کد خبر: ۱۲۸۴۳۸
۶۳۵ بازدید
۹ دیدگاه (۸ تایید شده)

انتقاد کارگران ابنیه فنی میانه به شرایط کار/ تبعیض و بی‌عدالتی در محیط کار رفع شود

۱۴۰۲/۱/۲۶
۱۲:۳۷

برخی کارگران ابنیه فنی راه‌آهن حوزه ۲۰ شهرستان میانه از اختلاف دستمزد و مزایای شغلی میان خود با سایر همکارانشان انتقاد دارند.

کارگران ابنیه فنی راه‌آهن حوزه ۲۰ شهرستان میانه در تماس با خبرنگار ایلنا، از ادامه مشکلات خود خبر دادند. تفاوت و نابرابری از لحاظ حقوق و مزایا در شرکت‌های پیمانکاری وابسته به راه‌آهن این ناحیه، مشکلات زیادی برای کارگران این واحد به وجود آورده است.

یکی از کارگران ابنیه فنی راه‌آهن حوزه ۲۰ شهرستان میانه در خصوص مشکلات خود و همکارانش گفت: چندین سال است ما کارگران راهدار از مسئولان شرکت درخواست رفع تبعیض و بهبود وضعیت شغلی و مزایای دریافتی داریم اما متاسفانه هیچ تغییری در شرایط شغلی و محیط کار ما ایجاد نشد و در نتیجه ما کارگران روز ۲۴ فروردین ماه برای ساعاتی اعتراض صنفی برگزار کردیم.

این کارگر گفت: مهمترین مشکل حال حاضر ما کارگران ابنیه فنی حوزه ۲۰ شهرستان میانه نبود احترام متقابل بین کارگران و برخی کارفرمایان و سرپرستان است. در یک محیط کاری پر انرژی و مثبت، کارگران انگیزه خوبی برای ادامه کار پیدا می‌کنند، زیرا احترام متقابل بین کارگر و کارفرما علاوه بر رضایت کارگران، سلامت و حتی بهره‌وری در کار، را زیاد می‌کند.

او در ادامه از وضعیت بسیار بد بهداشت محیط کار در این واحد ریلی گلایه کرد و گفت: برای کارگرانی که در طول روز در محور‌های ریلی مشغول کارند، در زمان استراحت حداقل امکانات بهداشتی مناسب فراهم نیست.

این کارگر در ادامه با اشاره به بی‌عدالتی در پرداخت مزایای اضافه کاری و مرخصی کارگران ابنیه فنی میانه گفت: کارگران شاغل در حوزه ۲۰ میانه در میزان مزایای اضافه کاری با هم تفاوت دارند. در عین حال عدالت در صدور مرخصی رعایت نمی‌شود. کارگران در خصوص پرداخت حق اولاد و بیمه تکمیلی نیز با مشکل روبرو هستند. همچنین پوشیدن دستکش که یکی از الزامات برای انجام کار است برای ما کارگران ریلی حوزه میانه به یک معضل تبدیل شده است.

به گفته وی؛ حقوق کارگران راه آهن حداقلی است و کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد. وقتی در یک محیط و کارگاه کار می‌کنیم و می‌بینیم که برخی همکارانمان از انواع مزایای مزدی و رفاهی بهره‌مند هستند و برخی دیگر این مزایا را نمی‌گیرند یا اگر می‌گیرند بسیار کم است، این موضوع انگیزه کارگران را برای ادامه کار پایین می‌آورد. بنابراین از مسدولان راه آهن درخواست پیگیری و احقاق مطالباتمان را داریم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۱/۲۸ ۰۸:۵۶

دوست عزیز شاکر خدا باشیم میدونم معلمی شغل انبیاست من دست تک تک معلم ها رو می بوسم از سختی هاش خبر دارم ولی ببینید جاهای دیگه رو عرض کردم که شاغلینش دست پرورده همین معلمان عزیز هستن ولی تبعیض کلا خوب نیست ولی نیمه پر لیوان را ببینیم مزایای معلمی نسبت به جاهای دیگه خیلی بهتره دانشگاه مخصوص خودرا دارد که از روز اول امنیت شغلی حقوق وبیمه داره، سربازی نداره، در صورت کمبود به دور افتاده ترین مکان ها سرباز معلم می فرسته، خانه وتالار معلم، کلینیک، بیمه معلم، فروشگاه، صندوق وام بدون بهره، کلا هم ۷ ماه سرکار نیست اونهم در روز ۶ ساعت که با سابقه ها حدود ۴ ساعت در روز هستن واینکه پاداش چند صد میلیونی بازنشستگی ولی یه بازنشسته ۶ میلیون حقوق میگیره اونهم خرج دوا دکتر میشه بدون هیچ مزایایی.

۰۲/۱/۲۷ ۰۸:۴۷

یادش بخیر فرماندار قبلی میانه آقای حیدری آزاد

فوری در کارگاه حضور پیدا می کرد و موضوع را بررسی می کرد

۰۲/۱/۲۷ ۰۸:۴۴

تامین اجتماعی  لطفا بازرسی نمایید 

۰۲/۱/۲۷ ۰۸:۴۴

مدیر اداری لطفا توضیح بدهید این تفاوت ها را چگونه در قرارداد های خود ایجاد کرده اید 

۰۲/۱/۲۷ ۰۰:۳۱

کارگر حجمی ظلمی که همچنان پابرجاست!!!

سخت ترین و بیشترین کار برای نیروهای پیمانکاریه!!!

کمترین و نازلترین  حقوق برای نیروهای پیمانکاریه صحبت از مزایا که کلا یه شوخیه!!!

کسر از حقوق به هر نحو ممکن، حق بیمه، حق لباس،حق مرخصی و ... به بهترین نحو ممکن توسط پیمانکاران عزیز و زحمت کش صورت میگیره حالا این وسط کارفرمای اصلی که باید نظارت کنه رو کار کجاست الله اعلم!!!

این وسط اداره ای که کارگرا رو باید حمایت کنه چه از لحاظ ایمنی محیط کار و گرفتن حقوق قانونی کجاست خدا میدونه..‌.!!!

حالا اگر تو بحث ماهیت شغلی نیروهای پیمانکاری و دیگر همکاران رسمی و قراردادی بیایم ورود کنیم کارهایی که نیروهای پیمانکاری انجام میدن عمدتا سخت ترین و اصلیترین کارهای اون اداره و مهمترینشون  هستن و اکثرا ویترین اداره محسوب میشن و بیشترین ارتباط رو با مردم دارند.

انصاف،ادب ،خداترسی و ... عزیزان مسئول بعضی ...هم که بیشتر یه آرزو...

 

۰۲/۱/۲۶ ۲۳:۰۳

حقوق اموزش پرورش حل نشده. رتبه بندی هم یک میلیون افزایش بود با اون همه سر و صدا.

۰۲/۱/۲۶ ۱۴:۴۱

بله این کارگران زحمت کش درست می فرمایند در کشورها در بیشتر جا ها تبعیض وتفاوت وجود دارد. از شرکت نفت وبانک با ان حقوق ها وانواع مزایا ووام تا حقوق های اموزش وپرورش که حل شده. بسیاری از جاها سهام در بورس، تعاونی مسکن، تعاونی فروشگاه، کلینیک وتالار پذیرایی، صندوق های تسهیلات وام صفر درصدی و...

۰۲/۱/۲۶ ۱۳:۲۷

کلا راه آهن میانه و ایستگاهش رو به نابودیه
نه به خود ایستگاه و حفظش توجهی میشه
نه به کارگرانش
انصاف نیست یه عده نور چشمی باشند وقتی همه یکسان کار میکنند!!

همه ناراضی، مسافرا ناراضی ، مردم ناراضی،مسافرکش ها ناراضی،کارگران خود راه آهن ناراضی، شب از قطار آدم پیاده میشه انگار نقطه صفر مرزی پیاده شده نه روشنایی هست نه امکانات،
یه خانم تنها شب بره ایستگاه ۱۰۰تا استرس داره ،نه پلیس هست نه دوربین.نه چراغ .
اصلا معلوم نیست کی به کیه

یکی نیست رسیدگی کنه؟!!!!

اخبار روز