کد خبر: ۱۳۴۴۸۷
۴۵۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

دستگیری حفاران غيرمجاز اموال تاریخی در میانه

۱۴۰۲/۹/۹
۲۳:۳۹

 کاظم داداشی از کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب به‌همراه متعلقات، در حین بازرسی از خودرو و بازداشت پنج نفر که جملگی اهل و ساکن شهر قم از استان قم در روز یکشنبه ۵ آذر ۱۴۰۲ خبر داد.

➖فرمانده یگان حفاظت استان افزود: با یاری و عنایت تعامل یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان‌شرقی با عوامل انتظامی شهرستان میانه، حین بازرسی از خودرو، یک دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات از ید پنج فرد غیربومی و ساکن شهر قم که در جهت کشف اموال تاریخی و فرهنگی، حین تردد در محور شهرستان میانه بودند کشف و ضبط شد.

➖او گفت: طی هماهنگی های لازم بین‌ اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و عوامل انتظامی شهرستان میانه؛ یک دستگاه فلزیاب کشف و همچنین پنج شخص غیربومی توسط یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان‌شرقی دستگیر شدند.

➖کاظم داداشی افزود: حفظ و انتقال میراث‌فرهنگی و تاریخی کشور برای نسل‌های آینده وظیفۀ همگانی‌ و برخورد قاطع با سارقان میراث‌فرهنگی و تاریخی هدف رفیع یگان حفاظت میراث فرهنگی‌ست، شایان به ذکر است که این پنج نفر جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی دلالت داده‌ شدند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز