کد خبر: ۱۱۹۴۳۷
۳۴۷ بازدید
۲ دیدگاه (۱ تایید شده)

مدیر مرکز مهارت آموزی(TMC) دانشگاه آزاد اسلامی میانه:

تنها راه گذر از مسیر توسعه کشور، توجه و گسترش آموزش های مهارتی در جامعه است

img_6031_lm8r.jpg

خبرگزاری آنا: مدیر مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی(TMC) دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: تنها راه گذر از مسیر توسعه کشور، توجه و گسترش آموزش های مهارتی در جامعه است و در شرایط کنونی کشور آموزش‌های مهارتی جزء لاینفک دستیابی به خودکفایی ملی به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی میانه، کرامت اسماعیلی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی  تخصصی تعمیرات موبایل اظهار کرد: آموزش ‌های مهارتی می‌تواند علاوه بر تربیت نیروی متخصص و کارآمد در راستای تأمین نیروی انسانی بازار کار نقش مهم و کلیدی را در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح جامعه ایفاء کنند.

وی  هدف اصلی آموزش‌های مهارتی را، تربیت نیروی ماهر و توانمند عنوان کرد و افزود: نیرویی که دانش روز و مهارت داشته باشد، می‌تواند در توسعه پایدار نقش مؤثری را ایفاء کند و درواقع استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی یکی از الزامات برای رسیدن به توسعه است.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی(TMC) دانشگاه آزاد اسلامی میانه،  یکی از سازمان های پیشرو در ارایه آموزش های مهارتی و کاربردی در سطح استان آذربایجان شرقی است که پس از برگزاری اولین دوره تحت عنوان دستیار قفسه چینی دارو، به برگزاری دوره آموزشی تخصصی تعمیرات موبایل اقدام کرده است.

مدیر مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی(TMC) دانشگاه آزاد اسلامی میانه بیان کرد: این دوره آموزشی توسط دو تن از مربیان مجرب شهرستان محمد قلیج خانی و امیررضا تمنا به کارآموزان و متقاضیان آموزش داده شد.

او تصریح کرد: با پیشرفت تکنولوژی و به روی کار آمدن تلفن های همراه هوشمند، تحول عظیمی در ارتباطات و ارسال و دریافت اطلاعات به وجود آمد؛ تا جایی که تلفن های همراه، جزو لاینفک زندگی انسان ها در جهان معاصر شده اند.

 اسماعیلی تاکید کرد: در شرایط کنونی و با بالا رفتن قیمت تلفن های همراه، در بسیاری از موارد تعمیر تلفن همراه، بسیار به صرفه تر از تعویض آن است؛ به همین دلیل تعمیرات تلفن همراه بازار پر رونقی پیدا کرده است لذا شرکت در دوره تعمیرات تلفن همراه می تواند علاقه مندان به این حوزه را به راحتی صاحب یک شغل پردرآمد کند.

img_6026_cxmv.jpg

اسماعیلی با اشاره به معرفی این دوره گفت: تعمیرات تلفن همراه به عنوان یک حرفه ی تخصصی در ایران و سایر نقاط دنیا شناخته می شود. بر خلاف آن چیزی که امروز در جامعه با آن مواجه هستیم.

این مسئول اضافه کرد: تعمیرکار تلفن همراه به کسی گفته نمی شود که فقط قادر است صفحه نمایش گوشی یا تاچ شکسته یا سوکت شارژ آن را تعویض کند و یا گوشی آب خورده را تعمیر کند، بلکه  تعمیر کار موبایل باید توانایی عیب یابی بردهای الکترونیکی چندلایه و تعویض آی سی های بسیار کوچک و حساس روی برد را داشته و همچنین توانایی پروگرام مجدد آی سی ها و رفع مشکلات نرم افزاری را داشته باشد.

اسماعیلی عنوان کرد: این امر نیازمند آموزش بسیارحرفه ای و از پایه می باشد که شامل نقشه خوانی، عیب یابی بردهای تلفن همراه ورفع مشکلاتی مانند عدم آنتن دهی، تخلیه سریع شارژ، روشن نشدن مدار و... هست.

وی به لخش های انکار ناپذیر در آموزش تعمیرات موبایل اشاره کرد و افز.د: یادگیری الکترونیک پایه، کار با دستگاه های تعمیرات موبایل ،ترفند های تجربی در تعمیر برندهای مختلف موبایل بخشی انکار ناپذیر در آموزش تعمیرات موبایل می باشد.

 اسماعیلی یادآور شد: در پایان دوره تعمیرات موبایل، شرکت کنندگان در صورت کسب نمره قبولی گواهینامه و مدرک فنی و حرفه ای معتبر ، قابل ترجمه و قابل استعلام از سازمان فنی حرفه ای دریافت خواهند کرد تا ضامن اشتغال آنها در شرکت های تعمیرات گوشی های موبایل و همچنین دریافت گواهی کسب برای راه اندازی کسب و کار و مغازه تعمیرات موبایل باشد.

img_6044_vsm3.jpg

img_6014_jjjq.jpg

img_6015_ffa.jpg

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۳/۱۲ ۱۸:۳۵

مهندس قلیچ خانی یکی از بهترین اساتید تعمیرات موبایل هستن🌹🌹🌹

اخبار روز