کد خبر: ۱۰۰۴۵
۵۶۳ بازدید
۰ دیدگاه

واکنش شورای رقابت به پراید 22 و تیبای 26 میلیون تومانی

۹۲/۲/۴
۱۷:۱۹

 

 

 

در حالی که شورای رقابت در انتظار دریافت آنالیز بخشی هر خودرو از سوی بانک مرکزی برای تعیین نهایی قیمت رسمی خودروهاست، برآوردی از تورم بخشی و قیمت دو محصول گروه خودروسازی سایپا منتشر شده است.1354436046_8-2.jpg

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امروز در حالی آنالیز قیمتی دو محصول گروه خودروسازی سایپا منتشر شد که قیمت‌های قید شده در آن بیش از 110 درصد افزایش نسبت به قیمت‌های پایه فروردین 91 نشان می‌دهد.

در آنالیز قیمتی گروه خودروسازی سایپا، قیمت پراید 131 مدل SX با ارز مبادله‌ای حدود 20 میلیون تومان و ارز آزاد 22 میلیون تومان برآورد شده است. این شرکت بهای تیبا با ارز مبادله‌ای را حدود 24 میلیون تومان و با ارز آزاد را حدود 26 میلیون و 800 هزار تومان برآورد کرده است.

این اقدام در حالی صورت گرفته که هنوز بانک مرکزی نظر خود در مورد تورم بخشی خودروها را اعلام نکرده و از نظر شورای رقابت نیز تنها مرجع صلاحیت‌دار برای این اقدام، بانک مرکزی است.

در واکنش به این اقدام، یک عضو شورای رقابت هرگونه تعیین قیمت خودروها به نرخی بالاتر از قیمت‌های بازار را غیر قانونی دانسته است.

نادر قاضی‌پور تاکید کرده که اگر خودروسازان قیمتی بالاتر از قیمت‌های بازار ارائه می‌کنند، هدفشان کسب درآمدهای کذایی است که از نظر قانونی غیر مجاز بوده و شورای رقابت با چنین اقداماتی برخورد خواهد کرد.

هم‌اکنون قیمت پراید 131 مدل SX در بازار آزاد معادل 15 میلیون تومان و تیبا 18 میلیون تومان است.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز