کد خبر: ۱۱۵۹۲۲
۴۷۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

دکتر ولی نژاد:

امروزه بهترین دانشگاه های دنیا به سمت آموزش های مهارت محور حرکت کرده اند

d69447d5-0210-4f92-ba02-7b4c04f0ab65_cbue.jpg

خبرگزاری آنا: معاون آموزش های مهارتی و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: امروزه بهترین دانشگاه های دنیا به سمت آموزش های مهارت محور حرکت کرده اند و مهارت ورزی باعث ایجاد اعتماد به نفس برای دانشجویان شده و این امر در دیگر مراحل زندگی آنان نیز موثر خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، دکتر بهمن ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با استفاده از ظرفیت کارگاه‌ های پیشرفته و آزمایشگاه ‌های متعدد، با وجود ظرفیت های بالای اقتصادی، صنعتی و گردشگری و با دارا بودن چندین شهرک صنعتی، اقدام به تأسیس مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی با رویکرد مهارت آموزی و اشتغال، گام خوبی در جهت معرفی نیروهای انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه‌ای برداشته است.

وی افزود: مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC) دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در راستای اجرای طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال و طی همکاری مشترک این واحد دانشگاهی و اداره کل فنی و حرفه ای استان در دانشگاه شروع به فعالیت نموده است. عضو هیأت علمی واحد میانه، هدف اصلی از ایجاد و راه اندازی این مرکز، ارایه خدمات مشاوره شغلی بنابر نیازهای جامعه و علاقه مندی افراد و برگزاری دوره های آموزش مهارتی ویژه دانشجویان و دانش آموختگان در راستای توانمندسازی جهت ورود به بازار کار برشمرد و بیان کرد: فرآیندهای این مرکز شامل نیازسنجی آموزشی، مشاوره شغلی و مهارت آموزی است و گسترش فعالیت ‌های مهارت آموزی و تحقق دانشگاه کارآفرین در دانشگاه آزاد اسلامی میانه از دیگر اهداف ایجاد این مرکز است .

img_6761_gbaf.jpg

ولی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دانشجویان در این مرکز از تجربیات و مشاوره‌ های اساتید مجرب بهره گرفته و آینده شغلی آنان به نوعی هدایت و تضمین می‌شود تصریح کرد: دانشجویان در همان دوران دانشجویی باید مهارتی را کسب کنند تا پس از فارغ التحصیلی بتوانند علاوه بر داشتن شغل در زمینه کارآفرینی هم نقشی در جامعه داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری 5 عنوان کارگاه آموزشی در سال جدید 1401 در این واحد دانشگاهی بیان کرد: این دوره ها شامل: دوره تخصصی و‌ کاربردی بلاک چین و ارز دیجیتال، دوره تخصصی و‌کاربردی تعمیرات موبایل، دوره تخصصی و‌کاربردی راه اندازی فروشگاه اینترنتی، دوره تخصصی و‌ کاربردی تکنسین داروخانه (نسخه خوانی) و دوره تخصصی و‌کاربردی سرویس و نگهداری خودرو خواهد بود.

ولی نژاد یادآور شد: شرکت برای عموم آزاد بوده و متقاضیان و علاقه مندان می توانند از طریق لینکhttps://survey.prsln.ir/s/sr59hRv#?ref=wh  جهت ثبت نام اقدام کنند.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز