کد خبر: ۴۲۷۵۹
۱۲۰۱ بازدید
۱۲ دیدگاه (۱۲ تایید شده)

صدای میانه و جایگاهش در برداشتی (استخاره) از قران کریم

۱۳۹۴/۴/۳
۰۸:۲۵

فرصت حضور درجمع بزرگان باارزش است و بایستی به نحوی از حضور بزرگان در مجالس بهره برداری نماییم. اخیرا برای این حقیر فرصتی فراهم شد تا در جلسه ای در محضر ایشان حاضر باشم. این فرصت را مغتنم شمرده  و توانستم در مورد سایت میانه و رویکردهای مختلف آن استخاره ای بگیریم:

1-ادامه راه به همین منوال در مورد اسامی مستعار و نه یک شخص خاص بلکه کلیه اشخاص که با اسامی مستعار در سایت حضور می یابند:

خوب است ولی راه گذشته مناسب نبوده راه صحیح را پیش گیرید نتیجه خواهید گرفت. (سوره التحریم آیه 8)

2- ادامه خود محور بودن نویسندگان سایت:

آغازش خوب ولی عاقبتی ندارد (سوره محمد آیه یک)
 

3-مطالعه صدای میانه:

خوب است است مشروط به اینکه صبر و حوصله نمایید (سوره کهف آیه 28)

موارد یکم تا سوم نیات این حقیر و پاسخ ها از طریق قران کریم از طریق استخاره اعلام شده است.
 

نظر این حقیر در مورد یک این است که تعدادی از نظرات که در قالب اسامی مستعار ارائه می شوند با دو گزینه تایید همراه نمایید تا خدای ناکرده باعث رنجش کسی نشوند.

ضمنا تعدادی از دوستان که هویت دو گانه ای در سایت دارند به این صورت که هم اکانت حقیقی به نام خود و هم اکانت مستعار دارند فقط مجاز به استفاده از اکانت حقیقی باشند. این در مورد تمامی افراد رعایت شود.
 

لطفا کسانی که در این مورد صاحب نظر بوده و یا به افراد صاحب نظر دسترسی دارند این جملات را برای رویکرد بهتر  و با کیفیت سایت بیشتر تفسیر نموده و به صورت نظر در انتهای این مطلب درج نمایند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۴/۷ ۱۱:۳۷
[quote name="منتقد"] اخه چه ربطی به استخاره داره این سایت که اقایان به به وچه چه راه انداختن واینکه شما که اینقدر دم از هویت واقعی میزنید چراهویت خودتان را اشکار نمی کنید؟! [/quote] 1- لازمه توجه کنین ما در مورد روش های درج مطلب، کاربرهای با هویت دوگانه و نه مستعار و مطالعه مطالب مندرج در آن اقدام کرده ایم و نه به به و چه چه که ادعا می فرمایید.
۹۴/۴/۳ ۱۷:۱۲
اخه چه ربطی به استخاره داره این سایت که اقایان به به وچه چه راه انداختن واینکه شما که اینقدر دم از هویت واقعی میزنید چراهویت خودتان را اشکار نمی کنید؟!
۹۴/۴/۳ ۱۴:۳۴
[quote name="سینا میانه "] [quote name="حمیدرضا علیزاده"] با سلام و احترام حرف جنابعالی کاملا درست است، ولی تجربه و تاریخ به ما ثابت کرده است که نوشتن مطلب انتقادی با هویت حقیقی مشکلات متعددی را برای نگارنده مطلب به وجود می آورد! [/quote] جناب آقای علیزاده عزیز: این حقیر بیش از ده سال است با نامی که ملاحظه می فرمایید در این سایت حضور دارم . اون مورد که باعث مشکل میشود نداشتن سند و مدرک در رابطه با ادعای مطروحه توسط نویسنده می باشد که محل نزاع واقع می شود. مطلب با سند و مدرک چه نویسنده هویت واقعی داشته باشد چه از اسم مستعار استفاده نماید محل مناقشه نیست. ضمن اینکه در ارائه مطالب هم بایستی مقررات حکومتی و سلسله مراتب را نیز باید رعایت نمود و این جدای از مسله مطروحه در نوشته اصلی می باشد. [/quote] بله صحیح میفرمایین، ولی متاسفانه بعضی مواقع با ارائه سند و مدرک مستند نیز نمی توان درستی مطلب را ثابت کرد چون که بعضی آقایان یا خوابیده اند یا خودشان را زده اند به خواب!
۹۴/۴/۳ ۱۴:۰۶
[quote name="دکتر سلیمان جمشیدی"] [quote name="حمیدرضا علیزاده"] با سلام و احترام حرف جنابعالی کاملا درست است، ولی تجربه نیز نشان داده است که نوشتن مطلب انتقادی با هویت حقیقی مشکلات متعددی را برای نگارنده مطلب به وجود می آورد! [/quote] بله، کاملا صحیح است. پرداختن به مسایل به صورت انتقادی مثبت یا منفی و با هویت ناشناخته احساس می کنم تنها بار حقوقی مهندس نایبی را افزایش می دهد. در حالی که مطالب با هویت واقعی به عهده نویسنده است. بنده شخصا بر اساس نوع فعالیتی که انجام می دهم، دوست ندارم این بار را بر ایشان تحمیل نمایم. بنابراین فعالیت با هویت واقعی ترجیح اینجانب است. [/quote] بنده خدا این مهندس نائبی چه مسئولیت سنگینی دارد. از شهرداری، فرمانداری ویژه میانه، فروش فولاد استخدام اون 250 نفر معروف، طرح ذوب و احیا، بازگشت مجدد به ایمیدرو،تولید اتوبوس و مینی بوس، شهرک های صنعتی، راه اندازی MRI و دور افتادگی از اتوبان ، احداث آنتن، پاسخگویی به بیش از بیست موفقیت نماینده مشهور میانه و .... و از همه مهمتر تاخیر در انجام هر یک از امورات فوق و ... همگی فشار مضاعفی است که همزمان با شروع بکار سایت بر ایشان تحمیل شده است
۹۴/۴/۳ ۱۴:۰۰
[quote name="حمیدرضا علیزاده"] با سلام و احترام حرف جنابعالی کاملا درست است، ولی تجربه و تاریخ به ما ثابت کرده است که نوشتن مطلب انتقادی با هویت حقیقی مشکلات متعددی را برای نگارنده مطلب به وجود می آورد! [/quote] جناب آقای علیزاده عزیز: این حقیر بیش از ده سال است با نامی که ملاحظه می فرمایید در این سایت حضور دارم . اون مورد که باعث مشکل میشود نداشتن سند و مدرک در رابطه با ادعای مطروحه توسط نویسنده می باشد که محل نزاع واقع می شود. مطلب با سند و مدرک چه نویسنده هویت واقعی داشته باشد چه از اسم مستعار استفاده نماید محل مناقشه نیست. ضمن اینکه در ارائه مطالب هم بایستی مقررات حکومتی و سلسله مراتب را نیز باید رعایت نمود و این جدای از مسله مطروحه در نوشته اصلی می باشد.
۹۴/۴/۳ ۱۳:۳۶
[quote name="حمیدرضا علیزاده"] با سلام و احترام حرف جنابعالی کاملا درست است، ولی تجربه نیز نشان داده است که نوشتن مطلب انتقادی با هویت حقیقی مشکلات متعددی را برای نگارنده مطلب به وجود می آورد! [/quote] بله، کاملا صحیح است. پرداختن به مسایل به صورت انتقادی مثبت یا منفی و با هویت ناشناخته احساس می کنم تنها بار حقوقی مهندس نایبی را افزایش می دهد. در حالی که مطالب با هویت واقعی به عهده نویسنده است. بنده شخصا بر اساس نوع فعالیتی که انجام می دهم، دوست ندارم این بار را بر ایشان تحمیل نمایم. بنابراین فعالیت با هویت واقعی ترجیح اینجانب است.
۹۴/۴/۳ ۱۳:۳۴
[quote name="سینا میانه "] [quote name="دکتر سلیمان جمشیدی"] توکل بر خدا، همه مشکلات را انشاالله برطرف خواهد کرد. آیه 80 سوره نسا: «خود را به خدا بسپارید ان شا ا... نتیجه خواهید گرفت» [/quote] 1-هنوز توفیق نصیب نشده به اندازه جنابعالی در سایت فعال باشم ولی دعای ما همیشه بدرقه راهتان خواهد بود. 2-آقای دکتر در خصوص مناظره انتهای مطالب منتشره در سایت لازم است بازنگری صورت پذیرد. امیر مومنان (ع) فرمود : به جوانان فرمان دهید تا فن مناظره بیاموزند (شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ج. 20 ص 285) آنچه خواسته اسلام است و در این حدیث هم به آن اشاره شده است مناظره صحیح یا صناعت جدال احسن است که در جستجوی حق و صدق و پرهیز از باطل و کذب است. به کامنت های هفته اخیر توجه نمایید تعدادی از جوانان شهر ما -که امید ما برای رشد و تسعه شهر هستند- با نظرات غیر متعارف به همدیگر تاخته و برای رسیدن به موقعیتی که جایگاه آن در روابط اجتماعی صفر است با همدیگر رقابت می کنند نظر آقای مهندس نائبی را مرور بفرمایید: محمدصادق نائبی: کام بنده از دیدن تصاویر زیبای سالارخان شیرین و از خواندن کامنت اهانت آمیز تلخ شد. وقتی در جامعه ادبی و هنری با چنین ادبیاتی صحبت کنیم چه انتظار از بی هنر و بی ادب؟! تحریک و تخریب دیگران راه به جایی نمی برد. شاید با این نوع دفاع، هنر سالارخان را هم خراب کنیم. این جملات هشداری است که ضرورت دارد حین حرکت رو به جلو به آن توجه نماییم [/quote] فرمایش جنابعالی را به گوش جان پذیرا خواهم بود.
۹۴/۴/۳ ۱۳:۳۲
با سلام و احترام حرف جنابعالی کاملا درست است، ولی تجربه و تاریخ به ما ثابت کرده است که نوشتن مطلب انتقادی با هویت حقیقی مشکلات متعددی را برای نگارنده مطلب به وجود می آورد!
۹۴/۴/۳ ۱۱:۱۴
[quote name="دکتر سلیمان جمشیدی"] توکل بر خدا، همه مشکلات را انشاالله برطرف خواهد کرد. آیه 80 سوره نسا: «خود را به خدا بسپارید ان شا ا... نتیجه خواهید گرفت» [/quote] 1-هنوز توفیق نصیب نشده به اندازه جنابعالی در سایت فعال باشم ولی دعای ما همیشه بدرقه راهتان خواهد بود. 2-آقای دکتر در خصوص مناظره انتهای مطالب منتشره در سایت لازم است بازنگری صورت پذیرد. امیر مومنان (ع) فرمود : به جوانان فرمان دهید تا فن مناظره بیاموزند (شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ج. 20 ص 285) آنچه خواسته اسلام است و در این حدیث هم به آن اشاره شده است مناظره صحیح یا صناعت جدال احسن است که در جستجوی حق و صدق و پرهیز از باطل و کذب است. به کامنت های هفته اخیر توجه نمایید تعدادی از جوانان شهر ما -که امید ما برای رشد و تسعه شهر هستند- با نظرات غیر متعارف به همدیگر تاخته و برای رسیدن به موقعیتی که جایگاه آن در روابط اجتماعی صفر است با همدیگر رقابت می کنند نظر آقای مهندس نائبی را مرور بفرمایید: محمدصادق نائبی: کام بنده از دیدن تصاویر زیبای سالارخان شیرین و از خواندن کامنت اهانت آمیز تلخ شد. وقتی در جامعه ادبی و هنری با چنین ادبیاتی صحبت کنیم چه انتظار از بی هنر و بی ادب؟! تحریک و تخریب دیگران راه به جایی نمی برد. شاید با این نوع دفاع، هنر سالارخان را هم خراب کنیم. این جملات هشداری است که ضرورت دارد حین حرکت رو به جلو به آن توجه نماییم
۹۴/۴/۳ ۱۱:۰۳
[quote name="محمدصادق نائبی"] سینای عزیز البته: دل بر صدای میانه چو می دهی، مترس "در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست" با اینهمه از سه استخاره شما تاکید اصلی استفاده از هویت واقعی می باشد. [/quote] صد البته. ولی اندکی تحقیق در سایت و علی الخصوص نظرات منتشره در آن حقیقت غیر قابل انکاری را مشخص می نماید تعدادی از دوستان نظرات مثبت و بیشتر تعریف حضرتی را با نام و هویت واقعی درج می نمایند و نظرات مخالف خود را با هویت مستعار اعلام می نمایند. افراد کمی مثل جنابعالی، آقای دکتر جمشیدی، آقای حسن زاده، آقای احمد زاده و ... هستند که فقط از یک نام واقعی استفاده نموده و نظرات مثبت و انتقادی خود با آن نام درج می نمایند. جداسازی افراد با هویت مستعار (تک هویتی) و مستعار (چند هویتی) می تواند کاربران سایت را فعالتر نماید. یک موضوع دیگر تعریف کار خیر است. ما هم دوست در این کار خیر همقدم و بدون کوچکترین تردیدی در آن شرکت نماییم. رویکرد بعضی از کاربرها با نام های نظیر روابط... باعث شده است نسبت به این امر تردید نماییم. سایت برای بزرگی شهروندان محترم میانه ای تعریف شده نبایستی به راحتی برای تبلیغات شخص مورد استفاده قرار گیرد. رشد سایت میانه صرفا با حضور مردم میانه مقدور شده و این را نمی توان نادیده گرفت. باید راهکاری ارائه شود تا حضور دوستان حفظ و به نفع مردم میانه از آن بهره برداری نمود.
۹۴/۴/۳ ۰۹:۳۰
توکل بر خدا، همه مشکلات را انشاالله برطرف خواهد کرد. آیه 80 سوره نسا: «خود را به خدا بسپارید ان شا ا... نتیجه خواهید گرفت»
۹۴/۴/۳ ۰۹:۲۸
سینای عزیز البته: دل بر صدای میانه چو می دهی، مترس "در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست" با اینهمه از سه استخاره شما تاکید اصلی استفاده از هویت واقعی می باشد.

اخبار روز