کد خبر: ۱۲۹۸۰۹
۱۴۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

چرا ژاپنی‌ها به کلاسِ آموزش لبخند می‌روند؟

۱۴۰۲/۳/۱۷
۱۲:۱۵

خبرآنلاین-نادیا زکالوند: ژاپنی‌هایی که در دوران کرونا، تمام مدت مجبور به استفاده از ماسک بودند، اکنون با تشویق دولت در کلاس‌های آموزش لبخند شرکت می‌کنند.

این روزها ژاپنی‌های متعددی در کلاس‌های آموزش لبخند که در مدرسه هنر توکیو راه‌اندازی شده است شرکت می‌کنند. آنها می‌گویند، به دلیل زندگی طولانی با ماسک، فراموش کرده‌اند پیش از کرونا چگونه زندگی می‌کردند.

استفاده از ماسک در کشورهای آسیای شرقی برای مبارزه با بیماری‌های فصلی و تب‌یونجه رایج بوده است. اما شیوع بیماری عالم‌گیر کرونا، باعث شد که مردم بیش از ۳ سال بدون ماسک از خانه بیرون نیایند.

وقتی دولت استفاده اجباری از ماسک را لغو کرد، بسیاری از مردم گفتند که دنیای پیش از کرونا را فراموش کرده‌اند. حتی ۵۵ درصد از آنها تا ۲ ماه پیش هنوز ماسک می‌زدند.

از میان افرادی که در کلاس‌های آموزش لبخند شرکت کرده بودند، جوان ۲۰ ساله‌ای گفت،‌ می‌توانم بگویم، ۳ سال است که از عضلات صورتم به‌درستی استفاده نکرده‌ام. او می‌گوید، می‌خواهد وارد بازار کار شود و نمی‌داند باید چگونه لبخند بزند و با شرکت در کلاس آموزش لبخند با حضور «مربی لبخند» می‌تواند لبخندهای مناسب را تمرین کند.

چرا ژاپنی‌ها به کلاسِ آموزش لبخند می‌روند؟

ژاپنی‌ها در مقایسه با مردم کشورهای دیگر، تمایل کمتری به لبخند زدن دارند و کرونا شرایط را برای آنها بدتر کرده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز