کد خبر: ۱۲۷۴۶۱
۲۸۲۲ بازدید
۳۵ دیدگاه (۲۹ تایید شده)

مسمومیت سریالی دانش آموزان به میانه رسید/تکمیلی

۱۴۰۱/۱۲/۱۵
۱۹:۲۱

مسمومیت سریالی دانش آموزان به میانه رسید؟

بر اساس برخی اطلاعات بدست آمده ‌و رسیده به صدای میانه، حال برخی دانش آموزان یک پیش دبستانی در میانه مناسب نبوده و دچار مسمویت و حالت تهوع شده اند و والدین آنها، کودکان را از آنجا برده اند.

همچنین والدین دانش آموزان دختر برخی مدارس میانه نیز فرزندان خود را از مدارس خارج کرده اند.

طی تماس کوتاهی که با کارمندان شبکه بهداشت میانه داشتیم ، هنوز موضوع مسمویت سریالی دانش آموزان را تایید نکرده اند.

از مسئولین زیربط انتظار می رود برای جو بوجود آمده در میانه، پاسخ دهند تا نگرانی والدین برطرف شود.

تکمیلی؛ مدارس میانه درگیر مسمومیت‌ها

رئیس مرکز فوریت های اورژانس آذربایجان شرقی امروز (دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱) از مسمومیت ۲۶۹ #دانش_آموز در سطح مدارس استان خبر داد.

اصغر جعفری روحی افزود: #مدارس شهرهای عجب شیر، مرند، صوفیان، آذرشهر، تبریز و #میانه درگیر سریال #مسمومیت ها بودند که حال اکثر آنها مناسب بوده و‌ تنها ۲۳ نفر در مراکز درمانی بستری هستند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۲/۱۷ ۰۸:۵۲

مسولین شهر باید با قاطعیت هرچه تمامتر از فاضلاب کشی توسط تانکر ها جلو گیری نمایمد چون اینها واقعا موجب الودگی و تهدید جدی به بهداشت محیط و سلامت مردم هستند .

۰۱/۱۲/۱۷ ۰۶:۴۴

امیدوارم این میز برای رئیس شبکه بهداشت بسازه (...).

۰۱/۱۲/۱۶ ۱۹:۱۰

کاش خبرنگاران محلی گزارشی از این حادثه تهیه کنند تا جواب سوالات داده شود. این روزها دوباره آنفلوانزای کرونابی در میانه شدت گرفته و حالت تهوع و.... هم جزء علامتهایش هست. قرار نیست هر بستری شدنی ربط به مسمومیت های سریالی داشته باشد. الان اگر بگویم فردی پیگیری کرده و در نزدیکی مرکز پیش دبستانی که تعطیلی مدارس میانه از آنجا شروع شد عملیات فاضلاب کشی در حال انجام بوده باور می کنید؟ اگر یک خبرنگار ابن گزارش را منتشر کند معتبر خواهد بود.

۰۱/۱۲/۱۶ ۱۲:۰۸

چرا اصل قضیه که مسمومیت دانش اموزان در اکثر نقاط کشور اتفاق افتاده است را به حاشیه میبرید؟ اتفاق بزرگی در کشور رخ داده است و هنوز سیستم عریض و طویل و نهادهای زیربط هیچ اقدام مثبتی انجام نداده اند!!! همچنین فضای بی اعتمادی شدیدی به برخی مسولین بوجود آمده است که ناکارآمدی و دروغ بودن ادعاهایشان ثابت شده است. در این فضای غبار آلود مردم حق دارند که نگران شوند حق دارند که به مسئولین و گفته هایشان بی اعتماد باشند. بماند که جای سئوال دارد چگونه است که کوچکترین اتفاقات رصد شده و افراد به زعم خاطی از نظر آقایان به سرعت شناسایی می‌شوند،ولی شناسایی مسببین این عمل تروریستی در بیش از صد شهر هنوز اتفاق نیفتاده و خط و نشانی از آنها پیدانشده است!!؟؟؟ امثال شما آگاهانه یا از روی نااگاهی عمله شر هستید و به مقصرند در تداوم وضع موجود. شرم

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۹:۴۲

چه عجب بعد از کلی موش و گربه بازی و قایم باشک خبر تایید شد!!!این کار توهین به شعور یک ملت هست.

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۹:۱۱

من وقتی با چشمان خودم واقعیت رو دیدم و میبینم چطور یه مسئولی میگه شایعه است یعنی من حق هیچ چیزی رو ندارم!!!

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۸:۴۱

نظراتی که یک کاربر محترم با نام خانوادگی مختاری نوشته اند به بنده ربطی ندارد و صرفا یک تشابه اسمی است و مورد تایید اینجانب نمی باشد .
صرفا جهت استحضار دوستانی که در این مورد درخواست شفافیت داشتند توضیح دادم و از این کاربر گرامی درخواست دارم در صورت امکان نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل درج نمایند .
چوخ ساغ اولون
محمدرضا مختاری

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۷:۴۹

قابل توجه ریس شبکه بهداشت

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۶:۵۴

چی میگی شما عزیز مگه جون بچهای مردم ب تایید شده یانشده شبکه بهداشت بستگی داره بنده خدا یکی ازفامیل های ما ۴ساعت بخاطر مسمویت توبیمارستان موند شما میگی تایید نشده اگه بچه خودت هم بود باز این حرفو میزدی؟؟؟

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۱:۵۱

متاسفانه عده ای همچنان همه چیز را توهم و شایعه و تحت تاثیر فضای مجازی که در حال حاضر از دنیای واقعی هم واقعی تر است میدانند تا کی میخواهید اتفاقات پیش آمده را کتمان کنید کاش بودید و حال بد و اشک و استرس کودکان و اولیای نو آموزان پیش دبستانی را میدید . هر چند برای آن هم توجیه میاوردید کما اینکه بودند کسانی که با وجود دیدن وضعیت کودکان و اولیا با پوزخند و استهزا میگفتند شایعه و تحت تاثیر فضای مجازیست تا بالاترین رده مسئولان کشور و حتی رهبری به موضوع واکنش نشان داده اند ولی متاسفانه عده ای همچنان همه چیز را شایعه میدانند .

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۱:۲۷

هزاران لعن و نفرین بر میزی که برای حفظش باید دروغ گفت . افتخار نیست ننگ بزرگیست چنین میزی ننگ و مرگش باد هر انکه چنین کند.

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۱:۲۱

حضرت مختاری اخبار ساعت یاز ه استان تاییدکردکه تعدادی از دانش اموزان میانه مسموم شده اند .

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۱:۱۶

أی وای بر مردمی که قبض گاز دریافت کرده باشد. با مشاهده مبلغ نجومی قبض درجا سکته کرده باشد. باجیب خالی و قبض در دست ، به اداره کاز رفته باشد با حقوق شش میلیونی ، فبض هشت میلیونی دریافت کرده باشد . اداره گاز اعتنایی نکرده و باید پرداخت کنی گفته باشد .
توان پرداخت نداشته ماموردرخانه اش رفته باشد رییس دستورقطع گازداده مامور بهر اجرارفته باشد. صاحبخانه شب عید است و خرج زیاد گفته باشد مامور بمن ربطی نداره مامورم و معذور گفته باشد. خانه خرج میخواهد ، اهل وعیال عیدی خواسته باشد وای و ای وای و بازهم وای که مهمان هم امده باشد. بابای خسته،شرمنده ازاهل خانه به خانه باز آمده باشد مادر:عیده ومهمان میادکفگیربه ته دیگ خورده گفته باشد ویاعلی شلوار زری مانتو ،خودم هیچی ندارم گفته باشد لیست بلند و بالا روغن وگوشت وبرنج ، قند و شکر و میوه و ... هم نداریم گفته باشد. بیچاره بابا ، نگاهی به زن نگاهی به بچه ها کرده باشد سربه زیرافکنده بابادرگوشه اتاق قبض گاز در دستش مرده باشد
روی قبض جمله لعنتی کاش نمیداشتیمت نوشته باشد. ««« آری کاش گاز نداشتیم و تپاله و هیزوم خانه را گرم میکردیم عوضش شب عید برای بچه ها عیدی میخریدم و دلشان را شاد میکردیم . ایکاش . ایکاش، ایکاش .»»»

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۱:۱۳

سلام جناب مختاری
جنابعالی چرا خبری که مسئول اورژانس خود استان تایید کردن رو انکار میکنین؟ و اصلا رشته و تخصص شما چیست و به عنوان کدام مسئول دارین دفاع میکنین ؟ از لجاجت و بدبینی که به کانال صدای میانه دارین قرار نیست در جایگاه شاکی یا مسئول حرف بزنین. فقط انصاف داشته باشین کا خدا رو شکر ندارین

۰۱/۱۲/۱۶ ۰۰:۰۵

قانون نانوشته ای که در ایران وجود دارد این است که هر حرفی که مسئولین می زنند ، شما برعکس آن را باور کنید .
در اینجا هم اگر گفتند مسمومیت در میانه شایعه است ، یعنی واقعیت دارد .
همانند خبر های ابتدای همه گیری کرونا یا زدن هواپیمای اوکراین و ...

۰۱/۱۲/۱۵ ۲۳:۴۹

بازی با سلامت دانش اموزان بخاطر حفظ ریاست ننگ بزرگیست بر پیشانی مسولین .

۰۱/۱۲/۱۵ ۲۳:۴۵

مسول بهداشت باید به خاطر این دروعگویی اخراج شود

۰۱/۱۲/۱۵ ۲۲:۲۸

اینها چاره ای جز دروغگویی ندارند ، شماتت نکنید ، یاباید سکوت کنند که نمیشود ، یابایددروغ بگویند

۰۱/۱۲/۱۵ ۲۲:۰۷

شفافیت وصداقت حلقه مفقود در مدیریت بحران

۰۱/۱۲/۱۵ ۲۱:۵۵

هنوز بر درستی انتشار شایعه پافشاری می کنید؟! واقعا نمی دانید با دانش آموزان میانه چه کرده لید؟!

۰۱/۱۲/۱۵ ۲۱:۵۲

کجای استان چه چیزی رو تایید کرده؟ در هیچ مدرسه ای خبری نبوده . اینکه یک پیش دبستانی از اولیای سه یا چهار دانش آموز شان بخواهند به مدرسه مراجعه کنند یعنی حمله تروریستی به تمام مدارس حتی پسرانه؟ گند زدید.

۰۱/۱۲/۱۵ ۲۱:۴۶

متاسفانه با انتشار یک خبر تایید نشده از یک پیش دبستانی! تمام مدارس حتی پسرانه میانه را به تعطیلی کشاندید. مگر مسمومیت های سریالی در مدارس دخترانه نبود؟!
باید جوابگوی انتشار شایعه ای که حذفش کردید باشید. این فرار رو به جلو کافی نیست اولیای مضطرب خبر شما را باعث و بانی می دانند وگرنه در هیچ مدرسه ای هیچ اتفاقی نیافتاد. بیماری سه یا چهار دانش آموز پیش دبستانی به معنی حمله تروریستی به تمام مدارس تلقی شد و همه به خبر شما اتکا کرده اند. چرا قبول نمی کنید بی دقتی شما باعث چه فاجعه ای شده!؟

۰۱/۱۲/۱۵ ۲۰:۴۹

ما در مدرسه بوی گاز رو احساس کردیم حتی سالن هم بوی سوختگی قاطی با یه عطر خاصی بود نعناع نبود چند بوی میوه انگار قاطی بود. ولی چون همه ی مدرسه در حیاط بودند اتفاقی نیفتاد. اگر در کلاس بودند حتما مسمومیت نشون میدادن. گرچه من یکم احساس سرگیجه بهم دست داد درحالی که ماسک هم زده بودم.

۰۱/۱۲/۱۵ ۲۰:۰۶

ایکاش بجای این همه دروغگویی با مردم صادق باشند و واقعیت ها را بیان نمایند چون هیچ کس به این مسئولین بی .....اعتماد ندارند اورژانس یک چیز می گوید و شبکه بهداشت چیز دیگری اخر مردم به کدامین شان اعتماد نمایند؟

۰۱/۱۲/۱۵ ۱۹:۵۵

از انجایی در اکثر شهرها متاسفانه جان دختران خطر افتاده و حداقل کاری که میشه کرد قبول واقعیت و دادن ارامش ب والدین مضطرب دانش اموزان هست چه شده که امنیت روانی و جانی دختران دانش اموز میانه قربانی میز ریاست و سیاست شده و امر ب این مهمی که از،سوی استان تایید شده توسط مسئول بهداشت شهرستان براحتی تکذیب میشه؟؟؟

۰۱/۱۲/۱۵ ۱۹:۴۲

از آنجا که این موضوع ، امنیتی شده است و رسانه هایی که جوسازی! بکنند جهت ادای پاره ای توضیحات باید تشریف ببرند، ۱۸ کامنت این خبر بدون تایید ماند. در این پیامها برخلاف ادعای رییس شبکه میانه و موافق با ادعای رئیس مرکز فوریت های اورژانس آذربایجان شرقی، در مدارس میانه نیز مسمومیت مشاهده شده است و‌ والدینی پیام گذاشته بودند که در مورد فرزند خود یا مدرسه فرزند خود صحبت کرده بودند.

متاسفانه تکذیب رییس شبکه بهداشت میانه، سیاسی بود نه تخصصی.

۰۱/۱۲/۱۵ ۱۹:۳۷

درود بر رسانه ی مردمی که بدور از چاپلوسی واقعیت را انعکاس میدهد

۰۱/۱۲/۱۵ ۱۱:۳۴

برای حفظ جان معلمان و دانش اموزان بهتر است مدتی مدارس غیرحضوری در بستر برنامه شاد تدریس شود.

۰۱/۱۲/۱۵ ۱۱:۲۹

ای وای بر مردمی کز یاد رفته باشد
در دام این گرانی ،فکره، مدرسه رفته باشد....
دولت خفته باشد ملت مرده باشد
ای وای بر .....

اخبار روز