کد خبر: ۱۲۰۸۸۷
۳۱۳ بازدید
۱۹ دیدگاه (۱۷ تایید شده)

در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح شد/ برقراری دوباره نماز جماعت ادارات میانه

۱۴۰۱/۶/۲۵
۲۳:۱۰

فرماندار ویژه میانه با بیان این موضوع که با سیر نزولی کرونا، مجالس ترحیم مثل گذشته در مساجد برگزار می شود، گفت: شرکت در این مجالس، آثار فرهنگی و تربیتی مثبتی در سطح جامعه دارد.

مسعود سعادتی در خصوص نماز جماعت ادارات گفت: برنامه نماز جماعت در ادارات بطور جدی پیگیری می شود اما تغییر ساعت کاری ادارات به دلیل تغییر فصول و یا صرفه جویی در مصرف انرژی، سبب شده تا کارکنان از توفیق حضور در نماز جماعت در جمع همکاران اداری بازمانند.

 امام جمعه بر ضرورت احیای مساجد و تقویت فعالیتهای تبلیغی و فرهنگی در آن با توجه به سیر نزولی کرونا تاکید کرده، گفت: اداره تبلیغات اسلامی، ائمه جماعات و هیئت امنای گلزار مومنین همچون سنوات گذشته  زمینه برگزاری مجالس ترحیم و سایر امور مذهبی را در مساجد فراهم کنند.

محمدی، همچنین بر اهتمام جدی تر ادارات نسبت به اقامه نماز جماعت تاکید کرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۶/۳۰ ۱۹:۳۲

از پشت گوشی قرار بود فیض ببرند؟

۰۱/۶/۲۹ ۰۷:۵۰

اگر در ادارات نماز برگزار میکنید خارج از وقت اداری برگزار کنید از وقت مردم مایه نگذارید که عده ای به بهانه نماز در اناقها را ببندند و یا بروند دنبال کارخودشان و مردم در راهروهای ادارات سرگردان شوند وقت مردم حق الناس است اینگونه نماز نه تنها ثوابی ندارد بلکه سرتا پا گناه است و معصیت .

۰۱/۶/۲۸ ۲۲:۲۲

معلومه جنابعالی روحانی هستین و به دنبال مسجد و پولین

۰۱/۶/۲۸ ۱۲:۴۵

بله همشهری محترم اگر تعصبات و نفع شخصی برخی را کنار بگذاریم برگزاری مراسم در سر مزار خیلی اسانتر ، راحت تر و مقرون به صرفه تر است .

۰۱/۶/۲۸ ۰۹:۴۸

بله عزیزم بغیر از یک قطعه در انتهای قبرستان بطرف جاده هشترود در سایر قطعات حداقل قیمت یک قبر پانزده میلیون .

۰۱/۶/۲۸ ۰۹:۳۹

نه عزیزم هزینه اش به مراتب کمتر از مساجد است اتفاقا برای مردم هم خیلی راحتر است صمنا صندلی و بسته بندی هم کاملا اختیاری و در صورت استفاده از انها هزینه ان حتی یک دهم هزینه مساجد نمی شود فقط در مورد زمان برگزاری اگه مدیریت و هماهنگی لازم بعمل اید مردم خیلی راحت حتی به تمام مراسمات سر میزنند و لزومی ندارد فرضا برا رفتن به سه چهار مسجد یکی در ولیعصر یکی در ازادگان یکی در اندیشه و یکی در... میانه را دور بزنند و اینهمه سختی ترافیک و پیدا کردن جای پارک راتحمل کنند

۰۱/۶/۲۸ ۰۷:۲۰

باسلام بزرگوار 1- مگر مراسمی که در گلزار مومنین سرمزار برگزار میشود هزینه اش کمتر از برگزاری مراسم در مساجد هستش (هزینه صندلی ها ومیزها - مداح - بسته بندی های خوراکی و....... ) 2- هزینه وبه زحمت افتادن مردم برای مراجعه به گلزار مومنین هم مزید برعلت است و 3- علاوه برآن متفاوت بودن زمان برگزاری مراسمات در گلزار مومنین که واقعا مرم را کلافه کرده است

۰۱/۶/۲۷ ۲۳:۴۹

برگزاری نماز خوب است. به شرطی که جزو ساعات کاری نباشد. و کارمندان به اندازه وقت نماز. بعد از وقت کاری بمونن و کاری مردم را راه بیندازند

۰۱/۶/۲۷ ۱۸:۳۴

با سلام
روز اربعین برای زیارت به روستای کندوان که چهار امامزاده در آنجا دفن هستند و اخیرا به همت عزیزان آباد شده وجای تشکر هست ولی اینجای کار که نوبت به دولت و مسئولین میرسد جای تشکر نیست چون خط دهی موبایل واینترنت در حد صفر بود ونتوانستم مستقیم با کسانی که نتوانسته بودند تشریف بیاورند تماس بگیرم تا ایشان هم از آن مکان معنوی فیض ببرند.
مسئولین محترم لطف کنند و برای تقویت آنتن دهی موبایل واینترنت برای آن روستا اقدام کنند و فکر میکنم یکی از وظایف شورای فرهنگ عمومی باشد که این موارد را هم مد نظر بگیرند و تنها به فکر ترحیم و ...در مساجد نباشند.

۰۱/۶/۲۷ ۱۸:۱۰

آقای فرماندار شما بهتره به چاله چوله های جاده های اطراف میانه رسیدگی کنی
جاده های میانه حتی یک خط کشی ساده ندارن
شما نگران نماز اول وقت و نماز جماعت مردم نباش
مردم خودشون از شما دیندارترن

۰۱/۶/۲۷ ۱۰:۱۴

مگر در گلزار مومنین ، قبرها را می فروشند؟

۰۱/۶/۲۶ ۲۱:۲۵

نماز ستون دین است اما بهتراست در ادارات اجباری نباشد

۰۱/۶/۲۶ ۱۷:۰۶

جنابان فرماندار و امام جمعه محترم فکر نمیکنید اون نمازی که در اداراه توسط کارمند خوانده میشود اتلاف وقتش رو باید ارباب رجوع تحمل کنه . آیا چنین نمازی قبول است ؟ چرا به زور میخواهید مردم را به بهشت بفرستید ؟

۰۱/۶/۲۶ ۱۴:۲۹

حالا بیا بخاطر نماز جماعت برای یه امضا دنبال مسول بگرد

۰۱/۶/۲۶ ۱۴:۲۷

والله سر مزار بهتر از مسجده. توی مسجد یه میلیون حاج آقا میگیره یه میلیون مداح و مقداری هم مسجد...

۰۱/۶/۲۶ ۱۰:۳۲

درود بر شما همشهری فهیم و مطالبه گر .

۰۱/۶/۲۶ ۰۹:۰۵

اتفاقا برگزاری مراسم برسر مزار از هر لحاظ در این اوضاع نابسامان اقتصادی که گرانی کمر مردم راشکسته به نفع مردم بخصوص مردم کم توان است مردم واقعا توان پرداخت این همه هزینه گزاف را ندارند از جمله هزینه خود مسجد ، هزینه قران خوان ، هزینه نوحه خوان ، هزینه اقایان روحانی که برای بیست یا حداکثر سی دقیقه هزینه گزافی را دریافت میکنند ، هزینه قند و چای و خرما و حلوا و ...در روز دفن و شب هفت و چهلم و سالگرد واقعا از توان مردم خارج است لا اقل با برگزاری مراسم بر سر مزار خیلی از این هزینه های اضافی کم می شود و ابروی افراد کم بضاعت حفظ میشود ، امام جمعه و فرماندار محترم که اصرار در برگزاری مراسم در مساجد را دارند ایا قادرند روحانی مسجد راکه دقایقی بر منبر میرود و بیشتر ان وقت اندک را هم به خواندن اگهی تلف میکند رایگان اعلام کنند و یا اعلام کنند که بخاطر معنویت بیشتر مساجد از ابتدا تا انتهای مجلس فقط نوار قران با صوت دلنشین پخش کنند و بخاطر رعایت حال مردم و کاستن از هزینه ها قران خوان و نوحه خوان و روحانی خذف شوند و یا بدون هزینه و محض رضای الهی اینها بخوانند یا سخنرانی کنند !!؟؟ و یا مساجد خانه خداست برای حضور مردم در خانه خدا هزینه نگیرند !؟ اینهمه هزینه از بهر چیست ؟ چرا برای مردم خرج تراشی میکنید؟ تنها چیزی که در این شهر تفاوتی بین فقرا و اغنیا نداشت و واقعا موجب فخر و سر بلندی میانه بود موضوع گلزار مومنین که برای همه یکسان بود و هزینه ای نداشت که متاسفانه انجا را هم کردند پولی و قسمتهای بالا را هر قبر حداقل پانزده میلیون تومن می فروشند و قسمت پایین را فعلا کما فی السابق رایگان میدهند صد البته که مردم هم در حد وسع مشارکت و کمک میکنند . اقایان مسولین جناب اقای فرماندار و امام جمعه محترم چرا نسبت به تقسیم قبرستان به بخش پولی یعنی مخصوص اغنیا و بخش رایگان یعنی خاص فقرا سکوت کرده اید .!!!! ؟؟؟؟؟؟؟

اخبار روز