کد خبر: ۱۲۷۸۴۹
۷۷۹ بازدید
۳۴ دیدگاه (۳۰ تایید شده)

نیم نگاهی به عملکرد ضعیف شورای شهر میانه

۱۴۰۱/۱۲/۲۸
۱۸:۲۳آخرین روزهای سال 1401 در شرف اتمام است و این سال نیز به رسم طبیعت با تمام اتفاقات تلخ و خوشایندش به سالی جدید پیوند خواهد خورد. بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی و نهادهای مردمی توسط اهل قلم و رسانه ها در پایان هر سال مسبوق به سابقه و امری ضروری است. یکی از این نهادهای مورد بحث محافل، شورای شهر میانه می باشد که به هیچ عنوان نتوانسته است عملکردی قابل قبول داشته باشد.

متاسفانه میانه جزء شهرهایی است که در آن انتخاب افراد برای تصدی صندلی‌ های شورای شهر عمدتا بر اساس آرای طایفه ای و قومی قبیله ای و نه بر اساس شایسته سالاری صورت می گیرد. بدین صورت که، هر فردی که دارای روستا و طایفه قوی تری باشد، از شانس بالایی برای پیروزی برخوردار خواهد بود. این عارضه مهم و دردناک موجب گشته است که میانه همواره از فقدان وجود افراد کاربلد و متخصص در حوزه مدیریت شهری رنج ببرد.


در این برهه زمانی چهار سوال اصلی و اساسی از اعضاء محترم شورای شهر این است:

یک: اعضاء محترم شورای شهر بفرمایند در خصوص ایجاد و راه اندازی درآمد پایدار شهری چه کرده اند؟ تا کی باید عمده اتکا شهرداری به ساخت و ساز و درآمدهای ناشی از تخلفات ساختمانی باشد؟

دو: حال که با همت مسولین شهرستان، به ویژه نمایندگان پر تلاش و فرماندار توانمند، مشکل سند پارک جنگلی و انتقال آن از منابع طبیعی به شهرداری حل شده است. چرا برای آبادانی تنها پارک جنگلی شهر که می تواند محل تفریح و گشت و گذار اهالی و مسافران باشد، اقدام اساسی صورت نمی گیرد؟

سه: قریب به دو سال است که با همت نمایندگان محترم شهرستان، شهرداری میانه به دو ناحیه تبدیل گشته است. به گونه ای که هر کدام از طرفین جاده قدیم تهران – تبریز توسط شهرداری های جداگانه اداره شوند و این امر تسهیل در امور و خدمت رسانی بهینه به شهروندان را در پی خواهد داشت. اعضاء محترم شورای شهر بفرمایند که چرا از این فرصت طلایی استفاده ای نکرده و اقدامی در این خصوص انجام نداده‌اند؟

چهار: اگر نیم نگاهی به شهرهای همجوار داشته باشیم، اثرات فراوانی از پیشرفت و ترقی را در زیباسازی و مبلمان شهری خواهیم دید. حال سوال این است چرا شهر میانه با این همه قدمت تاریخی از این پیشرفت ها و ترقی ها بی بهره است؟ آیا حداکثر افق دید اعضای محترم شورای شهر روستاهای اطرافی است که به آنها منتسب اند یا شهرهای پیشرفته و مترقی؟

در پایان ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید، امید آن داریم در سال جدید اعضاء محترم شورای شهر، رخت انفعال و بی تحرکی را از تن در آورده و همگام با سایر مسولین شهر برای عمران، آبادانی و پیشرفت در شهر تلاش کنند.
به امید روزهایی بهتر و سرنوشتی زیباتر برای شهر عزیزمان میانه

مهدی چهره

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۱/۶ ۰۸:۴۳

خیابان های شهر پر است از چاله و چوله عمیق و کسی هم عین خیالش نیست
اگر سری به کوچه روبروی ساختمان شورای شهر بزنید حساب دستتون میاد (مشت نمونه خلوار)

۰۲/۱/۴ ۲۲:۲۰

حاج عبدالهی سلام
موضوع را از یک زاویه دیگه نگاه کنیم
باور میکردی مردم با دهن کجی به متخصصان به اینها رای بدهند

۰۲/۱/۳ ۲۳:۰۳

وجدانا اگه کسی چندسال پیش میگفت اینها قراره یک روز شورای شهر میانه بشوند طرف بستری میکردن و میگفتن تو قاطی کردی آخه اینها بخدا در حد چرخاندن یک نانوایی نیستند چه برسه به شورای شهر

۰۲/۱/۳ ۱۹:۳۷

ازماست که برماست اگر روزی برسد به جای منافع شخصی به منافع عمومی و منافع ملی فکر کنیم قطعا در انتخاب خود در همه رای گیری ها تجدید نظر خواهیم کرد .

۰۲/۱/۳ ۰۹:۳۴

اینها حال ندارند سایت شورا را به روز رسانی گنند بیش از دو سال است که سایتشان لال، کر و کور است

۰۲/۱/۲ ۱۶:۳۰

این شورا نتیجه انتخاب ماست فلذا اگر مشکلی هم باشه که به نطر من با در نظر گرفتن ظرفیت وتوانایی شوراهای منتخب نیست مقصر اصلی شهروندانی هستند که یا در انتخابات شرکت نداشتند ویا در حضور افراد شایسته کاری انجام ندادند

۰۲/۱/۱ ۱۶:۲۳

با تشکر از عملکرد شوراهای شهرمان بنده بصورت خصوصی و مکررا مطلب مهم زیر را با مسئولین شهری شهرداری فعلی و شهردار قبلی آقای میرزایی، آقای مهدی مشایخی معاون فرماندار در میان گذاشته ام ولی متاسفانه هیچ تصمیمی برای اجرا ندیده ام لطفا لطفا قبل از هر اقدام برای آسفالت جاده ترانزیت برای سیستم جمع آوری آبهای سطحی یک مطالعه ای از سوی مهندسین مشاور صورت گیرد تا از هدر دادن بیت المال جلوگیری شود در غیر این صورت ۳ سال بعد شاهد خرابی دوباره آسفالت خواهیم بود.

۰۲/۱/۱ ۱۲:۱۷

شهرداری میانه بسیار پردرامد است ولی هر چی درمیاره با این تعداد کارمند و...باید به اینا حقوق و مزایا بده بهترین شورا و بدترین شورا تفاوتی به حال شهر نداره

۰۱/۱۲/۲۹ ۱۹:۳۷

شهردار نتیجه انتخاب شورای شهر و شورای شهر نتیجه انتخاب مردم است.
خلایق هر چه لایق

۰۱/۱۲/۲۹ ۱۰:۳۳

باعرض سلام واحترام،برای سنجش وارزیابی معیاروملاکی وجودداردوارزیابی عملکردنمایندگان محترم وهمچنین اعضای محترم شورای شهرملاک ارزیابی،قانونه. ابتداببینین وطایف واختیارات این بزرگواران چگونه ست؟آیااین بزرگواران توانسته اندازظرفیت های قانونی استفاده کنند؟انتظارات ازهرمسئول ومقامی می بایست فقط وفقط براساس مرقانون انجام بشه والا مدح یاذم بدون دفاع به جزمشمول الذمه گی نتیجه ای نخواهدداشت وآقای چهره وامثال ایشان هم درقلم فرسایی جانب حق وانصاف رامراعات کنن!!!!

۰۱/۱۲/۲۹ ۱۰:۰۲

وجوداختلاف دربین اعضا موجب عدم تفاهم وعدم تعامل و عدم اجرای برنامه های مصوب توسعه عمرانی شده
اعضای شورا بایدباسعه صدر وتعامل با تمامی اعضا کارهای عقب افتاده را جبران کنند
ان شاالله

۰۱/۱۲/۲۹ ۰۷:۴۹

ضمن احترام به تمام نقادی‌های دلسوزانه، خواهش میکنم به نکات ذیل توجه شود:
در کنار بازگویی نقاط منفی و عیوب، نقاط مثبت و خدمات انجام شده نیز بازگو شود زیرا بازگویی نقاط صرفا منفی و ندیدن نقاط مثبت، سیاه‌نمایی محسوب میشود.
در مقایسه ، گرفتار مثل معروف ؛ "مرغ همسایه غاز است" نشویم! زیرا مبلمان شهریِ شهر میانه از خیلی از شهرهایی که اسم برده شده، بهتر و بالاتر است.
مراقب عقده‌گشایی عقده‌ای‌ها و قدرت‌طلبان باشیم. اکثر نظرهای منفی و تخریبگرانه از سوی کاندیداهای قبلی یا آتی تهیه و منتشر می‌شود و به هیچ عنوان، خیرخواهانه و دلسوزانه نیست!
با درود بر منتقدانِ منصف، دلسوز و خیرخواه. بااحترام؛ دبیر بازنشسته

۰۱/۱۲/۲۹ ۰۰:۵۵

جاداره یادی کنیم از خیابانی که در مرکز شهره حداقل ۵نام مختلف داره حاج مراد،شهید موسوی،استاد شهریار ،شهید غریبعلی کریمی
وبالا خره کوچه حاتمی ، که درنوع خود،از نظر مارپیچ بودن،وپیاده روهای خاکی وپله ای که در ایران بی نظیره مخصوصا خانه هایی که عقب نشین نکرده اند
آفرین بر این هفت دلاور که حداقل می تونن یک اسم با مسمی
برای این خیابان انتخاب کنند ولی از اون هم عاجزند

۰۱/۱۲/۲۹ ۰۰:۴۰

درسته این شوربا برای این شهر سودی نداشته ولی این شهر برای شورا که سودی داشته،منصف باشیم

۰۱/۱۲/۲۹ ۰۰:۲۵

لطفا شما که اهل رسانه هستید میانه را با شهرهای دیگر قد قواره خودش در بقیه موارد هم مقایسه کنید و اگر فرصت داشتید مطالعاتی انجام دهید و شفاف سازی کنید : درصد بیکاری ، راه های مواصلاتی و وضعیت دسترسی ها ، کیفیت آب شرب ، وضعیت شهرک صنعتی و تولید کننده ها ، کارخانه ها ، وضعیت روستاها و درآمد روستائیان ، رونق اقتصادی شهری ، کیفیت مدارس ، بهداشتی درمانی و بیمارستان ها و متخصص ها، تعداد سدهای بهره برداری شده ، وضعیت گردشگری ، وضعیت معادن ، رشته های دانشگاهی موجود ، فاصله طبقاتی ، میزان تصادفات ، میزان بزهکاری و تخلف و ...... اگر در این مقایسه میانه اوضاع خوبی داشته باشد مردم امیدوار تر می شوند و قدردان مسئولین شهری خواهند بود اگر خوب نبود مردم از مسئولین مطالبه کنند .
در مورد بررسی مدیریت شهری و ارزیابی توسعه و درآمد پایدار با شاخص های علمی قابل بررسی هست شاخص یکپارچگی شهری ، شاخص حمل و نقل ، شاخص اقتصادی شهری ، شاخص برنامه ریزی شهری ، شاخص زیست محیطی ، زیبایی شهری ، کیفیت خدمات شهری .

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۳:۱۹

سلام چهره جان دانش اموز عزیزم برایت ارزوی سلامتی و موفقیت دارم ولی درشگفتم که چرا این همه المان در سطح شهر را نادیده گر فته اید، خیابانها که هیچ ، کد ام کوی و برزن را در سطح شهر شما سراغ دارید که در انجا روی چمن ، زیر درخت ، کنار دیوار و ... سگی یا بهتر بگویم گله ای از سگ در حال گردش یا نشسته و یا نخوابیده باشد ، یا معتادی متجاهر با کوله باری از ضایعات بر دوش جلوه گر نباشد ، و یا انبارها و مراکز خرید وفروش ضایعات در کنار منازل و مراکز تجای جلوه کریه اش را نمایان نکند و یا جوب های کنار خیابان که مبدل به فاضلاب و لجن زار شده اند کنار خیابان تخلیه نشده باشد که بوی تعفن اش شامه هر رهگذری را نوازش نکند و یا تانکر های تخلیه چاه مناطق مختلف شهر را عطر اگین نکنند، ویا از هر خانه نهر ابی به کوچه ها هدایت نشود،و ... این همه رزومه برای شورای شهر و شهرداری کافی نیست !!!!

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۳:۰۲

با سلام
آقای چهره فکر نمیکنید انتظارتان بیش از اندازه است .
شما از پیکان وانت انتظار دارید بار ده چرخ ببره .
این بعید است .از این نماینده ها و شورا انتظاری بیش از این نداشته باشید

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۲:۲۶

با سلام و تبریک عید خدمت عزیزان

ی پیشنهاد دارم و اینکه اعضای شورای شهر باچند نفر منتقد و دلسوز شهر میانه مناظره داشته باشند
شاید اقداماتی نامحسوس در جهت پیشرفت میانه کردند و ما بی اطلاعیم 😊
حیف و صد حیف برای شهر مظلوم میانه و مردمان نجیبش

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۲:۰۸

سلام جناب مستطاب میشه ازنمایندگان محترم هم این سوالات روبپرسین؟یک فولادنیشابوردرفازیازدهه درحالیکه همزمان بافولادمیانه راه اندازی شده؟دوتولیدیهاوکارخانجات میانه رومقایسه کنین بامراغه،شبستروتبریز.سهدراستان تنهایه موردنشون بدین که جاده تراتزیت ازوسط شهرعبورمیکنه.چهاروضع دانشگاهها،بیمارستانهارومقایسه کنین بااین شهرهاوموارددیگروضمناارزیابی کتین عملکردنمایندگان محترم رودرحوزه قانونگذاری ونظارت برمبنای قانون اساسی ودرخاتمه ارزیابی که ازاعضای شورای شهردارین روبراساس وظایفی که برمبنای قانون ارزیابی کنین تاپرتقال فروش به امیدخداپیدابشه؟!

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۱:۲۸

پیشنهاد میشود یک بررسی ساده از مدارک تحصیلی و شغل اعضای شورای شهر فعلی ارائه دهید تا مشخص شود چه افراد ضعیفی برای شهر تصمیم میگیرند.
جالب اینجاست بعضی از این آقایون سودای نمایندگی هم دارند!!!

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۱:۰۲

خلایق هر چه لایق .

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۰:۵۹

عملکرد شورای قبیله ای همینه.
بیشتر از این انتظار نداشته باشین.
اصلا هدف هم همین بوده.

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۰:۴۹

ضعیف ترین اعضای شورای شهر رو داریم همشون بفکر خودشون هستند .

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۰:۴۲

با سلام .ما همه جا داد می زنیم که میانه بزرگترین شهرستان شمال غرب کشور است! خوب قبول داریم !برای این بزرگی شهرستان چه کرده ایم ! بالاغیرتا یک غریبه بیاد در شهر قدم بزند چه می گوید ؟بهداشت دارد؟ من نمی خواهم وارد مصادیق بشوم ! کدام سیستم حمل نقل عمومی در شهر روبراه است ؟ چند پارک و فضای سبز سالم و به درد بخور دارد؟ چند مرکز فرهنگی هنری دارد؟ حقیقتا این شهر هنوز نتوانسته یک پیاده رو سالم و خیابان بدون چاله و چوله داشته باشد! اصلا ما کجاییم ؟و داریم به کجا می رویم ؟ و آنوقت فکر می کنیم یک شهر فوق العاده ساخته ایم .!

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۰:۳۴

شوراهای ناتوان

۰۱/۱۲/۲۸ ۲۰:۲۰

از سال ۷۷ عملکرد شوراها را دقت نظر داشته ایم،شورای شهر فعلی ضعیف ترین شوراست.
۱_ ترافیک شهری
۲_ عدم توجه به تسریع در احداث کمربندی جنوبی و شمالی
۳_ بی توجهی به تاسیس ناحیه ۲ شهرداری که با زحمت زیاد مجوز آن اخذ گردیده است حتی از خود شوراها شنیدم که می گفتند آقای ا. مخالف ناحیه بندی شهرداری است
توجه نکردن به احداث پارکینگ طبقاتی که قرار بود سال گذشته اجرایی شود.
۴_ بی اعتنایی به مبلمان مرکز شهری از دره خرمن و بازار گرفته تا چهارراه بالا و پایین که واقعا شرم آور است حتی برخی از کوچه ها آسفالت درست و حسابی ندارند و کوچه روستایی از اون بهتره. این امر بخصوص زمانی خود را نشان می‌دهد که یک مسافر وارد مرکز شهر می شود.
۵_ هزینه بالای جابجایی مسافر برای نمونه وقتی شهروندی از اندیشه به ولیعصر می رود باید ۳ مسیر تاکسی سوار شود.
امیدواریم شوراهای محترم به خودشون بیایند و کارهای عمرانی بجا مانده نظیر تکمیل کمربندی، اجرای ناحیه بندی شهرداری،سر و سامان دارن به ورودی و خروجی شهر از سمت زنجان و تبریز و آسفالت بهینه بلوار زینبیه،احداث پارکینگ طبقاتی،سر و سمان دارن به ترافیک مرکز شهری و.. را مد نظر قرار دهند تا دیر نشود.
امیدوارم.
از طرف فعالان شهری

۰۱/۱۲/۲۸ ۱۹:۴۳

از شورایی که اعضایش صرفا بر اساس آرای هم روستایی ها و طایفه گرایی انتخاب شده اند، انتظار پیشرفت و ترقی در شهر دارید؟!
از ماست که بر ماست

۰۱/۱۲/۲۸ ۱۹:۳۳

اینا که الان عضو شورا هستن و دوتا نماینده و شهردار این شهر فقط به فکر... خودشون هستن ملت میانه و شهر میانه کیلویی چنده بابا

۰۱/۱۲/۲۸ ۱۸:۴۱

دلت خوشه ها مهدی😂

۰۱/۱۲/۲۸ ۱۸:۳۷

شورای شهر میانه چندین ساله که هیچ عملکردی نداره حتی از نوع ضعیفش

اخبار روز