کد خبر: ۱۱۳۱۹۸
۴۰۳ بازدید
۱ دیدگاه (۰ تایید شده)

امام جمعه میانه:

دانشجو حق دارد کل جامعه را نقد و مطالباتش را بیان کند

img_7311_v3n.jpg

خبرگزاری آنا: امام جمعه شهرستان میانه گفت: ما در سال 1357 انقلاب کردیم و عده ای آمدند با این انقلاب مخالفت کردند. چون دشمن بیدار بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، حجت الاسلام عبدا... محمدی در مراسم دیدار رؤسا، مسئولان دانشگاه ها و دانشجویان بسیجی مراکز آموزش عالی شهرستان بمناسبت روز دانشجو، اظهار کرد: دانشجویان بسیجی باید همسو و هم فکر با دیگران بوده و با همدلی، در رشد، توسعه و اعتلای کشور تلاش کند.

وی افزود: دانشجو حق دارد کل جامعه را نقد و مطالباتش را بیان کند. زیرا بدون افراط و تفریط با انتقادات سازنده و اصولی می توان حرکتی مؤثری در جامعه برداشت.

این مقام مسئول با اشاره به جریان 16 آذر سال 1332 بیان کرد: وقایع 16 آذر 1332، نمایانگر واکنش دولت کودتا به فعالیت های دانشجویی بود و به دنبال آن سرکوب نظام ‌مند تمامی اشکال دیگر مخالفت ها، روی داد.

محمدی در ادامه سخنان خود گفت: در آن زمان حرکتی بزرگ با تفکری سالم انجام شد که دانشجویان، با برنامه و هدف خاصی پیش رفتند و با اعتراضات مسالمت آمیز خود، مواضع سیاسی خود را بیان کردند.

img_7323_8ycd.jpg

او با بیان اینکه، نباید در اسلام فقر حاکم باشد و وجود فقر در جامعه به دلیل ضعف مدیریت است تاکید کرد: انسان باید در زندگی خود، برنامه دنیوی و اخروی داشته باشد. زیرا ما اینها را از ائمه اطهار یاد گرفته ایم.

امام جمعه میانه با تاکید بر اینکه هم فکری، همدلی و استفاده از چراغ راه گذشتگان، موجب حل مشکلات است خاطر نشان کرد: دانشجویان ما باید آگاه و هوشیار باشند و از هرگونه عمل های احساس بپرهیزند و حرکت علمی دانشجو باید در برنامه اصلی قرار بگیرد.

محمدی ، مطالبه گری عالمانه، جهاد علمی، تلاش و کوشش، رعایت مسائل اخلاقی، سیاسی، اجتماعی، سیاسی و در نهایت درجه بالای علمی را از جامعه دانشگاهی خواستار شد.

img_7326_olyc.jpg

 

 

img_7309_s4cn.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز