کد خبر: ۴۵۲۹۱
۱۵۴۶ بازدید
۹ دیدگاه (۹ تایید شده)

اشتغال 6000 نفر رویا یا واقعیت؟!

۱۳۹۴/۵/۲۰
۱۷:۲۹

صحبت از اشتغال جوانان تحصیل کرده ی بیکار در میانه شاید جزو تکراری ترین صحبت ها و دردها باشد. هرجا که بحثی از اشتغال و جذب نیرو در این شهر مطرح شود ولو صحبت از استخدام یک نیروی خدماتی در یک مجموعه دولتی و حتی غیر دولتی می توان دید که خیل جوانان تحصیل کرده  بیکار و نگون بخت برای شرکت در مصاحبه و آزمون و... روانه ی آن نهاد می شود. این همان بحرانی است که از هزاران بلایای طبیعی دیگر می تواند فجیع بوده و خرابی های غیر قابل جبران همچون فروپاشی خانواده و اعتیاد جوانان افسرده را به بار آورد. به همین دلیل صحبت از ایجاد اشتغال گوش هر جوان جویای کار را تیز کرده و روز و شب اش را به امید دست یابی به آنچه تحت عنوان شغل به او وعده داده می شود ناآرام می کند. چندی پیش در رسانه ها به نقل از مسئولین سخنانی در رابطه با ایجاد و احداث پروژه های صنعتی عظیم در شهرمان مطرح شد که در نوع خود بسیار جالب توجه بود؛ اولی احداث دو نیروگاه حرارتی با تولید یکهزارو 760 مگاوات برق  بود که گفته می شود در صورت احداث و رسیدن به بهره برداری اشتغال حدوداً 3000 نفر در شهرستان را فراهم خواهد کرد. مورد دوم مربوط به احداث کارخانه ی پترو شیمی در میانه بود که اخیراً هم روابط عمومی دفتر مهندس حسینی از برداشته شدن گامی در راستای ایجاد آن خبر داده است. پیشتر مهندس حسینی در جلسه ی دیدار با فعالان سایبری عنوان کرده بود که احداث کارخانه ی پتروشیمی در میانه با توجه به پتانسیل منطقه در پذیرش ایجاد این طرح، در صورت عملی شدن 3000 نفر به صورت فعال در آن شروع به کار خواهند کرد. این آمار 6000 نفری ایجاد اشتغال در شهرستان که وعده ی آن تنها از طریق احداث دو طرح و پروژه داده شده در صورت پیگیری و اقدام احتمالا خواهد تواست هجرت کنندگان از شهر به دلیل بیکاری را هم به منطقه برگردانده و به گسترش شهرمان در ابعاد دیگر نیز منجر شود. اما آنچه هنوز صبحتی از آن در هیچکدام از این دو  طرح مطرح نشده است زمان دقیق و تنویر در راستای چگونگی انجام این پروژه هاست، لذا اگر این طرح ها جزو طرح های ملی دراز مدت می باشد، دل بستن جوانان به آنها جز فریفتن خود جیبی را صاحب حقوق و خانواده ای را خشنود نخواهد کرد. اما ما امدی داریم همانطور که در ضرب المثل ها گفته می شود سنگ بزرگ نشانه ی نزدن است، در امر اشتغال هم این آمار 6000 نفری سنگ بزرگی نباشد که خود وعده دهنده ها هم از توان بلند کردن آن بر نیایند. لذا اگر به نظر می رسد که پیگیری دسته جمعی مسئولان از جمله امام جمعه ی محترم ، نمایندگان عزیز و فرماندار تلاشگر می تواند همانند گره گشایی از مشکل فولاد میانه  احداث طرح های فوق را تسریع بخشد ،این حوزه جایی است که بیشتر از هر زمان و هر کار دیگر نیازمند سربرگ های مشترک پیگیری است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۵/۲۱ ۱۳:۵۷
هیچ طرحی به میانه نمیرسه. چون این شهر شخصیت با نفوذ و قدرتمندی ندارد.ما مردم هم نمیتوانیم حق خود را از این انقلاب و کشور و مسئولان بگیریم
۹۴/۵/۲۱ ۰۰:۳۸
10 یا 15 سال طول می کشد افتتاح بشه
۹۴/۵/۲۰ ۲۳:۵۸
در خوشبینانه ترین حالت و با فرض عدم وورد مدیریت ایرانی خود این پروژه ها از آغاز تا پایان چندسالی نیاز دارند حال مدیریت ایرانی و اختصاص کژدار مریض بودجه را هم در نظر بگیریم این پروژه ها برای نسل بعد جواب میدهد
۹۴/۵/۲۰ ۲۳:۴۹
با سلام جناب یادتون نیست که همه جا بنر استخدام فولادو زده بودن تموم میدونای اصلی شهر 4000 نفر شرکت کردن قبول شدگان چهار سال منتظرن که استخدام (حتی قراردادی) بشوند .ولی بعد از چهار سال احدی از مسولین حتی صحبتی از این 250نفر نمیکند!!!! حال شما به فکر استخدام6000نفری طرح هایی هستید که حتی کلنگشان زمین نخوروه.
۹۴/۵/۲۰ ۲۰:۵۸
با سلام.این مطالب که نماینده فرماندار وووو که میگن فقط بازار گرمیه یکی دنبال رای اون یکی مقام و محبوبیت.4 سال هست بلاتکلیف فولاد هستیم.اینا از اشتغال 6000 نفر حرف میزنن.
۹۴/۵/۲۰ ۲۰:۵۲
جناب حامد قره داغی عزیز امیدواربودن فریضه است.ولی امید بیخودی دادن شکننده .سالها قبل جناب مهندس هاشمی میفرمودآینده میانه رابه روشنی آفتاب میبینم که شاید برای تامین نیروی کارازشهرستانهای دیگر نیروبیاوریم حالادرچه وضعی قرار داریم.یاد حکایتی افتادم.روزی درایام قدیم زمستان پادشاهی ازدروازه شهرش میگذشت سربازی رادیدکه درحال نگهبانی ازسوز سرما میلرزید.پادشاه بادیدن وضعیت نامناسب سربازوعده لباس زخیم وپشمی به اوداد.پادشاه پس ازبرگشتن به کاخش وعده خود رافراموش نموده وپس ازچندی به پادشاه اطلاع دادند که دردروازه شهر سربازی براثربرودت سرماجان به جان آفرین تسلیمنموده.پادشاه آهی کشیدوسریعا به دیدارسربازموردنظررهسپارشدورویت نمود که سرباز موردنظربعدازنوشتن یک مرقومه بدین مضمون که پادشاها قول لباس ضخیم وپشمی حضرتعالی مراامیدوارنموده منتظروعده تان بودم اماحضرتعالی باوعده دروغ وکذب مرابه این روز انداختید من باداشته خودم سازگار شده بودم.
۹۴/۵/۲۰ ۱۹:۳۵
با سلام و احترام جناب آقای قره داغی به موضوع بسیار مهمی اشاه نمودید، همانطور که خود نیز در جریانید احداث و بهره برداری از چنین طرحهایی با فرض مهیا بودن تمام شرایط و گرفتن تمامی موافقت ها و تامین بودجه لازم نمی توان زمانی کمتر از 5 سال برای بهره برداری و به کاراندازی این طرح ها متصور بود. حل معضل بیکاری که اکثر جوانان و خانواده هایشان را درگیر خود کرده است، راه حل های فوری و زود بازده میخواهد، که آن نیز نیازمند اتحاد و همدلی تمام مسئولین شهر است وگرنه با این رویه چشم اندازی برای حل این معضل متصور نمیباشد.
۹۴/۵/۲۰ ۱۸:۱۷
با سلام انشاالله اين دو طرح مهم در شهرمان قابليت اجرا يي دارند واجرا خواهند شد طرح دوم كه مهندس حسيني دنبال ميفرمايند به تنهايي 500نفر را مشغول بكار خواهد كرد وصنايع جنبي ان ميتواند هزاران شغل در شهرمان ايجاد كند به اميد انروز
۹۴/۵/۲۰ ۱۸:۰۴
درودبرشمابااین مطلب بجایتان.اگرنفردرمیانه کم بیاد ازشهرهای دیگرهم وارد میکنیم

اخبار روز