کد خبر: ۱۲۶۴۸۷
۳۹۹ بازدید
۱۵ دیدگاه (۱۵ تایید شده)

چند درخواست از سازمان حمل و نقل میانه برای رفاه حال شهروندان و رانندگان

۱۴۰۱/۱۱/۱۱
۲۱:۵۶

مدیریت محترم سازمان حمل و نقل لطفا موارد زیر را جهت رفاه حال شهروندان و خود رانندگان عزیز به رانندگان زحمتکش تاکسی گوشزد نمایید :

 ۱- اولین مورد حسن خلق و داشتن گفتار و کردار نیک و پسندیده و در خور شان و کرامت انسانیست .

۲- عدم پیاده یا سوار کردن مسافر در تقاطع خیابانها بخاطر جلو گیری از بروز حوادث ناگوار ناشی از توقف در نبش تقاطع ها و ایجادسدمعبر و عدم دید برای سایرین حداقل ده متر پایینر یا بالا تر از تقاطع توقف نمایند .راننده باید صمن پایبندی و رعایت کلیه مقررات و قوانین رانندگی با خوشرویی پاره ای از مسایل و مقررات را به مسافران کم اطلا و مخصوصا کودکان توجیه نمایند از جمله مسافران نبش تقاطع ها یا چند متر داخل خیابان منتظر تاکسی نباشند یا درخواست پیاده شدن نکنندبلکه ده متر پایینتر یا بالا تر از تقاطع و درکنار خیابان پیاده یا سوار شوند.

مسافران هم باید رعایت ادب و احترام متقابل را داشته باشند هنگام ورود با سلام کردن و گفتن خدا قوت و خسته نباشید با ادب و احترام در مقصد با تشکر و خداحافطی کردن قدر دان زحمات رانندگان محترم بآشند .

۳- تاکسی وسیله شخصی نیست بلکه یک وسیله عمومی محسوب میشود بنابراین مصرف تنقلات و چای و دخانیات همانطورکه برای مسافر ممنوع هست برای راننده محترم نیز ممنوع میباشد.

۴- راننده موظف به رعایت بهداشت شخصی خصوصا بهداشت دهان و لباس و نظافت داخل ماشین می باشد .

۵- رانندگان تاکسی بعنوان الگو و مربی سایر رانندگان میباشند بنابر این با رعایت کامل مقررات رانندگی مخصوصا در هنگام دور زدن رعایت خطوط مقطع و ممتد را بکنند خصوصا در در مسیر خیابان برق بعد از پیاده کردن مسافر نرسیده به چهاراه اکثرا از همانجا اقدام به دور زدن میکنند و باعث راهبندان و حتی تصادف و درگیری میشوند رانندگان محترم حتما میدان را دور بزنند و شخصیت ومنش خود را با رعایت قانون و احترام به حقوق دیگران به نمایش بگذارند .

۶- بعضا شاهد هستیم برخی از رانندگان با وجود اینکه مسافر دارند در هرجای خیابان که باشد توقف کرده و با همکار یا شخصی دیگر در انطرف خیابان صحبت میکنند که هم موجب راهبندان و ترافیک میشوند و هم حقوق دیگران را پایمال میکنند در صورت اعتراض هم عوض عذر خواهی با کلمات زشت و طلبکارانه پاسخ میدهند .

۷- معدودی از رانندگان از پس دادن مابقی پول به بهانه نداشتن پول خرد خوداری میکنند که با اینکار به شخصیت سایر رانندگان محترم و زحمتکش نیز لطمه میزنند .

۸- پوشیدن لباس فرم مسلما وجاهت شغلی رانندگان محترم را افزایش می دهد

۹- ایجاد امکانات رفاهی در ایستگاهای تاکسی برای رانندگان عزیز تاکسی از جمله محل نشستن و استراحت با گذاشتن صندلیهای راحت و سایه بان دار و تامین حداقل امکانات رفاهی مقدور مثل اب ، کتاب و روزنامه ، چای و..البته در حد امکان .

۱۰- اقدام به بهسازی و نوسازی ناوگان حمل ونقل و مساعدت به رانندگان محترم جهت تبدیل به احسن کردن و بروز کردن وسیله نقلیه شان .

ارسالی کاربران

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۱/۱۴ ۰۱:۰۹

به طرح های اجرا شده شما که نمیرسه مشخصه

۰۱/۱۱/۱۴ ۰۱:۰۷

پس با این حساب افراد بی سواد ۶ کلاسه بیاریم سر کلاس
چون چیزی که خوندن تو عمل نمیتونن هماهنگ کنن
میگم اخه چرا ۶ کلاسه ها سر کارن

۰۱/۱۱/۱۳ ۱۲:۰۷

آقای امین محمدی (گزینه مناسب شما) تا به حال چه طرح یا ایده ای برای شهر میانه داده اند.
دوست شما در جایی گفته اگر به عنوان عضو شورای شهر انتخاب شوم ، آن موقع طرح ها را رونمایی می کنم

۰۱/۱۱/۱۳ ۱۲:۰۴

عمو رجب دانشگاه و کتاب با اجرا خیلیییییی فرق داره

۰۱/۱۱/۱۲ ۱۷:۵۹

کارشناسی ارشد داره وضعیت شهر اینجوریه
میخواایی چهار راه بالا سوار تاکسی بشی اونقدر باید پیاده بری تا به ماشین برسی که میبینی رسیدی به میدان نماز
بخوام مشکلاتو بنویسم چند جلد کتاب میشه جناب کارشناس ارشد شهر سازی
میدان نمازو بگم
چهار راه بالا رو بگم
میدان معلمو بگم
ناوگان فرسودتو بگم
ورودی خروجی شهرتو بگم
.........
...
....
خودتو بگم
چیو بگم

۰۱/۱۱/۱۲ ۱۵:۴۶

اونقدر پارتی تو شهرداری دارن که فک نکنم تحولی صورت بگیره
گوووووزوووووم سو ایشمیر اما ارزو الیرم

۰۱/۱۱/۱۲ ۱۵:۴۳

عههههه
حالا کارشناسی ارشد خودشم شهرسازی خودشم حوزه حمل نقل داره وضعیت اینه .اگه کارشناسی ارشد ایران شناسی از خارج میگرفت چی میشد،

اینم یک نمونه مثال زدنی هست که حتی تو این کشور رشته مرتبط هم داشته باشی باز نتیجه بهتری نمیتونی بگیری .
چرااا ؟!؟ چون همه شدن مهندس و فک میکنن خیلی میدونن و بقیه هیچ سوادی پیش اینا ندارن
به هر مدرکی مهندس گفته نمیشه .مهندس واقعی یچیز دیگس که با این مدارک سنجش نمیشه
من خودم بشخصه نمیدونستم مدرک ایشون شهرسازی خودشم حمل نقل هستش و وضعیت شهر اینه. واقعاااا جای تاسف هست که با مدرک مرتبط هم نتونستن کاری از پیش ببرن.

۰۱/۱۱/۱۲ ۱۳:۲۴

آقا رجب عزیز رییس تاکسیرانی کارشناسی ارشد شهرسازی حوزه حمل و نقل دارند

۰۱/۱۱/۱۲ ۰۵:۱۰

با سلام و احترام و تشکر از مطالب بسیار ارزشمند به نظر می رسد مدیریت تاکسیرانی در شهرستان میانه نیاز به تحول اساسی دارد .امیدواریم هر چه زودتر این تحول صورت گیرد.

۰۱/۱۱/۱۲ ۰۱:۱۷

خدایی بعضیهاش اخلاق تندی دارن همم اونقدر با سرعت اینور اونور میپیچن بابا چه خبره فوری میخوان برسن به مقصدشان مسافر سوار کنن بعصیها هم تو تقاطع‌ها نگه میدارن اون موقع اونی که میخواد از تقاطع بپیچه تاکسی مانع میشه خودم دیدم اینا را گفتم بعضی‌ها هم خوش اخلاق هستن

۰۱/۱۱/۱۱ ۲۳:۳۷

انشالله که با اقدام جدی موارد فوق جامه عمل بپوشند

۰۱/۱۱/۱۱ ۲۳:۲۳

خیلی عالیه ایکاش گوش شنوااااااا باشه ایکاش
بی مهندیسلر گویساااا ایشز دوزله بتر اولار

از هرچی مهندس بی سواد هست بیزارم

۰۱/۱۱/۱۱ ۲۳:۱۹

تو تابستون کولر روشن نمیکنن که هم خودشون عرق نکنن و بوی بد کل ماشینو نگیره هم مسافر احساس راحتی بکنه انتظار دارید این همه موارد که بعنوان درخواست نوشتین رو اجرا کنن!!!!!
تمامی این موارد حقوق اولیه و شرط لازم هست که بعد چندین سال این ملت بعنوان درخواست دارن مطرح میکنن
تمامی این موارد ناشی از سومدیریت هستش
وقتی کسی که رشته تحصیلی مرتبط با شغلش رو نداشته باشه وضعیت بهتر از این نمیشه
نتیجه میشه ناوگان دریداغون بی نظم که به هیچ قانونی پایبند نیست
ترافیک
و مسیر های دربداغون مثل میدان نماز و چهار راه بالا و.....
از ماست که بر ماست
مهندیس مهندیس دمغیننن ایش قاباغا گتمز مهندیس

۰۱/۱۱/۱۱ ۲۳:۰۹

اگه بخوام حقیقتو بگم این چند مورد نباید بعنوان درخواست باشه بلکه اینا تا الان باید توسط ریس تاکسیرانی و افراد زیر دستشون که همگی ماشالا مهندس خبره هستن انجام میشد و همه بهرمند میشدند ،نه اینکه بعد چندین سال این موارد که همشون حقوق اولیه همشری و راننده هست رو بعنوان درخواست مطرح کنیم.ادم خودش خجالت میکشه اینارو مطرح کنه اما مسئولین خجالت نمیکشن متاسفانه مثل خودرو ههای داخلی تمام گزینه هایی که باید باشه بعنوان اپشن معرفی میکنن دقیقا همون حکایته ، بخوان حرف بزنن همشون مهندس تشریف دارن سینشونو میدن جلو انگار فضا پیما فرستادن از ناسا به هوا اما بکاراشون نگاه میکنی میبینی اونقدر عقب هستن که نگو.
امید وارم پشت صندلی تاکسیرانی از این به بعد کسی بشینه که حداقل رشته تحصیلی مرتبطی داره و از ترافیک و حمل و نقل چیزی میدونه.متاسفم در کشوری زندگی میکنیم که فقط بلدیم حرف بزنیم و ادای مهندس بودن در بیاریم. مهندس بودن شرایط خاص خودشو داره به هر کسی که مدرک داره مهندس نمیگن
اقای امین محمدی گزینه مناسب برای ریاست حمل و نقل و تاکسیرانی شهرمون هستن چون هم مدرک تحصیلی مرتبطی دارن هم فکر تازه و راه کارهای نوینی میتونن در تمام زمینه ها ارائه بدن هم جوان متخصص هستن.
بزای گذر از این شرایط بد ترافیک و مسیر های دربداغون بهتر از این جوان پرتلاش استفاده بشه

۰۱/۱۱/۱۱ ۲۲:۵۹

یکی از معیارهای داشتن فرهنگ والا ، پیشرفت و ترقی جامعه ، نوع رانندگی درجوامع است بارعایت حقوق همدیگر در حین رانندگی شهر سالم و آرامی خواهیم داشت

اخبار روز