کد خبر: ۱۲۳۰۳۲
۶۹۴ بازدید
۵ دیدگاه (۳ تایید شده)

چند خبر از فرمانداری ویژه میانه +تصاویر

۱۴۰۱/۸/۲۱
۱۳:۳۹

فرماندار ویژه میانه بر لزوم استقرار دائم اورژانس هوایی در این شهرستان تاکید کرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به حادثه خیز بودن مسیرهای تردد به شهرستان بویژه اتوبان تبریز- زنجان؛ مسیر اردبیل؛ سرچم و همچنین برخی مسیرهای روستایی بر ضرورت استقرار دائمی اورژانس هوایی در میانه تاکید کرد.مسعود سعادتی در جلسه ای با حضور رئیس اورژانس استان؛ وقوع تصادفات منجر به فوت در محورهای شهرستان و دور از مرکز شهرستان در بازه های زمانی کوتاه را دلیلی بر لزوم استقرار اورژانس هوایی در میانه عنوان کرد و افزود: به طور قطع با وجود اورژانس هوایی شاهد کاهش فوتی ها خواهیم بود.

وی به آماده بودن آشیانه بالگرد در میانه اشاره کرده، استقرار اورژانس هوایی در میانه برای خدمات دهی به شهرستان میانه و شهرستانهای اطراف را ضروری خوانده از رییس اورژانس استان خواست تا با پیگیری های جدی، این نیاز مهم را برطرف کنند.سعادتی راه اندازی پایگاه امداد و نجات میانه- هشترود با نیروهای پیش بینی شده و پابگاه شهرک اندیشه را از دیگر ضرورتها برشمرد و اظهار امیدواری کرد که در اسرع وقت با مساعدت ویژه استان شاهد راه اندازی این پایگاهها باشیم.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان نیز در این جلسه از راه اندازی پایگاه اورژانس در مسیر میانه-هشترود طی یکماه آینده خبر داده، گفت: ساختمان این پایگاه از قبل آماده بود ولی راه اندازی آن منوط به تامین نیروی انسانی بود که این مسئله حل شده و فعال خواهد شد.

اصغر جعفری روحی، از برنامه استان برای راه اندازی پایگاه در جاده فولاد و تفاهم نامه با شرکت فولاد خبر داده، افزود: این پایگاه با همکاری شرکت فولاد ایجاد، تجهیز و راه اندازی خواهد شد و فعالیت آن دو منظوره بوده و به موارد اورژانسی شرکت فولاد و حوادث جاده ای محدوده پایگاه امدادرسانی خواهد نمود.

وی در خصوص روند پیگیری استقرار بالگرد اورژانس هوایی در میانه نیز گفت: آشیانه احداث شده در میانه، جزو آشیانه های استاندارد کشور است و مکاتباتی از سوی رئیس اورژانس کشور با فرمانده هوانیروز ارتش کشور صورت گرفته و با توجه به این پیگیری ها در تلاش هستیم تا این امر در کمترین زمان محقق شود.

فرماندار ویژه میانه از اداره بنیاد مسکن بازدید کرد

دکتر مسعود سعادتی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در بازدید از اداره بنیاد مسکن شهرستان، موضوع تسهیلات نوسازی مساکن روستایی را از مسئولین استانی پیگیری کرده، دستورات لازم در جهت تسریع پرداخت این وام ها را صادر کرد.

 

 

عملکرد ستاد اجرایی در حوزه اشتغال خرد روستایی در میانه موفق بوده است

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به نقش مهم ایجاد اشتغال در رونق روستاها و مهاجرت معکوس، گفت: عملکرد ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه اشتغال خرد روستایی در شهرستان میانه موفق بوده است.

مسعود سعادتی در جلسه ای با مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام، با بیان اینکه اموال و امکانات این ستاد با شفافیت در جهت رفع مشکلات مردم به کار گرفته شده، افزود: ستاد اجرایی در واگذاری اسناد هبه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در شهرستان میانه به معنای واقعی گام موثری برداشت.

وی خواستار با بیان این موضوع که تهیه مسکن در میانه به ویژه برای اقشار کم درآمد بخاطر قیمت بالا بسیار سخت است، خواستار ورود اسن ستاد در احداث واحدهای مسکونی در شهرستان شد.

سعادتی فعالیت ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه ساخت مسکن در شهرستان میانه را سبب گره گشایی از مشکل مسکن اقشار کم درآمد و نیز متعادل سازی قیمت مسکن در میانه عنوان کرد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در این نشست، گزارشی از فعالیت های این ستاد در شهرستان میانه در حوزه های مختلفی همچون حمایت از کشاورزی دیمکاری، کمک های مومنانه، طرح های اشتغال خرد روستایی و طرح های انگیزشی برای افزایش جمعیت ارائه کرد.

مصباح ربانی گفت: از ۵ هزار طرح تعریف شده در استان در حوزه اشتغال خرد روستایی، ۱۵۶۰ طرح ثبت شده متعلق به میانه بوده که در ۲۷ روستای این شهرستان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه هر طرح بطور میانگین برای ۳ نفر اشتغال ایجاد میکند، افزود: به طور متوسط برای هر کدام از این طرح ها مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات از سوی ستاد اجرایی فرمان امام اعطا شده است.

ربانی همچنین از برنامه این ستاد در زمینه طرح جهش تولید مسکن خبر داده، گفت: ستاد اجرایی در کل استان، ۴۶۶۰ واحد مسکن در حال ساخت دارد و برای شهرستان میانه نیز ۱۵۳۰ واحد تعریف شده که به زودی ساخت آن آغاز خواهد شد تا از طریق سامانه افراد فاقد مسکن به با تسهیلات ویژه در اختیار اقشار کم درآمد قرار گیرد.

عضویت افتخاری فرماندار و نماینده مجلس در جمعیت هلال احمر شهرستان میانه

فرماندار و نماینده مجلس شورای اسلامی به عضویت داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان ویژه میانه در آمدند.

احمد فرمانی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان میانه از عضویت افتخاری فرماندار ونماینده مجلس شورای اسلامی این شهرستان در جمعیت هلال احمر شهرستان میانه خبر داد.فرمانی گفت : طی جلسه ای که در دفتر معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه میانه برگزار شد، مسعود سعادتی معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه و سید مرتضی حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی به عضویت افتخاری داوطلبان این جمعیت درآمدند تا در برنامه های عام المنفعه و داوطلبانه همراه و یاری گر اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان باشند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۸/۲۶ ۲۱:۰۸

مردم در جیب پول ندارن هلی کوپتر ...

۰۱/۸/۲۶ ۲۱:۰۷

سلام همه کارها مشکلات حل شده قبلا نیاز دنبال هلی کوپتر باشین الان خودتون سر کارین مشکلات شهرستان حل شده

۰۱/۸/۲۲ ۲۳:۴۴

انشالله هرچه زودترشاهداستقرارهلی کوپتردرمیانه باشیم

اخبار روز