کد خبر: ۱۰۳۱۹۰
۲۸۸ بازدید
۸ دیدگاه

جزئیات بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه به مدارس منطقه میانه ابلاغ شد

۹۹/۱۰/۲۷
۰۷:۴۳

 

 

در جلسه عمومی مدیران منطقه میانه در بستر شبکه شاد با حضور رحیم احمدی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه، معاونین آموزشی منطقه جزئیات بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه به مدارس ابلاغ شد.

احمدی ضمن قدردانی از تلاشهای تمامی مدیران و عوامل اجرایی مدارس و معلمان تلاشگر که در ایام شیوع ویروس کرونا جلوه هایی از ایثار و از خودگذشتگی را به نمایش گذاشتند و با همراهی اولیا آموزش را تداوم بخشیدند گفت موفقیت امروز منطقه در پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی مرهون همراهی و همکاری تمامی ارکان مدرسه و سازمانها و اقشار مردم و خیرین نیک اندیش است.

وی با گرامیداشت هفته  شوراهای آموزش و پرورش آن را به عنوان تکیه گاهی برای دستگاه تعلیم و تربیت عنوان کرد و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خطاب به شوراهای آموزش و پرورش که  تبلور اراده مردم و نظارت همگانی بر تعلیم و تربیت کشور دانسته اند افزود شوراهای آموزش و پرورش امروز نقش بسزایی در پیشبرد اهداف دستگاه تعلیم و تربیت به عنوان یکی از بزرگترین نهاد های اجتماعی دارند.

معاون مدیرکل بر جذب نوآموزان در پیش دبستانی های مجازی و نگاه مدیران مدارس برای جذب و جلوگیری از بازماندگان از تحصیل تاکید کرد و گفت نباید دانش آموزی از چرخه یادگیری محروم بماند که مستلزم رصد مستمر مدیران مدارس و استفاده از ظرفیت های سازمانی و برون سازمانی را می طلبد.

رحیم احمدی با اشاره به طرح یاریگران زدنگی این طرح را برای کاهش آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان و خانواده ها بسیار ضروری دانست و افزود مدیران مدارس با استفاده از بستر شبکه شاد ارتباط مستمر خود با اولیا را حفظ کنند و با تولید محتواهای آموزشی و حضور مشاوران ، معاونین و مربیان پرورشی، در کنار آموزش به حوزه تربیت و سبک زندگی نیز توجه شود.

وی در ادامه گفت  با استناد به نامه شماره ١۴٠/۴٣٧ مورخه ٩٩/١٠/٢١ ارسالی از وزارت آموزش و پرورش و در اجرای مصوبات پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا و با توجه به تصمیمات شورای معاونین مدیریت آموزش و پرورش منطقه میانه، مبنی بر آموزش حضوری پایه های اول و دوم ابتدایی، دروس کارگاهی هنرستان ها در مناطق زرد وآبی و مدارس دارای جمعیت کمتر از ۵٠ نفر دانش آموز درمناطق آبی کلاسها و مدارس مذکور از اول بهمن سال جاری، با رعایت موارد زیر، بازگشایی می شوند.

آموزش حضوری شامل گروه های زیر می شود:

دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی در مناطق دارای وضعیت زرد و آبی بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سایر پایه های مدارس ابتدایی و متوسطه دارای جمعیت کمتر از ۵٠ نفر در وضعیت آبی

هنرجویان هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش در خوشه دروس شایستگی‌های فنی و استاندارد آموزشی مهارت و کارآموزی و کارورزی در وضعیت زرد و آبی

حضور کادر اجرایی و اداری مدارس به صورت جدی و منظم در مدارس

لازم به ذکر است، تعداد دانش آموزان در کلاسهای حضوری، حداکثر ١٠ نفر است.

مدیران مدارس موظفند، نسبت به انجام ترتیبات اجرایی حضور دانش آموزان در مدارس اعم از، برنامه ریزی نحوه حضور دانش‌آموزان در مدارس، گروه بندی، نحوه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و…، مطابق بخشنامه ارسالی و با تشکیل شورای مدارس تا پایان دی ماه، اقدام کنند.

 

روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱۰/۲۷ ۱۸:۵۹

در مملکتی که کار ها به کاردان سپرده نشود وضع همین می شود که شده است .

۹۹/۱۰/۲۷ ۱۷:۱۷

بی تدبیری و سیاسی کاری در آموزش و پرورش میانه شکل گرفته است .

۹۹/۱۰/۲۷ ۱۴:۵۸

متاسفانه آموزش و پرورش (...) اسیر سیاسی کاری ها و بی تدبیری های عده ای شده است و تغییر و تحولات کنونی به هیچ وجه پایه و اساس کارشناسی ندارد . مدیر آموزش و پرورش به هیچ وجه بر قلب نیروهایش مدیریت نمی کند و اساسا با مدیریت بر قلب ها آشنا نیست و معاونین ایشان هم همگی سفارشی و در حد معاونت نیستند . آنچه لازمه کار در آموزش و پرورش است نظیر : اندیشمندی ، تجزیه و تحلیل مسایل و اتخاذ تصمیم درست ، تدبیر و جلب مشارکت بر مبنای هم افزایی و تعامل و درک متقابل متاسفانه مجموعه کنون ستاد از آنها برخوردار نیست . خدا به داد فرزندان و همشهریان خوبم برسد .

۹۹/۱۰/۲۷ ۱۳:۴۱

رییسی وزارت بهداشت
: مدارس به هیچ وجه به صورت اجباری برگزار نخواهد شد/در مدارس حضوری هم حداکثر دو روز در هفته و چند ساعت انجام خواهد شد.

۹۹/۱۰/۲۷ ۱۳:۲۷

سلامت فرزندمان برای ما ارزش دارد نمی توانیم آن را برای حفظ میز ریاست امثال احمدی ها فدا کنیم ، تا ریشه کنی کامل کرونا باز شدن مدارس و دانشگاهها خطا ی محض است . با این مدارس غیر بهداشتی . .جناب آقای احمدی کلاسهای اکثر مدارس غیر دولتی در حالت خیلی خوشبینانه اتاقهای سه در چهار هستند که تبدیل به کلاس شده با وصف این بفرمایید شما چگونه ده نفر را در آنها جای خواهید داد که فاصله اجتماعی طبق پروتکلها بهداشتی رعایت شود.!!!؟ آیا این بخطر انداختن جان فرزندان دلبند مردم نیست؟؟؟

۹۹/۱۰/۲۷ ۰۹:۳۸

وزیر بهداشت اعلام کرد با باز گشایی مدارس صد درصد مخالفیم ولی میرزایی وزیر آموزش و پرورش اصرار به باز گشایی مدارس دارد بچه های هفت و. هشت ساله که همان دانش آموزان کلاس های اول و دوم میشوند را در خانه دایم باید تحت نظر داشته باشیم تا پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند که این کنترل در مدارس نمی تواند اتفاق بیافتد، بچه دوست دارد بچه های دیگر را بغل کند دست دور گردن دوستش بیاندازد و از نزدیک و رو درو با او حرف بزند ، در ؛ گوش دوستش پچ پچ بکند ، خوراکیها را مشترک بخورند و ... جناب رییس آموزش وپرورش آیا توانایی کنترل این موارد را خواهید داشت یا بچه های مردم را به استقبال خطر خواهید فرستاد .

۹۹/۱۰/۲۷ ۰۸:۱۵

... وقتی دیدن بیماری فروکش کرده دوباره می خوان با بی برنامه گی کرونا رو در خونه ها زیاد کنن واقعا متاسف هستیم

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز