کد خبر: ۱۱۷۷۷۷
۲۶۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مدیر مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه:

تشکیل جامعه دانش بنیان منوط به آموزش نیروی انسانی در بین کلیه اقشار است

img_3728_5ld0.jpg

خبرگزاری آنا: مدیر مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: تشکیل جامعه دانش بنیان در افق چشم انداز جمهوری اسلامی ایران منوط به آموزش نیروی انسانی و مهارت آموزی در سطح کلیه اقشار جامعه و خصوصا جوانان این مرز و بوم دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی میانه، کرامت اسماعیلی در حاشیه برگزاری دوره آموزشی دوره تخصصی تکنسین دارو(نسخه خوانی) اظهار کرد:  مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی(TMC) دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه یکی از سازمانهای پیشرو در ارائه آموزش های مهارتی و کاربردی در سطح شهرستان میانه است که اقدام به برگزاری نخستین دوره آموزشی تخصصی تکنسین دارو(نسخه خوانی) کرده است.

وی افزود: برخورداری از کادر متخصص در زمینه آموزش های کاربردی و ارتباط نزدیک با دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه مادر و اداره فنی و حرفه ای شهرستان، باعث شده است که این مرکز حیطه های وسیع و متنوعی از آموزش ها را در زمینه های مختلف ارائه دهد.

مدیر مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی میانه درباره برگزاری نخستین دوره آموزشی برگزار شده در این واحد دانشگاهی بیان کرد: نخستین دوره آموزشی تحت عنوان دوره آموزشی دوره تخصصی تکنسین دارو(نسخه خوانی) که توسط دکتر مهدی ناصری دارای مدرک دکترای تخصصی داروسازی تدریس و به متقاضیان آموزش داده شد.

img_2693_4krs.jpg

اسماعیلی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی پیش رو در این واحد دانشگاهی اضافه کرد: دوره های تخصصی پیش رو شامل دوره تزریقات و پانسمان، دوره پزشکیار عمومی، دوره دستیار دندانپزشکی، دوره تعمیرات موبایل، دوره راه اندازی فروشگاه اینترنتی خواهد بود.

وی درباره هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی، با هدف افزایش مهارت و توانایی نسخه خوانی در افراد فارغ التحصیل، اقدام به برگزاری این دوره کرد که با استقبال چشمگیر علاقه مندان مواجه شد.

او ادامه داد: فراگیران با گذراندن دوره، مهارت های لازم در امر خواندن نسخه شامل نوع دارو، شکل دارو و تعداد آن را بدست آورده و با دسته‌ بندی کلی داروها و اصول قفسه چینی داروخانه آشنا شدند.

اسماعیلی آشنایی مقدماتی متقاضیان با فرآورده‌ ها و محصولات مختلف دارویی را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: علاوه بر این، از آنجایی که در داروخانه علاوه بر داروهای شیمیایی، داروهای گیاهی، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی نیز موجود می‌باشد.

کارمند دانشکده مهارت و کارآفرینی(سما) دانشگاه آزاد اسلامی میانه تصریح کرد: برخی مهارت ها وجود دارد که یک تکنسین موفق داروخانه در یک دوره آموزشی کوتاه مدت فرا می گیرد.

وی افزود: مهارت هایی از جمله، اطلاعات در مورد داروها، ارتباطات خوب، سازمانی با دیگران، رایانه ای و قیمت زنی و همچنین تفکر انتقادی و کمک به دیگران است.

مدیر مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه آزاد اسلامی میانه با بیان اینکه آشنایی با این حرفه فرصتی مناسب برای افرادیست که به دنبال یک کار تمام وقت و یا نیمه وقت می باشند گفت: دوره نسخه خوانی برای افرادی که قبلا یه صورت تجربی یا تئوری اطلاعاتی در این زمینه کسب کرده اند، فرصت بسیار مناسبی بود تا به صورت علمی و تخصصی این مهارت را فرا بگیرند.

 اسماعیلی بیان کرد: بعضی از تکنسین های داروخانه مهارت های تخصصی خود را در زمینه ی محصولات استریل، مواد افزودنی، اتوماسیون داروخانه و سیستم های اطلاعات سلامت نیز ارتقا می بخشند. 

وی با اشاره به ضرورت تشکیل دوره تکنسین داروخانه اذعان کرد: باید توجه داشت که از یک طرف امر نسخه خوانی از اهمیت و حساسیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا با سلامت افراد جامعه در ارتباط می باشد؛ پس کوچکترین خطا در این زمینه خطرساز خواهد بود.

img_2690_guhg.jpg

او در ادامه اضافه کرد: از طرف دیگر افرادی که در سطح داروخانه‌ها مشغول به کار هستند، در اکثر موارد بدون گذراندن دوره‌ های آموزشی و به صورت تجربی مشغول به این کار شده اند.

 وی با تاکید بر اینکه با دقت نظر در این مسئله ضرورت وجود یک دوره که افراد به عنوان کار آموز زیر نظر اساتید این علم، با مسائل موجود در این فن آشنا شوند، حس می‌شود گفت: از اهداف اصلی برگزاری دوره تکنسین داروخانه، توانایی نسخه خوانی در افراد فارغ التحصیل می‌باشد.

اسماعیلی یادآور شد: پس از گذراندن دوره، مدرک دستیار قفسه چینی دارو از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و اداره فنی و حرفه ای شهرستان میانه اعطا می گردد و با استناد به این گواهینامه ی معتبر، فراگیران می توانند در داروخانه های دولتی و خصوصی و سایر مراکز مشغول به کار شوند.

img_2698_u7tk.jpg

img_2702_xjyo.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز