کد خبر: ۱۲۹۱۶۴
۷۹۷ بازدید
۱۴ دیدگاه (۷ تایید شده)

سعادتی:

ارتقای ترکمانچای به نفع میانه و ترکمانچای است

۱۴۰۲/۲/۲۲
۲۳:۴۵

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به مطالبه عمومی برای ارتقای بخش ترکمانچای به شهرستان، گفت: این ارتقاء هم به نفع میانه و ترکمانچای و هم کمک به توسعه جنوب استان است.

مسعود سعادتی در جلسه ای با بخشدار، شورای اسلامی شهر و شهردار ترکمانچای که به منظور تجلیل از اعضای شورای اسلامی ترکمانچای به عنوان شورای اسلامی نمونه در بین شوراهای شهر شهرستان میانه تشکیل شد، یکی از علل عقب ماندگی جنوب استان را وسعت بالای شهرستان های آن و محدودیت اعتبارات و امکانات عنوان کرده، افزود: دولت طبق قانون، مکلف به تامین و ارائه امکانات و اعتبارات جدید برای شهرستان جدید است و تبدیل بخش ترکمانچای به شهرستان از نظر بودجه و اعتبار و توسعه هم به نفع میانه و هم ترکمنچای است.

وی افزود: روند ارتقا روند عادی و طبیعی خود را طی می کند و صرفا نیاز به تسریع دارد که با توجه به سیاست دولت برای تعیین تکلیف تغییرات تقسیمات کشوری در نیمه اول سال جاری ارتقای ترکمانچای به شهرستان نیز محقق خواهد شد.

سعادتی با بیان اینکه وزارت کشور، طرح های پیشنهادی تقسیمات کشوری را از سراسر ایران احصا کرده، گفت: در همین راستا و برای کمک به توسعه شهرستان میانه طرح تبدیل بخش مرکزی میانه به دو بخش مستقل تنظیم و برای طی روند قانونی به استانداری ارسال شده است.
فرماندار ویژه میانه همچنین از پیگیری های مستمر و جدی استاندار آذربایجان شرقی برای تکمیل ایستگاه راه آهن ترکمانچای خبر داد.

در این جلسه موضوعات و مسائل مختلف بخش ترکمانچای از جمله حوزه بهداشت و درمان نیز مورد بحث قرار گرفت.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۲/۲۵ ۰۶:۵۷

بله بخصوص که ممکنه یه نماینده هم بهشون بدیم و شهر یکمی نفس بکشه از پارتی بازی و رانت بازی و غیره

۰۲/۲/۲۳ ۲۳:۰۶

جناب فرماندار لطفاً با استخدام بی ضابطه نیروهای غیر بومی تو ادارات دولتی میانه برخورد قاطع نمایید

۰۲/۲/۲۳ ۰۸:۴۱

جناب آقای فرماندار لطفا دستور فرمائید نظارتی بر خودروهای ارگانهای دولتی داشته باشند علی الخصوص در ایام تعطیل
خودروی دولتی شده خودروی شخصی شخصی شخصی خانوادگی

۰۲/۲/۲۳ ۰۸:۰۳

سخنی را مردم شریف بخش ترکمانچای :
ما مردم شهر میانه از ویژه شدن فرمانداری ، ارتقاء رتبه و درجه شهرداری و نیروی انتظامی هیچ خیری به جز هزینه اضافه تغییر سردرب ادارات ندیدیم
حال شما پیگیر چی هستید نمی دانم

۰۲/۲/۲۳ ۰۸:۰۰

میانه دومین شهر آذربایجان شرقی ، چکار کرده که ترکمنچای عقب مونده.
آب شرب ش نصفش کف
این از راه‌های داخل شهر و خارج شهرش
از نظافتش که نگم، از سطل آشغالا باید از صد متریشون فرار کنی از بس بوی گند میدن.وضعیت جوبهاش که افتضاحه.یه کوچه است صد متر پایین تر از میدان نماز ، همیییییشه یجوری جوب جلوی اون کوچه بوی واجبی میده که خفه ت میکنه.
قطار تهران که دادن رشت.
ما شهریم چیزی ندیدیم از روستا بدتره فقط میخوان شهر کنن الکی عوا رض شهرداری ،قبض آب ......اضافه کنن وگرنه هییییییییییییییییچ اتفاقی براتون نمیافته

۰۲/۲/۲۳ ۰۷:۳۸

طی بیست سال این پرونده سالی دوبار داره به استان و تهران ارسال میشه!!!
هربار هم خبر از مفقود شدن اسناد پرونده شنیده میشه
اهالی منطقه تزکمانچای دیگه از این بازیها خسته شدن جناب فرماندار

۰۲/۲/۲۲ ۲۳:۵۰

باید در تقسیمات ترکمنچای تجدید نظر شود. مثلا روستای خاتون اباد یا قالاجایق جزو ترکمنچای هستند. خب راه دسترسی چیست؟ از روستا بری میانه از میانه جاده تبریز برسی ترکمنچای؟
یا بری هشترود از هشترود بری قره چمن شهرستان بستان اباد بعد بری ترکمنچای؟

اخبار روز