کد خبر: ۱۱۹۳۲۷
۵۲۲ بازدید
۲ دیدگاه (۰ تایید شده)

فرمانده پلیس راه هشترود زنجان:

آموزش صحیح در رانندگی و برخورد با شرایط خطرناک رانندگی از اهمیت بالایی برخوردار است

img_6064_p5zo.jpg

خبرگزاری آنا: فرمانده پلیس راه هشترود زنجان گفت: با توجه به رشد حمل و نقل و استفاده از ماشین، حوادث جاده ای نیز افزایش پیدا کرده است. آموزش صحیح در رانندگی و برخورد با شرایط خطرناک رانندگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، سرهنگ اصغر جم در کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با رانندگی با شیوه تدافعی، در محل سالن اجلاس دانشگاه آزاد اسلامی میانه در تعریف رانندگی تدافعی بیان کرد: رانندگی تدافعی نوعی از رانندگی است که با وجود شرایط اطراف و اعمال راننده های دیگر جان، زمان و سرمایه انسان ها را نجات می دهد.

وی با بیان اینکه در در رانندگی تدافعی، باید مسایل را کمی فراتر مدنظر داشته باشیم اظهار کرد: باید همواره از ترافیک در طول مسیر خود آگاهی داشته، رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی،  آگاهی از رانندگی در شرایط غیر معمول و به کارگیری دانش و تجربه رانندگی در پیشگیری از حوادث و خطرات پنهان از دیگر نکات مهم این موضوع است.

جم با اشاره به علل عمده و عوامل موثر در بروز حوادث و تصادفات جاده ایی افزود:  بمنظور قصد تدافع در مقابل حوادث جاده ای، شناخت عواملی چون رانندگی با حواس پرتی، سرعت، رانندگی با بی ملاحظه گی و بی اعتنایی، باران، رانندگی در حالت خواب آلودگی، کورس گذاشتن، گردش غیرمحاز، ترکیدن لاستیک، پیچ های خطرناک، یخ زدگی سطح جاده و ... از ضروریات می باشد.

img_6093_dai.jpg

وی با تاکید بر اینکه دانستن قوانین رانندگی برای رانندگان مهم و ضروری است گفت: عوامل متعددی در بروز حوادث جاده ایی نقش دارند. در بسیاری از زمینه ها همواره اشتباهات انسانی از نخستین علل اصلی بروز تصادفات و حوادث جاده ایی است.

فرمانده پلیس راه هشترود زنجان ادامه داد: صحبت نکردن با تلفن همراه در هنگام رانندگی و لزوم توجه داشتن به جلو، رعایت فاصله طولی و جانبی به ‌ویژه در هنگام رانندگی با سرعت بالا، استفاده از مکان‌های مجاز برای عبور از خیابان، کنار کشیدن وسیله نقلیه در تصادفات خسارتی از اصولی ست که باید رعایت شود.

سخنران کارگاه عنوان کرد: از دیگر موارد مهم در این رابطه، عدم توقف‌ های غیرمجاز درسطح راه‌ ها (توقف دوبله، حریم تقاطع و محل تابلوی توقف ممنوع)، بی‌تفاوت نبودن مردم نسبت به تخلفات رانندگی، انتخاب مسیر قبل از رسیدن به تقاطع، احترام به چراغ قرمز و توقف پشت خط ایست، خودداری از توقف وسیله نقلیه در پیاده ‌رو و توجه به سلامت وسیله نقلیه است.

img_6097_uq1r.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز