کد خبر: ۳۸۶۲۱
۸۵۰۱۲ بازدید
۴۷۲ دیدگاه (۴۴۲ تایید شده)

دنبلان | پرخاصیت، گرانقیمت + تصاویر

۱۳۹۸/۱/۲۵
۱۲:۱۶

دنبلان چیست و ریشه واژۀ دنبلان از کجاست؟

دنبلان در واقع نوعی ساختمان باردهی یک قارچ زیرزمینی است که ممکن است به رنگ­های قرمز تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه دیده شود. دنبلان حالت غده ای دارد و توپر و شبیه به سیب زمینی است و اندازه آن از یک فندق تا اندازه یک پرتقال یا کمی بزرگتر متغیر است.

واژه دنبلان برگرفته از واژه دونبالان donbalan در زبان ترکی آذربایجانی، به معنی برآمده، متورم و برجسته است. این قارچ را در فارسی دنبلان کوهی یا دنبل می‎شناسند. 

واژه دنبلان در واقع دارای ریشه ترکی (donbalan) و از مصدر دنبالماخ Donbalmax به معنی برجسته شدن، یک صفت فاعلی است که از بن فعل (دنبال) + پسوند فاعل ساز "آن" ساخته شده است. به این دلیل به این قارچ دنبالان (برجسته) گفته می شود که با رشد و فشاری که متعاقب آن به خاک وارد می کند، زمین را در جایی که قرار دارد برآمده و برجسته می کند.

 

آیا رابطه ای بین ظهور این قارچ ها و رعد و برق وجود دارد؟

ظاهراً بله. رعد و برق سبب آزاد شدن برخی عناصر غذایی به ویژه نیتروژن در خاک می شود که برای باروری قارچ ضروری است و از این جهت می تواند در ظهور و فراوانی دنبلان نقش آفرین باشد. باران های بهاری هم مسلماً در رشد و باروری دنبلان ها نقش تعیین کننده ای دارند.

 

آیا رابطه ای بین دنبلان و برخی گیاهان وجود دارد؟

اساساً دنبلان یک قارچ همزیست با گیاهان بوده و بدون حضور گیاه قادر به حیات نیست. بنابراین در جایی که پوشش گیاهی نیست دنبال دنبلان هم نگردید. رابطه بین گیاه و دنبلان کاملاً اختصاصی است به این معنی که یک نوع دنبلان با یک یا چند گونه گیاه می تواند رابطه همزیستی برقرار کند به این دلیل برخی گیاهان می توانند نشانه هایی از حضور دنبلان هایی از نوع خاص باشند. در آذربایجان این قارچ ها را در ارتباط نزدیک با برخی گیاهان می توان مشاهده کرد که مهمترین آن با نام محلی چتنه (گل آفتابی) می باشد.

برای آشنایی با این گیاه به این پست مراجعه بفرمایید:

https://vom.ir/sjamshidi/posts/81596

معرفی گیاه "چتنه" | نشانه ای از حضور دُنبلان کوهی

 

کجاها دنبال دنبلان بگردیم و چه ابزاری لازم داریم؟

آن چه مسلم است تجربه ساکنان بومی یک منطقه بهترین راهنما برای یافتن دنبلان هاست ولی به طور کلی، دنبلان ها را در زمین های بکر غیر زراعی و خاک های مرطوب آهکی و سبک (غیررسی) دامنه کوهستان ها می­توان یافت. زمین در جایی که دنبلان ها قرار دارند برآمده شده و ترک می خورد. دنبلان های رایج در میانه که احتمالا از نوع دنبلان های معروف به دنبلان یامچی (Tuber gibbosum) یاشند معمولاً در عمق ۵ تا 10سانتی متری خاک قرار دارند، بنابراین داشتن وسیله ای برای کندن زمین از ضروریات است. البته معمولاً این زمین ها شل و سبک اند و به نیروی زیادی نیاز ندارند. بنابراین بهترین وسیله یک بیلچه کوچک است که حمل آن نیز آسان باشد. ساکنان بومی معمولاً به صورت ابتکاری وسیله ای فلزی شبیه به بیلچه ساخته اند که برای فشار دادن آن با پا به زمین یک جای پا نیز برای آن تعبیه کرده اند. بهتر است یک دستکش ضخیم برای گرفتن بیلچه ها به همراه داشته باشید تا از زخم شدن تدریجی دست ها جلوگیری شود.
 

دنبلان را کی، کجا و چگونه می توان یافت؟

دنبلان در سال‎های پرباران معمولاً بعد از آغاز بارندگی‎های بهاره از نیمه‎های اسفند تا اواخر فروردین ماه و در عمق ۵ تا 30 سانتی متری خاک های مرطوب آهکی و سبک دامنه کوهستان ها و کوه های شنی یافت می­شود. قارچ دونبالان همزیست ریشه گیاهان است بنابراین در خاک بدون گیاه دنبال آن نگردید، دنبلان­ ها را می توان در مجاورت ریشه گیاهان یافت. دنبلان را در زمین های بکر غیر زراعی و در بخش هایی از خاک که برآمده و ترک خورده است، می توان یافت (شکل 2). به علاوه از شامه قوی خوک و سگ تربیت شده برای یافتن دنبلان استفاده می شود

دنبلان در چه مناطقی از ایران یافت می شود؟

دنبلان به حالت طبیعی در بسیاری از مناطق معتدل دیده می‌شوند. زادگاه اولیه و محل رویش دنبلان کشورهای افغانستان و هندوستان و در ایران مناطق کوهستان های نواحی شمال غرب کشور است. در آذربایجان، کوه های ماکو، چالدران، پلدشت، چایپاره، مرند، جلفا، منطقه ارسباران، و بخش یامچی، خوی، میانه، دشت مغان، استان زنجان شهرستان طارم و خدابنده، در شهرهای مرکزی و جنوبی کشور استان‎های فارس، منطقه زردکوه چهارمحال و بختیاری، یاسوج، هرمزگان، شهرستان دامغان، استان سمنان  همدان، استان سیستان و بلوچستان، لرستان، کرمانشاه و تهران، مناطق شمالی ایران به ویژه استان گلستان منطقه ترکمن صحرا شهرستان ­های گنبد، کندوان، دو هزار، شهسوار استان گیلان شهر لوشان، تپه های گلفرج و مارازا و طالب گلی،استان خراسان شمالی شهرستان سراوان و حتی جزیره کیش می روید.

قارچ دنبلان از محصولات اقتصادی یامچی که  دارای مرغوبیت بالایی هستند و بسیاری از اهالی شهر یامچی در خرید و فروش دونبالان حتی در بازارهای جهانی نیز نقش دارند، از همین رو نیروهای انتظامی و ارگان‌های دولتی یامچی پیدا کردن دونبالان را توسط افراد غیربومی در فصل دونبالان را ممنوع کرده‌اند.

 

دنبلان در چه مناطقی از میانه یافت می شود؟

این قارچ در میانه در تپه های اطراف روستاهای چرکین لو، کاروانسرای جمال آباد تا آقکند، تپه های اطراف روستای خطب، دامنه های برغوش دیده شده است.

 

قیمت قارچ دنبلان چقدر است؟

دنبلان گران ترین خوارکی دنیا است و در اروپا گاه قیمت یک کیلو از آن به 10 هزار دلار (حدود 30 میلیون تومان) به فروش می­رسد در کشورهای فرانسه، ایتالیا و انگلیس هر کیلو 100 تا 200 دلار به فروش می‎رسد. قیمت این قارچ در ایران بین 8500  تا 95،000 تومان است و که به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز صادر می شود.  

 

مصارف قارچ دنبلان چیست؟

دنبلان یک غذای نیروبخش و مقوی است و بیش‌ترین میزان مصرف قارچ دنبالان در رستوران‌ها، صنایع غذایی، تهیه انواع سس‌ها و روغن‌های معطر و نیز داروسازی است. برخی آن را با نام دونبالان را الماس آشپزخانه لقب داده اند. دنبلان را به صورت خرد شده یا رنده شده همراه با تخم مرغ به صورت املت و یا کباب شده و یا به سیخ کشیده شده طبخ می کنند. در کلیه غذاهایی که از قارچ خوراکی استفاده می شود مثل پیتزا، خوراک لوبیا، سوپ، قارچ سوخاری می توان به جای آن از دنبلان بهره جست.

 

دنبلان چه خاصیتی دارد؟

تغذیه از دنبلان در فصل بهار برای جلوگیری از انواع بیماری‎ها مثل سرماخوردگی در طول سال مؤثر عنوان شده است. دنبلان بیش از ۱۵ نوع پروتئین و ویتامین‎های زیادی دارد. قارچ دنبلان تأثیر چشم‎گیری در کاهش قند خون در میان مبتلایان به دیابت و درمان بیماری‎های چشمی دارد. بسیاری مصرف قارچ را در درمان عوارض پیری و بهبود قوای جنسی مؤثر دانسته و آن را اکسیر جوانی می‎شناسند. تأثیرات آنتی بیوتیکی قارچ در برابر میکروب‎ها و عوامل بیماری‎زا و نیز تأثیر آنتی اکسیدانی در برابر انواع سرطان و محافظت از کبد در برابر بیماری‎های کبدی به اثبات رسیده است. شود. قارچ شامل مقدار زیادی ارگوتیونین (یک آنتی اکسیدان قوی) است که برخلاف آنتی‌اکسیدان‌های دیگر در فرایند پخت و پز از بین نمی‌رود. بررسی ها نشان می دهند مصرف روزانه دو عدد قارچ پخته و داغ می تواند عفونت های بدن را از بین برده و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و یبوست و نفخ معده را نیز درمان کند.

 

آیا می توان دنبلان را به صورت مصنوعی به کشت تجاری رساند؟

تلاش برای اهلی سازی و کاشت دونبالان نتیجه بخش بوده است. مردم طی قرنها مشاهده کرده بودند که این قارچ زیر درختان خاصی رشد می‌کند. در سی سال گذشته تلاش‌های جدیدی برای تولید انبوه دونبالان آغاز شده است. حدود ۸۰% دمبالان مصرف شده در فرانسه در مزارع پرورشی به عمل می آید. با این‌حال، هنوز میزان تولید به سطح سال ۱۹۰۰ نرسیده است. مزارع دونبالان در کشورهای انگلیس، ایالات متحده آمریکا، اسپانیا، سوئد، نیوزیلند، استرالیا و شیلی فعال هستند. 

نویسنده: سلیمان جمشیدی       http://www.m-iau.ac.ir/blogs/jamshidi

 

دوباره فصل شکار دنبلان

معرفی گیاه "چتنه" | نشانه ای از حضور دُنبلان کوهی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۸/۲۹ ۲۳:۴۱

شماره تماس لطف میکنید

۰۱/۱۲/۲۱ ۲۲:۱۳

سلام وعرض ادب خدمت دوستان
عزیزانی که قارچ دنبلان قهوه‌ای به صورت عمده می خوان تماس بگیرن در خدمتم
۰۹۳۳۱۱۷۰۹۵۶

۰۱/۱۲/۱۸ ۰۱:۴۰

کیلوی چند میخری

۰۱/۱۲/۶ ۲۳:۵۹

سلام دوستان عزیز بگم ک ما از بچگی دنبالن برداشت میکنیم میدونم بهترین دنبالن ...همون دنبالن قرمز هس ..تا چند روز آینده قابل برداشت هست ..کسی خواست تماس بگیره ...برای اطلاعات بیشتر ...با شماره زیر تماس بگیرید ..09179342401

۰۱/۱۲/۶ ۲۳:۵۳

سلام من دنبلان سفید و قرمز تا چند روز آینده موجود دارم خواستید تماس بگیرید 09179342401

۰۱/۱۲/۳ ۰۷:۱۸

سلام دوست عزیز هرچه خواستی من در خدمتم09172167995

۰۱/۱۱/۲۷ ۲۱:۰۵

فروشنده دنبلان قهوه ای هستم (سال ۱۴۰۱) خریدارتناژ تماس بگیره
09178206520

۰۱/۱۱/۱۴ ۲۳:۵۲

با سلام خدمت دوستان بنده خریدار دنبلان قهوه ای به صورت عمده هستم
تماس۰۹۱۴۷۰۸۳۸۱۲

۰۱/۱۱/۱۴ ۱۱:۵۸

سلام
فروشنده دنبلان کوهی قهوه‌ای ب مقدار زیاد هستم
لطفاً تماس بگیرید
09022734157

۰۱/۳/۱۱ ۲۳:۱۰

سلام کیلوئی چند میخری ؟

۰۱/۳/۶ ۱۰:۴۲

سلام خدمت دوستان عزیز قارچ دنبلان کوهی قهوه ای به صورت محدود موجود هست اگه کسی خواست در خدمتم.09331170956

۰۱/۱/۲۹ ۱۶:۱۸

سلام .قیمت چنده.

۰۱/۱/۱۳ ۱۶:۲۰

سلام من ۱۰۰ تن دنبلان دارم تماس بگیریید،😁

۰۱/۱/۱ ۲۱:۲۴

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز قارچ کوهی دنبلان روزانه 80تا 100کیلو موجود هست تماس بگیرید.
09331170956

۰۰/۱۲/۲۰ ۱۵:۰۳

دنبلان کوهی عکسش بفرس

۰۰/۱۲/۲۰ ۱۳:۴۴

سلام من تو کار فروش دنبلان قهوی ای درجه ۱ هستم بصورت عمده خریدار واقعی زنگ بزنه
09196519946

۰۰/۱۱/۲۸ ۱۹:۰۷

09366907787

۰۰/۱۱/۲۳ ۱۵:۳۴

با سلام وعرض ادب دوستانی که خواهان دنبلان کوهی به صورت عمده هستند با شماره زیر تماس بگیرند.
09331170956

۰۰/۱۱/۳ ۲۲:۰۷

سلام دنبلان سفید به هر مقدار باشه خریدارم
09122570701

۰۰/۱۱/۲ ۰۸:۲۲

آفرین بر دروغی که گفتی

۰۰/۹/۱۱ ۱۱:۵۹

خوش بحالم یک کیلو پیدا کردم

۰۰/۲/۴ ۱۴:۵۴

سلام . دنبلان قهوه ای و سیاه موجود هستش اگه خواستین اطلاع بدهید 09103990667

۰۰/۱/۲۹ ۰۱:۱۰

سلام دنبلان قهوه ای تازه میتونم روزی ۲۰۰ کیلو بفرستم اونیکه مجوز صادرات داره و خریدار واقعی هست فوری تماس بگیره ۰۹۳۶۶۹۰۷۷۸۷

۰۰/۱/۲۹ ۰۰:۵۶

من دنبلان قهوه ای سراغ دارم هرکی میخاد بزنگه ۰۹۳۶۶۹۰۷۷۸۷

۰۰/۱/۲۷ ۰۶:۴۲

بله عالیه چون انتیبیونیک خالصه وضدسرطان وجلوگیری ازبیماریهای دیابتی

۰۰/۱/۱۸ ۰۹:۰۰

سلام . ترافل سیاه درجه یک و درشت بالای بیست گرم موجود هستش اگه خواستین اطلاع بدهید 09103990667

۰۰/۱/۱۷ ۲۱:۰۴

من یه تن دنبلان قارچ دارم ۰۹۱۱۴۰۵۶۷۰۵

۹۹/۱۲/۶ ۱۸:۵۶

سلام.ممنون میشم شماره تماس برام توی واتسپ یا با پیامک ارسال کنینن
فقط با پیام لطفا.۰۹۹۰۲۹۸۲۵۱۹

۹۹/۱۲/۲ ۱۰:۰۳

داخل کدوم شهر های لرستان هست؟

۹۹/۱۲/۱ ۱۲:۵۱

سلام
تهیه وتامیین قارچ دنبلان جنگلی باکلیه مجوزات صادرات
‌ ‌ 09111795493

۹۹/۱۲/۱ ۱۲:۴۹

بله برای تقویت بدن خوب هستش

۹۹/۱۱/۹ ۲۱:۳۶

سلام دوست عزیز ایشالله اسفند ماه

۹۹/۱۱/۹ ۲۱:۳۲

سلام دوستان عزیز دوباره فصل برداشت دنبلان قهوه ای از راه میرسه درصورت تمایل برای خرید به صورت عمده تماس بگیرید
09331170956

۹۹/۱۰/۱۹ ۰۰:۴۸

چند میخرید دنبلان سفید

۹۹/۱۰/۱۲ ۱۹:۱۷

سلام دنبلان سفید خرید دارید برا دشت مغان است

۹۹/۱۰/۱۲ ۰۰:۰۱

سلام چند میخرید دنبلان دشت مغان برا اسفند وفروردین 500 کیلو میتونم جور کنم

۹۹/۱۰/۱۲ ۰۰:۰۰

سلام دنبلان دشت مغان دارم البته اسفند ماه قیمت چند میخرید حدود 500 کیلو می تونم جور کنم

۹۹/۸/۹ ۱۵:۱۷

باسلام
دوستانی که دنبلان سفید درجنوب دارند و قهوه ای با این شماره تماس بگیرند
09362364016 پارسا

۹۹/۸/۴ ۱۴:۱۳

سلام دنبالان میخوام دارید هر چقدر دارید

۹۹/۷/۲۰ ۰۱:۴۱

Hello, I am a built-in servant of truffle mushrooms in Golestan province, you can contact me
989119659910
سلام دوستان .
بنده چندسالی هست تو کار دنبلان سفیدوقهوی (صحرای)سیاه (جنگلی)هستم البته بامجوزبرداشت وصادرات ازاستان گلستان وتهران .
جهت همکاری دراین کار می توانند برای هماهنگی با شماره تلفن۰۹۱۱۹۶۵۹۹۱۰نامی تماس بگیرند

۹۹/۶/۳۱ ۲۳:۴۵

سلام تماس بگیرید 09928376402

۹۹/۶/۲۴ ۰۷:۳۱

قارچ دنبلان جنگلی
دنبلان سیاه جنگلی پاییزه
تامیین کننده قارچ دنبلان برای صادرات ،بابسته بندی صادراتی
09111795493

۹۹/۳/۳ ۰۳:۱۸

کجا؟ لطفا جواب بدید من واسه چشنام میخوام

۹۹/۲/۳۰ ۰۳:۵۹

قارچ دنبلان اورگانیک
دنبلان سیاه جنگلی
برای صادرات ب اروپا بابسته بندی صادراتی
09111795493

۹۹/۲/۱۰ ۲۱:۵۷

بله مفیده چون ۱۵ نوع ویتامین داره

۹۹/۲/۵ ۲۲:۲۸

سلام کلو چند میخری

۹۹/۲/۵ ۲۰:۳۳

دوستان آیا دنبلان سبز هم هست، من یه چیزایی پیدا کردم شکلشون مثل سیبزمینی هسته ، داخلشون مثل ابر سبز هسته

۹۹/۱/۲۵ ۱۱:۱۴

ایابرای پیشگیری ودرمان کرونا(تقویت سیستم ایمنی)مفیده؟؟

۹۹/۱/۲۵ ۰۸:۳۶

سلام دوستان عزیز دنبلان قهوه ای خواستین ساکنان کرج و تهران به صورت عمده و خورده درخدمت شما هستیم


09331170956

۹۹/۱/۱۸ ۰۹:۰۹

سلام دوستان دنبلان قهوه ای خواستین تماس بگیرید


09331170956

۹۹/۱/۴ ۱۱:۱۳

سلام سال نومبارک
تهیه وتامین دنبلان سیاه جنگلی وقرمز صحرای باکلیه مجوزات برای صادرات09111795493

۹۸/۱۲/۲۴ ۰۸:۵۹

سلام دوستان عزیز فصل دنبلان قهوه ای شروع شده مشتریان عزیزی که خواستار دنبلان هستن به صورت عمده وخورده میفروشیم.

۹۸/۱۲/۷ ۲۱:۴۷

سلام شما دنبلان میخرین

۹۸/۱۱/۱۲ ۲۲:۳۴

با توجه به اینکه اولین فصل اقر(دنبلان قهوه ای و سفید) مربوط به منطقه ما هست و اوایل اسفند ،هفده روز دیگر قابل برداشت هست چنانچه خریدار هست با این شماره تماس بگیرید ۰۹۱۷۳۶۵۹۳۱۶

۹۸/۱۱/۱۱ ۲۳:۴۷

سلام دنبلان داری

۹۸/۱۱/۱۰ ۰۳:۴۱

سلام من برای صادرات لازم دارم اگه سراغ داری دعوت به همکاری دارم برای صادرات کویت ۰۹۳۶۷۲۱۴۰۰۵

۹۸/۱۱/۱۰ ۰۳:۳۷

سلام من برای صادرات کویت لازم دارم سفید میخوام ۰۹۳۶۷۲۱۴۰۰۵

۹۸/۱۱/۱۰ ۰۳:۳۵

دنبلان شما رو خریداریم برای صادرات کشورهای خلیج به این شماره تماس بگیرید 09367214005

۹۸/۱۱/۱۰ ۰۳:۳۴

سلام بند قارچ دنبلان شما خریدارم اگر کسی سراغ دارد به بند تماس بگیرد برای صادراتی میخوام و همکاری مستمر دارم شماره تماس 09367214005

۹۸/۱۱/۶ ۱۵:۱۸

دنبلان قهوای سفید خریدارم ۰۹۱۲۱۵۴۵۹۸۳

۹۸/۸/۲۴ ۱۱:۲۷

سلام
وقتتون بخیر
من یه کیلو میخوام

۹۸/۸/۱۷ ۱۷:۱۹

قارچ دنبلان
دنبلان سیاه جنگلی پاییزه
باکلیه مجوز صادرات09111795493

۹۸/۷/۱۷ ۰۹:۳۶

خریدوفروش عمده وتنی انواع قارچ های سفید،سیاه،قهوی،گانودرما ودیگرقارچ های صادراتی وخوراکی بااخذمجوزاز استان.
09119659910شماره تماس.
همکاری بانهادها وشرکت ها ودیگرعزیزان
مرکز رویش وخریدوفروش انواع ترافل .
ادرس:استان گلستان،شهرستان کلاله
برادران نامی09119659910مرتضی نامی09118665261فخرالدین نامی09119723370ارازمحمدنامی

۹۸/۷/۱۷ ۰۹:۲۶

تامین کننده قارچ ترافل به صورت عمده در استان گلستان .شهرستان کلاله .
09944477580شماره تماس09117546064پیروز

۹۸/۷/۸ ۰۹:۰۵

قارچ دنبلان سیاه جنگلی پاییزه از راه رسید
تامیین وتهیه قارچ دنبلان سیاه باکلیه مجوزات صادرات09111795493

۹۸/۶/۲۲ ۱۰:۲۷

سلام
از شمال هستم. خواستم بدونم با چقدر سرمایه میشه یه هکتار زمین رو واسه پرورش قارچ دنبلان آماده کرد و بعد از چه مدت میشه اولین قاچ تولید شده رو برداشت کرد؟؟؟؟

۹۸/۶/۵ ۰۹:۵۸

قارچ دنبلان و گانودرما
تامیین وتهیه قارچ دنبلان سیاه جنگلی باکلیه مجوزات برای صادرات 09111795493
مقداری گانودرمای قرمز و قهوه ای موجودهست

۹۸/۵/۲۱ ۲۳:۲۳

سلام بنده میتونم دنبلان سیاه میتونم تامین کنم اگ لازم داشتین با این شماره تماس بگیرین ۰۹۱۱۵۲۸۹۰۶۱ ممنون

۹۸/۵/۲۱ ۲۰:۳۳

سلام خدمت دوستان عزیز من از شهرستان کلاله هستم در خرید فروش دنبلان سیاه همون ترافل هستم هر کی دنبال خرید و صادر کردن ترافل هس بنده حاضر ب همکاری در رابطه در تهیه ترافل سیاه هستم
شماره تماس ۰۹۱۱۵۲۸۹۰۶۱

۹۸/۵/۱۸ ۱۰:۴۶

فروش قارچ گانودرما و قارچ دنبلان با کلیه مجوزات برای صادرات

۹۸/۴/۱۱ ۱۵:۳۰

فروش قارچ گانودرمای اورگانیک وارسال ب تمام نقاط ایران

۹۸/۴/۱۱ ۱۵:۲۴

سلام تامیین کننده دنبلان سیاه با کلیه مجوزات و تحویل در کشور مقصد و فردوگاه تهران شماره تماس 09111795493

۹۸/۳/۲۸ ۲۱:۵۵

سلام من ازاین قارچها میخوام چون خانمم عفونت وسیستم ایمنیش خیلی پایین هست هرکسی میشناسه ویاداره به این شماره بامن تماس بگیره.ممنون.09159010634

۹۸/۳/۲۸ ۱۱:۳۶

با سلام لطفا با بنده تماس بگیرید . ممنونم 09198454157

۹۸/۲/۲۸ ۲۳:۲۵

سلام واقعا اگر درصادرات ترافل فعالیت میکنید همکاری داشته باشیم البته کمی دیرشده ولی فصول آتی انشاالله.

۹۸/۲/۲۵ ۰۲:۱۱

سلام اقا من در مگانی کار میکنم همشه پس از باران قارچ های مخطفی به وجود میاد این شماره شماره بنده هست سیو کن و قیمت عکس قارچ های با ارزش رو بهم بگو09397338854تشکر

۹۸/۲/۲۵ ۰۲:۰۶

سلام قیمت قارچ سیاه دنبلان چقدر هست این شماره بنده هست09397338854
و‌ اها قارچ با ارزش تری هم هست لطفا پیام بدین تشکر

۹۸/۲/۲۳ ۱۰:۰۹

فروش دنبلان سیاه ۰۹۳۶۱۵۲۶۴۳۰
۰۹۱۱۹۹۰۳۹۶۵
https://t.me/M_abedi72

۹۸/۲/۲۱ ۰۰:۳۱

سلام من اهل خوی هستم هرکس دنبلان قهوه ای روزمیخوادمن درخدمتم درهم هستش سایزکردوبه بالا خواستین من درخدمتم09146395888

۹۸/۲/۱۸ ۱۲:۴۲

من دنبلان قهوه ای دارم خواستین تماس بگیرین۰۹۳۶۶۴۸۷۳۳۹

۹۸/۲/۶ ۲۲:۵۴

لطفا تلفن بده

۹۸/۲/۶ ۲۲:۴۹

لطفا تلفن بده منم ميخوام

۹۸/۲/۶ ۱۹:۴۰

فروش و تامین انواع ترفل _اخذ مجوزات مربوطه و صادرات به تمامی کشورها
اقدم۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶

۹۸/۲/۶ ۰۲:۲۸

سلام خدمت دوستان دونبالان دوست. عزیزان بنده تخصصی نظر نمیدم ولی درمورد پیدا کردنش ودرآوردن دنبالان واردم و همزیستیم با قیرخ یاشار نداره تحقیق اینا نمیخاد باید بگردی پیدا کنی

۹۸/۲/۳ ۱۴:۳۶

خریدوفروش انواع دنبلان به قیمت روز
شماره تماس 09378803101

۹۸/۲/۲ ۱۴:۰۳

صغری کبری نچین که. آدرس صفحه ویکی رو بهش میدادی میرفت مقایسه میکرد متوجه میشد که توضیحات سایتها متفاوت هست. انقدر اخبار سیاسی دنبال میکنی حرف زدنت شده بولدوزری.

۹۸/۱/۳۱ ۱۱:۴۰

ممنونم. 

قیرخ یاشار همان زلف پیر یا پیر گیاه بهاره است با نام علمی  Senecio vernalis بعید نیست که با دنبلان در منطقه ما همزیستی داشته باشه ولی نیاز به بررسی داره. 

۹۸/۱/۳۰ ۱۹:۰۰

سلام دکتر
دنبالان ظاهراً با گیاه قیرخ یاشار هم رابطه همزیستی داره

۹۸/۱/۲۸ ۱۱:۵۱

سلام. دنبلان سمی نداریم.

۹۸/۱/۲۶ ۰۸:۳۰

سلام دوستان
خسته نباشید
کسی اطلاع داره دنبالان سمی هم داریم یا همشون خوراکین؟

۹۸/۱/۲۶ ۰۸:۱۷

ماست همه ما از ماست همه آنها شیرین تر است 

گاو ما بیشتر شیر می دهد

همسایه ما دزدی کرده که پولدار شده

بجز من بقیه مهندس و دکتر ها بی سواد هستند

حاجی ما بهتر از هر دکتر و مهندسی هستش !!!

ویکی پدیا همیشه درست می گه و همه از آنجا کپی می کنند و مطالب آن از آسمان نازل شده !

با این نوع تفکرات ، که تقریبا اکثریت مبتلا به آن هستیم سرنوشت مثبتی هم نخواهیم داشت ! بهترین حالت همین درجا زدن را ادامه خواهیم داد !

 

۹۸/۱/۲۵ ۲۰:۲۰

کامنتی که به آن پاسخ دادید کامنت فوق العاده جالبی بود. بنده عمدا نشر دادم. 

به نظر شما سرنوشت ما چه خواهد شد؟ 😔😔

۹۸/۱/۲۵ ۱۹:۳۴

با سلام

شما که تخصص دارید و ریز بین هستید بفرمایید که توضیحات دنبلان در ویکی پدیا رو چه کسانی نوشته اند ؟

دنبالان نوعی قارچ که از نظر علمی و شکل و قیافه توضیحات داره و همه جا هم تقریبا مشابه نوشته می شود .

نظریه فیزیکی یا فقهی نیست که هر کسی یک نوعی تفسیر کند

۹۸/۱/۲۵ ۱۶:۰۰

https://fa.wikipedia.org/wiki/قارچ_دنبلان

برای مقایسه نگاهی بکنید بد نیست. 

۹۸/۱/۲۵ ۱۵:۵۷

رسمااین مطلب بانزدیک به 49هزاربازدیدبازاریابی وبورس خریدوفروش دنبلان شده.
اقای نائبی سایت رودراختیارتون قرارداده تابدون هزینه اضافه معامله کنیدوگرنه بسیاری ازکانال هاهزینه های مضاعف میگرند.

۹۸/۱/۲۵ ۱۵:۵۲

بزاریدبرای نسلهای اینده هم بمونه .ریشه کن ش میکنید.
دست درازی بشرباعث نابودی هرچیزی میشه

۹۸/۱/۲۵ ۱۵:۳۵

خریدار دنبلان سبز به قیمت مناسب

۹۸/۱/۲۵ ۱۴:۵۲

بیشتر از نصف مطلب از ویکی‌پدیا کپی شده متاسفانه، از دکتر جمشیدی بعیده

۹۸/۱/۲۵ ۱۳:۳۸

من دیروز خریدم کیلویی 45000 تومان

۹۸/۱/۲۴ ۲۰:۲۳

خریدوفروش انواع دنبلان به قیمت روز
شماره تماس 09118540644

۹۸/۱/۲۳ ۰۲:۴۸

صادرات عمده ترافل به کشورهای اروپایی
09114473227

۹۸/۱/۲۱ ۱۳:۵۲

سلام کجا پیدا میکنید ما هم بیاییم لطفا آدرس بدین ثواب داره من خیلی دوست دارم

۹۸/۱/۲۱ ۱۳:۰۲

فروشنده دنبلان از شهرستان ماکو09910355281

۹۸/۱/۲۱ ۱۳:۰۰

سلام تماس بگیرید09910355281

۹۸/۱/۲۰ ۱۷:۳۰

سلام اقای اسدی دنبلان دارم کیلو ۵۰ هزار تومان خواستی تماس بگیر به شماره تلفن ۰۹۱۲۶۹۷۵۸۵۶ تماس بگیر

۹۸/۱/۱۹ ۱۴:۳۸

دنبلان سیاه تو کرج کجاها پیدامیشه؟؟جواب بدین اگه میدونین

۹۸/۱/۱۷ ۱۸:۴۲

سلام دنبل ساوه و سمنان هرچند کیلو با قیمت مناسب خریدارم۰۹۰۱۳۰۸۴۵۴۰

۹۸/۱/۱۶ ۲۲:۴۳

من دارم کسی هست بخره

۹۸/۱/۱۶ ۲۲:۰۲

سلام دوستان دنبلان قهوه ای به صورت عمده،و خورده موجود است. در صورت تمایل تماس بگیرید 09331170956

۹۸/۱/۱۶ ۲۰:۲۱

کیلوچند میخرید

۹۸/۱/۱۵ ۲۱:۳۹

تامین دنبلان قهوه ای روزانه یک تن رضایی ۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶

۹۸/۱/۱۵ ۱۴:۵۷

خریدوفروش عمده قارچ ترافل های سیاه وقهوه ای وسفید کوهی وجنگلی باقیمت مناسب
وتساپ،تلگرام09119723370

۹۸/۱/۱۱ ۲۰:۱۲

سلام من امروز کیلویی ۲۵تومان خریدم

۹۸/۱/۱۱ ۱۷:۴۹

chandehGeymat

۹۸/۱/۹ ۲۳:۱۶

کیلویی ۲۰۰ تا ۲۵۰ تومان دنبلان سیاه اگه می خرید تماس بگیرید۳۴۸۸ ۰۹۱۳۳۴۵

۹۸/۱/۹ ۲۱:۵۹

سلام دنبالان کوهی فقط بصورت عمده عرضه میگردد در صورت نیاز به این شماره در تلگرام پیام بدهید 09367302333

۹۸/۱/۸ ۱۶:۲۸

سلام دنبلان قهوه ای کیلو چندمیخرین

۹۸/۱/۸ ۰۰:۲۹

کیلوچندمیخرین زوزانه۴۰۰کیلو

۹۸/۱/۸ ۰۰:۲۷

سلام دنبل قهوه ای سیب زمینی شکل کیلوی چند باتشکر

۹۸/۱/۸ ۰۰:۲۶

سلام دوستان بنده روزی۴۰۰الی۵۰۰کیلودنبلان قهوه ای رنگ دارم لطفا مشتری باانصاف قیمت بده۰۹۱۳۵۱۹۴۳۷۷

۹۸/۱/۷ ۲۳:۴۹

سلام مشتری داری کیلوچندمیخرن

۹۸/۱/۷ ۲۳:۰۸

خرید وفرش قارچ دنبلان سیاه وقرمز ب صورت عمده باکلیه مجوزاتـ09111794593

۹۸/۱/۷ ۱۲:۲۵

سلام. از کرمان بار اغر قرمز قهوه ای دارم کسی خواست تماس بگیره تناژ بالا
۰۹۱۳۳۷۸۲۴۱۳

۹۸/۱/۶ ۱۵:۴۶

اقا من فروشنده عمده دنبلان هستم وکیلویی ۱۰۰ ارزون تر از همه میفروشم با تشکر وخریدار واقعی زنگ بزند...
09199802451تماس

۹۸/۱/۵ ۱۳:۲۵

سلام عیدتون مبارک عزیزانی که دنبلان قهوه ای میخوان تماس بگیرند.09331170956

۹۷/۱۲/۲۸ ۲۲:۳۴

تو استان فارس بهترین دنبل کیلویی 60 تومانه

۹۷/۱۲/۲۷ ۲۰:۱۹

هرکیلو پنجاه هزار تومان شیراز

۹۷/۱۲/۲۷ ۲۰:۱۸

در شیراز هرکیلو ۵۰۰۰۰ پنجاه هزار تومان هست

۹۷/۱۲/۲۷ ۱۰:۲۵

کیلویی هشتاد

۹۷/۱۲/۲۲ ۱۵:۵۶

سلام امسال اولین سال است میخام قارچ بخرم شروع اش درمنطقه گلیداغ ازچه تاریخی میباشد متشکرم

۹۷/۱۲/۲۱ ۰۱:۵۵

فروش دنبلان سفيد 09398805084
****دنبلان سفيد فروش****
09398805084 بخشي

۹۷/۱۲/۲۰ ۱۲:۱۴

خرید وفروش انواع قارچ دنبلان سیاه سفید وقهوه ای وبرای صادرات باکلیه مجوزات

۹۷/۱۲/۲۰ ۰۴:۴۵

فروش انواع قارچ دنبلان بصورت عمده و خرده_بسته بندی _اخذ مجوزات مربوطه و فوروارد به کشور مقصد
رضایی📲 ۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶
واتس آپ _ایمو_تلگرام📲

۹۷/۱۲/۱۶ ۰۶:۰۲

تامین عمده قارچ دنبلان سیاه جنگلی...وقارچ قرمزوسفید صحرای برای سفارشات تناژ بالادر خدمتیم09111795493

۹۷/۱۲/۱۵ ۰۷:۱۲

سلام بیست کیلو دنبلان دارم ۰۹۱۷۰۴۸۳۵۳۹

۹۷/۱۲/۱۴ ۲۳:۱۲

با عرض سلام دوستان مرکز خریدوفروش انواع ترافل(سیاه،سفید،قهوه ای) دراستان گلستان شهرستان کلاله باقیمت روز ونقد.
خریدوفروش کلی وجزی درتمام نقاط کشوراماده همکاری باتجار و شرکت هایی بین المللی باقیمت روز وخوب.
جهت هماهنگی باشماره تلفن09115289061 تماس حاصل فرمایید

۹۷/۱۲/۱۳ ۰۹:۵۷

ده کیلو دنبلان خوب برای فروش دارم

۹۷/۱۲/۱۳ ۰۸:۵۲

تامیین کننده قارچ دنبلان سیاه وسفید جنگل وصحرا وتهیه کلیه مجوزات برای صادرات کالای روز تحویل درمحل09111795493

۹۷/۱۲/۱۱ ۱۱:۲۹

سلام دوستان. من ساکن منطقه هزارجریب بهشهر مازندران هستم. حدود صدکیلو دنبلان سفید دارم. اگه از دوستان کسی مایل به خرید هست لطفا بااین شماره تماس بگیره ۰۹۱۱۴۷۷۶۴۵۴ (ممنونم از بچه های صدای میانه👌)

۹۷/۱۲/۱۱ ۰۰:۴۹

سلام ،،،،دنبلان سیاه در استان بوشهر ،،،،،هرکی خواست تماس بگیره کیلویی 90هزارتومان ،،،09178375631

۹۷/۱۲/۱۰ ۱۹:۳۷

سلام دوستان کسی الان دنبلان سفید یا قهوهای (محصول حاجی اباد) داره

۹۷/۱۲/۹ ۱۵:۴۸

سلام دوستان قارچ دنبلان قرمز در روستاهای مهران استان ایلام بخصوص چالاب و چنگوله سالهای پر بارش از دی ماه تا اواخر فروردین به وفور یافت میشود و کیلویی ۷۰ هزار امسال میفروشند اکثرا هم برا تفریح میرن جم میکنن و برا خوراک خودشون .

۹۷/۱۲/۹ ۱۳:۱۸

هه فروشنده های فرصت طلب😂😂😂یا خودت دنبال سود بیشتری داداش بزار مردم بیچاره با اون همه مکافات دارن تو جنگلا دنبالش میگردن یچی گیر اونام بیاد همشو خودت یجا نخور این کشور بدبخت شده بخاطر همین حریص بازیاس

۹۷/۱۲/۸ ۱۰:۱۷

مرکز خریدوفروش انواع ترافل(سیاه،سفید،قهوه ای) دراستان گلستان شهرستان کلاله باقیمت روز ونقد.
خریدوفروش کلی وجزی درتمام نقاط کشوراماده همکاری باتجاروجمع کننده گان باقیمت روز وخوب.
جهت هماهنگی باشماره تلفن09119659910 تماس بفرماییدوپیامرسان های واتساپ،تلگرام،ایمو ارتباط برقراربفرمایید.
باتشکر:نامی

۹۷/۱۲/۷ ۱۹:۲۲

سلام قیمت کیلویی دنبلان ، فعلا 130-140 تومان هست ، دوستان لطفاً گرون نخرید ، در بازار هم به قیمت 170-180 به مشتری تحویل داده میشه.
قیمت های نجومی مثل 300 تومن رو نخرید

۹۷/۱۲/۵ ۱۸:۲۴

سلام
۱۰ کیلو دنبلان درجه موجود هست جهت فروش

۹۷/۱۲/۱ ۱۳:۳۵

دنبلان سفید موجود است قیمت 125

۹۷/۱۱/۳۰ ۱۴:۱۲

با سلام خریداران محترم قارچ دنبلان (ترافل سیاه جنگلی و قهوه ای کویری )
خریداران محترم می توانند جهت اطلاع از قیمت روز فروش ما با شماره 09115305226 تماس گرفته یا در این کانال تلگرامی @donbalangharch از قیمت لحظه ای اگاه شوند و خرید دنبلان ( ترافل ) را از ما داشته باشند

۹۷/۱۱/۲۸ ۱۵:۳۸

دنبالان سیاه میخرم و با یه سود اندک میدم ۰۹۱۹۹۶۸۶۱۴۶

۹۷/۱۱/۲۸ ۰۱:۱۱

سلام دوستان در جریان باشید قیمت دنبلان کیلویی ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان هست کمتر هم گیر میاد, الکی هم شولو قش نکنید کی گفته کیلویی ۳۰۰ یا ۳۵۰ هزارتومان هست, لطفآ پول بی زبان را ندید به این فروشندهای فرصت طلب......

۹۷/۱۱/۲۷ ۲۳:۳۲

دنبالان قارچ بعد عید نوروز در خراسان شمالی منطقه اشخانه طرفای پدافند شهر اباد اهالی پیدا میکنن هر روزی صد کیلو اگه کسی خریدار است زنگ بزنید 09156415682

۹۷/۱۱/۲۷ ۲۰:۳۹

کیلویی ۳۰۰ میخری بفرستم

۹۷/۱۱/۲۶ ۰۹:۳۰

دنبلان قهوه ای فعلا به صورت محدود موجود هست هر کی خواست تماس بگیرد
09331170956

۹۷/۱۱/۲۳ ۱۴:۴۸

آدرس بده برات بیارم

۹۷/۱۱/۲۳ ۱۱:۴۳

کیلویی 300 تومن میخرم

۹۷/۱۱/۲۲ ۱۰:۰۴

تامین کننده انواع قارچ دنبلان بصورت روزانه___اخذ مجوزات_بسته بندی _و صادرات به هر نقطه ای از دنیا
رضایی :۰۹۱۴۱۹۳۹۰۶۶📲

۹۷/۱۱/۲۲ ۰۹:۵۲

خریدار انواع قارچ دنبلان(سفید _قهوه ای_سیاه)۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶

۹۷/۱۱/۲۲ ۰۹:۵۰

قارداش منه بیر زنگ وور ۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶

۹۷/۱۱/۲۱ ۱۳:۱۵

تامین ترافل سیاه استیوم و بروماله 09114473227

۹۷/۱۱/۱۹ ۱۸:۱۲

قیمتت کمه برو بالاتر داداش

۹۷/۱۱/۱۹ ۱۳:۵۶

سلام . جهت صادرات چگونه میتونم با شما در ارتباط باشم

۹۷/۱۱/۱۸ ۰۲:۳۶

فروش ترافل بروماله و استیوم
09114473227

۹۷/۱۱/۱۷ ۲۲:۴۳

ترافل نوع سیاه موجوددارم اگرخریدار هستی با وجه نقدی باما تماس حاصل نمایید09901411225

۹۷/۱۱/۱۶ ۱۳:۴۴

قیمت بگو برار

۹۷/۱۱/۱۴ ۱۷:۳۴

250000کیلویی میخرم09113515269 کریمپور

۹۷/۱۱/۱۴ ۱۷:۲۹

دنبالان کوهی دارم رجبی هستم 09113515269

۹۷/۱۱/۱۱ ۱۸:۳۱

صدور مجوز صادرات دنبلان ب خارج از کشور

۹۷/۱۱/۱۱ ۱۸:۲۸

صدور مجوز صادرات دنبلان از گلستان

۹۷/۱۱/۶ ۰۵:۱۷

سلام وحیدعلیلوهستم دنبالان کوهی داریم برج ۱۲شروع به برداشت میشود۰۹۱۲۸۹۱۶۸۵۰اگه خریدارخوبی هستی زنگ بزن

۹۷/۱۱/۲ ۲۳:۱۴

فروش قارچ دنبلان جنگلی زمستانه09111795493شماره

۹۷/۱۰/۲۵ ۱۲:۵۸

خرید وفروش وتامین انواع دنبلان 09118726906

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۲:۴۱

خریدار قارچ دنبلان(سیاه _سفید _قهوه ای)
۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶

۹۷/۱۰/۱۷ ۲۳:۳۱

سلام یکی نیست بگه امسال قیمت دنبلان سفید و قهوه ای حول وحوش چقدره مارا از بلا تکلیفی در بیارین

۹۷/۱۰/۱۷ ۲۲:۰۱

خریدار واقعی دنبلان ۰۹۱۱۳۶۹۲۲۹۲,۰۹۳۸۴۸۹۹۵۹۵

۹۷/۱۰/۱۵ ۲۱:۴۰

ببخشید قیمت گذاشته شده چنده خریدارم؟

۹۷/۱۰/۵ ۱۵:۴۷

باعرض سلام جناب به نظرشمادنبلانهای که شمامیخرین خیانت به نسل این نوع قارچ هستش چون الان فصلش نیست اونیکه شمامیگین پاییزییه نیست برای فصل بهاره وچیدنش خیلی زوده دنبلان پاییزی توی ایران وجودنداره بهترنیست کمی به فکر آیند این نوع ازباارزشترین قارچ باشین.

۹۷/۹/۲۹ ۱۹:۲۰

با سلام قیمت دنبل سیاه را اعلام کنید خریداریم

۹۷/۹/۲۸ ۲۱:۳۷

من فروشنده به قیمت مناسب هستم اما از 20 اسفند به بعد
09140803678
احمدی
سفید و سیب زمبنی شکل

۹۷/۹/۲۷ ۱۷:۰۰

تامیین قارچ دنبلان جنگلی زمستانه هفته ای دویست کیلو از جنگلهای هیرکانی شماره تماس 09111795493 قربانی

۹۷/۹/۲۵ ۲۰:۴۱

سلام تو کار خرید و فروشی یا برا مصرف خودت میخوای
09140803678 احمدی

۹۷/۹/۱۹ ۱۵:۵۹

خرید و فروش دنبلان سیاه.آماده جهت همکاری با تجار داخلی و خارجی.
موسی گرایلی ۰۹۱۱۷۵۱۰۱۳۵

۹۷/۹/۱۶ ۱۷:۵۷

سلام مگه شيراز الان دنبلان نداره؟؟؟

۹۷/۹/۱۴ ۱۱:۰۳

خريدار دنبلان هستم در أسنان فارس با من در تماس باشيد.٠٩١٧٢٠١٤٤٩٦

۹۷/۹/۱۴ ۱۱:۰۰

با سلام من خريدار هستم و از شيراز راه ارتباط با خودتونو بفرمايد

۹۷/۹/۶ ۰۱:۳۷

سلام اقا ارش بیا پیوی 09111795493

۹۷/۹/۳ ۱۹:۰۷

بزرگترین مرکز هرید دنبلان سیاه وقهوهای قرمز در ایران با ما در ارتباط باشید 09384842875و۰۹۱۱۳۳۹۲۶۳۹

۹۷/۸/۳۰ ۱۳:۴۱

تمام شهرستانهای ایلام داره

۹۷/۸/۲۸ ۱۹:۱۰

مقدارواندازه بار

۹۷/۸/۱۵ ۱۱:۴۸

تهیه و تامیین قارچ دنبلان جنگلی پ پاییزی9111795493. تحویل روز

۹۷/۸/۱۲ ۲۳:۵۸

خریدار انواع قارچ دنبلان بصورت عمده ۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶
رضایی

۹۷/۸/۸ ۲۲:۱۳

باسلام به همه دوستان
خریدوفروش انواع دنبلان ترافل سیاه دنبلان سفیدوقهوی وقارچ کانودرما ومورال ودیگرگیاهان داروی اماده همکاری باعزیزان هستم .
جهت خریدوفروش ویاهمکاری باشماره تلفن ۰۹۱۱۹۶۵۹۹۱۰درارتباط باشند.واتساپ.تلگرام.لاین.اینستاگرام.وی چت.ایمو.

۹۷/۸/۱ ۲۰:۵۳

0930.1722003 کریمیان.سایت مشروم ترافل

۹۷/۷/۲۶ ۱۴:۰۹

با سلام
برای امسال (زمستون) هرکسی دنبلان برای فروش داره، شماره بذاره و ضمنا بگه:
۱-چه نوع دنبلانی؟
۲-حدودا چه مقدار؟
۳- حدودا چه قیمتی؟

با تشکر

۹۷/۶/۲۷ ۱۶:۱۰

سلام برای بهار هر کس دنبلان خریدار هس با مشخص کردن قیمت ب این شماره تماس بگیره...۰۹۱۱۵۳۵۸۴۲۷ برای شرق گلستان هس.

۹۷/۶/۲۲ ۱۳:۲۴

خریدار ترافل ‌(دنبلان)درصورت موجود ازطریق واتساپ تلگرام۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴

۹۷/۶/۲۰ ۱۲:۳۴

خریدار فارچ سیاه جنگلی دنبلان صبوری 09114473227

۹۷/۶/۹ ۰۹:۲۹

خریدار قارچ سفید و قهوه ای کوهی و قارچ سیاه و مورال جنگلی تماس 09114473227 واتس اپ و تلگرام و.....

۹۷/۶/۲ ۰۳:۱۰

خریدار عمده و جزیی دنبلان سیاه جنگلی
09114473227 واتس اپ ....تلگرام

۹۷/۵/۲۳ ۱۳:۲۳

خرید وفروش جزیی وکلی دنبلان سیاه جنگلی.با کلیه مجوزات09111795493

۹۷/۵/۲۱ ۰۹:۲۵

خرید و فروش دنبلان سیاه جنگلی09111795493
با کلیه مجوز وترخیص کالا

۹۷/۵/۸ ۲۳:۳۵

خریدار عمده قارچ دنبلان سیاه جنگلی و قارچ قهوه ای و سفید کوهی

۹۷/۵/۷ ۲۱:۱۶

سلام دنبلان سیاه دارم مقدار زیاد میفروشم
مازندران ۰۹۱۱۳۵۵۸۵۳۸ علیرضا الارزی

۹۷/۵/۵ ۰۰:۴۲

دیرت.دلند دنبلان خیلی کم داره

۹۷/۴/۳۱ ۰۳:۴۶

تامین کننده انواع ترافل بسته بندی و اخذ کلیه مجوزات و انجام کارهای گمرکی و فرودگاهی ۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶

۹۷/۴/۲۸ ۰۱:۰۹

سلام.دنبلان ۱۵عدددارم هرکدوم تقریبایک ونیم کیلو وزنشه..دونه ای میفروشم.۰۹۳۰۳۶۴۷۵۷۰

۹۷/۴/۲۷ ۲۱:۵۴

خرید وفروش دنبلان سیاه جنگلی و قهوه ای و سفید
09114473227

۹۷/۴/۱۶ ۰۲:۱۱

سلام شماره تماس تون بدید،ممنونم

۹۷/۴/۵ ۰۳:۴۶

سلام دنبلان سیاه جنگلی موجود است با قیمت مناسب

۹۷/۴/۳ ۰۱:۴۰

سلام دو کیلو خریدارم برا مصارف غذایی ...کیلویی چنده؟؟؟

۹۷/۳/۳۱ ۱۷:۲۲

جهت همکاری دنبالان سیاهستم

۹۷/۳/۲۳ ۱۶:۴۹

کی گفته که قیمت ۳۵۰ تومان قیمت۱۴۰۰۰۰ هزارتومان

۹۷/۳/۱۹ ۰۶:۳۷

سلام دنبلان کوهی کسی خرید داره تماس بگیره درشت وریز 09353303606

۹۷/۳/۱۹ ۰۶:۳۲

اره تهرانم براتون میارم

۹۷/۳/۱۹ ۰۶:۳۰

سلام دنبلان کوهی دارم هرچقدر هم بخوای میتونم تهیه کنم از گرگان

۹۷/۳/۱۷ ۱۹:۲۲

علیزاده ام هرکس دنبلان سیاه میخواد با این شماره تماس بگیرید 09119742203

۹۷/۳/۱۷ ۱۹:۲۲

علیزاده ام هرکس دنبلان سیاه میخواد با این شماره تماس بگیرید 09119742203

۹۷/۳/۱۷ ۱۸:۵۹

علی میدونی قیمت دومبلان سیاه در گلستان چ قدره
350 تومن است

۹۷/۳/۱۷ ۱۸:۵۶

زیر کدوم اژدرها رشت میکند ممنون

۹۷/۳/۱۵ ۲۳:۴۱

سلام.دوستان عزیز آگه کسی دنبلان کوهی خواست روزانه 100کیلو موجود هست.تماس بگیرید09331170956

۹۷/۳/۱۲ ۱۶:۴۴

تهران هم ازاین قارچ دنبالان میفروشین؟؟؟؟چطوری باید سفارش بدم

۹۷/۳/۳ ۰۱:۲۹

دنبلان
اماده همکاری باتمام تجاردرضمینه خریدوفروش دنبلان وگیاهان داروی.باقیمت روز.
۰۹۳۷۷۸۴۹۱۱۹جهت هماهنگی

۹۷/۳/۱ ۲۲:۲۲

سلام خسته نباشید
خدمت دوستان عزیز خریدارن دنبلان(تروفل) کسی بار لازم داشتین تماس بگیرین
۰۹۱۱۵۲۸۹۰۶۱

۹۷/۲/۳۱ ۱۵:۲۹

کسی دنبلان سیاه میخواد09119578617درخدمتم

۹۷/۲/۳۱ ۱۵:۲۶

میتونیم روزی 4 کیلوجمع کنیم

۹۷/۲/۳۱ ۱۵:۲۲

سلام.دنبلان سیاه قیمت اش چقدره.

۹۷/۲/۳۱ ۱۵:۱۲

سلام. فروشنده دنبلان به صورت عمده و خرده هستم در صورت تمایل برای خرید فقط تماس بگیرید 09331170956

۹۷/۲/۲۷ ۲۲:۵۸

چقدر داری گنبدی هستم .

۹۷/۲/۲۷ ۲۲:۲۵

دنبالان قرمز دارم هرکی می خواد تماس بگیره ۰۹۱۹۳۴۷۲۷۸۵

۹۷/۲/۲۶ ۰۲:۰۰

اگه اردبیل میفرستی شمارمو بزارم

۹۷/۲/۲۴ ۲۰:۴۱

س قیمت دونبلان سیاه ومحل خریدش درتهران

۹۷/۲/۲۲ ۱۵:۵۲

تامین کننده دنبلان سیاه از مناطق شمال شرق کشور برای صادر کنندگان هستم.
تماس 09101761577

۹۷/۲/۲۲ ۰۲:۲۹

ترافل#(دنبلان#)سیاه
تامین دنبلان جهت همکاری با تجار داخلی و خارجی
موسی گرایلی ۰۹۱۱۷۵۱۰۱۳۵
Mosa15560@gmail.com

۹۷/۲/۱۶ ۲۳:۵۳

دنبالان از کوههای سلماس رودارم هرکی خواست زنگ بزنه09146376525قیمت از۱5000تا60000

۹۷/۲/۱۱ ۲۱:۰۷

سلام هرکی دنبالان خواست درخدمتم شماره تماس 09126878226 -09123833703 قیمت از بیست هزار تومان تا نود هزار تومان

۹۷/۲/۱۱ ۱۹:۵۸

قیمت فعلی دنبالان چندهه؟

۹۷/۲/۱۱ ۰۹:۳۷

بزرگترین تامین کننده ترافل سیاه ۰۹۱۴۶۴۰۹۰۴۶

۹۷/۲/۱۰ ۱۶:۰۶

شماره بزارین تا تماس بگیرم باهاتون

۹۷/۲/۱۰ ۱۴:۰۷

سلام ۵۰ کیلو بالای ۲۰ گرم دارم دنبلان سیاه هرکی خواست قیمت بده ۰۹۱۰۷۸۵۸۹۸۴

۹۷/۲/۱۰ ۱۳:۲۵

۰۹۳۰۰۸۸۲۰۲۵۰چند کیلو بخوای دارم زنگ بزن

۹۷/۲/۹ ۱۰:۲۹

کیلوئی چنده؟

۹۷/۲/۸ ۰۱:۰۵

قیمت ڃنده حتما برام بگی

۹۷/۲/۵ ۲۳:۳۶

دنبالان شهر یامچی رو کیلویی چند میخرین ؟

۹۷/۲/۴ ۲۳:۱۸

دوستان علاقمند به تحقیق و کاشت پایلوت دنبلان تماس بگیرند09195911162

۹۷/۱/۳۱ ۲۲:۱۸

سلام ۱۰ کیلو دارم

۹۷/۱/۳۱ ۱۰:۰۰

خریدار دنبلان سیاه هستم 15 گرم به بالا و به قیمت منصفانه و واقعی ،لطفاً تو تلگرام فقط پیام بدین و عکس ترافل رو برام ارسال کنید. مقدار خریدم بالاست. 7758 341 310 1+

۹۷/۱/۲۹ ۲۱:۳۵

خریدار قارچ دنبلان ۰۹۳۷۱۸۶۰۴۲۲

۹۷/۱/۲۹ ۲۰:۲۰

کیلوچندمیخرید

۹۷/۱/۲۹ ۱۱:۴۳

مصطفی کیلویی چند میگیری

۹۷/۱/۲۸ ۲۰:۱۰

کیلو چندمیخری

۹۷/۱/۲۸ ۲۰:۰۶

من دنبال خریدار این قارچ سیاه یاهمون دنبالان سیاه هستم خواستم ببینم قیمت اخرش چیه که هرکسی یه قیمت میگه اینجا

۹۷/۱/۲۸ ۱۲:۰۰

شهر دلند استان گلستان

۹۷/۱/۲۵ ۲۱:۵۵

سلام دنبلان سیاه کیلوئی چند میخرید

۹۷/۱/۲۵ ۱۸:۰۵

۳کیلو سیاه میخوام درشت و تازه ...

۹۷/۱/۲۵ ۱۲:۵۱

سلام خوبین کدوم شهر هستین شما؟؟؟

۹۷/۱/۲۵ ۰۵:۰۶

من میخرم کیلیویی150

۹۷/۱/۲۴ ۱۳:۴۶

منطقه ما پره از این قارچها زیر درختهای ولیک
کجا میخرن؟

۹۷/۱/۲۳ ۱۸:۳۲

فروش دنبلان کوهی قهوه ای و سیاه با نازلترین قیمت و به هر مقدار. ارسال به هر نقطه ی ایران و ارسال روزانه به تهران
09139328478
سایت http://www.truff.ir/
trufco@
https://t.me/Sayed_R_S
09139328478

۹۷/۱/۲۱ ۲۰:۲۱

خریدار دنبلان قهوای کسی هست ؟وقیمت دنبلان قهوای

۹۷/۱/۱۹ ۱۸:۴۴

سلام بازرگان هستم واسطه و فروشنده در هر کجای دنیا دارین تماس بگیرین حتما همکاریه فوق العاده ای خواهیم داشت 09376772843

۹۷/۱/۱۲ ۱۸:۴۲

دوستانی که دنبلان سفید دارند با من تماس بگیرند 09374710700

۹۷/۱/۱۱ ۰۱:۵۹

با سلام به همه عزیزان
بنده روزانه 500 کیلو دنبلان قرمز دارم از خریداران و تجار دعوت به همکاری میکنم ،شماره تماس
09148477266.در تلگرام هم ميتونيد پیام بذاريد .
با تشکر

۹۷/۱/۸ ۰۹:۲۸

سلام شرکت تعاونی دنبلان کوه گلیداغ دراستان گلستان باتهیه مجوزوتامین بار انواع دنبلان (سیاه وقهوای وسفید)اماده ارایه خدمات میباشد ۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴ ۰۹۱۱۸۷۲۶۹۰۶

۹۷/۱/۷ ۰۳:۱۹

تامین کننده دنبلان قهوه ای برا صادرات روزانه ۱تن اخذ کلیه مجوزات و انجام امورگمرکی
۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶رضایی

۹۷/۱/۶ ۱۳:۵۸

سلام کیلوی 200

۹۷/۱/۵ ۱۵:۳۶

فروشنده دنبلان سیاه جهت همکاری
۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴بامجوزاز منابع ‌طبیعی ودیگر ارگانها

۹۷/۱/۵ ۱۲:۵۹

کیلویی چند دنبلان سیاه

۹۷/۱/۵ ۱۲:۵۵

کیلویی چند،عزتی عزیز

۹۷/۱/۴ ۱۴:۳۳

اگر سفید دارید با من تماس بگیرید09374710700

۹۶/۱۲/۲۶ ۱۸:۱۶

سلام دنبلان استان گلستان منطقه ترکمن نشین را کیلویی چند میگیرین؟

۹۶/۱۲/۲۵ ۰۸:۴۶

با سلام در حال حاضر روزانه ۶۰۰کیلو دنبلان قهوه ای دارم از صادرکنندگان عزیز دعوت به همکاری میکنیم. 09331170956.منصور

۹۶/۱۲/۲۴ ۱۴:۴۹

خریداز دنبلان فقط سیاه
09121779701

۹۶/۱۲/۲۴ ۱۴:۴۰

سلام
اگر دنبلانسیاه دارید با من تماس بگیرید
ابراهیمی 09121779701

۹۶/۱۲/۲۳ ۲۰:۴۹

با سلام کسانی که خریدار دنبلان قهوه ای هستند از طریق تلگرام با شماره زیر ارتباط برقرار کنند.
09145452262

۹۶/۱۲/۲۱ ۰۰:۵۸

دوستانی که میتونن دنبلان سفید را در حجم بالا تامین کنند با من تماس بگیرند. 09374710700

۹۶/۱۲/۲۰ ۰۹:۵۹

امادگی همکاری با تجار وصادر کنندگان در خصوص تامین دنبلان سفید و قهوه ای رورانه 500 کیلو
09114473227

۹۶/۱۲/۲۰ ۰۹:۰۸

خریدار دنبلان ۰۹۳۷۱۸۶۰۴۲۲

۹۶/۱۲/۲۰ ۰۹:۰۶

سلام من خریدارم قیمت چند ۰۹۳۷۱۸۶۰۴۲۲

۹۶/۱۲/۲۰ ۰۰:۰۸

سلام فروشنده دنبلان کوهی هستم هر' چقدر که بخواین با شماره من تماس حاصل فرمایید
09142109138

۹۶/۱۲/۱۹ ۲۱:۵۴

سلام...دونبلان کیلو چند میدی? 09365641846

۹۶/۱۲/۱۹ ۱۷:۴۹

سلام خریدار دنبلان هستم ۰۹۱۲۶۸۴۰۳۹۱

۹۶/۱۲/۱۹ ۰۸:۲۹

سلام.در منطقه ی ما دونبلان خیلی زیاده اگه کسی خواست میتونم براش هر چقد باشه جور کنم فقط خوش انصاف باشه

۹۶/۱۲/۱۸ ۰۱:۳۵

خريدار دنبلان سفيد هستم هر چند كيلو كه باشه خريدارم ٠٩١٤٢٦٦٣١٩٩

۹۶/۱۲/۱۸ ۰۱:۳۲

خريدار دنبلان سفيد هستم اگر داريد لطفا تماس بگيريد هر چند كيلو باشه خريدارم ٠٩١٤٢٦٦٣١٩٩

۹۶/۱۲/۱۶ ۲۱:۵۴

سلام قیمت چنده من میتونم از منطقه خودمون براتون جمع اوری کنم روزی 100 کیلو دمبلان قهوه ای لطفا قیمت بدین

۹۶/۱۲/۱۶ ۰۸:۰۶

سلام دوستان عزیز.فصل برداشت دنبلان کوهی شروع شده از خریداران دنبلان به صورت عمده دعوت به همکاری میکنیم.فعلا تازه شروع شده روزانه 60 70 کیلو موجود است.09331170956

۹۶/۱۲/۱۵ ۱۲:۱۶

اماده ی همکاری برای تامین دنبالان جهت صاردرات و...
09145452262
09376980634

۹۶/۱۲/۱۴ ۲۳:۳۸

سلام عزیزان.بنده روزانه فعلا50کیلو دنبلان موجود دارم.شماره تماس 09331170956

۹۶/۱۲/۱۳ ۱۵:۱۱

سلام وخداقوت به شماتقای عزتی جهت هماهنگی لازم به شماره تلفتن ۰۹۱۱۹۶۵۹۹۱۰حاصل بفرمایید

۹۶/۱۲/۱۲ ۱۶:۳۰

سلام آقای عزتی لطفا شماره تماستون رابفرماییدلطفا

۹۶/۱۲/۱۲ ۱۵:۳۳

خریدار عمده دنبلان (سیاه_سفید_قرمز)کسانیکه در امر جمع اوری دنبلان هستند تماس بگیرند۰۹۱۴۱۹۳۹۰۴۶

۹۶/۱۲/۱۲ ۱۴:۳۷

سلام آقای عزتی لطفا با۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴درهمین زمینه گفتین میخوام باشماصحبت کنم

۹۶/۱۲/۹ ۲۰:۴۲

امادگی همکاری باتجار وصادرکنندگان درخصوص تامین دنبلان قرمز و قهوه ای روزانه 200الی 500کیلو
09114473227صبوری

۹۶/۱۲/۹ ۱۲:۳۹

سلام بزرگوار " بنده برای خرید مزاحم شدم هم قارچ و هم هرگونه گیاه دارویی که باشه در صورت تمایل درخدمت هستم

۹۶/۱۲/۷ ۱۶:۱۸

سلام..فروش دنبلان قرمز و سفید09111795493تحویل در مقصد

۹۶/۱۲/۷ ۱۳:۵۵

سلام اگر کسی دنبلان کوهی یه دست داشت من خریدارم ۰۹۱۲۱۵۴۵۹۸۳

۹۶/۱۲/۳ ۱۸:۵۰

من این کتاب رو میخوام اما ای دی تون رو نمیشه پیدا کرد تو تلگرام

۹۶/۱۲/۱ ۱۰:۳۴

جهت اشنای وکاربابنده تماس حاص بفرماید.
۰۹۱۱۹۶۵۹۹۱۰شماره تماس بنده

۹۶/۱۲/۱ ۱۰:۲۳

درمنطقه گلیداغ دنبالان سفیدوقرمزاولین بار سال۱۳۸۹خریداری وفروخته شد که باتوسط بنده انجام گرفت وباقیمت ناچیز۸۵۰۰خریداری شدو۱۰تومن فروخته شد.وبعدازگذشت زمان دوستان دیگری اومدن میدان تابه امروز.
ازخریداران وفروشندگان تقاضامی شودکه انصاف رارعات وبه قول معرف تیزبازی راکناربگذارندوصادقانه کارکنند.ادعانیست ونصیحت هم نیست جزخواهش.جسارت نشه به بعضی ازدوستان من عذرخواهی میکنم.
ازدوستانی که تمایل دارن بابنده همگاری درخریدوفروش دنبالان سفیدوسیاه وقرمز رادارندباشماره تلفن۰۹۱۱۹۶۵۹۹۱۰تماس بگیرند.

۹۶/۱۱/۲۹ ۱۳:۰۸

امادگی همکاری با تجار و صادر کنندگان در خصوص تامین دنبلان سفید و قرمز روزانه 200تا 500 کیلو
تلگرام و واتس اپ
09114473227صبوری

۹۶/۱۱/۲۹ ۰۸:۴۴

بزرگترین مرکز تهیه وتوزیع انواع دنبلان درگلستان ۰تاصدآماده همکاری میباشد۰۹۱۱۸۵۴۰۶۴۴

اخبار روز