کد خبر: ۱۲۷۷۴۴
۷۷۳ بازدید
۱۲ دیدگاه (۶ تایید شده)

آب گرمی چای کی به میانه می رسد؟

۱۴۰۱/۱۲/۲۴
۲۲:۰۴


مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: آبگیری اولیه و اضطراری سد گرمی چای و لوله گذاری ۴۵ کیلومتری با قطر ۹۰ سانتی متر انجام شده و فروردین ماه ۱۴۰۲ آب این سد به میانه می رسد و مردم این شهر به آب شرب سالم تر و با کیفیت دسترسی خواهند داشت.

غفارزده همچین با اعلام اینکه کارگاه سد شهریار فعال است، افزود: تعویض ۷.۵ کیلومتر خط انتقال سد  سهند با صد میلیارد تومان انجام شده و سد پیغام چای نیز سال آینده و برای تامین آب شرب کلیبر تکمیل می شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۲/۲۵ ۱۱:۴۴

در سمت راست سایت صدای میانه بخشی هست ، وعده های سپری شده!
حتما دقت کنین!

۰۱/۱۲/۲۵ ۰۲:۲۹

عمرا اگه برسه
شرط میبندم

۰۱/۱۲/۲۵ ۰۱:۳۷

باور نداریم چون اونطوری که آگاه هستیم هنوز آبگیری نشده لوله گذاری تموم نشده فردا پس فردا فروردین هست

۰۱/۱۲/۲۴ ۲۳:۳۹

ادامه کامنت قبلی:
ظاهرا سد گرمی چای آبگیری می شود و آبش هم به شبکه شرب میانه خواهد ولی سوال مهمی این وسط باید پاسخ داده شود:
چگونه سدی که کارشناسان به این نتیجه رسیده بودند انتخاب مکان احداث اش اشتباه بوده و به دلیل جواب ندادن لایه های زیرزمینی امکان موفقیت پروژه منتفی بوده ولی حالا به بهره برداری می رسد؟
این سد یک ایراد اساسی در بیس پروژه داشته که طبق توضیحاتی که بنده در سال ۱۳۹۳ از دست اندرکاران پروژه گرفتم امکان اصلاح آن ایراد تقریبا نزدیک به صفر بوده یا در صورت اصلاح هزینه فوق العاده بالایی داشته که توجیه اقتصادی پروژه را از بین می برده. حالا احتمالا بدون توجه به این مشکل و فقط برای پر کردن ویترین عملکرد دولت و نمایندگان شهرستان، آب را ولو به صورت موقت به شهر خواهند رساند و بعدا چه سرنوشتی در انتظار سد و تصفیه خانه و خط انتقال و مخلفات آن باشد الله اعلم...

۰۱/۱۲/۲۴ ۲۳:۲۵

تا به حال دروغ های زیادی در باره این پروژه از طرف فرمانداران، نمایندگان، وزرا و مدیران استان به مردم گفته شده، اما این دیگر تنها یک دروغ معمولی نیست، ظاهراً این بار آب به میانه خواهد رسید ولی چه آبی خدا می داند؟

۰۱/۱۲/۲۴ ۲۳:۲۰

آبگیری اضطراری یعنی چی ؟ در سدسازی آبگیری اضطراری نداریم مگر اینکه نگران فرار آب و نشت آب در سد باشیم و سد را تا ارتفاعی مشخصی و نصفه پر می شود و آبگیری در دو مرحله انجام می شود تا تست ها و کنترل های لازم انجام شود . پشت سد پس از بستن تونل انحراف حجم آب مرده هم داریم تا ارتفاع دریچه تحتانی پر می‌شود و آبگیری اصلی تا تراز نرمال و تراز و ارتفاع سرریز باید آب پر شود .

اخبار روز