کد خبر: ۱۱۴۲۸۳
۲۰۲۸ بازدید
۴۷ دیدگاه (۳۳ تایید شده)

سدشهریار میانه چرا آبگیری نمی شود؟

۱۴۰۰/۱۰/۱۳
۲۰:۲۶

 

مهندس غفارزاده مدیرعامل  میانه ای آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی در برنامه سیزلر مسئولان صداوسیمای آذربایجان شرقی ،گفت:

عملیات ساختمانی سدهای شهریار (استور) و شهید مدنی (ونیار) در میانه و تبریز نیز پایان یافته و آماده آبگیری هستند، اما در هر دو مشکل تملک اراضی و جابجایی راه های روستایی در محدوده مخزن وجود دارد که اگر برطرف شود، قابل آبگیری هستند.

غفارزاده یادآوری کرد: مخزن سد شهریار در شهرستان میانه نیز ۷۵۰ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد و بزرگ ترین سد درون استانی آذربایجان شرقی است که بخش عمده آب آن برای کشاورزی تعریف شده است.

وی تکمیل پروژه آب رسانی سد گرمی چای و شبکه پایاب سد آیدوغموش را از دیگر طرح های اولویت داره این اداره کل دانست.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۱۱/۱۳ ۱۵:۵۹

اگه اسمش شهریار باشه هیچ وقت ابگیری نمیشه

۰۰/۱۰/۲۹ ۲۱:۳۴

مگه اون موقع با فروش زمین پول خوبی به جیب نزدین؟

۰۰/۱۰/۱۹ ۲۳:۰۵

اقای غفار زاده اینهمه کامنت نیازی به جواب ندارد؟؟!!! چرا مهر خاموشی بر لب زده اید ؟ مسئول وقتی کار خلاف و اشتباهی میکند در هر پست و مقامی که باشد وجدان و انسانیت حکم میکند از مردم غذرخواهی و دلجویی کند . غذر خواهی کردن دون شأن انسان نیست بلکه کار مردان بزرگ است . بر عکس غرور از جهل است و پبشه ی جاهلان باشد .

۰۰/۱۰/۱۸ ۲۰:۴۲

صد در صد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

۰۰/۱۰/۱۸ ۰۳:۵۸

بنظرم نمیاد به شما زمین فروخته باشم. !!!!! و بنظر نمیاد که شما دولت با وزیر یا نماینده وزاتخانه باشید!!!! یاد ضرب المثل تورکی افتادم که میگه: اربابین مالی چیخاندا نوکرین جانی چیخار .در کشور ما بغیر از دولت هیچکس قیمت گذاز کالا و اجناس نیست پس قیمت برنج هم دست کشاورز نیست. شما لطفا خودتو عذاب نده ما به حق مون که پس گرفتن زمینهاست خواهیم رسید و نخواهیم گذاشت شما و امثال شما به ناحق از این محل ارتزاق کنین. اگر توان کشاورزی و زراعت داری قول میدم از همین زمینها زمین اجاره ای در اختیارتون بذاریم که محتاج دولت نباشی. شایدم از مستاجران زمینها هستی و نگرانی که خدای ناکرده با برگشت منافع زمینها به صاحبان نسق زمینی برای اجاره گیرتون نیاد. اگر جزو مستاجرین هستی نگران نباش چون در هر صورتی به شما رمین اجاره ای تعلق خواهد گرفت.

۰۰/۱۰/۱۷ ۰۱:۴۵

آغانین مالی چیخاندا، نوکرین جانی چیخیر
دولت و وزارت نیرو کوتاه اومدن ولی مثل اینکه شما قصد کوتاه اومدن ندارین.
الحق که شایسته وزارت هستین. اگر رئیس جمهور میدونستن که شما اینقدر طرفدار وزارت نیرو هستین حتما شما را وزیر وزارتخانه نیرو یا مدیر کل امور آب یا رئیس امور آب منطقه میکرد. 👏👏👏👏

۰۰/۱۰/۱۶ ۱۶:۱۳

هیچ معلومه چی نوشتی و منظورت چی بوده وقتی سواد درست حسابی نداری مجبور نیستی مطلب بنویسی‌‌ و یا در فضای مجازی حرفی بزنی بقول معروف تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد . پس خاموش باش .

۰۰/۱۰/۱۶ ۱۶:۰۶

خانم جون ادب داشته باش.

۰۰/۱۰/۱۶ ۰۱:۰۴

سنع ربطی یوخدی

۰۰/۱۰/۱۶ ۰۰:۴۶

وقتی در لباس آهو کار گرگ می شد و به اسم ارگان دولتی دلالی می کرند نوشتن و گفتن بلد بودی ؟؟ حرفی زدی ؟؟ الان هم زبان بریده بدار

۰۰/۱۰/۱۶ ۰۰:۱۱

حامی محترم آقای غفارزاده و سخنگوی آب منطقه ای استان اولاً از شما نه ولی از دولت و وزارت نیرو طلبکارم.ثانیاً منکر واگذاری زمینها به دولت نیستیم ولی به بیعدالتی و ظلمی که در حقمون میشه معترضیم.ثالثاً پول پرداختی دولت به همه روستائیان محدوده سد حتی به اندازه مبلغ یک اختلاس کوچک بعضی از افراد نبود که بتونیم در جایی سرمایه گذاری کنیم .کشاورز بودیم وهمچنان هم کشاورزیم.
ضمنا اینکه فکر نمیکنم و بنظر نمیرسد که قانوناًحقوق و مزایا ویا اضافه کاری و کمک معیشتی شما ویا کارکنان امور آب از محل وجوه پرداخت شده از اجاره بهای زمینهای کشاورزی روستائیان تامین و پرداخت بشه که نسبت به مطلب ارسالی اینچنین عکس العمل نشان دادید. شهروند عزیز و گرامی هدف از ارسال آن مطلب انعکاس دادن مشکلات ناشی از احداث سد و ایجاد سوال برای مقامات وزارتی و مسئولین ذینفع استانی و شهرستانی بوده وهست که در این وضعیت اقتصادی کشور هوای مردم را داشته باشند. چرا دولت بجای حمایت از کشاورزان در صدد تضعیف روستائیان و کشاورزان است ؟؟ مطابق قانون اساسی هیچ دولتی حق ندارد و نمیتواند قانون شکنی کند و بر خلاف مصلحت مردم اقدام کند ، وزارت نیرو ؛ آب منطقه ای یا امور آب نمیتواند زمینهایی را که جهت اجرای طرح ملی از روستاییان خریداری نموده است را به دیگران اجاره دهد. اگر هم با استفاده از تبصره ماده های الحاقی حق واگذاری و اجاره دادن داشته باشد زمین باید تا زمان آبگیری در تملک و یا اجاره صاحب زمین باشد نه در اختیار هر متقاضی کشت.همچنانکه احداث این سد هیچ منافعی برای میانه و مناطق تابعه ندارد مطمئن باشید که هیچ حقوقی از محل حق الاجاره ها به شما پرداخت نخواهد شد . این موضوع آنقدر غیر قانونی و ظالمانه است که چند وقت پیش امام جمعه محترم و دلسوز شهرستان میانه در خطبه های نماز جمعه به این موضوع اشاره فرمودند و تذکر جدی دادند که موضوع را به مراجع بالاتر گزارش خواهند نمود.بجای اینگونه عکس العمل بهتر است که بفکر ارائه پیشنهاد برای آبادی ، توسعه وپیشرفت منطقه و رفاه آسایش هموطنان خود باشیم.
بنا به فرمایش بنیانگذار و رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی که فرمودند: همین مردم کوچه و بازار و کشاورزهای بسیار عزیز و کارمندان و کسانی که در کارخانه‌ها زحمت می‌کشند اینها هستند که مایه افتخار یک ملت و مایه پیروزی یک ملت است. پیروزی را برای ما و شما اینها به دست آوردند و اینها ولی نعمت ما هستند. و ما باید این معنا را در قلبمان احساس کنیم که با این ولی نعمت‌های خودمان رفتاری بکنیم که خدا از آن رفتار راضی باشد. گمان نکند آن کسی که فرماندار یک جایی است باید به رعیت آنجا، به مردم عادی آنجا، به بازاری آنجا یک وقت خدای نخواسته یک بالاتری بفروشد، آن طوری که ساخت فرمانداران زمان سابق بود.
اگر در مقام یک مسئول ذینفع به این مطلب واکنش نشان داده اید جای بسی تاسف هست که بجای پرداختن به مشکلات سد و مسائل مربوط به آن، به محکوم کردن کشاورزانی پرداختی که در سال۸۵ بدون اراده و اختیار محل درآمد ومعیشت خود را در قبال پول ناچیز به وزارت نیرو واگذار کردند. بنظر شما یک کشاورز معمولی ساکن در روستا چقدر صاحب زمین بود که از آن محل بتواند به پول و ثروت برسد؟؟؟؟؟ لطفا یه کم انصاف را رعایت کنیم🙏🙏🙏

۰۰/۱۰/۱۵ ۲۳:۴۷

نه اتفاقا الان خیلی هم بهتر شده.چون این سد محلی شده جهت ارتزاق بعضی از افراد . مطمئن باشید که حق بر باطل پیروز است. اندک زمانی نخواهد گذشت که قانون ترک فعل مدیران در این خصوص یقه خیلی از مدیران را خواهد گرفت. زمینهای واگذاری شده به دولت تا زمان آبگیری باید در اختیار صاحب ملک باشه نه در اختیار شما.

۰۰/۱۰/۱۵ ۱۵:۲۳

از قرار متری ۳۰۰۰ هزار زمین های متری ۲۰۰ تومنی رو فروختین و به وقتش پول هنگفتی از دولت تلکه کردین الانم به زمینهایی که فروختین چشم طمع دارین ۲۰ ساله برنج میکاری و هکتاری ۵۰۰ تومن اجاره میدی و برنجو کیلویی ۶۰ تومن نمیدی الان تازه به فکر اوفتادی زمینی که فروختی....

۰۰/۱۰/۱۴ ۲۲:۵۲

مگه روستاهای تحت پایاب آید وغموش مانند زرنق، قراجه قره بلاغ کرامه و...را تکمیل کردند که نوبت روستاهای سیاه کمر حصار تازه کند و...برسد آسیاب به نوبت

۰۰/۱۰/۱۴ ۲۲:۱۸

با سلام وعرض ادب و ارادت
مدیر محترم خبرگزاری صدای میانه. اینجانب در خصوص مشکلات سد شهریار مطلبی در چند پاراگراف تنظیم و جهت درج نظر هم در این صفحه و هم در تلگرام به پیوی حضرتعالی ارسال کردم. متاسفانه اشتراک گذاری نشدند. به جهت انعکاس نظر اگر مطلب ارسالی جهت تایید نیاز به ویرایش و حذف دارد لطفا راهنمایی بفرمایید اقدام کنم.با تشکر

۰۰/۱۰/۱۴ ۲۱:۱۰

بیاید با مردم صادق باشید این سد نیز مانند سد گتوند مشکل زیست و محیطی دارد نه مشکل تملک اراضی .

۰۰/۱۰/۱۴ ۲۰:۵۴

سالهاست با وعده وعید اهالی روستا را بازی داده اند.معیشت مردم از زمینشان هست و اکنون برای کسب معیشت از زمین خودشان باید هزینه به دولت(حمایت زندانیان) دهند.زمینهای اهالی را به خودشان واگذارید تا زمان آبگیری نامعلومتان.به فکر آخرت خودتان باشید تا حق مظلوم پایمال نشود.

۰۰/۱۰/۱۴ ۲۰:۱۱

جناب آقای غفارزاده میانه ای مدیر عامل آب منطقه ای استان آذربایجانشرقی.
با سلام و آرزوی توفیق در امورات شخصی برای جنابعالی .به این علت آرزوی توفیق در امورات شخصی نمودم که چون مطمئنم که در این چند سال سابقه خدمت هیچ موفقیتی غیر از بالا رفتن از پله های زیرین مدیریت به مقام مدیرعاملی در سابقه نداشتید .
جناب آقای غفارزاده این سد بواسطه همین اطلاعات نادرست ارائه شده توسط شما و سایرین در سال۱۳۹۳ بدست رئیس جمهور وقت (احمدی نژاد) افتتاح و تیتر انواع خبرگزاریهای آن زمان قرار گرفته است. اینک با گذشت ۷سال از زمان افتتاح اعلام میفرمایید که با تخصیص اعتبار چندین میلیاردی تملک اراضی و اختصاص جاده و.... در آینده نامعلوم قابل بهره برداری خواهد شد؟؟؟
این چگونه سدی بوده وهست که در اسناد دولت ومجلس به دروغ افتتاح گردیده ولی در واقعیت طرحی است نیمه تمام که نیاز به تملک اراضی دارد؟؟
این سد بنا به مطالعات انجام شده در زمان پهلوی جهت جلوگیری از هزینه های سنگین عملیات لایروبی سد منجیل طراحی و پیش بینی شده بود ولی بنا به نظرات مهندسین وقت در بعداز انقلاب اسلامی هدف از احداث آن تولید انرژی برق و آبدهی به زمینهای خشک منطقه کاغذکنان و ایجاد منطقه گردشگری برای شهرستان میانه مد نظر بود که بحمداله با نظر اصلاحی طراحان سد، ارتفاع سد کاهش یافت و یکی از اهداف احداث سد (تولید برق) از هدف گذاریها حذف گردید.در خصوص اهداف دوم وسوم هم تاکنون هیچ اقدام عملی صورت نگرفته و انشاالله نخواهد گرفت.
طراحی واحداث این سد نه تنها برای شهرستان میانه هیچ نفعی نداشته ونخواهد داشت بلکه باعث شد جلگه های حاصلخیز کناره رود قزل اوزن از جمله شالیزارهای حاصلخیز زادگاه اینجانب (روستای ممان) به لجنزار تبدیل شود و از منافع آن شهرهای شمالی بهره مند شوند.
ما اهالی روستای ممان بیشترین ضرر کننده از این طرح بوده وهستیم. ما اهالی روستای ممان و سایر روستاهای داخل مخزن و محدوده سد از سال۱۳۸۵ زمینهای حاصلخیز خود را جهت همراهی با طرح ملی بصورت غیر کارشناسانه و با قیمت خیلی ناچیز (از قرار متری ۱۰۰۰ تا۳۰۰۰ تومن) بصورت غیرارادی و یکطرفه به وزارت نیرو واگذار کردیم. فرماندار وقت میانه و کارشناسان حقوقی و مسئولین اجرایی طرح با حضور مجامع قول داده و متعهد شده بودند که با واگذاری زمینها به وزارت نیرو تا زمان آبگیری سد کلیه منافع اعیانی زمینها و اختیار کشت زمینهای زراعتی حق قانونی و مسلم مالکین و صاحبان نسق خواهد بود. ولی بعد از عملیات حداکثری تملک اراضی توسط وزارت نیرو حق کشت و حق بهره مندی صاحبان زمین از منافع زمینها از آنان گرفته شد و کلیه املاک واگذار شده به وزارت نیرو تحت مالکیت اداره امور آب شهرستان قرار گرفت و اداره امور آب با فرض مالکیت کلیه زمینهای کشاورزی کشاورزان را در اختیار یک سازمان غیردولتی قرار داد تا زمینهای کشاورزی کشاورزان بصورت اجاره ای به متقاضیان کشت زمین واگذار شود . از آن سال به بعد همه ساله دغدغه کشاورزان و جوانان جویای کار روستای من این است که: آیا من بعنوان یک کشاورز و ساکن روستا موفق خواهم شد برای امرار معاش زندگی خود وخانواده برای سال زراعتی آتی یک یا دوهکتار از زمینهای کشاورزی خود را که برای همراهی با اجرای طرح ملی که توسط پدر و یا خودم به وزارت نیرو واگذار کرده ام را با نرخ آزاد و حق الاجاره اعلامی امور آب اجاره نمایم یا خیر؟
کشاورزان و ساکنان روستای من به محض پایان سال زراعتی ، نامه بدست یا در پله های فرمانداری یا بخشداری هستند و یا در دفاتر ارتباطی نمایندگان مجلس و..... تا با تشخیص فرمانداری یا نماینده مجلس و یا هرمسئولی که در امور آب قدرت ونفوذ دارد دستور و سفارشی بگیرد که با ارائه آن به امور آب و با پرداخت حق الاجاره سنگین زمینی را جهت کشت از امور آب اجاره نماید.
جناب آقای غفارزاده و سایر مسئولین محترم شهرستان میانه آیا خبر دارید که ساکنان روستای من مانند دوران فئودالیسم و ارباب رعیتی به ارباب زمان خود (امور آب) از عایدات خود بهره مالکانه میپردازند و در صورت عدم توانایی در پرداخت بهره از طرف هر بنده خدایی دیگر حق ندارد در زمینهای روستا کشاورزی نماید ؟؟؟
آیا خبر دارید که حق الاجاره زمینهای کشاورزی روستای من به ازای هر سال متغییر بوده و امور آب تعیین کننده حدود و مبلغ حق الاجاره هست؟
آیا خبر دارید که کشاورزان و ساکنان روستای من بدون اجازه امور آب و بدون عقد قرارداد و پیش پرداخت حق کشت حتی به اندازه یک متر از زمینهای خود و پدری خود را ندارند؟؟
آیا خبر دارید که سالانه چه مبلغی با عنوان حق الاجاره زمین از ساکنان و کشاورزان روستای من توسط امور آب به هر نوع وشیوه ای (اجباری ) دریافت میشود؟؟

کشاورزان و صاحبان نسق روستای من با اینکه زنده و در قید حیات هستند ولی به جرم همراهی وهمکاری با وزارت نیرو در اجرای طرح ملی حتی حق کشت و استفاده از منافع اعیانی زمینهای خود تا آبگیری سد را ندارند. ( به متقاضیان غیر بومی غیر استانی زمین اجاره داده میشود ولی به صاحب نسق و یا وراث صاحب نسق زمین اجاره ای تعلق نمیگیرد.
و..........

۰۰/۱۰/۱۴ ۱۹:۰۷

وقتی پول نقد بابت زمین ها میگرفتین خوب بود! الان بد شده؟

۰۰/۱۰/۱۴ ۱۸:۵۷

مخزن این سد هیچ وقت پر نخواهد شد چون سد مشمپا که روی رودخانه اصلی قزل اوزن درحال احداث هست پس از آبگیری قزل اوزن را خشک خواهدکرد

۰۰/۱۰/۱۴ ۱۷:۳۲

این سد هیچ سودی به منطقه‌ای میانه ندارد ما میانه ای ها باید بدانیم که اتوبان تهران تبریز برای ما چه کرد ...سد شهریار هم همینطور بهترین نقطه از اراضی مان را در روستایی ممان که ارز آور منطقه بود از دست میدهیم وچندین نفر که از روستایی ممان وحومه آش امر معاش میکردند از جمله افرادی که تعمیر موترالات و خرید فروش بهترین برنج نامدار که تمام مناطق اطراف میانه از برند برنج ممان محصول خود را میفروختند این زمینها نابود میشود و دولت حتی پول بعضی از زمینها را به نام بستر نمیدهد . متاسفانه اسناد کشاورزی زمان شاه معتبر است پول ناچیز یعنی یک صدم ارزش آن زمین. ..به کشاورزان نگون بخت ممان پرداخت کردند چون طرح ملی بود کشاورزآن قبول کردند به هر حال هرچه قدر عادلانه پول زمینها را میدادند پول به رونق اقتصادی منطقه کمک میکرد .اینجاست که این ظلم فقط به کشاورزان نبود بلکه به زیان منطقه میانه بود
...حتی بعضی از زمینها که سند آنها بعداز انقلاب هست دولت خریداری نمیکند یعنی سند جمهوری اسلامی خودشان قبول نمیکنند ولی سند آریامهر قبول دارند این هم بزرگترین خیانت و آه مظلومآن هست ولی بخدا قسم این آه ملت اگر مسعولی بفهمد ونادیده بگیرد در همین دنیا از خود وعزیزانش پس خواهد داد

۰۰/۱۰/۱۴ ۱۶:۱۴

آقای مهندس شما و تیم زیر مجموعه شما بهتر بود برای مذاکرات هسته ای می رفتید مسلما افتخار افرین می شدید .با این تخصصی که در گرفتن اراضی بستر شهریار از خود به خرج دادید از اعتماد اهالی نسبت به مراجع دولتی سو استفاده کردید و تقریبا مجانی اراضی تولید برنج را از دست کشاورزان خارج کردید ...بعد چند برابر ان بهای اندک را هر سال با اجاره از اهالی پس گرفتید در حالیکه قانونا تا آبگیری باید تراضی در دست مالک باشد .بی قانونی کردید .برای مردم ارزش قائل نبودید باشد که در اندک زمان باقی خدمات شریفت جبران کنی البته فمن یعمل مثقال را هم خواهی دید استاد

۰۰/۱۰/۱۴ ۱۳:۵۴

آنطور که یادمه این سد شهریار چند بار افتتاح شده؟!

۰۰/۱۰/۱۴ ۱۳:۴۲

جناب مدیر عامل لطفا توضیح بدهید چرا حداقل ده(۱۰)نفر از بستگان درجه یک خود را در سازمان اب بدون مجوز استخدام و از طربق پارتی و سفارشی استخدام کردین؟؟؟ایا این به بچهایی که پارتی ندارن ود خیابان اواره میگردن ظلم نیست؟؟

۰۰/۱۰/۱۴ ۱۰:۳۸

این سدها زمانی افتتاح خواهد شد که انتخابات مجلس نباشد.اگر برای میانه نان و آب نشد اما برای نمایندگان در زمان تبلیغات نان و آب خوبی هست.!!!!

۰۰/۱۰/۱۴ ۱۰:۲۹

اقای غفار زاده لطفا توضیح دهید شما که توانایی اتمام پروزه سد شهریار را در محدوه زمانی مقرر نداشتید و منبعد هم نخواهید داشت چرا روستاییان صاحب زمین را از خانه و کاشانه خود بیرون کردید تا اواره شهرها شوند که اکثرا سر پیر بیمار و دچار افسردگی شده اند . روستایی از خانه و زمین خود دست بردار نبود چون زمین یعنی کل زندگی و حیات روستایی صرفا بخاطر عدم تقابل با طرح ملی و به امید اینکه در موعد مقرر سد به اتمام خواهد رسید و از قبال ان طبق وعد و وعید های پوشالی اب به زمینهای دیمی ما پمپاژ خواهد شد و دوباره در ان زمینها مشغول کشت و کار خواهیم شد غافل از اینکه اینها همه رویا های واهی بود علی برکت الله و شما اندر خم یک کوچه خواهید ماند بسی دردناک و اسفبار است که سالیان سال است زمینهای ما را گرفته اید و در کمال نا باوری و در مقابل چشمان حیرت زده و حسرت زده ما زمینها یمان را به حمایت از زندانیان وا گذار کردید ایا این همان کاری نبست که اسراییل غاصب با فلسطینیان مظلوم میکند ؟ از نمایندگان محترم و سایر مسولین گرامی تقاضا دارد به داد این مردم مظلوم برسند و از پایمال شدن حق عده ای کشاورز زحمتکش جلو گیری نمایند .

۰۰/۱۰/۱۴ ۰۹:۴۴

کارگزاران دولت اصلاحات خوابند

۰۰/۱۰/۱۴ ۰۹:۳۶

جناب غفارزاده طبق قانون به صاحبان زمینهای داخل مخزن که تملک کرده اید علاوه بر قیمت عادلانه(که به قیمت عادلانه تملک نشده) ۱۵درصد کل قیمت زمین هم باید بعنوان حق معاش یا همان حق معیشت پرداخت میکردید( چون زندگی روستایی را فنا کرده اید) این حق مسلم روستاییان بیچاره را چرا از انان دریغ کرده اید و تا کنون به احد الناسی حق معیشت پرداخت نکرده اید ایا این نقض صریح قانون نیست!؟ چرا از بیسوادی و نا اگاهی روستایی نگون بخت سو استفاده شده و حق مسلم اش را که قانون صراحتا اعلام کرده است پرداخت نکرده اید . علاوه براین به کلیه مستحدثات از قبیل چاه و نهر و اتاقک و ... حقی تعلق نمیگرفت ؟؟؟ چرا پرداخت نشده ؟؟؟

۰۰/۱۰/۱۴ ۰۹:۱۸

جناب غفار زاده باید گفت با توجه به تورم سرسام اور حاکم بر اقتصاد کشور چندین برابر هزینه ای که تا کنون برای ساختن سد استور خرج کرده اید بودجه لازم دارید تا مابقی کارها از جمله احداث راهها و تملک اراضی و ساختمانها را تمام کنید واین از تقریبا غیر ممکن است چون اهی در بساط ندارید .فقط روساییان را به روگار سیاه نشاندید. خدا تقاص روستاییان را از شما بگیرد.

۰۰/۱۰/۱۴ ۰۹:۱۱

غلیرغم اینکه سد ایدوغموش حدود 20 ساله که تکمیل گردیده ولی پایاب آن تکمیل و به بهره برداری نرسیده است . از نمایندگان مجلس و مسئولین شهرستان و استانی درخواست داریم که اعتبارات لازم جهت تکمیل پایاب سد ایدوغموش در روستاهای حصار- سیه کمر و تازه کند شور اقدام گردد . لازم به توضیح است که لوله خط انتقال از سد آیدوغموش تا اراضی تازه کند شور احداث گردیده و فقط خط اصلی و لوله گذاری داخل مزارع مانده است به عبارت دیگر عمده سرمایه گذاری در پایاب سد انجام گردیده است و مابقی نیاز به همت مسئولین دارد

۰۰/۱۰/۱۴ ۰۹:۰۹

بهترین و مولد ترین روستا ها را به ویرانه تبدیل کردند الان هم در منجلاب و باتلاقلی که درست کردند تا گلو فرو رفته اند و توان هیچ کاری را ندارند . به همین خیال باشند که سد ابگیری شود .

۰۰/۱۰/۱۴ ۰۹:۰۴

دولت مگر پول دارد در این برهه از زمان که زمین از طلا گرانتر شده اراضی را تملیک کند صد سال دیگر هم نمی توانند ابگیری کنند. فقط بیچاره روستاییان را اوره و حاشیه نشین تهران و و سایر شهرها کردند خدا از سر تققیراتتان نگذرد . اه مظلومان عاقبت سر میکند مصیبتی بزرگ دامن تان را خواهد گرفت .

۰۰/۱۰/۱۳ ۲۰:۴۶

اولاسداستورنه شهریار.
ثانیابخاطرتلاقی سدباجاده دردست احداث آبگیری نمیشه

اخبار روز