کد خبر: ۱۲۷۴۶۴
۱۳۱۳ بازدید
۱۴ دیدگاه (۲ تایید شده)

واکنش اسماعیلی به مسمومیت سریالی دانش آموزان در مدارس

۱۴۰۱/۱۲/۱۵
۱۴:۰۳

 

مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش مجلس در باب سریال مسمومیت دانش‌آموزان دختر گفت: ممکن است این اتفاقات از سوی دشمنان هدایت شده باشد. اما علت این مسمومیت ها را از نظر فنی باید وزارت بهداشت اطلاع رسانی کند. آنها گفتند موضوع در دست بررسی است و شواهد نشان می‌دهد مسمومیت با گاز همراه بوده است. فعلا باید حواسمان باشد دشمنان جوّ روانی ایجاد نکنند تا دانش‌آموزان در مدارس تحت تأثیر قرار نگیرند. امیدواریم با تدبیر مسئولان امنیتی و مراقبت مدیران مدارس، عوامل بیرونی که منجر به مسمومیت دانش‌آموزان می‌شود به داخل مدرسه نفوذ پیدا نکند.

به گزارش جماران؛ تکرار سریال مسمومیت دانش‌آموزان دختر امروز به یک چالش ملی تبدیل شده است و موجب ترس در بین خانواده‌ها شده است. چند ماهی از شروع این اتفاقات عجیب و تلخ می‌گذرد اما هنوز منشاء آن با وجود تشکیل جلسات وزرا و کمیسیون‌های مختلف در مجلس و دیگر نهادها هنوز پیدا نشده است.

در این‌باره مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم میانه به خبرنگار جماران گفت: کشور ما تاوان استقلال خود را می‌دهد. در طول پیروزی انقلاب اسلامی همواره دشمنان انقلاب اسلامی، ملت و اسلام در صدد ضربه زدن به آرمان‌های نظام بوده اند و در زمان ها و عناوین مختلف تا امروز توطئه‌های بسیاری علیه کشور ما انجام داده اند. آن‌ها بعد از اغتشاشات در کشور و تحریک و قرار دادن مردم علیه حاکمیت ناامید شدند و زین پس هم هزینه‌های بسیاری برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی می‌کنند. اخیر در یکی از مدارس استان قم بحث مسمومیت دانش‌آموزان را مطرح کردند و این موضوع در چند روز اخیر به چند مدرسه تسری داده شد و گزارش‌ها حاکی از این است که به چندین شهر نیز رسیده است. به همین جهت مسئولان آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و امنیت کشور به موضوع وارد و مورد بررسی قرار دادند.

می‌خواهند مدارس را تعطیل و جوّ روانی ایجاد کنند

نماینده مردم میانه در خصوص برگزاری جلسه کمیسیون با حضور وزرا تصریح کرد: در حضور وزرا نیز به تعمدی بودن این موضوع اشاره شد و اینکه دشمنان بخواهند به عنوان یک حرکت ضد مردمی التهابی را در کشور ایجاد کنند تا با توجه به حساسیت والدین نسبت به فرزندان خود مدارس را تعطیل کرده و جوّ روانی ایجاد کنند. ممکن است این اتفاقات از سوی دشمنان هدایت شده باشد. اما علت این مسمومیت ها را از نظر فنی باید وزارت بهداشت اطلاع رسانی کند. آنها گفتند موضوع در دست بررسی است و شواهد نشان می‌دهد مسمومیت با گاز همراه بوده است. فعلا باید حواسمان باشد دشمنان جوّ روانی ایجاد نکنند تا دانش‌آموزان در مدارس تحت تأثیر قرار نگیرند. امیدواریم با تدبیر مسئولان امنیتی و مراقبت مدیران مدارس، عوامل بیرونی که منجر به مسمومیت دانش‌آموزان می‌شود به داخل مدرسه نفوذ پیدا نکند.

تعطیلی مدارس خسارت‌بار است

عضو کمیسیون آموزش با رد تعطیلی مدارس افزود: بارها اعلام کردیم که تعطیلی مدارس خسارت‌بار است. ما با یک ساعت تاخیر و تعطیلی مدرسه چند برابر خسارت آن را باید بپردازیم و این یک واقعیت علمی است. کنش متقابل دانش آموز و معلم در فضای حقیقی به صورت حضوری شکل می‌گیرد؛ ما در دوران کرونا آسیب‌های جدی از لحاظ درسی به دانش‌آموزان وارد شد و نباید طوری باشد که به هر دلیلی مدارس را تعطیل کنیم.

قطعا عوامل خارجی در مسمومیت دانش‌آموزان دختر وجود دارد

اسماعیلی در خصوص عوامل خارجی در سریال مسمومیت دختران دانش‌آموز گفت: قطعا عوامل خارجی در این قضیه وجود دارد؛ ممکن است با تحریکات خارجی عوامل داخلی نیز با آن‌ها همراهی کنند و دست به کارهایی بزنند که آب در آسیاب دشمن بریزند. ما باید حواسمان باشد که تحت تأثیر القائات اسکتبار جهانی و صهیونیست قرار نگیریم. لذا ممکن است شکل قضیه متفاوت باشد، اما آن چیزی که احساس کردیم این است که توطئه استکبار جهانی با اشکال مختلف برای ما وجود دارد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۲/۱۵ ۱۷:۱۹

آقای اسماعیلی
با سلام زمانی که ریگی و همسر و دختر علی دایی در آسمان ردیابی می شوند یا فلان تروریست از کیلومتر ها آن طرف کشیده شده و به ایران آورده می شوند ، چطور نمی توانید عامل این همه اقدام زشت را که در کل کشور انجام می شود شناسایی کنید ؟

۰۱/۱۲/۱۵ ۱۵:۰۹

الکی نیسسسسسست

اخبار روز