کد خبر: ۱۲۷۷۵۵
۷۷۷ بازدید
۳۲ دیدگاه (۱۳ تایید شده)

تاکید سیدمرتضی حسینی برای تسریع در تصویب طرح حمایت مالی از افشاگران فساد / ویدیو

 

 

 

تاکید سیدمرتضی حسینی نماینده مردم شریف شهرستان میانه برای تسریع در تصویب طرح حمایت مالی از افشاگران فساد در جلسه صحن علنی (چهارشنبه،مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۴) مجلس شورای اسلامی

 

متن تذکر آیین‌نامه‌ای نماینده میانه به شرح ذیل می‌باشد:

با سلام و عرض خدا قوت خدمت همکاران عزیز و با سلام به محضر ملت شریف ایران

مبارزه با فساد و تعقیب و مجازات مفسدان اقتصادی، یکی از الزامات حکومت‌های مردم‌سالار خصوصاً حکومت مردم‌سالار دینیِ ایران هست. بحمدالله دوستان و همکاران محترم کمیسیون قضائی که در خدمتشون هستیم ماهها زحمت کشیدند و این طرح ضروری و در واقع لازم را (طرح حمایت مالی از افشاگران فساد) آوردند به صحن مجلس.

من از دوستان و همکاران محترم خواهش میکنم، از ارائه پیشنهادهای غیرضرور و غیرمرتبط که بررسی و پیشرفتِ تصویبِ این طرح را کُند میکند و اصل این طرح را که مبارزه با فساد در سیستم های اداری و در حالت‌هایی است که مدیران دولتی نقش اصلی را دارند، تحت الشعاع قرار ندهند.

هدف اصلیِ طرح این است که در واقع جامعه و مردم با افشاگری‌شان ، مانع بیت‌المال المال‌ خواری و ویژه‌خواری بشوند،

ضمناً پیشنهادی که آقای دکتر گودرزی داده‌اند، با وجود توضیحات همکارمان، آقای دکتر دلخوش که گفتند در متن طرح، حفظ محرمانگی لحاظ شده، باز هم ما هر چه تاکید بکنیم بر اینکه هویت گزارش دهنده با عنایت به اینکه مفسدان اقتصادی مثل اختاپوس معمولاً دست های پنهانی در جاهای مختلف دارند، لذا هر چه هویت گزارش‌دهنده مکتوم و در واقع پوشیده و پنهان بماند، در بحث مبارزه با فساد موثرتر هست. بنابراین تاکید من به همکاران محترم این است که از ارائه پیشنهاد های غیر مرتبط و پیشنهادهایی که اصل این موضوع را تحت الشعاع قرار می‌دهد، پرهیز بفرمایند. والسلام، متشکرم .

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۱/۳ ۱۳:۲۶

دلیل حضور بنده در سایت ها و نظرات،روشن شدن بعضی مطالب برای خواننده گان نظرات میباشد.وگرنه مستعار مثل خیلی ها میتوانستم خیلی حرفها بزنم.

بسیار جالب است نظر بیست نفر تایید نشده اما نظرات شما بدون کم و کاست توسط دفتر مردمی تایید میشود.هنوز افرادی براتون ارزش قائل اند.

بنده دلیل و نیازی به رقابت و خصومت با افراد ادعایی ندارم.حرف درست را باید زد‌.

دوستان لطفا لینک زیر را هم مطالعه فرمایید.

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=47927

بیانات در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی

۰۲/۱/۳ ۰۶:۲۷

*چرا مطالب جعلی و دلخواه خودت و یا القائات دوستان مریض و مغرضت را به رهبر معظم انقلاب، نسبت داده‌ای؟!* خیال کردی همینکه بگویی: "امام خامنه‌ای" ، دیگران فکر می‌کنند تو خیلی ولایی و بچه مثبت هستی؟!! و هرچه بنویسی صحیحه؟!
معلوم است که تو عقده و خصومت خاصی با جناب آقای حسینی و نمایندگان داری! وگرنه دلیلی نداره که همه‌اش منفی‌بافی و سیاه‌نمایی کنی و هیچ نقطه مثبت را در کارنامه این نمایندگان که جزو فعالترین و زحمتکش‌ترین نمایندگان تاریخ میانه هستند، نبینی!
اینم بگم؛ اینکه اینها دشمنان و رقیبان قسم‌خورده‌ای دارند، بسیار طبیعی است، زیرا هیج انسان برجسته و تاثیرگذاری بی‌دشمن نیست. کامل‌ترین و خادم‌ترین انسان روی زمین هم باشی و دوستان و هواخواهان زیادی هم داشته باشی ، باز هم به هر صورت عده‌ای قلیلی هستند که به دلایل روحی مثل حسادت یا آلودگی‌های نفسانی ، با تو دشمنی خواهند کرد!
خلاصه کلام، من با شناخت و تحقیق ، آقای حسینی و همکارش را جزو سالم‌ترین و پرکارترین نمایندگان مجلس میدانم. واقعیتی که همه اشخاص منصف و خیرخواه به آن اذعان دارند.
البته من به تو کاری ندارم! تو راه و ماموریتت هرچه هست ادامه بده، علی برکت ا...

۰۲/۱/۱ ۰۲:۲۸

مثلا کی میتونه برای من دیکته کنه؟

شما نمیدونم چه عاملی باعث شده هوادار فردی باشی که کامل نمیشناسی.

مورد دیگر اینکه شما هم باید متوجه باشی هیچکس بخاطر حقوق و مزایای کم در این زمانه سنگ مردم را به سینه نمیزند که حتی برادر حاضر به قبول سخنان برادر نیست.

شما سعی کن طرفدار سخن و نظر و عقیده خودت باشی،طرفداری از فرد دیگر که بعدها اعمالش برای مردم آشکار و پیدا میشود جز شرمندگی چیزی ندارد.همان فرد ۴ سال دیگر جواب تماست را هم نمیدهد.

لطفا شما هم تحقیق و مطالعه کنید:

هشدار امام خامنه ای به نمایندگان مجلس

مجلس به عنوان قوه‌ای که منبعث از آرای مردم است در راس امور معرفی شده است نه اجزای تشکیل‌دهنده آن. این احساس در راس امور بودن باعث می‌شود که برخی نمایندگان مجلس وارد امور اجرایی حوزه انتخابیه خود شوند و وقت و انرژی خود را صرف دخالت در امور اجرایی کنند که خلاف نص صریح قانون اساسی است.

این بخش از نمایندگان بیشتر وقت خود را صرف عزل و نصب مدیران شهرستانی و بعضا استانی می‌کنند تا بعدا از طریق آنان مقاصد خود را دنبال کنند که قصد و نیت غالب این نمایندگان، زمینه‌سازی برای انتخاب مجدد آنها برای دوره آتی مجلس است. 

دخالت در امور اجرایی بر خلاف اصل استقلال قوا است. با توجه به سوگند نمایندگان برای صیانت و حفاظت از قانون اساسی و نیز التزام عملی به قانون اساسی و التزام عملی به ولایت فقیه که جزو شرایط داوطلبان است، این قبیل اقدامات در بررسی صلاحیت‌ها تاثیرگذار می‌باشد.

مسوول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان آذربایجان‌ شرقی همچنین گفت: این قبیل دخالت‌ها موجب ایجاد بدبینی در مردم نسبت به نمایندگان دخالت‌کننده شده و اقشار مختلف مردم از دفتر نظارت استان و شورای محترم نگهبان درخواست دارند که نسبت به این موضوع به صورت جدی ورود کرده و اقدامات قانونی را انجام دهند

۰۱/۱۲/۲۹ ۰۸:۰۷

همشهری عزیز
تو هم یا متوجه موضوع نیستی یا خودت را به راه دیگر میزنی!! یا هرچه به تو دیکته می‌کنند را بدون بررسی و تفکر مینویسی؟
بله اداره یا دستگاهی که کار و وظیفه‌اش را خوب انجام ندهد و در انجام مأموریت‌های قانونی‌اش کوتاهی کند، رئیس آن اداره یا مسئولان مافوق او مورد تذکرِ نماینده واقع می‌شوند. و این عمل ، دخالت نیست بلکه عین قانون و درواقع نظارت است، نظارت فعال و هشیارانه. که اگر از سوی نمایندگان انجام نشود، محل سئوال است.
و در پایان مجددا یادآور میشوم؛ کار نماینده، فقط قانون‌نویسی نیست! بلکه *قانون‌نویسی و نظارت* است.

۰۱/۱۲/۲۸ ۱۴:۲۵

بعضی نظرات جالب است که رنگ و بوی طرفداری هم میگیرد.

جالبتر اینکه وقتی بحث نمایندگی میشود همگان متذکر میشوند که کار نماینده اجرا و قضاوت نیست.

آیا بعضی نماینده کارش فقط قانون نویسی است؟فقط همین وظیفه را انجام میدهد؟

اگر فقط همین است چرا در ادارت دخالت میکنند و روسای ادارات را عوض میکنند.

اما وقتی آینده بعضی افراد را میبینیم بیشتر به یقین میرسیم که حتی بعضی هوادار ها هم بدون چشمداشت نبودند و کلاه سرشان رفته است.

بعد مدتی تمام این سخنان خوب از یادشان میرود و بیچاره مردم عام است که مشکلاتشان اضافه تر میشود.

این مناسب میشود برای بعضی ها سکوی پرتاب به سمتهای دیگر!که حتی میانه هم از یادشان میرود.

در هیچ اداره و ارگانی هواداری از کارمندی که کارش را انجام میدهد نمیکنند،بلکه به نحو مناسب از انجام وظیفه اش تجلیل میکنند و شاید ارتقا شغلی.

لطفا روی کلمه های بعضی دقت شود!

۰۱/۱۲/۲۷ ۱۳:۱۶

همشهری عزیز
شما اصلا متوجه موضوع نشدی!
کار و عمل مجلس و نماینده مجلس، همان بیان و سخندانی و سخنرانی و تذکر دادن و نهیب زدن است که انصافا جناب آقای دکتر حسینی در بهترین حالت ممکن، آنرا انجام می‌دهد.
هزاران درود بر ایشان باد.

۰۱/۱۲/۲۷ ۰۱:۳۳

احسنت

به عمل کار برآید به سخندانی نیست...

۰۱/۱۲/۲۷ ۰۰:۲۱

دبیر محترم بازنشسته، مسئله اصلی، بیان و سخنرانی کردن نیست. مسئله اصلی عمل نمودن است. اگر ایشان وافعا دنبال مبازه با فساد اداری و ... هستند. اقدامات قانونی را در مورد حسابرسی رسمی از اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان میانه را انجام دهند.

واقعا حسابرسی شود پولهای که از مردم و اصناف در اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان میانه دریافت می گردد. در کجاها هزینه می شود و چه بر سر پولهای بی زبان می آید.

 

۰۱/۱۲/۲۷ ۰۰:۰۰

سیدمرتضی حسینی نماینده مردم شریف شهرستان میانه

مبارزه با فساد و تعقیب و مجازات مفسدان اقتصادی، یکی از الزامات حکومت‌های مردم‌سالار خصوصاً حکومت مردم‌سالار دینیِ ایران هست.

اصل این طرح را که مبارزه با فساد در سیستم های اداری و در حالت‌هایی است که مدیران دولتی نقش اصلی را دارند، تحت الشعاع قرار ندهند.

هدف اصلیِ طرح این است که در واقع جامعه و مردم با افشاگری‌شان ، مانع بیت‌المال المال‌ خواری و ویژه‌خواری بشوند.

جناب آقای سید مرتضی حسینی نماینده محترم مردم شریف شهرستان میانه، اگر اصل این طرح مبارزه با فساد درسیستم های اداری می باشد. 

 بعنوان نماینده مردم شریف شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی که یکی از وظایف نمایندگان نظارت بر اجرای صحیح قانون می باشد.

چرا به عملکرد ضعیف رئیس سازمان صمت استان و رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان میانه مبنی بر رسیدگی کامل به گزارشات و شکایات در مورد تخلفات انجام شده در تاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان میانه رسیدگی نمی کنید؟

چرا به تخلفات انجام شده در اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان میانه رسیدگی نمی کنید؟

در آخر: از تخلفات و ... وقتی گزارشگر گزارش می کند. افرادی که از آنها گزارش شده از گزارشگر به جرم اخلال در نظم عمومی و ... شکایت می کنند. در بعضی مواقع هم دستگاه های نظارتی بجای برخورد با متخلفین اقدام به عزل گزارشگران از سمت های قانونی می کنند.

۰۱/۱۲/۲۶ ۲۳:۴۷

جوان گرامی، وظیفه مجلس قانونگذاری یا بقول معروف، ریل‌گذاری و نظارت است، مجلس کار اجرایی و قضایی نمی‌کند! به همین ترتیب، کار و وظیفه‌ی نماینده ، بیان مسائل و مشکلات و ارائه راه‌حل است نه اجرا و قضاوت! یعنی نماینده، مجری و قاضی نیست که مفسدان را شناسایی و مجازات کند! این کارِ قوه مجریه و دستگاه قضایی است.
پس آقای حسینی بعنوان یک نماینده فعال، شجاع و وظیفه‌شناس همان کاری می‌کند که باید بکند و خوشبختانه در بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.
ضمنا اینکه گفتی شرح و تبصره‌ها بلای جان قانون است، تایید حرف من است!
زیرا من هم گفتم که صحبتها و سخنان آقای حسینی ، جایی برای شرح و تبصره باقی نمی‌گذارد.

۰۱/۱۲/۲۶ ۱۱:۵۱

جناب دبیر بازنشسته با احترام به سخن و نظر جنابعالی،قبل ایشان هم افراد زیادی بصورت صریح و بهترین شکل بیان کردند و رفتند.

نوشتن و خواندن یک متن خوب و مردم پسند نهایت سه ساعت زمان میبرد.مهم عملی کردن آنست که شاید ۴ سال حتی ۲ دوره مجلس زمان ببرد.

همین شرح و تبصره هاست که بلای جای قانون شده است!

۰۱/۱۲/۲۵ ۲۰:۲۰

جوان گرامی، آنچه تو و من و هر آن‌کسی که واقعا در زمینه‌ی مبارزه با فساد و بیت‌المال خواری به دنبالش هستیم ، جناب آقای مرتضی حسینی نماینده مقتدر و پرتوان میانه ، در بهترین و صریح‌ترین شکل ممکن بیان می‌کند بطوری که نیازی به شرح و تبصره ندارد. خداوند یار و کمک‌کارش باشد و دعای مردم ، پشت و پناهش.

۰۱/۱۲/۲۵ ۱۲:۰۹

شما یه قانون خوب تصویب کن و از جیب مردم برای خودشون خرج نکن.مگر میشود رییس یک اداره از زیر دستی های خود غافل باشد و کنترلشان نکند؟اوضاع اداری زیاد هم خوب نیست!

اگر کارمندی که تخلف میکنه و درگیر فساد میشه، مثل قدیم اخراج میشد و از رشوه گیر و محتکر و قاچاقچی، چندبرابرش به بیت المال برمیگشت کسی جرئت نمیکرد تخلف کنه.

جدیدا شنیدید چند نفر ممنوع المعامله شدن؟

وقتی کسی که تخلفش عیان میشه و یک مدت جلوی چشم نیست بعدها یه سمت بهتر بهش میدن،حتی بعضی ها در حد استانها عضو هیئت مدیره میشن،خود به خود فساد میشه جزوی از روال کاری.مثالش هم زیاده مثلا بعضیها که هر ۴ سال یک ماه دیده میشن

پس بهترین کار قانون نویسی و اجرای کامل ان است.موفق باشید 

اخبار روز