کد خبر: ۱۱۴۳۳۱
۱۷۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

معاون مهندسی قرارگاه والعادیات در دانشگاه آزاد اسلامی میانه:

سردار سلیمانی، یک ابرمجاهد و نمونه ی واقعی قرآن و عترت بود

img_8430_ft6m.jpg

خبرگزاری آنا: معاون مهندسی قرارگاه والعادیات گفت: یاد شهدا طراوت خاصی در ما ایجاد می کند زیرا که سردار سلیمانی یک ابرمجاهد و نمونه ی واقعی قرآن و عترت بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، سردار پاسدار حاج طاهر سقط فروش در همایش گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی میانه اظهار کرد: چه همسنگرانی در دوران هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم با رزمندگان همنشین شدند. وظیفه دینی همه ماست که مجاهدت و رشادت های شهدا را به نحو احسن معرفی کنیم.

از فرماندهان مدافع حرم، با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی، با تمام تعهد، در راه مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، ناجوانمردانه به دست شقی ترین آحاد بشر ترور شد افزود: برای بنده افتخار بزرگی بود بعنوان یک همرزم و سرباز، مدتی در خدمت فردی باشم که از لحاظ احلاق، رفتار و کردار، منش مردانگی، خضوع و فروتنی، ولایت مداری، یک شخصیت کامل و نمونه بود.

سقط فروش با بیان جمله ای خطاب به شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: ردای زبیای شهادت بر قامت استوارت مبارک باد فرمانده. ایشان بر این عقیده بود که باید به این بلوغ فکری برسیم که برای دیدن نشدن تلاش کنیم.

img_8420_7o9l.jpg

همرزم شهید سلیمانی، با اشاره به خصوصیات اخلاقی حاج قاسم بیان کرد: این شخصیت ولایی، قبل از اینکه مدارج نظامی را طی کند، قله های انسانیت و اخلاق را فتح کرده بود.

معاون مهندسی قرارگاه والعادیات ادامه داد: در سوریه 6 کشور با 6 ملیت با اقلیت های مختلف در حال جنگ بودند. هنر حاج قاسم این بود که این کشورها را فرماندهی می کرد و به ما می گفت که فرماندهی ما امامت است.

سخنران مراسم اضافه کرد: عملیاتی نبود که ما نبینیم سردار سلیمانی در صحنه نباشد؛ تنها دغدغه و نگرانی این شخصیت فرا ملی، برقراری امنیت منطقه بود و در این راه تلاش کرد و به آرزوی دیرینه اش که همان شهادت بود رسید.

این مقام مسئول، اذعان کرد: افرادی که خدایی و بنده واقعی پروردگار هستند، برای ما که انسان هایی عادی هستیم، درک این نوع شخصیت ها خیلی سخت است؛ واقعاً سخنان حاج قاسم اثرگذار و قانع کننده بود.

وی حاج قاسم سلیمانی را یک شخصیت کامل دیپلماتیک، فرماندهی شجاع و نترس و یک ژنرال واقعی توصیف کرد و گفت: شهید سلیمانی، با تأثیرگذاری خود در منطقه، کاری کرده بود که اکثر ژنرال ها و فرماندهان جنگی کشورهای مختلف بدون اجازه وی دست به هیچ نوع عملیاتی نمی زدند.

img_8371_cls6.jpg

سقط فروش با تاکید بر اینکه، نفس عمل سردار رشید اسلام شهید سلیمانی، خدمت به خلق ا... بود تصریح کرد: ما ملت ایران احساس می کردیم که مالکیت حاج قاسم برای ماست در حالیکه جهانیان در مقابل این مجاهد نستوه سرتعظیم فرود آوردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه: شهید سلیمانی، محبوب قلب تمام مردم دنیا است

دکتر ناصر محبعلی پور با بیان اینکه دانشگاه برای دانشجوست و این محیط آموزشی با حضور دانشجو معنا پیدا می کند گفت: یکی از وظایف عمده مجموعه دانشگاهی اینست که در خدمت دانشجو باشد و هرگونه بستری برای فعالیت های مختلف علمی، پژوهشی، علی الخصوص فرهنگی را فراهم کند.

وی بیان کرد: عبارتی که درباره شهید حاج قاسم سلیمانی به کار می برند که همان سردار دلهاست، به معنای واقعی کلمه در شخصیت این فرد بین المللی آشکار می شود. چون محبوب قلب کل جهانیان است.

img_8397_zy2.jpg

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میانه، تاکید کرد: جایگاه والای سردار سلیمانی، نه تنها در بین شیعیان ایران اسلامی، بلکه در بین اکثریت مردم جهان با مذاهب مختلف نمود پیدا کرده است و برایش احترام خاصی قائل هستند.

محبعلی پور در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تشکر و قدردانی از برپا کنندگان نمایشگاه سردار دلها و دانشجویان مجمع کانون های فرهنگی این واحد دانشگاهی گفت: انتخاب مسیر شهید سلیمانی برای خود، صرفاً خدمت به مردم و بشریت بود. چون ایشان خود را از جنس مردم و  بعنوان یک سرباز می دانست نه یک فرمانده. و عمر خود را وقف به خلق ا... کرد.

او با بیان اینکه، خضوع، فروتنی و انسانیت حاج قاسم به حدی بود که وی را سردار دلها نامیدند افزود: هم اکنون زندگی سردار سلیمانی برای ما درس بزرگی است که باید رفتار و منش وی را سرمشق زندگی مان قرار بدهیم.

برپایی نمایشگاه «سردار دلها» و پخش فیلم مستند 72 ساعت از شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی مجمع کانون های فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی واحد میانه و تجلیل از فعالان فرهنگی و برپاکنندگان نمایشگاه از دیگر برنامه های این همایش بود.

img_8371_yr0l.jpg

img_8447_jpij.jpg

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز