کد خبر: ۱۲۶۰۰۱
۲۱۱ بازدید
۶ دیدگاه (۶ تایید شده)

به بهانه ۳۰‌سالگی دانشگاه آزاد میانه؛

۳۰ سال بالندگی علمی با ثبت ۴۵ اختراع

۱۴۰۱/۱۰/۲۸
۱۳:۱۳

 

دانشگاه آزاد اسلامی در پایان سه دهه فعالیت خود در دروازه آذربایجان شرقی با ثبت ۴۵ اختراع، چاپ ۴۰۰ عنوان مقاله، تألیف ۳۱ عنوان کتاب، ارائه ۱۷۴ طرح پژوهشی و ... به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

خبرگزاری آنا؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با تصویب نهایی از سوی سازمان مرکزی این دانشگاه (۲۸ دی‌ ۱۳۷۱) با تلاش فراوان مسئولان شهر، کمک و همیاری مردم و مساعدت رئیس وقت دانشگاه با راه‌اندازی دو رشته کاردانی کامپیوتر و مهندسی زراعت و اصلاح نباتات فعالیت علمی خود را آغاز کرد. 

فعالیت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه عملاً از تیر ۱۳۷۲ با پذیرش ۱۷۵ دانشجو در رشته تحصیلی زراعت و اصلاح نباتات و ۵۲ نفر در رشته کاردانی کاربرد کامپیوتر آغاز شد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد <a href=میانه در یک نگاه" src="https://ana.press/files/fa/news/1401/10/26/128920_612.jpg" style="height:auto; vertical-align:middle; width:600px" title="دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در یک نگاه" />

اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با بیش از ۱۶۰ رشته دایر در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و بالغ بر ۳ هزار دانشجو با سه مرکز آموزشی ترکمانچای، ترک، کاغذکنان و دانشکده مهارت و کارآفرینی (سما)، عرصه‌های جدیدی از پیشرفت و توسعه را تجربه می‌کند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه دارای سه ساختمان مجزای علوم پایه، علوم انسانی و مجتمع آموزشی و تحصیلات تکمیلی، خوابگاه خواهران با ظرفیت ۶۰۰ نفر به نام بنت‌الهدی، مهمانسرای دانشگاه با ۱۶ سوئیت مجهز با ظرفیت بیش از ۱۹۰ نفر و مجموعه فرهنگی ورزشی جهان پهلوان کاظم رجبی است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد <a href=میانه در یک نگاه" src="https://ana.press/files/fa/news/1401/10/26/128924_786.jpg" style="height:auto; vertical-align:middle; width:600px" title="دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در یک نگاه" />

 

فضای آموزشی اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه به مساحت ۱۱ هزار و سیصد و پانزده متر مربع (ساختمان مرکزی)، دانشکده علوم انسانی ۲ هزار و صدو هیجده متر مربع، مجتمع آموزشی و تحصیلات تکمیلی ۴ هزار و هفتصد متر مربع، کارگاه‌ها ۷۸۰ متر مربع، مجموعه چند منظوره ورزشی به مساحت ۳۹۰۰ متر مربع، خوابگاه خواهران به مساحت ۳ هزار و هفتصد و سی و پنح متر مربع، مهمانسرای دانشگاه ۲ هزار و هشتصد و هشتاد و دو متر مربع است.

فضا‌های آموزشی مراکز سه‌گانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه ازجمله مرکز ترکمانچای به مساحت ۴۷۶ متر مربع، مرکز ترک به مساحت ۳۷۶ متر مربع و مرکز کاغذکنان است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با ۸۱ عضو هیئت علمی تمام‌وقت، ۵۰ مدرس حق‌التدریس، ۱۲۰ کارمند رسمی و قراردادی به فعالیت حود ادامه می‌دهد.

۳۰ سال بالندگی علمی در دروازه آذربایجان شرقی با ثبت ۴۶ اختراع

سایت اینترنت دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه دارای پهنای باند ۸ mg در ثانیه با بستر وایرلس و بیش از ۱۰۰ دستگاه رایانه در سایت‌ها مختلف در اختیار دانشجویان، استادان و کارکنان قرار داده شده است. در کتابخانه این دانشگاه بیش از ۶۰ هزار کتاب آموزشی، علمی و.. وجود دارد.

** افتخارت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه

*رتبه دوم از نظر تعداد شرکت‌کننده در جشنواره مکنون

* کسب رتبه دوم کارشناسی قرآن و عترت

* کسب رتبه اول در استان توسط دانشجو محمدجواد امامی در بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت


* کسب رتبه تعداد شرکت کننده در مسابقات بیست و ششمین دوره قرآن و عترت

* کسب رتبه نخست در مسابقات دانشجویان کرسی‌های آزاداندیشی در استان آذربایجان‌شرقی و حضور در مرحله کشوری

** اختراعات، محصولات و قهرمانان ورزشی

 ۳۰ سال بالندگی علمی در دروازه آذربایجان شرقی با ثبت ۴۶ اختراع

بیش از ۴۵ عنوان اختراع توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه به ثبت رسیده و در نمایشگاه‌های مختلف ملی عرضه شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در عمر علمی خود دارای ۴۵ اختراع، بیش از ۴۰۰ عنوان مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و خارجی، ۳۱ عنوان کتاب منتشره در حوزه‌های متعدد، ۱۷۴ طرح پژوهشی و ۶۰ قهرمان ورزشی در رشته‌های مختلف است.  

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۰/۲۹ ۲۰:۵۴

چه افرادی که با پرداخت شهریه و بدون زحمت مهندس و دکتر شدن!

۰۱/۱۰/۲۹ ۱۶:۴۶

کارخانه لیسانس سازی

۰۱/۱۰/۲۹ ۱۶:۳۱

ایجاد مراکز آموزشی جدا از بحث مدرک گرایی میتواند درصورت مدیریت صحیح و اصولی ، منافع بسیار زیادی برای شهرستان داشته باشد امیدوارم با همکاری وکمک فکری مسولین شهری و مردم خوب ، رونق و منافع اقتصادی برای شهرستان به ارمغان بیاورد

۰۱/۱۰/۲۸ ۲۲:۰۲

باید می نوشتید ۳۰ سال خیانت به کشور و ۳۰ سال فروش مدرک و تولید بیسواد در جامعه

۰۱/۱۰/۲۸ ۲۱:۵۰

سال ۷۱ تاسیس شده
کی بود ادعا میکرد من آوردم؟؟ ؟ ؟؟؟

۰۱/۱۰/۲۸ ۱۵:۱۱

اگر ادعای بالندگی علمی دارند ، برای بحران کمبود گاز (در کشوری با گاز فراوان ! ) و آلودگی هوا راهکار ارائه دهند .

اخبار روز