کد خبر: ۱۲۴۹۲۰
۵۱۳ بازدید
۸ دیدگاه (۴ تایید شده)

مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و فعلی دانشکده فنی و مهندسی میانه - دانشگاه تبریز

مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و فعلی دانشکده فنی و مهندسی میانه-دانشگاه تبریز، روز یکشنبه 27 آذر ماه 1401 برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم که در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و مهندسی میانه با حضور رئیس دانشگاه تبریز، نمایندگان شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه، مدیر کل منابع طبیعی استان، روسای دانشگاه های شهرستان و برخی اعضای شورای اداری شهرستان، دانشجویان، اعضاء هیات علمی و کارکنان این دانشکده برگزار گردید، دکتر امین محمدی عضو هیأت علمی و مشاور رئیس دانشکده فنی و مهندسی میانه ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به عموم مدعوین، طی سخنان کوتاهی حضور مسولین محترم دانشگاهی، استانی و شهرستانی را در مجموعه دانشکده فنی و مهندسی میانه مغتنم شمرده و اذعان داشتند که این حضور باعث و بانی خیرات و برکات فراوان برای دانشکده میانه خواهد بود. دکتر نصراله زاده رئیس دانشگاه تبریز طی سخنانی ضمن گرامیداشت 27 آذر سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، گفتند: با تلاشهای بی وقفه دانشمندان و دانشجویان، آموزش عالی کشور به سمت مرجعیت علمی در منطقه و جهان در حال پیشرفت پر شتاب می باشد. ایشان با ادای احترام به مردم شریف و فرهیخته شهرستان میانه به ویژه شهدای گرانقدر این خطه، پیشرفت و توسعه همه جانبه دانشکده فنی و مهندسی میانه را حق و سهم این شهرستان خوانده و افزودند: انتظار ما از سطح توسعه دانشکده میانه بسیار بالاتر از وضعیت فعلی است یعنی باید حداقل ظرفیت پذیرش دانشجو 3 برابر و گروه های آموزشی آن به 5 گروه افزایش و مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز به آن افزوده گردد. دکتر نصراله زاده با اشاره به بودجه مصوب 30 میلیاردی این دانشکده در سفر ریاست محترم جمهوری به استان، افزودند: ان شاء الله طی ماه های آتی این پروژه بزرگ افتتاح و رمز گشای توسعه برنامه های آتی این دانشکده خواهد شد.

در ادامه این مراسم آقایان مهدی اسماعیلی و سید مرتضی حسینی نمایندگان مردم شریف میانه در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی خواستار همدلی و همفکری بیشتر مسئولین استان و شهرستان برای رشد و توسعه همه جانبه این دانشکده و ارتقای آن به مقاطع بالاتر آموزش عالی شدند. دکتر سعادتی معاون استاندار و  فرماندار ویژه میانه نیز طی سخنانی گفتند: با توجه به همجواری شهرستان های متعدد با شهرستان میانه که فاقد مراکز دانشگاهی هستند و اولویت آنان برای تحصیل در این شهرستان و ماندگاری اکثریت دانشجویان و فارغ التحصیلان در این شهرستان،  دانشکده فنی و مهندسی میانه را دارای زمینه و پتانسیل ویژه جهت جذب دانشجو و پیشرفت کمی و کیفی  دانست.

در پایان این مراسم تکریم و معارفه،  از زحمات و خدمات چندین ساله آقای دکتر رضا عبدی به عنوان رئیس پیشین این دانشکده تجلیل و قدردانی به عمل آمد و دکتر رسول اسمعیل نژاد به عنوان رئیس جدید دانشکده فنی و مهندسی میانه معرفی و منصوب گردید.

خاطر نشان می شود پس از این مراسم، دکتر نصراله زاده و هیئت همراه دانشگاه تبریز و نمایندگان شهرستان از پروژه جدیدالاحداث این دانشکده بازدید و دستورات و راهکارهایی را جهت بهره برداری سریع تر این پروژه ارائه نمودند. مهندس داوودی مدیر کل منابع طبیعی استان نیز جهت واگذاری زمین های همجوار منابع طبیعی در راستای توسعه و افزایش مساحت این دانشکده به 15 هکتار، قول مساعد دادند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۰/۴ ۲۰:۵۳

افزایش رشته های کاربردی و جدید ، توسعه محیط آموزشی ، زیباسازی آبرومندانه محیط درون و بیرون دانشگاه و رونق تحقیقات و توسعه دانشگاهی اولویت اصلی ریاست جدید و مسوولان شهری سرلوحه پیشرفت دانشکده است

۰۱/۱۰/۳ ۱۵:۲۰

دانشکده فنی و مهندسی میانه نماد دانشگاه تبریز در میانه بوده و باعث افتخار است.

۰۱/۱۰/۳ ۱۵:۱۹

این دانشکده به عنوان تنها دانشکده دولتی شهرستان نیازمند توجه ویژه مسولین است.

۰۱/۱۰/۳ ۱۴:۳۹

با وجود اینکه ۱۰ سال از عمر این دانشکده می گذرد ولی هنوز محیط دانشکده مناسب نیست. در ضمن تعداد رشته هاش هم که خیلی کمه توی ۱۰سال ۴رشته؟؟

اخبار روز