کد خبر: ۱۱۴۵۰۷
۵۰۹ بازدید
۱۰ دیدگاه (۱۰ تایید شده)

گسترش آپارتمان سازی در میانه و کمبود تجهیزات آتش نشانی

۱۴۰۰/۱۰/۲۰
۲۰:۳۱

گسترش آپارتمان سازی در میانه و بروز خطراتی مانند آتش سوزی، نگرانی هایی را در بین‌ اهالی این نوع ساختمان ها به وجود آورده است.

در طی سال‌های اخیر ،مکاتبات و درخواست‌های زیادی از سوی مسئولین مختلف شهرستان از مقامات بالاتر انجام شده ولی تا کنون خریداری نشده و آتش نشانی میانه به رغم سازمان شدن ،هنوز تجهیز نشده است.

پورعباس، رئیس آتش نشانی میانه، چند سال  پیش دلیل این امر را قیمت بالای نردبان ها عنوان کرد و گفت : "خرید نردبان هیدرولیک نیازمند 40 تا 50 میلیارد ریال اعتبار است که با توجه به نبود اعتبار دولتی و تخصیص بودجه ناکافی تاکنون این امر تحقق نیافته است لذا امیدواریم با تخصیص اعتبار بیشتر در جهت خرید تجهیزات آتش نشانی با ارزش ریالی بالا، بتوانیم نیازهای آتش نشانی میانه را در راستای خدمات دهی بیشتر و بهتر به مردم رفع کنیم. (سال ۱۳۹۶)"

بهمن ماه پارسال نیز اسماعیل نجار ،رئیس سازمان مدیریت بحران کشور  پارسال در جواب سوال رضا امامی خبرنگار صداوسیما در این باره قول تامین بودجه این تجهیزات را دادند ولی تا کنون عملی نشده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۱۰/۲۷ ۱۸:۵۱

ساختن پل واجب تر است

۰۰/۱۰/۲۳ ۲۳:۲۹

ساختن این پل بمصداق کسی است که لباس برای پوشیدن ندارد با پیراهن ژنده و بیژامه مندرس کراوات برند زده است ! . بابا جان آسفات خیابانها و کوچه ها واجب بود یا این پل ؟ احداث چند پارکینگ عمومی در سطح شهر واجب بود یا این پل ؟ ترمیم فضاهای سبز و توجه به زیبایی شهر واجب بود یا این پل؟ احداث خیابان کمر بندی و هدایت کامیونها به مسیر خارج از شهر مهم بود یا این پل ؟ احداث یک محل تفریحی آبرومند برای شهر واجب بود یا این پل ؟خیلی از کوچه ها و تقریبا اکثر پیاده روهای شهرک اندیشه بجز بعضی از پیاده رو ها که مغازه داران خودشان موزاییک کاری کرده اند همچنان بعد از گذشت حدود سی سال هنوزهم خاکی هستند آیا اینها واجب بود یا ساختن پل ؟

۰۰/۱۰/۲۳ ۲۳:۰۱

جناب آقای شهردار . اعضای محترم شورای شهر چند بار بنویسیم تا چشمهای شما بینا و گوش هایتان شنوا شود!!!؟؟؟ چرا به وضعیت نا بسامان خیابان سعدی شهرک اندیشه جنب مجتمع مسکونی مهر آیاز و در واقع ورودی شهرک اندیشه از طرف شهرک امام رسیدگی نمی کنید!!!؟؟؟ به کدامین گناه ناکرده اهالی این محل از تمام حقوق شهروندی محرومند !!!؟ ۱ - معضل کانال فاضلاب بزرگ و روباز و متعفن و آاوده ، ۲ - عدم وجود نیروی خدماتی در این خیابان ۳- نیمه کاره ماندن محلی که برای فضای سبز سالها پیش قسمتی از ان احداث شده و به مرور زمان در حال تخریب شدن است و محل مذکور تبدیل به ذباله دانی شده بطوریکه نه تنها از این محل فضای سبز جلوه ی زیبایی نصیب محل نشده بلکه جلوه زشت و کریهی هم ایجاد کرده و بهداشت محل را از یک طرف وجود کانال فاضلاب و از طرف دیگر انباشت آشغالها در این محل و از طرف دیگر خاکی بودن خیابان به مخاطره انداخته است، همچنین ساختمانهایی که احتمالا شهرداری تملیک کرده و بصورت خرابه و نیمه تخریب شده رها کرده است که وجود این خرابه ها هم مزید بر علت گشته است ، مسولبن شهرداری بویژه شخص محترم شهردار و اعضای محترم شورای شهر آیا وجود چنین مناظر کریه مایه ننگ یک شهر نیست !!!؟؟؟ آیا ساکنین ای محل جز شهروندان این شهر محسوب نمیشوند !؟ آیا اهالی این محل حق شهروندی ندارند !؟ اصلا با چه رویی از اهالی این محل عوارض نوسازی مطالبه میکنید !؟ به کدامین خدمات ارایه شده برگه های عوارض نوسازی در خانه ها انداخته اید !؟ خیابانی که حتی یک نیروی خدماتی ندارد لااقل به نظافت جوب ها و خیابان برسد !!! آیا چه جوابی دارید !!!؟؟؟

۰۰/۱۰/۲۲ ۰۸:۵۰

فعلاً بودجه شهر صرف ساخت پل روگذر می شود

۰۰/۱۰/۲۲ ۰۰:۱۹

شهرداری اینهمه عوارض و جریمه میگیره چرا خدمات نمیده؟
کلی برای کسری پارکینگ جریمه گرفتن ولی تابحال هیچ پارکینگی احداث نکردن

از طرفی آپارتمان سازی برای شهر تبدیل به یک معضل شده و چهره شهر رو کریه و زشت کرده
حریم ها رو از بین برده
ترافیک رو زیاد کرده
و....

ایکاش شورای شهر محدودیتی برای احداث آپارتمان در نظر می‌گرفت و تو هر محله ای اجازه ساخت ساختمان بلند نمی‌داد

و آپارتمان سازی مخصوص شهرک های خاص می بود...
شهر بجای گسترش و بزرگ شدن، بلندتر و شلوغ تر میشه روز به روز

۰۰/۱۰/۲۱ ۱۲:۴۱

بااین آپارتمانهاچهره شهرروبه هم ریختندنه فضای سبزکافی نه درختکاری کافی

۰۰/۱۰/۲۱ ۰۸:۴۱

برادر من در میانه هیچ لزومی برای برج سازی و عمودی کردن شهر نبوده و نیست فقط با اپارتمان سازی ریخت شهر را بهم ریختند بخاطر پر کردن جیب تعدادی سودجو ودلال و بساز بفروش که با ساخنن اپارتمانهای غیر استاندارد و بی کیفیت و بدون مقاومت صرفا با پرداخت جریمه های کلان که انرا هم روی قیمت ساختمان کشیدندو به چندین برابر قیمت به مردم غالب کردند هم جیب خود و هم حساب شهرداری را پر کردند.

۰۰/۱۰/۲۱ ۰۳:۰۹

اگه از همون اول‌ جلوی این همه آپارتمان سازی رو گرفته بودند اکنون ميانه چهار برابر وسعتش بزرگتر بود و ابادتر وهمچنین زندگی‌ در ساختمان‌های ویلایی هزار درصد از آپارتمانهای لوکس هست چه برسه به آپارتمانهای معمولی‌
متاسفانه شهرستان‌ ميانه رو با تهران‌ و استان‌ها اشتباه گرفته اند که این همه آپارتمان سازی کردند مگر در شهرستانی همچون ميانه مردم مجبور هست بياد داخل آپارتمان زندگی بکند لطفا این فرهنگ غلط آپارتمان نشينی در ميانه رو اصلاح کنيد تا مردم‌ ويلا نشينی کنند واسوده وراحت زندگي کنند

۰۰/۱۰/۲۱ ۰۲:۵۹

هیچ شهرستانی درایران مانند شهرمیانه آپارتمان ندارد متاسفانه در ميانه بیش از اندازه آپارتمان سازی شده واین امر موجب مشکلات فراوانی به اهالی ميانه آورده وخواهد آورد لیکن
برای‌ زیبایی داخل شهر يکی دوتا آپارتمان برای هرخیابان کافی بود

۰۰/۱۰/۲۰ ۲۲:۳۲

اطراف شهر کلی زمین بنام شهرک های مختلف وجود داره که هیچ ساخت و سازی در آنها انجام نشده است آیا امکانش نیست که یکی از آن شهرکها به محلی برای بلند مرتبه سازی و به رخ کشیدن ارتفاع ساختمانها اختصاص داده شود تا بیش از این به شهر آسیب زده نشود . واقعا چه لزومی دارد با وجود مشکلات در تامین تاسیسات شهری و عدم امکانات مناسب آتش نشانی داخل شهر تا این حد مجوز ساخت و ساز داده شود . در تمامی کوچه و خیابانها بدون توجه به وجود امکانات شهری مناسب پروژه های ساختمانی در حال اجراست .

اخبار روز