کد خبر: ۱۰۲۹۸۵
۲۷۸ بازدید
۱۲ دیدگاه

انتقاد اسماعیلی از اجرا نشدن فاز سوم مجتمع فولاد آذربایجان

۹۹/۱۰/۲۱
۱۰:۰۰

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اجرا نشدن فاز سوم مجتمع فولاد آذربایجان در این شهرستان اعلام کرد: با مسوولان وزارت صمت جلسه گذاشته ایم تا عقب ماندگی های این واحد تولیدی به هر شکل ممکن جبران شود.

مهدی اسماعیلی روز یکشنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: در حالی که مجتمع فولاد آذربایجان در شهرستان میانه از ۲۰ سال قبل فعالیت خود را آغاز کرده، اما هنوز فاز سوم توسعه آن اجرا نشده است.

وی اظهار کرد: این در حالی است که مجتمع های فولاد مشابه مانند مجتمع فولاد نیشابور فاز نهم توسعه خود را نیز اجرا کرده اند.

مدیرعامل مجتمع فولاد آذربایجان نیز گفت: این مجتمع با ظرفیت تولید سالانه ۵۵۰ هزار تن محصول یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان میلگرد در منطقه شمال غرب است. 

محمودی با اشاره به اشتغال مستقیم ۴۸۰ نفر در مجتمع فولاد میانه افزود: میلگردهای آج دار ۱۰ تا ۳۲ میلی متری تولید این مجتمع، تقاضای خوبی در بازار مصرف دارد.

وی اظهار کرد: ما ۲۰ سال حضور مداوم در بازار داخل کشور و مقداری صادرات سالانه به کشورهای منطقه داشته ایم.

وی ادامه داد: محصولات تولیدی این شرکت استاندارد اروپا را دارند.

مدیرعامل مجتمع فولاد آذربایجان با اشاره به تجربه اندوخته این واحد تولیدی یادآوری کرد: در دوره ای به دلیل خودداری غربی ها از تامین و تعمیر برخی از قطعات شرکت فولاد آذربایجان، ناگزیر از بازنگری در فعالیت های خود شدیم و همین بهانه ای برای طراحی و تولید و تعمیر آن قطعات به دست متخصصان توانمندی کشورمان شد.

طـرح مجتمع فـولاد آذربایجان در سـال ۱۳۶۸ کلنک زنی و در اواخـر سال ۱۳۷۶ عملیات نصب ماشین آلات آن و تولید آزمایشی ایـن مجتمع در هفته دولت سـال ۱۳۷۹ به صورت «راه اندازی سرد» آغاز شد .

این مجتمع دارای سه فاز تولیدی  است که واحد نورد یا تولید مفتول های صنعتی و ساختمانی از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را آغاز کرده و عمده تولیدات آن انواع میلگرد ۱۰ تا ۳۲ میلی متری است.

قرار است در  واحد دوم مجتمع فولاد آذربایجان نیز عملیات احیای مستقیم انجام و سالانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید شود که کارخانه آن احداث، اما تولید آن هنوز ناچیز است.

این در حالی است که بهمن آرمان از مشاوران صنعت فولاد کشور ، بیست و پنجم شهریور ماه امسال در دیدار با محمدرضا مشایخی، فرمانده ویژه شهرستان میانه، اعلام کرد ما در پی طرح این موضوع در شرکت ایمیدرو هستیم تا با افزایش ظرفیت فولاد میانه به ۲ میلیون تن در سال و ایجاد فازهای بعدی با اعتبار ۱۰۰میلیون دلار بتوانیم فولاد شهرستان را به قطب فولادی شمالغرب کشور تبدیل کنیم.

شهرستان میانه با ۱۹۵ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است./ایرنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱۰/۲۲ ۰۸:۲۴

آقای نماینده محترم توسعه فازها مهم است یا گرانی میلگرد که کمر ما کارمندان را شکسته است . مواد سازنده میلگرد همگی داخلی است چرا قیمت آن سر به فلک کشیده . شما درد من کارمند را می فهمی که قادر به ساخت حداقل ۲۰ متر مربع آلونک برای خانواده خود نیست ؟ چرا به قیمت آن رسیدگی نمی کنید ؟ چرا برای قیمت آن جلسه نمی گذارید ؟ چرا قیمت میلگرد را در بازار رها کرده اید ؟ مردم دردشان را به کی بگند ؟

۹۹/۱۰/۲۲ ۰۷:۴۰

این آقای مدیر عامل که میفرمایند تولید آهن اسفنجی میانه ناچیز هست احتمالا اطلاع ندارند مجتمع فولاد میانه رکورد تولید روزانه و ماهانه و شش ماهه سال را در اختیار دارد که البته فقط رکورد تولید ماهانه با اختلاف کمی اخیرا شکسته شده.

۹۹/۱۰/۲۱ ۲۰:۰۳

ریسهای ما بفکر میز خود هستندنِ و در سایت عکس خود را پخش کنند

۹۹/۱۰/۲۱ ۱۸:۱۳

نماینده محترم همه می دانیم زمان چه زود میگذرد و چه زود دیر میشود از همین امروز به فکر پایان دوره نمایندگی باش که میخواهی برای مردم از عملکرد خود سخن بگویی. واقعا مردم از حرفای خوب و انتقاد و وعده وعید خسته شده اند. مرد عمل میخواهیم

۹۹/۱۰/۲۱ ۱۵:۵۸

خدا رحمت کند حاج اقا حججی را که یک کارخانه به میانه آورد وبعضی ها بعدا افتتاحش کردند و۲۰سال نماینده شدند ودیگر هیچ کاری جز استخدام اعوان وانصار در فولاد کاری نکردند کاش این فولاد هم نداشتیم

۹۹/۱۰/۲۱ ۱۳:۲۶

همون بهتر که تموم نشه!!!!!! چون اگر تموم بشه، عده ای از بستگان مسئولین شهر با پارتی بازی میان اونجا مشغول بکار میشن !!!!!!! واسه مردم عادی هیچ گونه نفعی نداره !!!!!!!!!

۹۹/۱۰/۲۱ ۱۰:۴۴

خوب شما تو این 4 سال یه کاری بکنین که این فازها شروع به کار کنن. والا منم میتونم انتقاد کنم

۹۹/۱۰/۲۱ ۱۰:۴۱

آخر بنده تاکنون بعد از گذشت 42سال از این انقلاب نفهمیده ام چرا تمامی مسئولین این نظام فقط بلدندانتقاد کنند پس کی می خواهند کار کنند؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز