کد خبر: ۱۲۸۰۶۹
۱۰۲۳ بازدید
۱۸ دیدگاه (۱۲ تایید شده)

جلسه هماهنگی و بررسی آخرین وضعیت سد گرمی چای و آمادگی برای آبرسانی آب سد به میانه

۱۴۰۲/۱/۱۰
۱۴:۳۱

جلسه هماهنگی و بررسی آخرین وضعیت سد گرمی چای و آمادگی برای آبرسانی آب سد به میانه تا آخر فروردین در فرمانداری تشکیل شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه در خصوص جزئیات این جلسه که با حضور سید مرتضی حسینی و مهدی اسماعیلی نمایندگان میانه در مجلس شورای اسلامی، یوسف غفارزاده مدیرعامل آب منطقه ای استان و ارسلان هاشمی، رئیس حوضه آبریز رودخانه سفید رود بزرگ برگزار شد، گفت: در این جلسه، چگونگی پروسه آبرسانی، پیشرفت کار و تزریق آب سد به لوله های خط انتقال و شبکه آبرسانی شهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مسعود سعادتی با بیان اینکه طبق روال دیگر پروژه های آبرسانی، تزریق آب بصورت اولیه و با انجام تست ها و بررسی اشکالات احتمالی انجام خواهد شد، افزود: تست ها و عیب یابی امری معمول در هر پروژه است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کار تکمیل بخش هایی از سد در حال انجام و ساخت است، اما تکمیل این بخش ها در زمینه آبرسانی خللی وارد نخواهد کرد.

سعادتی با تاکید بر اینکه اعتبارات تخصیصی به حوزه آب استان و شهرستان میانه بسیار بالا بوده و در مقایسه با سالهای قبل چندین برابر شده است، افزود: این افزایش چشمگیر اعتبارات که در جریان سفر رئیس جمهور به استان مصوب شد، با توجه ویژه دولت به تامین آب سالم و پیگیری استاندار آذربایجان شرقی و نمایندگان میانه در مجلس شورای اسلامی و اهتمام جدی وزیر نیرو و شرکت آب منطقه ای استان فراهم شده است.

فرماندار ویژه میانه با تصریح این مطلب که سد گرمی چای برای چهل میلیون مترمکعب طراحی شده و حداکثر آب مورد نیاز میانه ۱۵ میلیون متر مکعب است، گفت: اگر آبگیری به موقع انجام شود شرایط فعلی سد برای تامین همه آب شرب مورد نیاز میانه کافی است.

سعادتی در پایان گفت: اواخر فروردین آب سد گرمی چای سمت میانه جاری می شود و در آینده ای نزدیک نیز این پروژه بطور رسمی افتتاح خواهد شد و اخبار مربوط به افتتاح رسمی به مردم اطلاع رسانی می شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۱/۲۷ ۲۱:۳۱

سلام افطاری انتخابات همانند سد گرمی چای چند روزه استارت خورده

۰۲/۱/۲۵ ۱۴:۳۱

مردم در سال ۱۴۰۲ ازمصرف آب بی کیفیت میانه راحت خواهند شد انشاالله با همکاری و هم افزایی مسئولین مربوطه در میانه و استان تمامی نواقصات و ایرادات و معایب احتمالی در آینده نزدیک برطرف شود و مردم از آب شرب با کیفیت بهره مند شود خدا قوت

۰۲/۱/۱۴ ۰۸:۰۴

آقاي فرماندار چه لزومي دارد يك جلسه كاري را خبري بكنيد خوب هزار بار بايستي جلسه بزاري و بايد موارد و مشكلات شهر را پيگيري كنيد حقوق ميگيري پول ميگيري مقام بهت دادند كه كار كني چرا تبليغات مي كنيد .

۰۲/۱/۱۲ ۱۲:۰۸

ای کاش در دنیا همه پروژه ها را کنترات بدهند به مسئولین ایرانی تا ظرف چند ماه تمام کنند البته قبل از انتخابات .

۰۲/۱/۱۲ ۱۲:۰۵

امسال انتخابات هست یکدفعه کل پروژه ها در سراسر کشور و همه شهرها تمام می‌شود و افتتاح می شود چرا ما اینجوری هستیم حاضریم بقیه پروژه های کره زمین را هم چند ماه قبل انتخابات تمام کنیم !

۰۲/۱/۱۲ ۱۰:۱۴

سد شهریار دارای حجم مخزن بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب هست که در مقایسه با سد گرمی چای که ۱۵ تا ۴۰ میلیون مترمکعب هست بسیار حجم ذخیره آب بالایی دارد و در سال ۸۱ ساخت سد شهریار شروع شد در واقع بیش از ۲۰ سال پیش و قرار بود از پشت دریاچه توسط ایستگاه پمپاژ و تلمبه خانه حجمی از این آب به زمین های بخش کاغذ کنان پمپاژ شود لطفا این طرح پمپاژ را مسئولین شهری پیگیری کنند .

۰۲/۱/۱۲ ۱۰:۰۷

تبلیغات زودهنگام میانه شروع شد ، هنوز تونل انحراف مسدود نشده و آب پشت سد جمع نشده و با توجه به‌ آورد رودخانه چندین ماه طول می‌کشد تا ۱۵ میلیون مترمکعب آب ذخیره شود تا باز کردن دریچه و رهاسازي آب به سمت تصفیه خانه شروع شود اگر زودتر آب را باز کنید در تابستان دچار مشکل می شوید و تصفیه خانه تعطیل می شود و اون وقت بدتر آبروریزی می‌شود در ضمن بخش های مهمی هنوز تکمیل نشده به زور میخواهید بگید آب رسید به میانه مثل سد شهریار که چندین بار نمایشی و تبلیغاتی افتتاح شد الان هم هنوز مونده برید نگاه کنید به جای آب کشاورزان برنج می‌کارند در ضمن قطعا حاج آقا رئیسی قبل از افتتاح بازرس می فرستد و کنترل می کند.

۰۲/۱/۱۰ ۲۲:۳۲

به انتخابات ات کم مونده به فکر هماهنگی آب افتادن به سرتون بخوره بد مرزی بیفیوتین

۰۲/۱/۱۰ ۲۲:۳۰

آلبوم جمع کن برادر سعادتی رفتنی از میانه نگاه می کنی

۰۲/۱/۱۰ ۲۲:۲۸

تبلیغات انتخاباتی گرمی چای هستیم

۰۲/۱/۱۰ ۱۷:۴۹

هماهنگی یا تبلیغات

۰۲/۱/۱۰ ۱۶:۵۶

منتظر اجرای بی عیب این پروژه هستیم

اخبار روز