کد خبر: ۱۱۳۱۹۷
۱۷۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

فرمانده سپاه ناحیه میانه:

اگر علم، همراه با معنویت باشد، موجب رشد و بقاء نظام و انقلاب خواهد بود

img_7385_169p.jpg

خبرگزاری آنا: فرمانده سپاه ناحیه میانه گفت: دانشجویان قشر فهیم، بیدار و وارث بزرگترین، مردمی ترین و ارزشمندترین یک انقلاب در عصر حاضر هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، سرهنگ پاسدار حسین محمدی در آیین گرامیداشت 16 آذر، روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی میانه، توجه ویژه مقام عظمای ولایت به قشر دانشجو را یک نعمت الهی دانست و اظهار کرد: ما بخاطر اینکه مقام معظم رهبری، توجه ویژه ای به دانشجویان دارند، شکرگزار باشیم. زیرا نعمت بزرگی بنام ولایت بالای سرمان است.

فرمانده سپاه ناحیه میانه با بیان اینکه، مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، از گام اول بخاطر مردمی و ولایتمدار بودن به نیکی یاد می کند اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس، حدود 3600 نفر دانشجوی شهید از طیف دانشگاه، تقدیم انقلاب شده است که همه اینها، بیانگر کارنامه درخشان دانشگاه در انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه، انقلاب اسلامی ایران، نسبت به سایر انقلاب های کشورهای مختلف، به دلیل مردمی بودن، بی بدیل و بی نظیر است بیان کرد: در سال 1332 دانشجویان فهیم در راستای سیاست های غلط استکبار و استبداد و قدرت های آن زمان بر مردم و کشور حاکم بود اعتراض کردند.

img_7405_r44.jpg

محمدی ادامه داد: آیا غیر از این بود که دانشجویان در دوران پهلوی، به منظور صیانت از ارزشهای کشور و دفاع از منافع و منابع انقلاب، در خط مقدم قرارداشتند؟ آیا دانشجویان نبودند که در زمان رژیم طاغوت که همه در خفگان بودیم، آن روحیه استکبارستیزی در وجودشان حاکم بود و در مقابل آنها ایستادند؟

این مقام مسئول تاکید کرد: ما هم اکنون وارثان آن انقلابیم و روحیات دانشجویان آن زمان هستیم. نباید بگذاریم پس مانده های سیاست های غلط که از آن دوران بجا مانده است و در جامعه کنونی ما نقش ایفا می کنند، اقداماتی انجام دهند.

او یادآور شد: اگر من و تو در جهت ترویج ارزش های انقلاب اسلامی وافکار درست و سازنده قدم برداریم، یقیناً عاقبت بخیر و ثابت قدم خواهیم بود و اگر غیر از این باشد، مشکل ایجاد خواهد شد.

محمدی با ابیان اینکه، امروزه شما دانشجویان در مجموعه ای رشد می کنید که کانون جوشان علم و دانش و معرفت است اضافه کرد: هر علمی سلطان نیست؛ آن علمی سرآمد است که به همراه معرفت و معنویت باشد. اگر علم با معنویت عجین شود، موجب بقاء و رشد نظام و انقلاب می شود.

فرمانده سپاه ناحیه میانه، متوازن و همسان نبودن دو مقوله علم آموزی و علم اندوزی در کفه ترازو را متضرر شدن علم و دانش توصیف کرد و گفت: دانشجویان بایستی علم و دانشی را که در دانشگاه ها می آموزند، با معنویت، خدامحوری، با تقوا و ایمان تلفیق کنند زیرا دانشجویان با این کار، ثابت قدم و پای ثابت نظام و انقلاب خواهند بود.

در پایان مراسم، آیین تجلیل و اهداء لوح از دانشجویان ممتاز آموزشی و فعالان حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه تجلیل شد.

img_7364_e7xz.jpg

img_7358_ydgp.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز