کد خبر: ۱۲۶۴۶۱
۳۱۵ بازدید
۵ دیدگاه (۴ تایید شده)

اطلاعیه :

پرداخت الکترونیکی کرایه های تاکسی

بدینوسیله به اطلاع همشهریان و مسافرین محترم می رساند:

با عنایت به ابلاغ نرخ کرایه های جدید تاکسی ها و مشکل نبود پول خُرد ، از همشهریان محترم تقاضامندیم بمنظور سهولت در پرداخت کرایه ها، پیشگیری از بیماری های واگیردار و .... از پرداخت نقدی کرایه ها خودداری نموده و کرایه های تاکسی را بصورت الکترونیکی و با کارت های مخصوصی که طراحی شده پرداخت نمایند.

ضمناً کرایه ها بصورت تک نرخی بوده و رانندگان تاکسی موظف هستند دستگاه کارت خوان خود را همیشه فعال نگه دارند. لذا در صورت ارائه کارت توسط مسافر و نبود دستگاه کارت خوان در تاکسی یا خرابی یا غیرفعال بودن آن به هر دلیل ، کرایه ای به راننده پرداخت نخواهد شد.

از همشهریان و مسافرین محترم و رانندگان گرامی استدعا داریم همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

تلفن رسیدگی به شکایات و انتقادات : 5ـ52256124

روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۱/۱۱ ۱۶:۴۵

اگر در شارژ کارت‌ها شفافیت باشد ودرصدی کسر نشه این خود انگیزه ی خوبی برای پرداخت الکترونیکی خواهد شد چون درموقع دریافت اولیه کارت هزینه پرداخت میشه .

۰۱/۱۱/۱۱ ۱۲:۵۵

مدیریت محترم سازمان حمل و نقل لطفا موارد زیر را جهت رفاه حال شهروندان و خود رانندگان عزیز به رانندگان زحمتکش تاکسی گوشزد نمایید : 1ِ_اولین مورد حسن خلق و داشتن گفتار و کردار نیک و پسندیده و در خور شان و کرامت انسانیست . 2_ عدم پیاده یا سوار کردن مسافر در تقاطع خیابانها بخاطر جلو گیری از بروز حوادث ناگوار ناشی از توقف در نبش تقاطع ها و ایجادسدمعبر و عدم دید برای سایرین حداقل ده متر پایینر یا بالا تر از تقاطع توقف نمایند .راننده باید صمن پایبندی و رعایت کلیه مقررات و قوانین رانندگی با خوشرویی پاره ای از مسایل و مقررات را به مسافران کم اطلا و مخصوصا کودکان توجیه نمایند از جمله مسافران نبش تقاطع ها یا چند متر داخل خیابان منتظر تاکسی نباشند یا درخواست پیاده شدن نکنندبلکه ده متر پایینتر یا بالا تر از تقاطع و درکنار خیابان پیاده یا سوار شوند. مسافران هم باید رعایت ادب و احترام متقابل را داشته باشند هنگام ورود با سلام کردن و گفتن خدا قوت و خسته نباشید با ادب و احترام در مقصد با تشکر و خداحافطی کردن قدر دان زحمات رانندگان محترم بآشند .
3_ تاکسی وسیله شخصی نیست بلکه یک وسیله عمومی محسوب میشود بنابراین مصرف تنقلات و چای و دخانیات همانطورکه برای مسافر ممنوع هست برای راننده محترم نیز ممنوع میباشد.
4 راننده موظف به رعایت بهداشت شخصی خصوصا بهداشت دهان و لباس و نظافت داخل ماشین می باشد .
5_ رانندگان تاکسی بعنوان الگو و مربی سایر رانندگان میباشند بنابر این با رعایت کامل مقررات رانندگی مخصوصا در هنگام دور زدن رعایت خطوط مقطع و ممتد را بکنند خصوصا در در مسیر خیابان برق بعد از پیاده کردن مسافر نرسیده به چهاراه اکثرا از همانجا اقدام به دور زدن میکنند و باعث راهبندان و حتی تصادف و درگیری میشوند رانندگان محترم حتما میدان را دور بزنند و شخصیت ومنش خود را با رعایت قانون و احترام به حقوق دیگران به نمایش بگذارند .

6_بعضا شاهد هستیم برخی از رانندگان با وجود اینکه مسافر دارند در هرجای خیابان که باشد توقف کرده و با همکار یا شخصی دیگر در انطرف خیابان صحبت میکنند که هم موجب راهبندان و ترافیک میشوند و هم حقوق دیگران را پایمال میکنند در صورت اعتراض هم عوض عذر خواهی با کلمات زشت و طلبکارانه پاسخ میدهند .
7_معدودی از رانندگان از پس دادن مابقی پول به بهانه نداشتن پول خرد خوداری میکنند که با اینکار به شخصیت سایر رانندگان محترم و زحمتکش نیز لطمه میزنند .
8_پوشیدن لباس فرم مسلما وجاهت شغلی رانندگان محترم را افزایش می دهد
9_ ایجاد امکانات رفاهی در ایستگاهای تاکسی برای رانندگان عزیز تاکسی از جمله محل نشستن و استراحت با گذاشتن صندلیهای راحت و سایه بان دار و تامین حداقل امکانات رفاهی مقدور مثل اب ، کتاب و روزنامه ، چای و..البته در حد امکان .
10_اقدام به بهسازی و نوسازی ناوگان حمل ونقل و مساعدت به رانندگان محترم جهت تبدیل به احسن کردن و بروز کردن وسیله نقلیه شان .

۰۱/۱۱/۱۱ ۱۲:۱۱

سلام و عرض ادب . تشکر از رانندگان محترم تاکسی . از ریاست محترم تاکسی رانی خواهشمندیم تذکرات لازم به رانندگان عزیز تاکسی در خصوص نظافت صندلی ها تاکسی بفرمایند. به دلیل اینکه به مروز زمان خودرو بوی محیط را به خودش جذب می کند در صورت شستشوی سالیانه صندلی ها محیط جذاب و مطبوعی در داخل خودرو خواهیم داشت که در تقویت روحیه خود رانندگان نیز موثر خواهد بود . با تشکر از مدیریت تاکسیرانی میانه

۰۱/۱۱/۱۱ ۱۰:۲۰

سلام
طرح خوبی است ولی این طرح اصلا قابل اجرا نمی باشد
مگر در تهران وتبریز وکلانشهرهای کشور اجرایی شده که در میانه هم اجرا بشه ولی هر کسی پول نقد همراهش نباشه از کارت استفاده بکنه میتونه روش خوبی باشه
با احترام بنظر حمل ونقل شهرداری

اخبار روز