کد خبر: ۳۵۲۶
۳۱۳ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

اتمام عمليات اجرايي بدنه سد شهريار

۱۳۹۰/۳/۱
۱۵:۴۲
تبريز- معاون طرح و توسعه سازمان آب منطقه اي آذربايجان شرقي از اتمام عمليات اجرايي بدنه سد شهريار ميانه خبر داد.
عمليات اجرايي بدنه سد شهريار به اتمام رسيد
قاسم سلطانزاده روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا، اظهار داشت: عمليات اجرايي ساخت بدنه سد شهريار كه در اسفند ماه 85 آغاز شده بود به اتمام رسيده و در صورت تامين اعتبار لازم براي اتمام عمليات پاكسازي مخزن، خريد و تملك اراضي باقي مانده مخزن و احداث راه هاي دسترسي جايگزين، آبگيري سد در سال 1392 محقق مي شود.
وي افزود: سد شهريار از نوع بتني دو قوسي بوده و با هدف تامين نياز آبي بخش كشاورزي و صنعتي در استان گيلان و كمك به سد سفيدرود و همچنين تامين نياز آبي 12 هزار هكتار از اراضي شهرستان ميانه احداث مي شود.
سلطانزاده اضافه كرد: توليد 168 گيگاوات ساعت انرژي پيك و ثانويه در سال و كنترل سيلاب و ايجاد سيلابهاي مصنوعي براي رسوب زدايي مخزن سد سفيد رود با حجم آب تنظيمي يكهزار و صد ميليون متر مكعب از مزاياي احداث اين سد مي باشد.
سد شهريار در 39 كيلومتري شمال شرق ميانه بر روي رودخانه قزل اوزن در حال احداث است.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

۹۰/۳/۲ ۲۱:۳۹
معاون سازمان آب استان: عمليات اجرايي سد شهريار به اتمام رسيده و "در صورت تامين اعتبار لازم"!! براي اتمام عمليات پاكسازي مخزن، خريد و تملك اراضي باقي مانده مخزن و احداث راه هاي دسترسي جايگزين، آبگيري سد در سال 1392 محقق مي شود. .................................... دیل آجی: اگر اعتبار من هم تامین شود می توانم لیسانسم را تمام کنم فوقم را بخرم و در انتخابات امسال شرکت کنم و پس از ورود به مجلس بدون کنکور دکترام رو بخونم و درصورتیکه اعتبارم دوباره تامین بشه یک کاخ در وسط یک جزیره بسازم و یک کشتی بخرم و درصورت امکان هواپیمایی هم داشته باشم. معاون جان اعتبار تامین بشه خیلی کارها میشه کرد. پس نگو تموم شده 90 درصد کار هنوز مونده!

اخبار روز