کد خبر: ۱۱۰۰۴۵
۱۳۷ بازدید
۲ دیدگاه

به منظور پیگیری مسائل و مشکلات حوزه دادگستری؛

دیدار سیدمرتضی حسینی نماینده مردم شریف شهرستان میانه با امین حسین رحیمی وزیر دادگستری

نماینده مردم شریف شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی با دکتر امین‌حسین رحیمی وزیر محترم دادگستری دیدار و گفتگو کرد

 در این دیدار صمیمانه که حدود یک ساعت به طول انجامید، مسائل و مشکلات مردم در حوزه دادگستری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر رفع آنها تاکید شد.

حسینی نماینده مردم میانه با اشاره به لزوم بهبود هر چه بیشتر ارتباط قوه قضائیه و دادگستریها با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: چون نمایندگان مجلس محل رجوع مردم هستند و مردم غالبا مسائل و مشکلات خود را با نمایندگان در میان میگذارند و انتظار دارند به هر نحو ممکن مورد رسیدگی و پیگیری قرار گیرد، بنابراین از دادگستری ها و بخشهای مختلف قوه قضائیه انتظار میرود در رابطه با پیگیری مسائل و مشکلات مردم ، با نمایندگان تعامل و همکاری داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به نقش مهم سازمان تعزیرات حکومتی در مبارزه با گرانفروشی و قاچاق کالا و ارز و کنترل بازار در  شرایط کنونی ، تاکید نمود: سازمان تعزیرات حکومتی باید در عمل به وظایف و ماموریتهای خود و پالایش برخی عناصر ناسالم در بعضی از بخشهای سازمان، کوشاتر باشد.

دکتر رحیمی، وزیر دادگستری نیز در این دیدار با اشاره به لزوم بهبود ارتباط بین قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی گفتند:
این حق نمایندگان است که مسائل و مطالبات مردم را به دادسراها و دادگستری‌ها منعکس و خواستار رسیدگی و مساعدت شوند و طبعا دادگستریها و سایر بخشها بایستی با نمایندگان ملت همکاری داشته باشند و به موارد منعکس شده رسیدگی نمایند
 
وزیر دادگستری تاکید کرد: در نظر داریم یکی از معاونین روسای کل دادگستری را مختص پیگیریِ مطالبات و مکاتبات نمایندگان محترم قرار دهیم چرا که این کار را نه تنها منطقی و لازم میدانیم، بلکه کمک به دستگاه قضایی تلقی میکنیم.
ایشان در پایان بر عزم خود در توانمند کردن سازمان تعزیرات حکومتی و بکارگیری عناصر صالح و شایسته در مسئولیتهای سازمان بویژه در بخشهای حساس تاکید نمود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز