کد خبر: ۱۰۰۶۸۸
۵۰۲ بازدید
۱۵ دیدگاه (۱۱ تایید شده)

جوابیه شهرداری میانه به مطلب منتشره در صدای میانه

۱۳۹۹/۸/۳
۱۵:۴۶

مدیریت محترم وبسایت صدای میانه

سلام علیکم

احتراماً در پاسخ به یادداشت منتشره در وبسایت مربوطه با عنوان: «دریافت کارمزد بابت تقسیط اقساط از شهروندان توسط شهرداری میانه، قانونی می‌باشد»، توضیحات زیر برای اطلاع نویسنده یادداشت و تنویر افکار شهروندان گرامی ارسال می شود. خواهشمند است وفق قانون مطبوعات در اولین فرصت در صفحه اصلی سایت به طوری که در اولین بازدید برای کاربران محترم قابل دسترسی باشد منتشر شود:

1- آرائ هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر رد مصوبات شوراهای اسلامی شهر در مورد دریافت کارمزد تقسیط عوارض، ناظر بر مصوبات سال 1394 و قبل از آن می باشد و از آن سال به بعد با تصویب ماده 59 قانون رفع موانع تولید، شهرداری ها مجاز شده اند به میزانی که شورای اسلامی شهر تصویب نماید (حداکثر تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار) کارمزد تقسیط از مودیان دریافت نمایند.

2- میزان کارمزد مجاز موضوع این قانون، نرخ مصوب شورای پول و اعتبار می باشد که در سال جاری 21 درصد بوده ولی شورای اسلامی شهر میانه به پیشنهاد شهرداری این نرخ را برای اقساط 12 ماهه صفر درصد، برای اقساط 24 ماهه 8 درصد و برای اقساط 36 ماهه 12 درصد تصویب نموده است که این امر برای رعایت حال مردم و با لحاظ کردن ملاحضات اجتماعی و اوضاع اقتصادی و معیشتی شهروندان گرامی بوده است.

3- شهرداری میانه بنا بر دستورالعمل ابلاغی از مراجع نظارتی فرادستی مکلف به اعمال این قانون و وضع کارمزد برای پرداخت های تقسیطی در بودجه سال 1399 بوده و دریافت کارمزدهای مصوب مورد بحث کاملا منطبق بر قوانین و ضوابط ابلاغی کشور می باشد.

روابط عمومی شهرداری میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۸/۷ ۲۱:۳۸

دوست گرامی از اولین روز راه اندازی کارگاه ماسک ها را از قیمت مصوبه دولت با همان تخفیف بیشنهادی داریم بصورت مستقیم توزیع می کنیم به شهرداری هم با کمترین سود بیشنهاد داده ایم.

۹۹/۸/۶ ۱۲:۴۴

ما هم فکر میکردیم چهار راه رو بشکل اساسی میخ میخواهند اصلاح و درست کنند نگو که در فصل سرد هوا و رو به زمستان میخواهند گل بگارنند عجب تدبیری

۹۹/۸/۴ ۱۲:۱۷

شهرداری عزیز. کدوم عقل سلیمی قبول میکنه در اغاز فصل سرما با بودجه بیت المال در وسط میدان ازادی دارین گلکاری میکنین؟ الان اول بهاره ایا؟

۹۹/۸/۴ ۱۲:۱۶

شهرداری عزیز. کدوم عقل سلیمی قبول میکنه در اغاز فصل سرما با بودجه بیت المال در وسط میدان ازادی دارین گلکاری میکنین؟ الان اول بهاره ایا؟

۹۹/۸/۴ ۱۰:۰۱

رشیدی اینقدر به شورا و شهردارو شهرداری گیر میدی آقایان هم خواسته اند با این کار تلافی کنند. مجانی هم ماسک بدی باز نمی خرند.

۹۹/۸/۴ ۰۹:۵۲

همشهری محترم

مگر شما از فروش ماسک به مردم عزیز چند درصد سود میکردید؟ که به کارکنان شهرداری چهل درصد تخفیف پیشنهاد دادید!!!

۹۹/۸/۴ ۰۹:۳۵

با سلام، قبل از هر چیز جا دارد از روابط عمومی شهرداری شهر میانه بخاطر جوابیه مطلب انتشار شده در سایت صدای میانه تقدیر و تشکر شود.

جهت حمایت و رونق تولیدات داخلی طبق قانون کلیه سازمان ها،ارگانها نهادهای دولتی و... جهت  تدارک و تأمین کالاهای مصرفی، مصرفی بادوام، تجهیزات و تأسیسات غیرطرحی (پروژه‌ای) مورد نیاز خود، ملزم به خرید محصولات داخلی هستند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز مبرم کشور مخصوصا شهرهای مانند شهرستان میانه جهت پیشگیری از ویروس کوید 19(کرونا) به ماسک، اقدام به تاسیس و راه اندازی کارگاه تولید ماسک تنفسی در شهرستان میانه نمودیم تا با کمترین قیمت جهت استفاده شهروندان ماسک تولید و در سطح شهرستان توزیع نماییم تا سهمی در خدمت رسانی برای مبارزه با این بیماری در شهرستان داشته باشیم.

شهرداری ها بخاطر مراجعات بیشتر مردم جزو سازمان،نهادها و ارگان های هستند که بخاطر رعایت پروتکل های بهداشتی شاید بیشترین مصرف ماسک را بین سازمانها،نهادها و ارگان های دیگر داشته باشند. 

بعنوان یک شهروند و تولید کننده به شهرداری میانه اعلام نموده ایم با 30 الی 40 درصد تخفیف از قیمت مصوب دولت آماده تامین ماسک مصرفی شهرداری میانه هستیم. متاسفانه با توجه به قانون حمایت از تولیدکنندگان داخلی و بومی در صورت تولید در شهرستان و کشور کلیه سازمان ها،نهادها وارگان ها کالاهای مصرفی خود را از تولیدات داخلی کشور و شهرستانی تامین نمایند. شهرداری هیچگونه اقدامی در جهت خرید ماسک با توجه به تخفیفات داده شده تا این لحظه انجام نداده بلکه اقدام به صدور مجوز در میادین اصلی شهری به افرادی که هیچگونه مجوز تولید و توزیع صنفی نداشته و ندارند جهت توزیع ماسک و محلول ضدعفونی کننده که بیشترین اقلام توزیع شده  تولیدات شهرهای دیگر هستند نموده است. قابل ذکر است در شهرستان میانه دو واحد تولید محلول ضدعفونی کننده است که در محل های فوق محول های ضدعفونی کننده کارخانجات شهر تبریز توزیع می شود.

با عرض پوزش بخاطر درج این کامنت این حرف دل بیشتر تولیدکنندگان شهرستان میانه است شاید یکی از دلایل تعطیلی  واحدهای تولیدی اینگونه عدم حمایت ها باشد. هر چند روزی همه ما دست خالق است و چرخ همه کارخانجات و واحدهای تولیدی را استاد کریم می چرخاند.

 

۹۹/۸/۴ ۰۹:۰۷

با سلام و درود ،علت برداشتن آن مطلب ،این بود که بنده مطالبی در خصوص تخلفات و عدم رعایت حقوق شهروندی و همچنین عدم رعایت قانون و مقررات توسط تعداد زیادی از تاکسیها نوشته بودم که قادر به پاسخگویی نشدند چاره را در این دیدند که خود مطلب را از سایت بر داشتند یعنی بقول معروف صورت مسله را پاک کردند

۹۹/۸/۳ ۲۳:۴۴

من بگم؟
با اجازه تون بعضی آقایون در شهرداری امتیاز تاکسی دارند و هرساله از اون درآمد می کنند حاضر نیستند اتوبوس بیاد و خیابان های کم عرض را توی دهان مردم انداختند

۹۹/۸/۳ ۱۹:۳۳

انشاالله به جای حذف جوابیه خود جواب روشنی در این زمینه مبذول فرمایید.

۹۹/۸/۳ ۱۸:۳۸

تقریبا دو هفته پیش خبری تحت عنوان نرخ های جدید تاکسی ها گذاشته بودید.
بنده سئوالی در مورد راه اندازه خط اتوبوس رانی شهری از حضورتان پرسیده بودم که نه تنها جواب ندادین بلکه کل مطلب اطلاع رسانی را از روی سایت حذف نمودین.

سئوال این بود:
شرکت اتوبوسرانی میانه و حومه در شهرستان ویژه و دارای فرمانداری کل کی راه اندازی خواهد شد؟

طبق نوشته سایت سازمان اتوبوسرانی مراغه و حومه، اتوبوسرانی شهرستان مراغه در تاریخ ۱۳۷۰ با خرید ۱۵ دستگاه اتوبوس کار خود را شروع کرد!
که در سال نود ۷۵ دستگاه در شهر و ۱۳ دستگاه در حومه فعال بوده است!!!

با احترام محمدرضا

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز