کد خبر: ۱۱۴۱۵۳
۲۵۲ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

معاون تعلیم و تربیت سپاه ناحیه میانه:

به ظاهر انقلابی بودن مهم نیست، انقلابی ماندن مهم است

img_8061_337t.jpg

 

خبرگزاری آنا: معاون تعلیم و تربیت سپاه ناحیه میانه گفت: ما هرچه داریم از بانوی دو عالم داریم. حضرت فاطمه زهرا (س) پرورش دهنده امام حسین(ع)، امام حسن(ع)، حضرت زینب(س) و در رأس آنها اهل بیت بود.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، حجت الاسلام عادل ابراهیم نژاد در نشست سیاسی روشنگری و بصیرت افزایی بمناسبت حماسه 9 دی و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که در سالن اجلاس ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی میانه برگزار شد اظهار کرد: نقش مادر، اصلی ترین نقش پرورشی و تربیتی در یک خانواده است؛ که حضرت زهرا(س) مصداق این حرف است. زیرا حضرت علی(ع) را نیز بعنوان یک همسر نمونه تحویل جامعه داد.

وی افزود: مولای متقیان، آرامش واقعی را از حضرت صدیقه کبری، فاطمه زهرا (س) گرفته بود. زیرا که او الگوی همه زنان دنیاست. و اگر نقش مادری به معنای واقعی، درست و کامل در جامعه پیاده شود، می تواند یک تاریخ بزرگی همچون قیام امام حسین(ع) را ایجاد و جابجا کند.

کارشناس مسائل مذهبی سپاه ناحیه میانه درباره جریانات فتنه 88 بیان کرد: جریان فتنه سال 1388، یک موضوع سیاسی و اعتقادی بود. یعنی می خواستند با سیاسی کردن موضوع، به اعتقادات مردم ضربه بزنند.

ابراهیم نژاد خاطر نشان کرد: زمانی که دشمنان نظام دیدند که با هیچ روش و طرحی نمی توانند به ما آسیبی برسانند و نتیجه ای نیز حاصل نمی  شود، با بحث تقلب در انتخابات وارد عمل شدند.

معاون تعلیم و تربیت سپاه ناحیه میانه با بیان اینکه فتنه 88 درس های زیادی به مردم ما آموخت گفت: سران فتنه در مقابل ولایت و قانون ایستادند و هدفشان هم زیرپا گذاشتن قانون بود. و می خواستند با لغو کردن انتخابات، قانون جدیدی را با این روش در انتخابات بعدی پیاده کنند.

img_8048_s3tc.jpg

وی عاشورای حسینی در سال 88 را بصیرت واقعی عنوان کرد و ادامه داد:  اگر توفیق الهی شامل حال انسان نباشد، نمی تواند در زندگی خود با بصیرت واقعی گام بردارد و آن زمان است که با هوای نفسانی حرکت می کند به گمراهی می رود.

این مقام مسئول، هدف نهایی قیام امام حسین(ع) در عاشورا را همان راه بصیرت توصیف کرد و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی، تربیت یافته مکتب اسلام و انقلاب بود و در این راه ثابت قدم ماند و پرورش یافت و به هدف نهایی اش که همان شهادت بود رسید.

ابراهیم نژاد، با تاکید بر اینکه، افراد زیادی هستند که خودشان را انقلابی می دانند ولی انقلابی نمی مانند افزود: در زمان انقلاب، مجاهدین خلق در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نقشی ایفا کردند و قبل از انقلاب نیز در مقابل رژیم شاهنشاهی ایستادند. اما بعد از انقلاب، از نظام ما سهم خواهی خواستند.

او بیان کرد: به ظاهر انقلابی بودن مهم نیست، بلکه انقلابی ماندن مهم است. شهید سلیمانی در اولین روزی که وارد جرگه انقلابی گری شد، خودش را نشان داد و تا آخرین دقایق زندگی اش، خودش را فدای این انقلاب و نظام کرد.

ابراهیم نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه جهانیان به این اذعان داشتند که سردار سلیمانی یک شخصیت فرا ملی و جهانی بود. او همیشه در کنار مردم و قشر آسیب پذیر جامعه قرار می گرفت و خودش را از جنس آن مردم می دانست.

img_8035_ycer.jpg

دکتر محبعلی پور:  عنوان سردار دلها، نمود واقعی حاج قاسم سلیمانی بود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه اظهار کرد: شهید سلیمانی، نه عاشق محبوییت بود و نه پست و مقام. وی تشنه شهادت بود و به آرزویش که لیاقت آن را داشت رسید.

دکتر ناصر محبعلی پور جایگاه اصلی شهید سلیمانی را شهید زنده برشمرد و بیان کرد: سردار سلیمانی، محبوب قلب میلیون ها ایرانی است. زیرا او با وجود درک بسیار بالای سیاسی، منافع ایران و نظام و اسلام را به جناح بندی های سایسی و تمایلات حزبی ترجیح می داد.

وی اضافه کرد: هر انسانی در راه رضای خدا قدم بردارد، قطعاً دارای ارزش بوده و وظیفه همه ما اینست که یاد و خاطره شهید سلیمانی را زنده نگه داریم و پیر مکتب جاج قاسم باشیم و قدم به قدم مسیر این شهید والا مقام را طی کنیم.

محبعلی پور با بیان اینکه سردار سلیمانی یک شخصیت بین المللی بود تصریح کرد: مکتب حاج قاسم سلیمانی، مکتب اسلام، عدالت خواهی، زیر بار زور و ظلم نرفتن بود و که همواره همه ما باید در این مکتب حرکت کنیم.

img_8089_59hg.jpg

img_8082_1o8j.jpg

img_8089_l6jd.jpg

         img_8090_c3p7.jpg                              

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۱۰/۱۲ ۱۲:۳۴

هزاران هزار مرتبه شکرت!

اخبار روز