کد خبر: ۶۳۹۳۷
۷۷۰ بازدید
۶ دیدگاه (۴ تایید شده)

دست پر فرماندار میانه در هفته دولت/ احیای واحدهای صنعتی تا جذب قبولین شرکت فولاد

۱۳۹۵/۶/۹
۱۴:۲۰


نشست خبری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با خبرنگاران بمناسبت هفته دولت برگزار شد. 
در این نشست فرماندار میانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر ، از تلاش های مجموعه مدیریت شهری در جهت پیشرفت همه جانبه شهرستان میانه تشکر و قدردانی کرد. ایشان با تشریح پروژه های افتتاح شده در هفته دولت و  پروژه های در دست اجرا در سطح شهرستان،  پاسخگوی سوالات خبرنگاران حول مشکلات و مسائل روز شهرستان شد.
حمیدشکری با اشاره به افتتاح قریب 70 پروژه مهم در سطح شهرستان میانه گفت: دولت در تکمیل و افتتاح پروژه های ناتمام  و جدید عزم جدی دارد و ایجاد اشتغال و احیای واحدهای صنعتی در سطح شهرستان از جمله برنامه های  مهم مجموعه مدیریت شهری شهرستان می باشد. 


استیضاح شهردار غیرقانونی بود
فرماندار میانه در پاسخ به سوالی در ارتباط با استیضاح شهردار میانه و ورود فرمانداری میانه به این موضوع گفت:  بر طبق نظر فرمانداری روند اجرای پروسه استیضاح قانونی نبوده است. بر طبق ماده 73 شوراهای اسلامی جهت استیضاح شهردار ، یک سلسله و توالی در نظر گرفته شده است که پس از تذکر و قانع نشدن شورا و سپس طرح سوال و بی پاسخ ماندن سوال شورا از شهردار مرحله استیضاح صورت می پذیرد. اما روندی که در شورای شهر میانه طی شده ، توالی آن سال به سال به عقب برگشته  و پس از تذکر به شهردار از سال 93 تا به امروز این روند همچنان بدون طی مراحل قانونی خود ادامه دارد. اعضای محترم شورای شهر پس از مراجعه به هیئت حل اختلاف استان وارد بودن دلیل فرمانداری بر غیرقانونی بودن این استیضاح را دریافت کردند که نظر هیئت حل اختلاف نیز تایید ایرادات ما می باشد. شورا دوباره می تواند پس از تذکر ، سوال و در صورت عدم نتیجه نسبت به استیضاح اقدام کند و هیچ کس حق دخالت در امر قانونی را ندارد.  
گلایه از اظهارنظرهای خنده دار و غیرمقعول
شکری با اشاره به برخی  اظهارنظرهای احساسی گفت: برخی ها در پی به زیرسوال بردن عملکرد دولت می باشند و واقعا نمی دانند چه می گویند. افتتاح طرح های مربوط به مدیریت شهری اعم از پروژه های شهرداری  مربوط به مجموعه شهرستان میانه است و  ربطی به دولت ندارد. اینکه می گویند فرماندار در این شهر مهمان است و به گفته های او توجه نکنید غیرعاقلانه است،  در صورتی که اکثر مدیران در سطح کلان کشوری میانه ای و غیربومی هستند و با توجه به این اظهارنظر باید چرخه کاری کشور متوقف شود.
 کورسوی امیدی برای طرح آزادسازی امامزاده اسماعیل میانه  
 فرماندارمیانه در خصوص سوالی مبنی بر طولانی شدن طرح رهاسازی اطراف امامزاده اسماعیل(ع) میانه و نارضایتی مردم افزود : شرکت مادرتخصصی عمران  و بهسازی شهری مسئول اجرای این طرح بود که پس از سالها تعلل ناتوانی خود را در اجرای این اعلام کرد. اما در این بین شهرداری و شورای شهر وقت می توانستند خود وارد این طرح  سودده شوند و نسبت به پیگیری آن اقدام کنند که چنین نشد. سپس شرکت  کوثرآذربایجان وارد طرح می شود که در مقاطعی برخی کوتاهی ها و کارشکنی ها در خصوص ارائه تضمین توسط این شرکت  سبب انصراف از طرح مذکور باعث راکد ماندن آن می شود.هم اکنون در حال مذاکره با شرکت کوثر آذربایجان و همچنین تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان میانه که متعلق به مردم میانه خواهد بود ، درصدد اجرای این طرح هستیم. 


تعطیلی واحدهای صنعتی و احیا آنها از سوی فرمانداری
معاون استاندار در پاسخ به این سوال که سرمایه گذاران واحدهای صنعتی از عدم  حمایت های قابل توجه از سوی مسئولان گله مند هستند، از اقدامات صورت گرفته در جهت رونق واحدهای صنعتی و  تولیدی از سوی فرمانداری خبر داد  و گفت: شهرستان میانه دارای 131 پروانه  واحد صنعتی و 110 پروانه واحد کشاورزی می باشد که قریب 30 جلسه برای حل مشکلات واحدهای مذکور تا به امروز داشته ایم. با دعوت مسئولان استانی و شهرستانی مربوطه بصورت مجزا با 95 واحد تولیدی جهت  حل مشکلات آنها و طبق مصوبه های تصویب شده،  بخشودگی جرایم این واحدها از 95 تا 100 % و تقسیط جرایمشان  ، تمام تلاشمان در جهت رفع مشکلاتشان حتی فراتر از چهارچوب قانونی است. 53 واحد صنعتی و تولیدی و 110 واحد کشاورزی را جهت دریافت وام به بانک ها معرفی کرده ایم که 17 واحد صنعتی و 12 واحد کشاورزی تا آخر شهریور در مرحله دریافت وام هستند. اما علی رغم دستورالعمل های شفاف ، متاسفانه بانک ها همکاری خوبی در ارائه وام ها به چنین واحدهایی ندارند و با  انواع بهانه تراشی ها روبرو هستیم.  مصوبه ای تصویب کرده ایم است که هیچ بانک ، اداره و نهادی حق صدور اجرائیه علیه واحد صنعتی و تولیدی را مبنی بر تعطیلی آن واحد بدلیل مشکلات مالی نداشته باشد. از سرمایه گذاران و صاحبان صنایع درخواست می شود در صورت بروز هرگونه مشکلی در ارتباط با تولید ،  موارد مربوط را به اطلاع ما برسانند تا بصورت شبانه روزی نسبت به حل آنها اقدام کنیم.
 افتتاح کارخانه های صنعتی و کارگاه های تولیدی ماحصل کارگروه تسهیل سرمایه گذاری  
  شکری در پاسخ به این سوال که نتیجه فعالیت این کارگروه تا به امروز چه بوده است ، گفت : پیگیر جدی سه طرح بزرگ در دست اجرا بوده و هم اکنون بدنبال نهایی شدن نیروگاه بادی آقکند با اعتبار 360 میلیارد هستیم . گاوداری 6000 هزار راسی در شرف تاسیس و محل آن مشخص شده بود ، ولیکن بدنبال برخی کارشکنی ها این مهم صورت نگرفت و همچنان درصدد رفع مشکل موقعیت آن می باشیم. کارخانه لوله های مانیسمان (نفت و گاز) در مرحله مطالعه و بررسی  است.  همچنین شاهد اشتغال 400 نفر در هفته دولت هستیم که کارخانه  روکش صندلی باعث ایجاد اشتغال برای100 نفر ،   کارخانه تولید مواد شوینده با جذب 40 نفر ، کارخانه گچ با جذب حداقل 200 نفر و  خوراک دام با جذب حداقل 30 نفر من جمله طرح های ایجاد اشتغال بوده اند.  120 نفر از عزیزان قبولین فولاد با پیگیری ها در شهریورماه جذب می شوند و  با اعطای 100 میلیون تومان وام شاهد افتتاح کارگاه پلاستیک سازی در شهرک صنعتی و اشتغال 8 نفر بودیم. 
افتتاح بیمارستان امام خمینی(ره) و خانه فرهنگ و  امیدبازنشستگان در مهر ماه 95
ایشان با اشاره رفع نواقص و تکمیل تجهیزات بیمارستان امام(ره) از افتتاح آن در آینده نزدیک خبر داد و 6 مهر روز تکریم بازنشستگان را موعد افتتاح خانه امیدبازنشستگان عنوان کرد. 
گلایه خبرنگاران
در پایان این جلسه خبرنگاران با اشاره به حذف رشته های پزشکی از دفترچه انتخاب رشته کنکور95، حذف یکباره ی پارکومترها ، عدم رسیدگی به وضعیت اسف بار پارک جنگلی و شهربازی ، خواستار رسیدگی به این موارد شده و اظهار داشتند برخی مدیران در مواجه با درخواست اطلاعات آماری جهت تهیه خبر و گزارش از سوی خبرنگاران کوتاهی می کنند. شکری در پایان با تشکر از توجه خبرنگاران و اصحاب رسانه نسبت به مشکلات موجود شهرستان و حساسیت آنها گفت: خبرنگاران دوشادوش مسئولان مدیریت شهری نقش مهمی در پیشرفت شهرستان دارند و از مسئولان خواست تا بصورت جد همکاری بیشتری در جهت ارائه دستاوردها، ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان میانه با اصحاب رسانه داشته باشند.

-------------------------------

خبر و عکس : رامین مهاجری- نصر

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۶/۱۰ ۱۴:۱۰

شماميانه راباسايرشهرهامقايسه کنيد متوجه ميشويد براى ميانه کارى نشده.،. نيروگاه هزاروهفتصدمگاواتى چى شد ؟  

۹۵/۶/۹ ۲۲:۲۹

اقای فرماندار. در نزدیکی ما ساختمان یک طبقه در حال اتمام است کاش اونم میگذاشتین تو افتتاحات هفته دولت! چیزهایی که افتتاح کردید کدامش برای یک نفر کار ایجاد شد کدام همسن من رفت در یک جایی استخدام شد.چرا یک پروژه را چندین باره افتتاح کرده. در روستا با وام برای خودش خانه ساخته چرا شما افتتاح کردید.منم یک باغچه در حیاطمان ساختم چرا نمایید افتتحاح.گفته اید برای 387 نفر اشتغال داشته اید فردا بیا با هم بریم ببینیم کدومشون سر کارن. و یا بیا ببرمتون ببین کدوم کارخانه کار میکنه. شهرک صنعتی کجایش کارگر داره چرا فرماندار محترم. از وقتی امدی فقط دور تسلسلی . 

۹۵/۶/۹ ۱۴:۴۷

البته توی حرف کارخانه های زیاد و جاده هایی زیادی در حال ساخت هستند ولی در عمل همه انها هیچ چیز نیست اگر به حرف باشه ناسا هم توی میانه کارخانه بزند !! باید منتظر باشیم ببینیم این وعده و وعید ها در واقعیت عملی میشوند و یا فقط برای ارام نگه داشتن مردم در هفته دولت هست

۹۵/۶/۹ ۱۴:۲۶

زحمات و پیگیری فرماندار و امام جمعه محترم در احقاق حق این 250 نفر هرگز از یاد نخواهد رفت

اخبار روز