کد خبر: ۱۳۵۱۰۳
۳۳۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه انجام گرفت:

طراحی و ساخت باتری نیکل متال هیدرید در قالب رساله دکتری پژوهش محور

img_3141_m5s.jpg

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه از طراحی و ساخت باتری نیکل متال هیدرید در قالب رساله دکتری پژوهش محور این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی میانه، دکتر بهمن ولی نژاد درباره دوره دکتری تخصصی پژوهش محور اظهار کرد: دوره دکتری تخصصی پژوهش محور، بالاترین دوره تحصیلی آموزش عالی است که به اعطای مدرک تحصیلی دکتری تخصصی پژوهشی می انجامد و رسالت آن تربیت افرادی که با نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی در زمینه های مختلف علوم و فناوری در رفع نیازهای کشور و گسترش مزرهای دانش نو موثر باشند.

وی با اشاره شرایط و چگونگی جذب دانشجوی دکتری تخصصی پژوهش محور افزود: تمام متقاضیانی که دارای حداقل معدل کارشناسی ارشد 18 در رشته های علوم انسانی و 17 در رشته های غیرعلوم انسانی هستند مجاز به ثبت نام و شرکت در مراحل بررسی و پذیرش دوره دکتری پژوهش محور هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه ادامه داد: بعد از حدود 8 سال تلاش تیم تحقیقاتی گروه شیمی این واحد دانشگاهی، با مشارکت و همکاری شرکت آذرباتری ارومیه، باتری نیکل متال هیدرید در قالب یک طرح صنعتی برون دانشگاهی و رساله دکتری پژوهش محور طراحی و ساخته شد.

img_3150_g66j.jpg

وی بیان کرد: در این پروژه دکتر علی خانی معاون علمی و مدیرگروه شیمی این واحد دانشگاهی به عنوان مجری و استاد راهنمای رساله فوق و دکتر آیدین وحید وحدت طلب به عنوان همکار مجری و دانشجوی دکتری پژوهش محور همکاری داشتند.

ولی نژاد تصریح کرد: رساله فوق توسط هیات داوری متشکل از داوران داخل و خارج واحد شامل دکتر مرتضی میرزائی استادیار گروه شیمی واحد میانه، دکتر اکبر حسن پور اقدم دانشیار گروه شیمی واحد مرند و دکتر سجاد پیرسا استاد دانشگاه ارومیه مورد ارزیابی قرار گرفت و با درجه بسیار خوب پذیرفته شد.

این مسئول تاکید کرد: بخشی از نتایج این کار تحقیقاتی در مجله علوم مواد کشور آمریکا و مجله تحقیقات کاربردی آمریکای لاتین کشور آرژانتین به چاپ رسیده است.

ولی نژاد با تشریح باتری نیکل متال هیدرید گفت: باتری نیکل متال هیدرید، به اختصارNiMH ، یک نوع باتری نسل جدید و پیشرفته ای از باتری های قابل شارژ است که تقریباً برای کاربردهای پیچیده و کم هزینه ایده آل بوده و برای کاربردهای وسیع دمایی دارای کارایی مناسبی است.

img_3129_ibo7.jpg

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز