کد خبر: ۹۷۴۵۰
۱۳۹۹ بازدید
۶۸ دیدگاه (۶۱ تایید شده)

یک حساب دو دو تا در مورد آب شرب میانه

۱۳۹۹/۵/۱۲
۱۰:۲۵

اخیراً وقتی خبر حفر چاه در میانه برای تأمین آب شرب میانه را از زبان مدیرعامل آب منطقه خواندم(لینک خبر)، از پنهان کاری و توجیهات مسئولین رنجیدم. این چنین مسئولینی می توانند با صداقت با مردم صحبت کنند و اشتباه خود را برعهده گرفته و عذرخواهی کنند و محبوب دل مردم و معروف صفحات تاریخ شوند. بعد از این خبر یاد خاطره ای افتادم:

چند سال پیش با فرماندار وقت صحبت از آب شرب شد. ایشان گفتند: اگر 40-30 میلیارد تومان باشد، می توانیم آب گرمی را به میانه برسانیم.

گفتم: من دیروز برای مادرم یک دستگاه تصفیه آب با 7 فیلتر خریدم 500 هزار تومان. اگر دولت بصورت انبوه این را از تایوان و چین وارد کند، هر دستگاه، 300 هزار تومان هزینه می شود. اگر دولت این دستگاهها را به هر خانه در شهر میانه اهدا کند تا در 10 قسط از فیش آب کم کند، جمعاً بین 7 تا 8 میلیارد تومان هزینه می شود درحالیکه برای انتقال آب شرب از سد گرمی به میانه، بیش از 10 برابر این هزینه شده و 20 سال است علاف هستیم درحالیکه دستگاه تصفیه در عرض یک هفته قابل اجراست.

ایشان گفتند: نه همینجوری هم که نیست. لابد فلسفه ای دارد!

گفتم: به نظر شما چه فلسفه ای می تواند داشته باشد؟ یک سد بزرگی زده اند که 1000 میلیارد تومان هزینه دارد. نه ساق هایش قدرت تحمل دیواره سد را دارد نه کَفَش یارای نگهداری آب را. یک هزینه اشتباه در آن نقطه کرده ایم و مدام اصرار داریم که آن را تکمیل کنیم درحالیکه جلوی ضرر را هر جا بگیری منفعت است. یکی از نمایندگان، چیت چیانِ وزیر را با خودش به میانه آورد و ایشان قول دادند سال 94 مردم میانه از آب سد گرمی، بیاشامند(آب شرب میانه تا پایان سال 94 به بهره برداری می رسد) ، نماینده دیگر که همواره تلاش داشت در کورس شهرت و خودنمایی باقی بماند، سراسیمه ویژه نامه ای برای آب شرب چاپ کرد تا اثبات کند: من بود که آب شرب را به میانه آوردم! یک لیوان در دست، عکس رنگی گرفته و در نشریه انتخاباتی و موقتی خود منتشر کرد و وعده داد به زودی! مردم میانه به همت این نماینده ساعی و دلسوز، آب گوارای گرمی را میل خواهند کرد! ولی ملاحظه می کنید که این کار در 20 و اندی سال گذشته نشد و مطمئن باشد در 20 و اندی سال آینده هم نخواهد شد. شاید مردم این را نمی دانند ولی لااقل خود شما می دانید که آن پشت سر، خبری نیست.

درثانی حتی اگر آن سد درست باشد، طرح انتقال آب شرب، اشتباه بوده است برای اینکه این طرح 100 میلیارد هزینه دارد درحالیکه می بینید با 8-7 میلیارد تومان می توان این کار را انجام داد.

ضمن این که دولت امکان ندارد از خیر 8-7 میلیارد خودش بگذرد و می تواند هزینه دستگاه تصفیه را در 10 قسط از فیش آب بگیرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۵/۳۱ ۱۳:۱۹

سلام
تامین آب و آبرسانی به شهر ها متولی دارد.
پیگیری موضوع جهت تامین اعتبار و اتمام پروژه توسط سازمان آب و امور منابع آب میانه بایستی انجام گردد و بایستی متولیان امر گزارش عدم موفقیت و اتمام اجرای پروژه به این مهمی را به مردم ارائه نمایند.

۹۹/۵/۱۴ ۱۵:۴۴

روایت داریم براساس زلزله های قبلی مخصوصا زلزله ای خلخال این سد قابلیت ابگیری نداره و مقرر شده اب رودخانه مستقیم وارد تصفیه خانه بشه وعملا سد مخزنی نخواهد داشت

۹۹/۵/۱۴ ۱۳:۲۳

به اون سد ۵۰میلیارد هم بودجه نداده‌اند چه رسد به ۱۰۰۰میلیارد اینها توان گرفتن ۱۰۰میلیارد بودجه برای سد استور ندارند حالا انتظار داری ۱۰۰۰میلیارد به گرمی بدن؟

۹۹/۵/۱۴ ۱۲:۴۴

نمی دانم چرا با دقت مطالعه نمی کنید؟ فرقی نمی کند که الآن برای ساخت چنین سدی 1000 میلیارد تومان هزینه کنیم یا 20 سال پیش 100 میلیارد تومان هزینه کنیم و استفاده ای نکنیم. شاید اگر بروزرسانی کنیم هزینه های ساخت این ساخت به مراتب بیش از 1000 میلیارد تومان می شود.

۹۹/۵/۱۴ ۱۱:۳۹

متاسفانه چون خودتون شخصیت سیاسی مستقلی نداشته و همیشه در سایه دیگری قرار گرفته اید فکر می کنید بقیه هم اگر حرفی بزنند سخنگوی کس دیگری هستند. بنده ساکن میانه هستم و بیشتر از شما و بقیه تهران نشین ها غم شهرم رو دارم.
بسیار واضحه بنده موافق این سد نیستم ولی این دستگاه هم مشکل آب شرب رو حل نمی کنه و اگر هم حل بکنه به مانند اثر یک قرص مسکن مقطعی خواهد بود و با شرایط اقتصادی فعلی هزینه ای بر سبد خانوار خواهد بود.
این که شما با نام بردن از یک نماینده سابق با کارنامه نه چندان خوب بحث سد رو پیش کشیدید، نشون میده غم آب و سد میانه رو ندارید بلکه دارید کسی رو تخریب می کنید که زندگی سیاسیش برای میانه تمام شده است. در حالی که از روز شروع احداث سد گرمی نماینده های بسیاری رو مردم میانه به مجلس فرستادند و همه آن نماینده ها در وضعیت فعلی به یک اندازه سهیم هستند چه آن مردم و چه این مرد...

۹۹/۵/۱۴ ۱۱:۲۲

کی هزار میلیارد به سد گرمی میانه بودجه دادند ما متوجه نشدیم لطفا مدرک

۹۹/۵/۱۴ ۱۱:۰۸

برادر مهران جان! اگر 3 سال پیش قیمت دستگاه تصفیه 500 تومن و کسری بودجه سد 100 میلیارد تومان بود، اگر الآن قیمت دستگاه تصفیه 1.5 میلیون تومان است، طبیعتاً کسری بودجه تکمیل سد دیگر 100 میلیارد تومان نیست. الآن یک کودک 5 ساله هم می داند عروسکی که سال گذشته 50 هزار تومان خریده است، الآن باید بیشتر از آن پول داشته باشد تا آن را بخرد. نمی دانم این سئوالات برای چیست؟ اگر حضرتعالی یک میانه ای، بلکه یک ایرانی و حتی یک انسان منصف و عادل هستید نباید الآن سخنگوی کسانی باشید که با یک اشتباه عجولانه، و یک مطالعه سرسری، 1000 میلیارد تومان زیان زده اند و سدی ساخته اند که معلوم نیست کی جواب دهد و آیا جواب بدهد یا نه؟ بار خطا و گناه دیگران را برعهده نگیرید و اجازه دهید مردم به سد گرمی و پروژه آبرسانی به شهر، حساستر و آگاهتر شوند.

۹۹/۵/۱۴ ۰۹:۴۷

جناب برای مجموعه ای که مدیریتش رو بر عهده دارید هم با قیمت و شرایط چند سال پیش برنامه ریزی می کنیم؟

۹۹/۵/۱۴ ۰۸:۳۷

با همین بهره هوشی و دقت نظر چنین پروژه ای را طراحی کرده اید. من در متن نوشته ام: "چند سال پیش ..." نه الان!

۹۹/۵/۱۴ ۰۰:۵۶

سد و چاه رو ول کنین اب تصفیه 7 فیلتر رو خریدن 500 تومن !!!!!!!!
لطفا شماره و ادرس اون فروشنده رو بفرمایید من یه 10تا خرید دارم

۹۹/۵/۱۳ ۱۹:۴۶

با سلام به همشهری های محترم و جناب مهندس ناییی عزیز

مطالب کارشناسی مطرح شده کاملا صحیح بوده ولی قبل از پروژه بایستی مطرح و بررسی میشد تا اقدامی صورت نمی پذیرفت ولی جهت انتقاد میشود بحث و اظهار نظر کرد تا در آینده حداقل پس از مطالعه لازم اقدام نمایند.
نه اینکه دوباره اشتباه دیگر حفر چاه در دامنه بزغوش را اجرا کنند.
بنظر اینجانب نیاز به احداث یک تصفیه خانه مدرن و مجهز بیشتر احساس میشود تا حفر چاه که خود نه تنها هزینه های زیادی برای کشاورزان دارد بلکه هزینه انتقال ان نیز زیاد و موازی کاری میباشد.
وبعلت اینکه پروژه احداث سد به اتمام رسیده است و بخشی از خطوط انتقال ان نیز اجرا شده لذا به نظر برای اجرای کامل انتقال ان بایستی اقدامی سریع انجام شود.
لذا آقای مدیرکل عزیز در این زمینه میتواند کمک عمده ای بنمایند و نمایندگان منتخب نیز از مرکز میتوانند اقدامات لازم را جهت تامین بودجه انجام دهند. البته اگر آقایان نماینده های محترم و مدیرکل عزیز عزم جدی برای کمک به همشهری های عزیزشان را داشته باشند.

۹۹/۵/۱۳ ۱۸:۵۸

وبنظر من همین ابی که داریم مصرف میکنیم و همون تصفیه
خانه که ایجاد کردن رو در همین جا کار میزاشتن الان از 20سال قبل با آّب تصفیه شده استفاده میکردیم نیاز به لوله گذاری نبود البته این فقط یه نظر هست بزرگان کارشناسان بهتراز بنده میدونن /پ

۹۹/۵/۱۳ ۱۷:۲۷

جناب مهندس نایبی عزیز مگر خبرندارید مشکل آب میانه  خیلی وقت است که  توسط نماینده پر تلاش شهرمان آقای مددی  در سال 94 حل شد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

۹۹/۵/۱۳ ۱۳:۵۶

حاج اقای نائبی. داستانی است در مورد کندن چاه اب و اعتراض چاه کن به صاحب کار و ....! همین حکایت سد است! درست است برای مردم بدبخت میانه اب ندارد ولی برای خیلی ها نان دارد!

۹۹/۵/۱۳ ۱۳:۱۰

مشکل ان مثل چهارخطه شدن سرچمه
عدم اختصاص بودجه یا بهتره بگم ناتوانی مسولین در اخذ بودجه

۹۹/۵/۱۳ ۱۱:۵۷

به همه توضیح بدهید لطفا که مشکل این سد و این آبرسانی چه است که بعد از 20 سال، افتتاح نمی شود؟

۹۹/۵/۱۳ ۱۱:۴۳

همشهری عزیز! تو را به الله با حوصله و دقت بخوان. انتقال آب شرب از سد، خیلی خوب است اما انتقال آب از سدی که قرار نیست تکمیل شود اشتباه است. این سد از نظر جانمایی اشکال دارد. انگار من به شما بگویم: بال این هواپیما در مسیر پروازی خواهد شکست و شما اصرار کنید که چرا می گویید سفر با هواپیما اشکال دارد؟

۹۹/۵/۱۳ ۱۱:۴۱

پیمانکار عزیز!

ببخشید ردصلاحیتم 4 سال پیش بود ولی همین سایتی که دارید در مورد مشکلات شهر ، چیزی می نویسید یا چیزی می خوانید، مربوط به 14 سال پیش است. در مورد چیزی که 100% مطمئن نباشم چیزی نمی نویسم.

۹۹/۵/۱۳ ۱۱:۰۸

آقای نایبی من من سالهاست با این پروژه کار می کنم و حاضرم توضیح بدهم به شما.

۹۹/۵/۱۳ ۱۱:۰۶

جناب نائبی خواهشاً وقتی مطلبی میخواهید بذارید اول مطالعه کنید بعد افاظات بفرمایید.چه شده که از وقتی شما و دوستانتان تایید صلاحیت نشدید یاد مشکلات میانه افتادید.مگر این مشکلات تازه بوجود آمده که شما یادشان افتادید.به قول خودتان ۲۰ سال هست که میانه آب مناسب ندارد.بیان کردن مشکلات با غرض ورزی سیاسی فرق دارد.
لطفاً امیال سیاسیتان را بگذارید وقتی که تایید صلاحیت شدید مطرح بفرمایید.اما اگر واقعاً دغدغه آب شرب میانه را دارید میتونید اول با اهالی فن و مهندسان و مشاوران سد اطلاعاتتان را بالا ببرید و بعد با طرح دستگاه تسویه باعث خنده نشوید

۹۹/۵/۱۳ ۱۱:۰۵

جناب نائبی خواهشاً وقتی مطلبی میخواهید بذارید اول مطالعه کنید بعد افاظات بفرمایید.چه شده که از وقتی شما و دوستانتان تایید صلاحیت نشدید یاد مشکلات میانه افتادید.مگر این مشکلات تازه بوجود آمده که شما یادشان افتادید.به قول خودتان ۲۰ سال هست که میانه آب مناسب ندارد.بیان کردن مشکلات با غرض ورزی سیاسی فرق دارد.
لطفاً امیال سیاسیتان را بگذارید وقتی که تایید صلاحیت شدید مطرح بفرمایید.اما اگر واقعاً دغدغه آب شرب میانه را دارید میتونید اول با اهالی فن و مهندسان و مشاوران سد اطلاعاتتان را بالا ببرید و بعد با طرح دستگاه تسویه باعث خنده نشوید

۹۹/۵/۱۳ ۱۰:۴۰

چراانتقال اب ازسدبفراجردبه خلخال برای دولت پرهزینه نیست وتوجیه اقتصادی دارد ولی انتقال اب گرمی به میانه پرهزینه هست؟مگرمیانه شهرکوچکی نسبت به انجاست؟!!جالبه خیلی بعدازمیانه شروع کردن ودرحال اتمامه.
اینجاکه میانه روباشهربزرگترقیاس نمیکنیم بلکه کوچکترقیاس کردیم.
وقتی مسولان نتونستندبودجه بگیرندنبایدمسایل دیگر(عدم توجیه اقتصادی وشرایط جغرافیایی)روبهانه کرد.

۹۹/۵/۱۳ ۱۰:۳۸

جناب نائبی خواهشاً وقتی مطلبی میخواهید بذارید اول مطالعه کنید بعد افاظات بفرمایید.چه شده که از وقتی شما و دوستانتان تایید صلاحیت نشدید یاد مشکلات میانه افتادید.مگر این مشکلات تازه بوجود آمده که شما یادشان افتادید.به قول خودتان ۲۰ سال هست که میانه آب مناسب ندارد.بیان کردن مشکلات با غرض ورزی سیاسی فرق دارد.
لطفاً امیال سیاسیتان را بگذارید وقتی که تایید صلاحیت شدید مطرح بفرمایید.اما اگر واقعاً دغدغه آب شرب میانه را دارید میتونید اول با اهالی فن و مهندسان و مشاوران سد اطلاعاتتان را بالا ببرید و بعد با طرح دستگاه تسویه باعث خنده نشوید.

۹۹/۵/۱۳ ۰۹:۴۳

هر میانه ای، ایرانی است ولی هر ایرانی، میانه ای نیست.

مضافاً هر شهر میانه ای، شهرستان میانه ای است ولی هر شهرستان میانه ای، اهل شهر میانه نیست.

الآن فقط صحبت از ارائه دستگاه تصفیه آب به 25 هزار خانواده شهر میانه است نه 50 هزار میانه ای یا 25 میلیون خانوار ایرانی.

لطفاً با دقت و وسواس بخوانید سپس بحث کنید تا طاقت خواننده، طاق نشود. 

۹۹/۵/۱۳ ۰۹:۲۶

تحصیلات و مدرک بعضی مسئولین حین خدمت، در شهر خودشون در بعضی دانشگاههایی که با دانشجوی عادی راه میاد چه برسه به مسئول بخاطر مقامشون، به درد نمیخوره.
گاها دانشگاه از اخذ شهریه که حقشه میترسه و با مشکل مواجه میشه!
حالا صبح تا شب دکتر دکتر صداشون کنین.
دکتر صداشون نکنین ناراحت میشن.
از لحظه نیت برای ثبت نام در مقطع دکترا باید دکتر صداشون کنین و الا مورد غضب قرار می گیرین.

۹۹/۵/۱۳ ۰۹:۰۴

"... اگر دولت این دستگاهها را به هر خانه در شهر میانه اهدا کند..." خانوار میانه‌ای هم ایرانی حساب میشه یا به نظر شما ایرانی نیستن؟

۹۹/۵/۱۳ ۰۱:۴۷

نیم ساعتی هست که دارم به این جمله میخندم.
به هیچ قسمت از بحث این دو عزیز کاری ندارم و فقط این جمله کاربر مهمان رو اگر هر میانه ای ببیند خواهد خندید.
کاربر مهمان عزیز، اگر فقط یک نگاه به سوابق کاری و تحصیلی بالاخص دانشگاههای محل تحصیل برخی فرمانداران داشته باشید، متوجه خواهید شد که صحبت با فرماندار هیچ جای افتخاری برای حداقل نیمی از مردم شریف میانه نخواهد بود.
من خود از منتقدان آقای نایبی هستم ولی آخر بی انصافی و کوته نظری ست که صحبت با فرمانداری را کلاسی برای ایشان بدانید.

۹۹/۵/۱۳ ۰۱:۰۶

واقعا نشست و برخاست با فرماندار برای شما یعنی کلاس؟!
شان انسان بودن رو حفظ کنید. به خدا پست و مفام مهم نیست.

۹۹/۵/۱۳ ۰۱:۰۳

اینکه سدسازی باید باشد تا آب شرب تامین شود گویا هم‌عقیده‌ایم ولی مساله اینه آیا نزدیک میانه میتوان سدی ساخت که سختی آب آن منطقه را داشته باشد؟
مثلا ایا اب سد آونلیق یا کزرج برای شرب مناسب است؟؟
آیا منطقه‌ای نزدیک میانه سراغ دارید که بتوان سد ساخت و آبش سختی ان منطقه را داشته باشد؟

۹۹/۵/۱۲ ۲۳:۳۸

واقعاً تصور می کنید اینکه بگویم با یک فرماندار صحبت می کردم، اعتبار من بالا می رود؟ علیرغم تمام احترامی که به تمام انسانها و مسئولین دارم، حتی وقتی قرارداد همکاری ایران و گرجستان را در حضور نخست وزیران دو کشور امضا می کردم هم به چنین اعتباری فکر نمی کردم. چرا باید آقای جهانگیری صرفاً بخاطر معاون اول رئیس جمهور بودن برایم اعتبار داشته باشد و استاد شجریان،نماد موسیقی ایرانی، نه؟!

Me

۹۹/۵/۱۲ ۲۳:۳۳

من نگفتم دولت به هر خانوار ایرانی یک دستگاه تصفیه آب بدهد. لطفاً 60 ثانیه وقت بگذارید و با حوصله بخوانید: انتقال آب از سد گرمی برای "شهر میانه" برای "آب شرب" پرهزینه و پرزحمت و اشتباه بود.

۹۹/۵/۱۲ ۲۲:۵۲

شما تشریف بیاورید سدسازی ها را ببیند چند تاشون دانش سدسازی دارند که اینگونه هم کورکورانه دفاع می کنند؟

۹۹/۵/۱۲ ۲۲:۴۵

البته طبیعیه با توجه به محیطی که در آن قرار دارید و کار می‌کنید، منتقدهای خودتون رو تخریب کنید. کاش یاد بگیریم هر کس برخلاف ما حرفی زد انگ بهش نچسبانیم. عرض بنده اینه که شما فرمودید دولت به هر خانوار ایرانی یک دستگاه تصفیه‌خانگی بده. ما هم به اندازه جیب خودمون به کشورهای آسیایی و اروپایی رفتیم و دیدیم در اکثر کشورها خونه‌ها آب لوله‌کشی غیرشرب برای شستشو و نظافت دارند ولی دولت طرحی برای تجهیز خانه‌ها به دستگاه تصفیه‌خانگی نداره چون هم از لحاظ بهداشتی و اقتصادی به صرفه نیست. تاکید عجیب و غیراصولی شما برای استفاده از این دستگاه جای تعجب داره. البته ما به اندازه شما تحصیلات و تخصص فنی نداریم.

۹۹/۵/۱۲ ۲۲:۴۳

فکر کنم منظورتان از این مطلب فقط کلاس گذاشتن بود که مثلا با فرماندار, صحبت خصوصی داشتید:

(چند سال پیش با فرماندار وقت صحبت از آب شرب شد...)

۹۹/۵/۱۲ ۲۲:۰۹

همشهری بزرگوار! انتظار نداشته باشید بنده با این تحصیلات و تخصص فنی، مخالف سدسازی باشم. مگر قابل انکار است که سد، برای ما برق می آورد، کشت دیم را به آبی و مزارع ما را به باغات تبدیل می کند، منطقه را توریستی می کند، روی آب و هوای منطقه تأثیر می گذارد، پرورش ماهی را رونق می دهد، آب هدر رفته را ذخیره می کند و بسیاری محاسن دیگر که نیازی به ذکر نیست.

آنچه اینجانب عرض کردم فقط و فقط درباره سد گرمی و انتقال آب شرب به میانه بود. هر دو اشتباه و پرهزینه بود. خواهشمندم اگر دلیلی برای رد این حرف ندارید، دلسوزانه حرف حق را بزنید.

۹۹/۵/۱۲ ۲۲:۰۳

تصفیه آبهای پشت سد استور خیلی زیاد است درحالیکه آبهای محال کندوان خیلی آسان و کم هزینه است. شما آب چشمه های کندوان مانند نشه ، ایشله، بالسین و ... را بخورید می بینید که چقدر زلال و گواراست. یادم هست به روستای حصار میدان داغی رفته بودم که بالای کوه قرار دارد. از چای شان متوجه شدم آب بسیار زلالی دارند. پرسیدم آب چشمه است؟ گفتند: بله! آمدند آزمایش کردند دیدند از آب معدنی هم بهتر است! بعداً فهمیدم سختی آنها زیر 50 بوده است درحالیکه زیر 200 خیلی خوب است.

۹۹/۵/۱۲ ۲۱:۵۹

از چه و از که حمایت می کنید اینگونه با تندی؟ کشورهایی هستند که آب شرب شان از آب غیرشرب شان متمایز است، کشورهایی هستند که فقط آب غیرشرب دارند و آب شرب را بصورت دبه ای یا ماشینی پخش می کنند. هزینه آب شرب کمتر از آب معدنی است. برای مجمع الجزایر ژاپن که نمی توانید بگویید بحران آب دارد! لیکن هزینه تصفیه یا انتقال آب در بعضی مناطق زیاد است.

۹۹/۵/۱۲ ۲۱:۴۹

پیشنهاد بهتری دارم. به هر خانواده میانه ای 5 گالن بدهند تا بروند از گلباسان اچاچی سیدلر تونل قالانکوه اب بیاورند. هم تنوع میشه هم روحیه شون بهتر میشه هم اب گوارا مینوشند.

۹۹/۵/۱۲ ۲۱:۴۴

طول عمر دستگاه تصفیه آب چقدر است؟؟
طول عمر سد چقدر است؟؟ در طول عمر سد هر خانواده چند تا دستگاه تصفیه آب خراب خواهند کرد؟؟
براورد هزینه دو مورد فوق را بفرمایید
دستگاه تصفیه آب چقدر برق مصرف میکند؟ سد چقدر برق تولید میکند؟ جند خانواده جهت کشاورزی در زیر دست از اب سد استفاده خواهند کرد درحقیقت چقدر اشتغالزایی کرده است؟
اگر در کشوری مثل ژاپن سهمیه آب دارند ایا موقعیت ژاپن با ایران یکیست؟ ژاپن اندازه خراسان ما نیست ولی دوبرابر ایران جمعیت دارد تا جایی جاکم دارد که پشت بام خانه‌ها فضای سبز دارند مکانی برای سدسازی ندارند
و...

۹۹/۵/۱۲ ۲۰:۵۲

ایاانتقال اب ازسداستورامکانپذیرهست؟یاهزینه انتقال یاتصفیه ان توجیه اقتصادی ندارد؟!یافقط برای کشاورزی مناسبه؟

۹۹/۵/۱۲ ۲۰:۴۳

واقعا که (...) یک طناز واقعی هست باید بره در عصر جدید برای استند اپ شرکت کنه حتما اول میشه

۹۹/۵/۱۲ ۲۰:۲۶

با این کامنتی که نوشتید تمام نوشته‌ خودتون رو زیر سوال می‌برید. در ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگه هر خانه‌ای بلاخره لوله‌کشی آب داره اگر دستگاه تصفیه‌خانگی جواب می‌داد نمی‌اومدند به هر خانواده سهمیه آب شرب بدهند. میانه با توجه به افزایش جمعیت و شهرک‌های جدیدی که ساخته میشه نیاز به منبع جدید آب داره حالا این سد یا منبع دیگری.
یا شاید شما یا دوستان زدید در کار واردات دستگاه تصفیه‌خانگی... الله اعلم

۹۹/۵/۱۲ ۲۰:۱۵

هرچه نقد دارید نوش جانتان! لااقل شما شاهد باشید که هرچه از من انتقاد کرده اید، تأیید شده است لیکن مواظب باشید از مسئولین بی جنبه انتقاد نکنید تا سر از دادگاه درنیآورید.

۹۹/۵/۱۲ ۲۰:۱۲

لطفاً انتقاد خود را دقیق بفرمایید و کلی گویی نکنید. عمر معمولی ماها 70 سال است. یک سوم از عمر مفید میانه ای ها در انتظار این آب شرب تمام شد و در مابقی عمر نیز تضمین نیست که دهانشان به آب گرمی، گوارا خواهد شد یا نه؟ در انجام هر پروژه ای باید به دخل و خرج آن عنایت داشته باشیم. چه می دهیم و چه میگیریم؟ وقتی کشورهای پیشرفته ای ترجیح می دهند بجای تصفیه تمام آب، آب شرب مردم را بوسیله پخش رایگان یا ارزان آب آشامیدنی (نه آب معدنی) تأمین کنند، نمیتوانیم بگوییم آنها بی فکرند و ما بافکر.

۹۹/۵/۱۲ ۱۹:۳۲

باسلام
چشم انداز شما کوتاه مدت است

۹۹/۵/۱۲ ۱۹:۰۰

سلام آقای نایبی وقت بخیر
با وجود اینکه خیلی وقتا ازتون انتقاد دارم ولی چه کنم بخاطر بیان مشکلات ریشه ای میانه در تنها سایت خبری تحلیلی شهرمان ازتون سپاسگزارم

۹۹/۵/۱۲ ۱۶:۳۶

بله شاید نام بردن از یک یا دو فرد صحیح نباشد و بنده برای نمونه آنها را ذکر کردم. در 3-2 سال اخیر که نماینده ها و فرماندارها متوجه شده اند که آبی از سد گرمی برایشان گوارا نخواهد شد، دیگری مانور تبلیغاتی بابت آن نمی دهند.

۹۹/۵/۱۲ ۱۶:۳۴

این مقاله فنی نیست و جای صحبت فنی نیز اینجا نیست اما شما اگر در جریان هستید بفرمایید در 5 سال یا 10 سال گذشته، چه بودجه هایی به این پروژه (سدسازی + انتقال آب شرب) صورت گرفته؟ چه حجمی از این بودجه ها برای پیشرفت پروژه و چه حجمی برای پرداخت بدهی پیمانکار بوده؟ پروژه کی به فرجام می رسد؟ هزینه حل مشکل استحکام عرضی و رسوب کفی چقدر است؟

۹۹/۵/۱۲ ۱۶:۳۴

باسلام بنده چهار سال است دستگاه تصفیه آب دارم وخیلی هم راضی هستم و به هیچ عنوان با آب عادی قابل قیاس نیست .

۹۹/۵/۱۲ ۱۶:۱۷

با سلام
جناب آقاي مهندس نايبي انشاالله كه نظرها و گزارش‌ها بي طرف و از روي غرض‌ورزي نيست. از جنابعالي استدعا مي‌شود تاريخچه‌اي از اين سد و فرآيندي كه طي نموده و به اين مرحله رسيده است با اعلام تمامي مسئولين وقت و افراد دخيل را گزارش فرماييد. ضمنا به تمام اخبار و گزارش‌هايي كه در صداي ميانه و نشريات ديگر در اين زمينه موجود مي‌باشد اشاره بفرماييد. ولي شايسته بود نامي از آقاي مددي نمي‌اورديد و اگر هم آمده بهتر بود نام فرماندار محترم را هم بيان مي‌كرديد.
با تشكر

اخبار روز