی از الزامات رسیدن به توسعه مطلوب است.

مدیر مجتمع فولاد میانه با اشاره به اینکه این مجتمع آماده همکاری با بزرگترین مجموعه عالی شهرستان بوده و تقویت و گسترش تعامل میان صنعت و دانشگاه، یکی از رویکردهای اصلی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه است.

وی با اشاره به اینکه، هدف اصلی این مجتمع، ایجاد کمربند سبز و استفاده از شرایط زیست محیطی منطقی در شهرستان میانه است گفت: امروز ارتباط صنعت با دانشگاه از سطح بازدیدهای دوطرفه فراتر رفته و به سمت انجام فرصت تحقیقاتی با حضور استادان دانشگاهی برای صنایع رفته است.

 عبدی با تاکید بر اینکه، صنعت می‌تواند دانشگاهیان را با مهارت‌ های نوین آشنا و فرصت تجربه‌ های عملی را برای آنها فراهم کند اذعان کرد: همچنین دانشگاه می‌تواند دانش روز را در اختیار صنایع گذاشته و در جذب نخبگان دانشگاهی در صنعت کمک کند.

در ادامه این جلسه، تنی چند از مسئولان دانشگاه و مجتمع فولاد به بیان نقطه نظرات، دیدگاه ها و مسائل مختلف در خصوص همکاری مشترک و بیشتر  بین این دو نهاد پرداختند.

 

img_7271_o4cn.jpg

img_7279_r607.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز