کد خبر: ۱۱۲۸۱۰
۶۸۹ بازدید
۲۶ دیدگاه (۲۴ تایید شده)

پیامک معنی دار شرکت ملی گاز و نگرانی شهروندان شمالغرب!

۱۴۰۰/۹/۸
۰۸:۵۸

 

مهدی حافظ زاده

شرکت ملی گاز دیروز ۷ آذرماه با ارسال پیامک به مشترکان یادآور شده در دوره سرد سال گذشته بسیاری از مشترکینش بیش از حد بهینه گاز مصرفی داشته اند .

در حالیکه در روزهای اخیر زمزمه های افزایش سرسام آور قیمت گاز شنیده شده این پیامک شهروندان مناطق سرد نشین کشور را نگران ساخته است.


طبق اخبار منتشر شده مناطق سردسیر کشور تنها تا ۵۰۰ متر مکعب شامل افزایش قیمت گاز مصرفی نمی شوند .


این درحالیست که سوز سرمای هوا مردم آذربایجان را مجبور به بالابردن مصرف گاز می کند و انتظار است مسئولین شرکت ملی گاز در روش محاسبه بهای گاز مصرفی تجدید نظر کنند .


با پیامک ارسالی شهروندان مناطق شمال غرب کشور در ماه های آتی با قبوض نجومی گاز مواجه خواهند شد.
طبق اخبار دریافتی دولت رئیسی برای جبران کسری بودجه اقدام به افزایش حامل های انرژی همچون آب ، برق، گاز و از سویی مکالمه تلفن و اینترنت کرده است .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۹/۱۰ ۱۳:۲۹

بازار خرید اهنربا های قوی به زودی گرم خواهد شد! عاقلان میدانند چه میگویم!

۰۰/۹/۸ ۲۲:۵۶

مصرف گاز ایران بیش از ۳ برابر مصرف گاز کل اروپاست
در بین نظرات ۱ نفر در مورد اینکه بهینه مصرف کنیم مطلب ننوشته
همه می‌خوان هرچه قدر دلشون میخواد اسراف و اتلاف منابع بکنن و دولت ازشون پول هم نگیره...
یعنی آخر بی مسئولیتی

۰۰/۹/۸ ۲۲:۵۱

این طرح دقیقاً برخورد با «بد مصرف» ها هست
کم مصرف ها مشمول هیچ افزایشی نمیشن
و با بد مصرف ها از این هم باید بد تر برخورد بشه

۰۰/۹/۸ ۲۱:۲۱

اصلا الگوی مصرف یه چیز کاملا غلطی است و صرفا برای چاپیدن مردم انداخته اند وسط مگه گاز خوراکی است که افراط در خوردنش بکنیم . مسلما گاز را بیش از نیاز نمیشه مصرف کرد حتی کمتر از نیاز هم نمیشه مصرف کرد هم مجبوریم و هم حقمان است که به اندازه نیازمان مصرف کنیم سوال من این است الگوی مصرف را بر اساس چه معیاری به مردم تحمیل میکنند مسلما مصرف مناطق سردسیری مثل اذربایجان با ان سوز و سرمای تا منفی سی درجه و حتی بیشتر با سایر مناطق فرق خواهد کرد همچنین مصرف خانوارهای پر جمعیت با کم جمعیت فرق خواهد کرد مصرف خانواده هایی با وسایل گرمایشی متفاوت مثل خانواده هایی که از بخاری استفاده میکنند با خانوارهایی که از شوفاژ و همچنین از پکیج استفاده میکنند یا سیتم گرمایش مرکزی دارند مصرف شان متفاوت خواهد شد یا خانوارهایی که بچه کوچک دارند یا مریض دارند یا افراد پیر در خانواده دارند مسلما مجبورند خانه را گرم نگه دارند ویا خانوارهای زیادی هستند که با چهار پنج بچه و زن وشوهر با پدر و مادر سالخورده شان زندگی میکنند و حداقل نیاز به گرم کردن سه یا چهار اتاق با احتساب اجاق گاز و ابگرمکن حدود پنج یا شش شعله باید روشن کنند از مسولین اداره گاز سوال می کنم الگوی مصرف چنین خانواده ای چقدر است ؟؟؟. مگه ما گاز را می فروشیم یا باز میکنیم میدهیم به هوا و یا پول مفت پیدا کرده ایم نه اینطور نیست والا بخدا بد بختیم گرفتاریم عیال واریم مریض داریم پیر داریم مجبوریم مصرف کنیم نکنه انتظار دارید هشت هفت نفر و شاید هم بیشتر از این تعداد را بچپانیم توی یک اتاق و در اتاقهای دیگر را ببندیم و به زعم شما مصرف بهینه داشته باشیم . خجالت بکشید مردم را بیشتر از این زیر منگنه نگذارید . جمع کنید این دکان پلکانی تان را .

۰۰/۹/۸ ۱۹:۵۴

ما سال گذشته هر هفت روز هفته ضیافت گاز میدادیم و کل اهل محل را برای صرف گاز البته اشتباه نشود درست خواندید (مهمانی گاز نه غاز) دعوت میکردیم و بعد از صرف گاز مهمانان دوش گاز گرفته و غسل گاز میکردند به همین خاطر مصرف گازمان بهینه نبوده و اداره گاز اخطار داده مصرف شما پارسال بهینه نبوده لذا امسال نردبان هزار پله برایتان تدارک دیده ایم و از بالای نردبان به زمین پرتابتان خواهیم کرد تا صدای شکستن استخوانهایتان نوازشگر گوشمان باشد جالب است دقیقا جریان بز و گرگ است که بز پایین تر از گرگ از اب چشمه میخورد گرگ عصبانی شده و به طرف بز به قصد خوردن حمله میکند و فریاد می زند که مگر نمی بینی من دارم اب میخورم چرا اب را گل الود میکنی بز نگون بخت در جواب میگوید بهانه نیار اولا من ازتو پایین تر اب می خورم ضمنا اب را گل الود هم نمیکنم دوما اگر گل الود هم بشه بطرف بالا که تو هستی نمیاد تو میخوای منو بخوری بیا بخور بیخود بهانه جویی نکن حالا اداره گاز شما هم میخواهید مردم را بدوشید این مردم به دوشیده شدن عادت کرده اند شیر دوش بیار مشغول شو !!! دستتان رو شده و حنای نان دیگر پیش مردم رنگی ندارد این پیامها واقعا خجالت اور است .

۰۰/۹/۸ ۱۹:۱۵

مهمان نا عزیز که دستور فرموده اید برای مصرف کمتر گاز راه حل پیدا کنیم ایا گاز چیز خوردنی است که من و امثال من پر خوری کنم؟ یا ریخت و پاش کنم !!!یا جز پوشاک است که یکبار استفاده کرده کنار بگذارم!!!!
مسلما مردم گاز را به اندازه رفع نیاز و گرم کردن خانه هایشان تا حد معمول مصرف میکنند تا خدای نا کرده با این همه بد بختی و شرمندگی از زن و بچه گرفتار بیماری نشوند که با بک سرما خوردگی حدود دوبیت سبصد تومن باید قی کنند خوشبختانه هنوز هوا زیاد سرد نشده و مردم چندان مصرفی ندارند که شرکت گاز اینچنین به دروغ شیونی راه انداخته وداد وا مصیبتا وا افت فشارا سر داده اینها فقط وفقط به منظور رخنه به جیب مردم فلک زده و خالی کردن جیب مردم میباشد . چطور برای یمن ؛ فلسطین ؛ لبنان ؛ عراق ؛ افغانستان و ... داریم ولی برای خودمان نداربم .

۰۰/۹/۸ ۱۸:۵۵

الله رحم السین

۰۰/۹/۸ ۱۸:۵۱

هیچ خانواده ای گاز وبرق وتلفن رو اضافه مصرف نمی‌کند دليلش واضح است
درزمستان منزل‌ بیش از اندازه گرما بکنیم مگه می‌شود زندگي کرد ضرر دارد
در تابستان منزل کولرها رو می‌شود بیش از اندازه سرما کنيم مگه می‌شود زندگي کرد ضرر دارد
درنتیحه همه مردم عقل‌ وشعور دارند ودرحد نياز مصرف می‌کنند
نتیجه گیری می‌کنیم شرکت‌ گاز می‌خواهد از جیب مردم بگيرد و شرکت گاز رو خودگردان کند يعنی با پول‌ مردم‌ اين سازمان‌ بزرگ رو مدیریت کنند ونیازی به‌ بودجه مملکت نباشد

۰۰/۹/۸ ۱۸:۲۱

هلم گورخ بون وینده ناغایراجاخلار.
قرخ(40)نفرگدیپلروین ده تفریحه،85میلیون انساناتصمیم توتالار

۰۰/۹/۸ ۱۷:۴۷

دولت رئیسی هم مثل دولتهای قبل دستشون رو کردن تو جیب مردم.یکی به این آقایون بگه ماهی دومیلیون وپانصد هراز تومان خرجی خونت باشه میتونی ازپس زندگی بیای.کی گفته حقوق کامندات رو افزایش بدی.ازجیب من و اون وردار بده به کارمندت .

۰۰/۹/۸ ۱۷:۳۸

...آقایان خودشان در جای گرم نشسته اند و از حال مردم خبر ندارند...مگر قرار نبود انقلاب مستضعفان باشد؟آقایان فکر میکنند که ما از سر دیوانگی گاز مصرف میکنیم؟هزینه دکتر و داروی سرماخوردگی یکنفر در حدود ۲۰۰هزار تومن است.تازه اگر به کس دیگری در همان خانه سرایت نکند!!و مقداری از هزینه دارو و درمان را هم دولت با ارز ۴۲۰۰ پرداخت میکند.در حالیکه بهای گاز بسیار کمتر از ۲۰۰ هزار خواهد بود.التماس تفکر در همه جهات را داریم

۰۰/۹/۸ ۱۷:۳۵

در مصرف بهینه انرژی حرفی نیست اما با این حساب نباید به گران شدن هیچ کالایی اعتراض کرد.

۰۰/۹/۸ ۱۷:۳۰

برادر عزیزم نوبت فرش منزل هم فرا خواهد رسید

۰۰/۹/۸ ۱۷:۳۰

زمینه سازی برای گران کردن میباشد.

۰۰/۹/۸ ۱۶:۵۶

ما خونمون استخر داریم هر روزم باید آب استخر وعوض کنیم ولی به ما پیامک نیومده،میگن هر کی خونش بالای ۱۰۰۰ متره واستخر داره تخفیف ویژه بهش میدن....

۰۰/۹/۸ ۱۵:۳۷

احتمالا خودت هم از حقوق بگیران اداره گاز هستی که سنگ گرانی به سینه میزنی !!!

۰۰/۹/۸ ۱۵:۰۹

پیشنهاد من اینه که هوای استانهای سرد کشور را داشته باشن نمیشه که حد نصاب مصرف گاز در ایام سرد سال برای تمام استانهای کشور یکی باشه.

۰۰/۹/۸ ۱۵:۰۳

پشنهاد جلوی این همه دزدی و اختلاس را بگیرند و دارایی اقازاده ها را بنفع بیت المال مصادره نمایند و از اموال مصادره شده به حاملهای انرژی و ارزاق عمومی و دارو و درمان سوپسید بدهند تا مردم بیچاره اینقدر در رنج و عذاب و فلاکت غوطه ور نباشند.

۰۰/۹/۸ ۱۴:۵۴

این ها مقدمه چینی برای افزایش بهای گاز می باشند که جناب آقای رییسی با صداقت وصف ناپذیرشان اعلام فرموده بودند افزایش ها به یک باره رخ نخواهندداد بلکه با دوزو کلک غیبی رخ خواهند داد پس علی برکت الله جناب آقای روحانی جایش را به علی فلاکت ........................تغییر داده حالا پنج ماه اولش هست صبر کنید تا ماه های آینده اش را نظاره گر باشیم تا پی به بدبختی های امتداد نا پذیرش نیز برسیم .

۰۰/۹/۸ ۱۴:۳۱

بدبختی ملت این است دیگه تابستانها از گرما میپزیم از ترسمان نمی توانیم کولر روشن کنیم چون قبض برق را که میاورند مغزمان سوت میکشد و توان پرداختش را نداریم . در زمسنانها حتی در اتاق بخود میلرزیم ولی از ترسمان شعله بخاری را زیاد نمی کنیم چون با دو بخاری ویک ابگرمکن و اجاق گاز که پارسال استفاده کردیم البته استفاده که چه عرض کنم از دماغمان در اومده امسال برای ماهم همان پیام عدم استفاده بهینه اومده . اگاه باشید این پیامها توطعه و نقشه ای است برای هجوم به جیب خالی مردم و سر کیسه کردن مردم .دیدید چه خاکی بر سرمان شده که از ترس قبض نجومی گاز و عدم توانایی برای گرم کردن اتاقهای خانه هشت نفر در دو اتاق می خوابیم . ایا مسولین ما هم چنین می کنند ؟ ایا مسولین هم در خانه چندین لباس روی هم میپوشند و حتی بعضا با کت و کاپشن در اتاق مینشینند تا مبادا از دیدن قبض هایی با مبلغ سر سام اور دچار سکته نشوند!!!

۰۰/۹/۸ ۱۴:۳۰

گازکشی به تمام مناطق شهری وروستایی اشتباه بود.
بااینهمه گازمصرفی درمنازل میشددههانیروگاه گازی سیکل ترکیبی ایجادکرد.
گرمایش روازطریق نیروی برق(هیتر) یاپکیج برای منازل تامین کرد.
بایدازکشورهای اروپایی الگومیگرفتیم

۰۰/۹/۸ ۱۴:۰۱

شما دوست مردم هستین یا دشمن!
مردمی که در تامین اولیه های زندگی هم موندن و خیلی ها شرمنده خانواده هستن... افزایش قیمتهای مکرر کمر خانواده هار و شکسته...
چرا مردم باید با وجود این همه ثروتهای طبیعی از جمله گاز، قیمت چند برابری بدن؟
چطور افزایش حقوق رو با تورم 50 درصدی(البته طبق نظر اونها) 10 درصد میکنن ولی گاز رو؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه فقط گاز هست؟
فردا میشه برق پس فردا بنزین .....
این طرز رفتار با مردم درست نیست.
دقیقا جیب مردم رو زدن هست....
برخورد با بد مصرف ها هم باید متناسب باشه..باید وضعیت مردم رو درک کرد.نه اینکه بدبخت ترشون کرد.

۰۰/۹/۸ ۱۳:۱۳

هرکدام به روشی دست در جیب مردم می کنند.یکی با بورس یکی هم با این روش.این وضعیت هم درست بشو نیست که هیچ هر روز هم بدتر میشود .اما خوشبختانه چند نفر در بالا بالا اقتدار و امنیتشان حفظ است.

۰۰/۹/۸ ۰۹:۴۱

خب شما چه پیشنهادی برای کاهش مصرف گاز دارین؟؟
وقتی الگوی مصرف رو رعایت نمیکنیم، چاره ای جز گران کردن قیمت وجود داره؟؟؟

اخبار روز