کد خبر: ۱۶۲۲
۲۲۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

درخواست اهالی آچاچی از فرماندار:

شهرداری آچاچی را تاسیس نمایید

۱۳۸۹/۳/۲
۱۵:۵۱

در صورت ناخوانا بودن متن از اینجا مطالعه فرمایید.

جناب آقای مهندس یزدانی فرماندار محترم شهرستان میانه

سلام علیکم

همانگونه که حضرتعالی استحضار دارید روستای آچاچی به عنوان بزرگترین و مهمترین روستای شهرستان میانه بر سر راه ترانزیتی تهران- تبریز- اروپا واقع شده و مرکزیت دهستان قافلانکوه غربی را عهده دار می باشد این روستا طبق آخرین سرشماری(سال 1385) دارای 1020 خانوار و 3777 نفر جمعیت است.

با توجه به اینکه این روستا یکی از مراکز اصلی جذب جمعیت در منطقه و مهاجرپذیرترین روستای شهرستان می باشد بطوریکه سکنه 500 خانواری آچاچی در سال 1355 به 1020 خانوار در سال 1385 رسیده است.

پرواضح است روستایی با بیش از هزار خانوار و نزدیک به چهار هزار نفر جمعیت ، در منطقه ای که شدیدا از مهاجر فرستی رنج می برد باید مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد. ولی علیرغم درخواستهای مکرر کتبی و شفاهی اهالی این روستا و با وجود تبدیل روستاهای کم جمعیت تر از آچاچی به شهر ، آچاچی همچنان روستا محسوب و توسط دهیاری اداره می شود و همین مساله موجب بروز مشکلات و معضلات فراوانی گردیده که ساکنان این روستا را گریبانگیر خود کرده است که تاسیس شهرداری آچاچی رفع بیشتر مشکلات فوق را در پی خواهد داشت.

با عنایت به اینکه مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص اصلاح قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری نصاب حداقل جمعیت برای تبدیل شدن روستا به شهر را به 3500 نفر تقلیل داده است که روستای آچاچی با 3777 نفر جمعیت واجد شرایط مصوبه فوق می باشد.

لذا از حضرتعالی درخواست می شود ترتیبی اتخاذ فرمایید تا ضمن تبدیل این روستا به شهر، شهرداری مستقل آچاچی تاسیس شود.

در ضمن ما اهالی آچاچی هیچگونه تمایلی به اجرای تبصره مصوبه فوق مبنی بر الحاق روستای آچاچی به شهر میانه و ارائه خدمات به این روستا توسط شهرداری میانه نداریم و صرفا خواستار تاسیس شهرداری مستقل آچاچی هستیم.

                                                                      با تشکر اهالی آچاچی

 

گیرندگان رونوشت:

1-       آقای مهندس سید حسین هاشمی نماینده مردم میانه در مجلس

2-       آقای مهندس سید محمدرضا حاج اصغری نماینده مردم میانه در مجلس

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز