کد خبر: ۱۱۶۸۲۸
۴۵۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

تألیف کتاب مثلث توسعه اقتصادی از سوی مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه

img_2448_yk7m.jpg

خبرگزاری آنا: دکتر حامد کریمی مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، کتابی تحت عنوان «مثلث توسعه اقتصادی با رویکرد فرهنگ، شفافیت و برنامه ریزی» را تألیف کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، حامد کریمی در مورد کتاب مثلث توسعه اقتصادی اظهار کرد: این کتاب با هدف این که سلسله مباحث مربوط به توسعه اقتصادی کامل تر شود و منبع درسی در اختیار دانشجویان و علاقه مندان به حوزه علوم اقتصادی قرار گیرد تالیف شده است.

وی با بیان اینکه پیشگامان علم اقتصاد در چارچوب عقاید و نظرات خود به مقوله رشد و توسعه اقتصادی توجه داشته اند گفت: شکل گیری تفکر اقتصاد توسعه حاصل توجه سیاست مداران، احزاب و افکار عمومی به همراه یک استدلال و توجیه علمی است.

کریمی با اشاره به مشهود بودن واژه کلیدی کتاب یعنی توسعه بیان کرد: همواره در طول تحصیل، پژوهش و تدریس، توسعه و چگونگی حرکت در مسیر توسعه با مضمون کمک به زیست بهتر انسان دغدغه ذهنی ام بوده است.

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه افزود: تلاش و تأمل چندساله در متون اقتصادی، مفهوم توسعه را با موضوعات و مباحثی چون سرمایه انسانی، فیزیکی، درآمد، منابع و غیره گره میزد که در دهه و سال های اخیر، مفاهیمی چون توسعه پایدار، توسعه انسانی به این گستره مفاهیم اقتصادی افزوده شده است.

وی تاکید کرد: به عبارت بهتر برای توسعه کشور متغیری افزون بر سرمایه انسانی، سرمایه فیزیکی، درآمد و منابع نیز مورد نیاز است.

مؤلف کتاب خاطر نشان کرد: بسیاری از صاحب نظران و پژوهشگران عصر حاضر اعتقاد دارند که زیربنای توسعه کشور، فرهنگ و شفافیت می باشد و بدون فرهنگ، شفافیت و برنامه ریزی نمی توان مسیر توسعه را طی کرد.

 کتاب مثلث توسعه اقتصادی با رویکرد فرهنگ، شفافیت و برنامه ریزی مشتمل بر 12 فصل، با تیراژ 100 نسخه توسط انتشارات اندیشه ارشد، در 435 صفحه منتشر شده است.

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز