کد خبر: ۱۳۱۹۰۸
۲۰۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا:

دانشگاه ها برای رسیدن به مرجعیت علمی، باید پوست اندازی کنند

img_6029_i8up.jpg

خبرگزاری آنا: معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا گفت: دانشگاه ها برای رسیدن به مرجعیت علمی، باید نسل خود را عوض کرده و پوست اندازی کنند و به دانشگاه نسل پنجمی ( مکتب ساز وتمدن ساز) تبدیل شوند.

یه گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، سرهنگ پاسدار دکتر نادر ارسلانی در مراسم رویداد علمی شهرستانی با موضوع «تا ثریا» با تاکید بر اینکه همه ی ما باید به صورت مشترک در حوزه علم و فناوری تلاش و همراهی بکنیم اظهار کرد: آن تفکر آمریکایی که برای کل دنیا ترسیم و ارائه شده است، به خاطر اینست که حدود 1826 اندیشکده در آنجا وجود دارد.

وی تولید تئوری و دادن مبانی ایدئولوژیک به سیاست های کلان آمریکا از جمله نقش های اساسی و کلیدی این اندیشکده ها برشمرد و عنوان کرد: اگر شما امروز نظریه های پایان تاریخ و انسان واپسین و برخورد تمدن ها را می شنوید، مسلماً اینها به وجود آن اندیشکده ها بر می گردد که می خواهند همان عقیده و فکر خود را بر هنر و فناوری سوار کرده و به خورد دنیا بدهند.

ارسلانی با بیان اینکه با تغییرات اندیشه و افکار می توان یک کشور را تسخیر کرد گفت: هر چقدر قدرت تاثیرگذاری ما در دامنه جهانی بیشتر شود، دشمنی دشمن نیز بیشتر خواهد شد و ما همان کشور رو به پیشرفت هستیم.

img_5865_ng9f.jpg

معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا تاکید کرد: دشمنان نظام پیشرفت علمی روزافزون کشور ایران را نمی خو.اهند ببیند و نمی توانند تحمل کنند؛ زیرا که ما توانسته ایم و این توانستن است که امروز به آن اذعان داشته اند که بدون حضور ما، معادلات کشورهای آسیای میانه  جمع نمی شود و نخواهد شد.

این مسئول با اشاره به اهمیت موضوع علم و فناوری بیان کرد: ما باید با ورود به شاخه علم و فناوری، آن را مردمی سازی کنیم تا بیشتر به اهمیت آن پی ببریم.

سخنران مراسم، دو بال علم و فناوری و هنر را اساسی ترین اصل تمدن سازی نوین اسلامی توصیف کرد و ادامه داد: پیش نیازعلم و فناوری، بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری بوده که در بند اول آن به علم و پژوهش اشارشده است که از طریق آن، جامعه می تواند به مرجعیت علمی برسد.

ارسلانی تاکید کرد: مرجعیت علمی زمانی اتفاق می افتد که رستاخیز علمی بوجود بیاید و از لحاظ علم و فناوری آنقدر پیشرفت کنیم که مردم دنیا برای به دست آوردن یک رفرنس، مجبور شوند زبان فارسی را یاد بگیرند که این آرزوی دیرینه رهبر معظم انقلاب است.

وی در بخش دیگیری از سخنان خود به با اهمیت دانستن شاخه علم و فناوری در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: دانشگاه ها با ایجاد هسته های فناوری سیر صعودی داشته باشند، یعنی با ورود به از ایده تا ثروت، به مرحله نمونه سازی آزمایشگاهی، و از نیمه صنعتی به صنعتی شدن و وارد بازار شدن برسند.

ارسلانی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت علم و پژوهش در دانشگاه ها خاطر نشان کرد: نسل اول دانشگاه، آموزشی است، نسل دوم پژوهشی و تحقیقاتی، نسل سوم کارآفرین، نسل چهارم دانشگاهی مسئله محور و نسل پنجم دانشگاهی مکتب ساز و تمدن ساز یعنی لوکوموتیو و کشنده جامعه است.

img_5902_o375.jpg

فرمانده سپاه ناحیه میانه: یکی از اولویت های بسیج، بحث علم و فناوری است

سرهنگ پاسدار محمد بیرامی گفت: رهبر معظم انقلاب همیشه در بخشی از سخنان خود در مورد علم و فناوری صحبت کرده اند. به همین خاطر هست که بسیج در مورد این بحث با تمام توان خود ورود کرده است.

وی اضافه کرد: برای ایجاد هم افزایی، هماهنگی، تولید قدرت و بازدارندگی در کشور، بحث علم و فناوری به میان می آید. و در این خصوص، تاریخ درباره هوش و ذکاوت فرزندان دلیر و علمی کشورمان به نیکی یاد خواهد کرد.

بیرامی با بیان اینکه تمام دنیا بخاطر وجود دانشمندان علمی ما سرتعظیم فرود آورده است اظهار کرد: به برکت خون شهدا و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی، در منطقه حرف اول را می زنیم و در آینده ای نزدیک نیز کشور ما به آن مرحله شکوفایی علم و فناوری در دنیا خواهد رسید.

به گزارش آنا، در ادامه مراسم، 5 نفر از شرکت کنندگان، طرح های فناورانه خود را به صورت سخنرانی و اسلاید ارائه کردند که در پایان به با اهداء لوح سپاس و تندیس از آنها تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

رویداد علمی«تا ثریا» از سوی معاونت علمی پژوهشی و فناوری سپاه ناحیه میانه و مرکز نخبگان بسیج شهرستان و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، کنگره ده هزار شهید آذربایجان شرقی، شهرداری و شورای اسلامی شهر، دانشکده فنی و مهندسی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای شهرستان، دانشکده فنی و حرفه ای، شرکت فولاد آذربایجان، دانشگاه پیام نور، و با حضور جمعی دانشجویان، استادان، مسئولان ادارات و رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با موضوعات ارائه نیاز فناورانه Reverse Pitch ویژه صنایع و کارآفرینان و ارائه مدل کسب و کار Demo Dey ویژه شرکت های فناور و دانش بنیان، با اهداف تیم سازی و برقراری ارتباط نخبگانی برای حل مسائل، اتصال هسته های تخصصی مسئله محور به مدیریت شهری، بسط گفتمان مسئله محوری در بین دانش آموزان و دانشجویان، جریان سازی در راستای پژوهش های مسئله محور و آموزش تخصصی مسئله محوری ر محل سالن شهید فخری زاده(آمفی تئاتر) دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

img_5879_zh3n.jpg

 

img_5995_bphh.jpg

img_5890_6gzc.jpg

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز