کد خبر: ۱۲۶۳۸۲
۱۲۳۰ بازدید
۳۳ دیدگاه (۹ تایید شده)

واکنش سیدمرتضی حسینی نماینده مردم شریف شهرستان میانه به اظهارات امام جمعه میانه علیه نمایندگان مجلس

 

واکنش سیدمرتضی حسینی نماینده مردم شریف شهرستان میانه به اظهارات امام‌جمعه میانه علیه نمایندگان مجلس؛

 

این تهمت‌زنی و حرمت‌شکنی، نه تنها، یک بی تقوایی محض و اهانت آشکار به ساحت منتخبین مردم و خانه ملت است بلکه با بدیهی‌ترین اصول اخلاق، منطق و عقلانیت مغایرت دارد...

از شورای سیاستگزاری ائمه جمعه می‌خواهیم با نظارت موثر و مستمر نگذارند بعضی از این حضرات، با بی‌تقوایی و بدزبانی، مرزهای اخلاقی را زیر پا نهاده و به جای تقوای الهی، درس عبور از خط قرمزهای حرمت انسان‌ها را در خطبه‌های نماز جمعه بدهند!!...

 

- سیدمرتضی حسینی در جلسه علنی امروز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۹ مجلس شورای اسلامی در واکنش به اتهام‌زنی امام‌جمعه میانه به نمایندگان مجلس گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

- اخیرا امام جمعه یکی از شهرستان‌ها در جمع عده‌ای از مردم ، تمام نمایندگان مجلس را متهم به رشوه‌خواری کرده و گفته  همه نمایندگان، رشوه‌گیر ایران خودرو هستند!! این تهمت‌زنی و حرمت‌شکنی، نه تنها یک بی تقوایی محض و اهانت آشکار به ساحت منتخبین مردم و خانه ملت است بلکه با بدیهی‌ترین اصول اخلاق، منطق و عقلانیت مغایرت دارد. چرا که هیچ انسان خداترس و با ایمانی کل یک مجموعه، آنهم عصاره‌های فضایل ملت را مورد افترا و تهمت قرار نمی‌دهد.

- از شورای سیاستگزاری ائمه جمعه می‌خواهیم با نظارت موثر و مستمر نگذارند بعضی از این حضرات، با بی‌تقوایی و بدزبانی، مرزهای اخلاقی را زیر پا نهاده و به جای تقوای الهی، درس عبور از خط قرمزهای حرمت انسان‌ها را در خطبه‌های نماز جمعه بدهند!!

- ضمن احترام به محضر قاطبه امامان جمعه به ویژه ائمه جمعه مراکز استان‌ها، باید تصریح و تأکید کنیم متأسفانه بعضی از ائمه جمعه شهرستان‌ها با دخالت های غیرسازنده و غیرکارشناسی و اظهارنظرهای غیرمسئولانه نه تنها در حل مشکلات نقشی ایفا نمی‌کنند، بلکه بر مشکلات نیز می‌افزایند.در خطابه و اظهار نظرها هیچ حد و مرزی را محترم نمی‌شمارند.

- انتظار داریم شورای سیاستگزاری ائمه جمعه، این مسئله را به طور جدی مدیریت و کنترل بفرمایند.

- علی نیکزاد نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی؛ در پاسخ به این تذکر گفت:

اهانت به ساحت مجلس از تریبون مقدس نماز جمعه که همه ما برای آن احترام قائلیم، کار بسیار نامناسبی بود.اینکه کسی، همه نمایندگان مجلس را که افتخار داریم به اینکه مقام معظم رهبری چندین بار ، عنوان مجلس انقلابی را به ما داده‌اند و در اول مجلس و اجلاسیه سوم ، همچنین دیدار  هیأت نظارت با ایشان تأکید کردند "باید تلاش کنید این عنوان انقلابی را حفظ نمایید"من به این عزیزان توصیه می‌کنم قبل از اینکه مطالبی را بیان کننداولاً جمع نبندند،ثانیا تحقیق کنند و ثالثاً بدانند این تریبونی که با خون شهدا در اختیار آنها قرار گرفته، بسیار مقدس است و از این تریبون باید تقوا رشد و نموّ پیدا کند (و منتشر شود) نه اینکه بی‌تقوایی کنند!! آنهم در حق همه نمایندگان مجلس!

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۱/۱۱ ۱۸:۰۹

عارضم خدمت اهالی فهیم شهرستان عده ای توانایی اداره پانصد متر امورات پیاده راه را ندارند ادعای اصلاح اتاق اصناف در سر میپرورانند عزیز برادر بس است درست میفرمایند طرحهای جناب رشیدی جهانی است پیاده راه گنجایش آن را ندارد

۰۱/۱۱/۱۰ ۱۴:۳۳

سلام درود بر مهندس حسینی پاک انقلابی شجاع تدکر جنابعالی عالی وانقلابی بود. افرین برشما وسوگندی که خوردی همین طور در راه مبارزه با فساد وگرونی ومافیا ودروغ مثل همیشه فریاد بزنید خدا پشت وپناهت باشد موفق وپیروز باشید از صدای رسای میانه تشکر میکنم

۰۱/۱۱/۱۰ ۱۱:۲۱

با سلام به جناب رشیدی عزیز
اتاق اصناف شده برای این عزیز مغازه کاسبی
همه چیزرا به اتاق اصناف ربط می دهی
تو خودت که مشاور یکی از اتحادیه شدی..

۰۱/۱۱/۱۰ ۰۹:۰۳

باسلام متأسفانه شما به همه مسائل شهرستان میانه از زاویه منافع شخصی و صنفی نگاه می‌کنی!! اگر در انتخابات اصناف میانه که طبق اعلام رئیس اداره صمت میانه و آقای فرماندار، صحيح و قانونی برگزار شده، افراد موردنظر شما رأی نیاوردند، تقصیر نماینده چیه!؟
درست نیست اگر آدم به خواسته های شخصی اش نرسید، زمین و زمان را بهم بریزه! این برخلاف انصاف و جوانمردی است.
بقول معروف؛ نباید بخاطر یک دستمال، کل قیصریه و بازار را به آتش کشید؟؟!!

۰۱/۱۱/۱۰ ۰۲:۰۹

چه زود برمیخوره.ازین بدترهاش رو تو همین شهر میشنیدن و میخدیدن.با مردم از خدماتتون بگید چون قبول کردین خدمت به مردم رو!

۰۱/۱۱/۱۰ ۰۰:۳۹

به گزارش صدای میانه ، حجه الاسلام والمسلمین محمدی گفت: نمایندگان مجلس همه شان از دم، تا پایشان به مجلس می رسد، وارد معامله با ایران خودرو شده و خودروی خودشان را می گیرند و دیگری کاری با هیچ چیز ندارد.

نماینده محترم لطفا جهت اطلاع و آگاهی مردم بفرمایند:

1- آیا بعد از اینکه نماینده مجلس شده اید از طریق مجلس خودرو دریافت نموده اید یا خیر؟

2- آیا به وظیفه خود بعنوان نظارت بر اجرای صحیح قوانین و مقررات توسط دستگاه های دولتی درست عمل نموده اید؟

3- آیا به عملکرد ضعیف رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان میانه در مورد رسیدگی کامل به شکایات و گزارشات از تخلفات اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان رسیدگی نموده اید؟

4- آیا به سوگند خود بعنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درست عمل نموده اید؟

 

متن سوگند نمایندگان مجلس شورای اسلامی طبق اصل 67 قانون اساسی 

بسم‏ الله‏ الرحمن‏ الرحیم‏

«من در برابر قرآن مجید به خدای متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌کنم که پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم. همچنین ودیعه‌ای که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم، و در انجام وظایف وکالت، ‌امانت و تقوا را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی اطاعت کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها استقلال کشور و آزادی مردم و تامین مصالح آنان را مدنظر داشته باشم».

 

۰۱/۱۱/۹ ۲۲:۳۳

آفرین بر نماینده نکته سنج، انقلابی، موقعیت شناس وفهیم میانه. با قلم و بیان قوی که نایب رئیس اول و پرکارترین وزیر کابینه سابق دولت های قبل رو هم با خود همراهی کرده. الحق که گفته بود نماینده تراز اول خواهم بود واگر نباشم ارزش مجلس رفتن ندارد که اگراز ۳۰ نماینده تاثیر گذار نباشم استعفا میدهم. اینگونه نطق جرات و جسارت و کارنامه ای پاک میخواهد که ایشون حتما دارند که اینگونه صحبت میکنن. اگر رشوه بگیر ایران خودرو یا هر جا بودن حتما شفاف سازی و آبرو ریزی میشد نمی تونست اینقدر مسلط واکنش نشون بده. نماینده قوی مجلس کارآمد

اخبار روز