کد خبر: ۱۱۳۴۹۶
۴۷۱ بازدید
۵ دیدگاه (۰ تایید شده)

دکتر محبعلی پور:

دانشگاه آزاد اسلامی میانه، تکیه گاهی مناسب برای مردم شهرستان از لحاظ آموزش است

img_7529_3elr.jpg

خبرگزاری آنا: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش می توانند با هم افزایی و تقویت ظرفیت های یکدیگر، در بالابردن سطح آموزش و علم و دانش شهرستان نقش مؤثری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی میانه، دکتر ناصر محبعلی پور در دیدار و نشست صمیمی با معاون مدیرکل و مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان میانه، با بیان اینکه این واحد دانشگاهی در بین دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان، از لحاظ امکانات و فضاهای آموزشی نرم افزاری و سخت افزاری غنی بوده اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی میانه، با داشتن رشته های مختلف تحصیلی کاربردی و پرطرف دار در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکتر تخصصی، با حضور استادان و اعضای هیأت علمی با مرتبه علمی، مربی، استادیار و دانشیار با تجهیزات کامل، استاندارد و مجهز آزمایشگاهی و کارگاهی که در سطح استان بی نظیر است، وزنه بزرگی بعنوان بزرگترترین مجموعه آموزش عالی شهرستان محسوب می شود.

وی با شاره به برنامه ها و اهداف این مجموعه دانشگاهی بیان کرد: ایجاد رابطه، تعامل سازنده و تنگاتنگ با دیگر ادارات، نهادها، سازمان ها، بویژه در بخش صنعت شهرستان در راستای آموزش و برگزاری دوره های مختلف آموزشی کوتاه مدت با بازدهی بالا، پاسخ دهی به نیازهای آنها، از اصلی ترین برنامه های مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و جامه عمل پوشاندن به آنها خواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در سه چهار سال اخیر، رویکردی بر حسب نیاز بازار کار و جامعه آغاز کرده است تا بتواند در کمترین زمان ممکن پاسخگوی این نیازها باشد.

img_7526_clsa.jpg

محبعلی پور افزود: امروزه دغدغه اکثر خانواده ها در مورد فرزندان خود، بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه ها، بیکاری و نداشتن بازار کار مناسب است که در این راستا، دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد و راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی با برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی مناسب برای حل مشکل بیکاری دانشجویان اقداماتی قابل تحسین و تاثیرگذاری را در اکثر واحدهای دانشگاهی انجام داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود،  با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی میانه نیز مراحل پایانی و نهایی راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی را می گذراند گفت: به حول و قوه الهی این واحد دانشگاهی در بهمن ماه سال 1400 برای ثبت نام و جذب دانشجو در دانشکده مهارت و کارآفرینی در 12 رشته کاردانی و کارشناسی اقدام خواهد کرد.

محبعلی پور درباره طرح پویش دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: اجرای این طرح، ایجاد بستری مناسب برای ورود دانشجویان به بازار کار و مسیری برای اشتغال دانش محور است.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه:

وجود دانشگاه در هر شهری، عامل توسعه فرهنگی در آن شهر است

دکتر رحیم احمدی امکانات و تجهیزات مدرن و مجهز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه را بسیار مطلوب و انگیزشی برای ادامه تحصیل برای علاقمندان به تحصیلات عالیه عنوان کرد و گفت: وجود دانشگاه در هر شهری، عامل توسعه فرهنگی در آن شهر است و تمامی توسعه ها، از گلوگاه فرهنگی وارد شده و نشأت می گیرد.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه افزود: وجود دانشگاه ها در شهرهای مختلف، نه تنها به توسعه فرهنگی کمک می کند بلکه به طبع آن، توسعه اقتصادی و اجتماعی را نیز در بر می گیرد.

img_7532_19pq.jpg

وی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به رشته های مهارتی تاکید شده است اضافه کرد: توسعه رشته های تحصیلی در هنرستان ها، بر اینست که دانش آموزان علاوه بر اخذ مدرک تحصیلی خود، به یادگیری رشته های مهارتی پرداخته و از این طریق به عرصه بازار کار وارد شوند.

احمدی ادامه داد: این امر می تواند در دانشگاه ها هم اتفاق بیفتد که جای بسی خوشحالی است، دانشگاه آزاد اسلامی میانه در این مسیر قدم های مؤثری برداشته است.

او بیان کرد: متأسفانه امروزه رشته های تحصیلی در اکثر دانشگاه ها با نیازهای جامعه هم خوانی ندارد؛ اگر هم سو با این امر باشد، دانشگاه نیروی انسانی متخصص تولید کرده  و روانه بازار کار می کند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با راه اندازی دانشکده های مهارتی در دانشگاه ها و خروجی آن به عنوان استاد کار ماهر، می تواند انگیزه مضاعفی در بین دانش آموزان  و دانشجویان برای یادگیری و مهارت آموزی ایجاد کند و دغدغه و نگرانی بیکاری را از بین ببرد.

احمدی ابراز امیدواری کرد: آموزش و پرورش میانه، آماده هرگونه همکاری و هم افزایی در راستای جذب دانشجو، برگزاری کلاس ها و دوره های مختلف آموزشی، بازدید دانش آموزان مدارس و هنرستان ها از پتانسیل ها و امکانات این واحد دانشگاهی بوده و آمادگی خود را اعلام می دارد.

img_7521_ddxj.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز