کد خبر: ۱۱۶۳۶۶
۶۳۱ بازدید
۶ دیدگاه (۶ تایید شده)

برای سومین سال پیاپی/ مراسم "داغچیلار بایرامی" در میانه لغو شد

۱۴۰۰/۱۲/۲۳
۱۰:۵۰

 

باعرض سلام
احتراما باستحضار تمام گروه ها و کوهنوردان عزیز می رساند؛ با توجه به وضعیت کرونایی شهرستان میانه برابر دستورات ستاد ملی کرونا مبنی بر عدم تجمع کوهنوردان در جمعه آخر سال هیات کوهنوردی وصعودهای ورزشی مثل چند سال اخیر برنامه جمعه آخر سال (داغچیلار بایرامی )را اجرا نخواهد کرد مراتب جهت اطلاع عموم همنوردان اعلام میگردد.

با تشکر روابط عمومی هیات کوهنوردی وصعودهای ورزشی شهرستان میانه

➖➖➖➖➖➖➖➖

گردهمایی کوهنوردان سراسر کشور در کوهی به نام«گئچیلیک» واقع در حومه شهرستان میانه آذربایجان شرقی که این گردهمایی به «#داغچیلار_بایرامی» یا «#عید کوهنوردان» معروف است و آخرین جمعه هر سال کوهنوردان از سراسر کشور در کوه مذکور اجتماع نموده و به جشن و سرور می پردازند در این جشنواره با انواع غذاها از میهمانان کوهنورد پذیرایی به عمل می آید، گفتنی است این اجتماع و جشنواره فقط جنبه #ورزشی #خانوادگی و #اجتماعی داشته و هیچگونه جنبه #سیاسی ندارد بعلاوه اکثر مسئولین علاقه مند شهرستان و استان و حتّی کشور و با حضور فعال پلیس و سایر نیروهای انتظامی برگزار می شود.

امسال برای سومین سال این مراسم ،به رغم برگزاری سایر تجمع ها ،لغو شد.

نظر شما چیست؟

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱/۵ ۱۰:۱۶

بس نیه اوزوننن شککیلیسن. بس نیه هر نیی ربط وریسن اسراییله. اوستوراغین نه دخلی وار قولونجا

۰۰/۱۲/۲۷ ۱۷:۲۸

چرا رقص وتجمع دیگر اقوام آزاد و در بوق و کرنا می شود ولی برای ما همیشه ....یازیب آذربایجان

۰۰/۱۲/۲۵ ۰۷:۰۴

جای این مراسم اسرائیلی امریکایی که توطئه شوم غرب است ، میتوانیم کوهپیمایی به مناسبت روز قدس ، یا مثلا روز بسیج دانش اموزی داشته باشیم. با شکوه تر هم می باشد و صواب یا ثواب اخروی هم دارد

۰۰/۱۲/۲۴ ۰۸:۴۸

داغچیلار بایرامی یک حرکت خودجوش و مردمی بود که آمدن و مصادره کردن.چرا برای پول جمع کردن در پارک فرهنگیان کرونا نبود ولی برای ورزش و چند ساعت موسیقی آذربایجانی کرونا یهو پیدا میشه.مطمئن باشید این مراسم رو برای همیشه لغو کردن

۰۰/۱۲/۲۳ ۲۱:۱۷

قدیم ها که پشت بام خوابیدن متداول بود، پسر خانواده با همسرش و دختر خانواده با همسرش در پشت بام می خوابند. مادرشان میآید و به عروسش می گوید: چسبیده تر بخوابید هوا سرد است! به دخترش هم می گوید: با فاصله بخوابید که گرمتان نشود!

داماد بخت برگشته معترض می شود و می گوید: یک بام و دو هوا؟!

حکایت ما در ممنوعیت و مجاز بودن تجمعات در ایام کرونا اینچنین شده است.

۰۰/۱۲/۲۳ ۱۵:۲۹

عدم اجرای رویداد باشکوه داغچلار بایرامی...نه به دلیل کرونا و رعایت پروتوکلها که دقیقا به خاطر ترس از تجمع و اجرای مراسمات و شادیهای اجتمایی است..
باید از شعف و شادی پنهان دلهای اعضای شورای تامین شهرستان سئوال شود...!!!!!

اخبار روز