کد خبر: ۱۰۲۸۲۴
۲۳۸ بازدید
۳ دیدگاه

آزادسازی بیش از چهار کیلومتر از حریم رودخانه ترکمانچای

۹۹/۱۰/۱۷
۱۳:۲۰

رئیس حوزه قضائی بخش ترکمانچای از توابع شهرستان میانه گفت: با تلاش ۶ ماهه اخیر این مجموعه و سایر دستگاه های اجرایی بیش از ۴ کیلومتر از حریم رودخانه این شهر آزادسازی شد.

سلطانی با بیان اینکه این اقدام با دستور ویژه حوزه قضایی بخش ترکمانچای صورت گرفته است، افزود: آزادسازی حریم رودخانه با صدور دستور قضائی قاطع مبنی بر اجرای عملیات بازگشایی بستر رودخانه شهر، موجب تسریع در عملیات بازگشایی حریم و بستر رودخانه گردید.

وی اظهار داشت: بخشی از رودخانه شهر ترکمانچای از داخل و مجاورت این شهر با حداکثر دبی ۶۸ متر مکعب در ثانیه با پیش بینی حداکثر سیلاب با دوره بازگشت ۲۵ ساله،  عبور می کند که این رود خانه در سال های گذشته توسط اشخاص مورد تعرض قرار گرفته بود.

سلطانی ادامه داد: متخلفان در حاشیه راست و چپ آن و با پیشروی در داخل بستر رودخانه از طریق خاکریزی،  احداث باغ و باغچه و ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام به تصرف حریم رودخانه کرده بودند که با توجه به دبی بالای رودخانه در صورت وقوع سیلاب و به علت تنگ بودن مقطع رودخانه به طور قطع موجب سرازیر شدن سیلاب به محدثات مسکونی و اراضی شهر ترکمانچای می شد.

وی اضافه کرد: در صورت وقوع هر گونه سیلاب باعث خسارات جبران ناپذیر مالی و جانی در منطقه می شد که بر همین اساس حوزه قضایی ترکمن چای در راستای پیگیری حقوق عامه دستورات ویژه ای در جهت پیگیری و همچنین اجرای طرح بازگشایی به ادارات تابعه از جمله نیروی انتظامی بخش صادر کرد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱۰/۱۸ ۱۶:۰۴

شما آزاد کردین یا ابیاری میانه

۹۹/۱۰/۱۷ ۲۳:۱۷

مسلا شما آزاد کردین

۹۹/۱۰/۱۷ ۲۱:۳۳

کار بسیار پسندیده ای صورت گرفته و ایکاش با متخلفان و تصرف حریم رودخانه اقدام قانونی بعمل بیاورند و تنها به آزادسازی اکتفا نکنند

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز