کد خبر: ۱۲۵۳۱۰
۲۹۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی میانه و جهاد دانشگاهی تبریز منعقد شد

img_9970_b30h.jpg

خبرگزاری آنا: صبح روز یکشنبه 11 دی ماه، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و جهاد دانشگاهی تبریز در راستای بهره مندی مستمر از توانمندی های طرفین و همکاری های علمی پژوهشی و آموزشی منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی واحد میانه، ناصر محبعلی پور، هدف دانشگاه آزاد اسلامی را ورود به عمل و تحقق منویات مقام معظم رهبری، تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین عنوان کرد و گفت: ‌این واحد دانشگاهی با ورود و توجه ویژه به رشته های مهارتی و کارآفرینی و راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی به سمت و سوی دانشگاهی مسئله محور، کارآفرین  و مهارت افزایی دانشجویان در جهت کارآفرینی حرکت می‌کند.

وی دلیل اصلی انعقاد این این تفاهم نامه را توسعه همکاری جهاد دانشگاهیو دانشگاه آزاد اسلامی میانه در زمینه های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و فناوری عنوان کرد و گفت: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی میانه با عقد تفاهم نامه با جهاد دانشگاهی تبریز، دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت و نیز گارگاه های تخصصی از طریق مرکز TMC این واحد دانشگاهی، در جهت گسترش انواع آموزش ها بر اساس تقاضای بازار کار، گنجاندن روحیه کارآفرینی و افزایش توانایی سرمایه انسانی برنامه ریزی و اجرا می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میانه، ارتباط مؤثر و مستمر با بخش صنعت ارگان ها و نهادهای مختلف صنعتی و تبدیل علم به ثروت را از برنامه های اصلی دانشگاه برشمرد و بیان کرد: ارتقاء توانایی های فنی و مهارتی دانشجویان از طریق طرح پویش(اشتغال همزمان با تحصیل) که شروع کاری آن از سوی دفتر ارتباط با صنعت و جامعه این واحد دانشگاهی با شرکت های مختلف صنعتی شهرستان آغاز شده است از دیگر برنامه های علمی دانشگاه آزاد اسلامی میانه می باشد.

img_9985_sq2f.jpg

محبعلی پور اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی میانه، آمادگی خود را در راستای همکاری های تنگاتنگ و مستمر با رویکرد علمی، آموزشی و پژوهشی، بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل های طرفین در عرصه های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی با جهاد دانشگاهی تبریز اعلام می دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی تبریز: مأموریت اصلی ما، ارتباط با دانشگاه هاست

دکتر علی اصغر فاتحی فر با بیان اینکه جهاد دانشگاهی و دانشگاه آزاد اسلامی، هر دو مولود انقلاب هستند گفت: بعد از انقلاب اسلامی این دو در یک نقطه اشتراک تاسیس شدند و در سال 59 که حضرت امام راحل(ره) فرمان تشکیل جهاد دانشگاهی را داده، دانشجویان دانشگا های سراسر کشور تصمیم گرفتند جهاد دانشگاهی را ایجاد کنند.

وی افزود: دانشجویان دانشگاه های تبریز نیز همسو و هم صدا با دیگر دانشجویان کشور، جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی(تبریز) را تشکیل داده و در راستای حوزه های فرهنگی و پژوهشی گام های مؤثری برداشتند.

فاتحی فر، سمت و سوی جهاد دانشگاهی سراسر کشور در اوایل انقلاب به سوی اسلامی شدن عنوان کرد و ادامه داد: یکی از دانشکده های جهاد دانشگاهی تبریز، با بمباران هوایی دشمن بعثی در 27 دی ماه سال 1365 با 22 شهید و هشت جانباز مورد حمله هوایی قرار گرفت و هم اکنون، آن دانشکده به عنوان نمایشگاه و یادبود آن عزیزان مورد استفاده قرار می گیرد.

این مسئول خاطر نشان کرد: جهاد دانشگاهی تبریز، در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی فعالیت می کند و  ما با ایجاد پژوهشکده ای در چهار گروه جامعه شناسی، توسعه مدیریت، برنامه ریزی شهری و GIS با عقد قرارداد با ارگان های مختلف و ارائه طرح های تحقیقاتی که اعضای هیأت علمی آن پژوهشکده  در این امر فعالیت گسترده ای انجام می دهند.

او با اشاره به فعالیت دیگر معاونت و حوزه های مختلف جهاد دانشگاهی تبریز بیان کرد: مأموریت اصلی ما، ارتباط مؤثر با دانشگاه هاست و تبدیل علم به محصول است. انعقاد تفاهم نامه موجب ارتقاء جهاد دانشگاهی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه خواهد بود.

img_9939_y7y.jpg

فاتحی فر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ما در حوزه های مختلف علمی، موجب پیشرفت در آبادانی کشور شده ایم و با برگزاری دوره های مختلف آموزشی، محوریت اشتغال(اشتغال محور) را سرلوحه برنامه کاری خود قرار داده ایم.

در این تقاهم نامه می توان به برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در زمینه پزشکی و پیراپزشکی، مشارکت طرفین جهت توسعه فعالیت های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی از طریق ایجاد دفتر جهاد دانشگاهی در دانشگاه، طراحی و اجرای دوره های آموزشی، سمینارها و کارگاه های تخصصی در دانشگاه، برگزاری آزمون پایان دوره و صدور گواهینامه برای شرکت کنندگان، معرفی استادان و مدرسان دوره های آموزشی به جهاد دانشگاهی و دیگر تعهدات مشترک و طرح های تحقیقاتی در حوزه های مختلف اشاره کرد.

در حاشیه این جلسه مسئولان جهاد دانشگاهی تبریز از امکانات و پتانسیل های آموزشی، کارگاهی، آزمایشگاهی و قسمت های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه بازدید کردند.

img_9929_fj86.jpg

img_9910_agr.jpg

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز